Gönderen Konu: Hizmette Sınır Yok  (Okunma sayısı 7034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fearomenkor

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hizmette Sınır Yok
« : 04 Haziran, 2013, 19:06:58 »
Daha önce forumda görmüştüm. Silinmiş galiba. İçim el vermedi.

VefaMetin

• Ziyaretçi
Ynt: Hizmette Sınır Yok
« Yanıtla #1 : 04 Haziran, 2013, 21:10:17 »
Forumda ilk mesajınız, daha önce siyasi hiciv içeren bu paylaşımların forumun kimliği ile bağdaşmadığı için silindiğini bile bile tekrar yüklüyorsunuz. Amacınız ne? Provokasyon mu?

Bunu gören ve başka partilere gönül vermiş insanlar da sevmedikleri partilerin bu tarz fotomontajlarını paylaşmazlar mı? Bu tarz paylaşımlar Pentax paydası altında buluşan insanları birbirine düşürmekten başka neye yarar Allah aşkına?

Sizden ricam lütfen silin bu paylaşımları, huzursuzluk çıkmasın forumda.

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #2 : 04 Haziran, 2013, 21:22:34 »
bencede bu tarz forumlar kişisel düşüncelerimizin paylaşılacağı yer olmamalı. her resme bakarken gülümsemedim desem yalan olur ama yinede bunların yeri bu forum olmamalı bence.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Haziran, 2013, 21:48:33 »
Herkese merhaba.

2 yada 3 gün önce sanırım aynı fotoğraflar yayınlanmıştı. Şimdi olduğu gibi, 2-3 gün önce de MODERATÖR butonu kullanılarak şikayet(ler) geldi. Ancak fotoğrafları, yayınlayan üyenin ricası olmadan kaldırmamız söz konusu değil. Hakaret yada türevi dışında içerikleri kaldırmak SANSÜR boyutuna girer ki yönetim olarak böyle bir zihniyette de olmamız söz konusu değil.

Forumda tabi ki kutuplaşmayı oluşturacak hiç bir fikri konuyu şahsi olarak istemem. Ancak güzel Türkiye'mde 8 gündür süren olaylar nedeniyle kişilerin fikirlerini dile getirmesi yada getirmek istemesi doğaldır. Böyle bir başlık diğer site sakinlerinin de fikirlerini dile getirmeleri için bahane olabilir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da ortam huzuru siz üyelerin hoşgörüsüne bağlı. Fikirler ne olursa olsun, 2 kere düşünüp yazalım lütfen. Ve unutmayalım ki her tip düşüncesiyle Türkiye biziz. :)

Anlayış için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 04 Haziran, 2013, 21:50:07 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı execute

• Üye
  • Özgür Sinan Başer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Haziran, 2013, 21:55:55 »
Bunlar gülümsenip geçilmesi gereken montaj fotoğraflar. PentaxTürk üyeleri olarak üyelere yöneticilik yapılmasıda yöneticilere görevleri aktarılmasıda bence usülen uygun değildir. Eğer yönetimin böyle bir tasarrufu var ise başlığı kilitler, bu fotoğraflar uygun değildir der. Bizde hangi fotoğraflar uygun değilmiş öğreniriz. İster fotoğraf yükleriz ister mesaj atarız. İstersekte atmayız.

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #5 : 04 Haziran, 2013, 22:12:00 »
Selamlar herkeze.
Baha`nin dedigi gibi  2- 3 gun once....O fotograflari ilk ben siteye upload ettim.  Ama bir arkadasin fotograflar uzerine yazdiklarindan sonra olayi da fazla buyutup germemek icin ben soyledim moderatorlere kaldirilabilecegi konusunda. Moderator de benim bu istegimi kirmamis ve kaldirmisti. Ben bu fotograflari ama bu gun ama yarin bir sekilde bekliyordum.
Gelelim fotograflarin icerigine. Bir parti uzerinde bu mizah yapilmis dogrudur. Hatirladigim kadariyla rahmetli Erdal Inonu ve eski cumh. baskanlarimizdan Suleyman Demirel icin yazilan cizilen su an hic bir parti lideri yada siyasetcisine yapilmiyor yapilamiyor.Her ikisi de ne bir tazminat davasi acti ne de sitem de bulundu. Kameralar karsisinda da agzindan sekeri alinmis bir cocuk edasiyla da bagirip cagirmadilar. Simdiler de hemen tazminat davalari su bu. Bunu demoktratim diyen kisiler de yapiyor cok farkli goruse sahip insanlarda ve ne yazik ki su anki hukumet de.
Erdal Inonu oldukten sonra bir cok usta karikaturist, yazar cizer giyabinda ozur diledi rahmetliden. O kadar isin ucunu kacirmislardi, mizah yapiyoruz diye. Hatirladigim kadariyla  rahmetli N.Erbakan icin de cok sey yazildi ,cizildi mizah dergilerinde ki tazminat davalariyla suanki siyasetciler kadar bogusmadi bile. O kadar hassasti.

Burada yayimlanan fotograflar oncelikle iyi bir photoshop calismasi, mizah ile asagilama, karalama ayni tutulmamali. Bir mizah dergisin de kapak yapmislardi, hukumet aleyhinde ve sanirim kisaltma ile kufur de vardi. Bu gibi seyler burasi icin biraz sert olur.Ama  burada yayimlanan ve buna benzer calismalari her kez gonderebilmeli diye dusunuyorum. Nerde konusan Turkiye? Onu konusma, bunu konusma, baskici yasakci bir zihniyet. Ben boyle dusunuyorum, kimseyi yada bir gurubu hatta ve hatta fotograflardaki siyasi partiye gonul vermis insanlari kesinklikle kastetmiyorum bile. 
Izmir den ust duzey parti yetkilisi arkadaslarim (o partiden) onlara da gonderdim pazar gunu ve cok eglendiklerini ve begendiklerini  soylediler. O kadar buyutulecek bir konu oldugunu sanmiyorum.
Biraz daha sagduyulu bakalim. Tamam , forumumuz cok guzel, paylasimlar cok guzel, her cekilen fotograflardan hepimiz farkli seyler ogreniyoruz. Burasi tabiki de siyasi bir odak haline gelmemeli ki ben de oyle dusunuyorum ve bu tarz bir yer olmasini da istemem.
Bir onceki mesajda arkadasin dedigi gibi, gulup gecilecek fotograflar.

Her keze saygilar.
« Son Düzenleme: 04 Haziran, 2013, 22:22:36 Gönderen: nordlys »

VefaMetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 04 Haziran, 2013, 22:17:45 »
Bunlar gülümsenip geçilmesi gereken montaj fotoğraflar. PentaxTürk üyeleri olarak üyelere yöneticilik yapılmasıda yöneticilere görevleri aktarılmasıda bence usülen uygun değildir. Eğer yönetimin böyle bir tasarrufu var ise başlığı kilitler, bu fotoğraflar uygun değildir der. Bizde hangi fotoğraflar uygun değilmiş öğreniriz. İster fotoğraf yükleriz ister mesaj atarız. İstersekte atmayız.

Size göre gülünmesi gereken fotoğraflar, bana göre Türkiye’yi son günlerde karanlık bir geleceğe sürüklemek isteyen şer mihraklarının oynadığı kirli oyunun bu foruma yansıması. O kadar kaliteli ki fotomontajlar, profesyonel ellere itina ile yaptırıldığı açık ve net. Burası Pentax severlerin iyi niyetle paylaşımlar yaptıkları, bildiklerini paylaştıkları bilmediklerini sordukları bir yer, lakin yukarıdaki fotomontajların maalesef iyi niyetle alakası yok. Türkiye’de 21 milyon insanın oy verdiği bir siyasi grubu açıkça karalıyor. Kaldı ki bu tarz paylaşımları görmek isteyenlerin girip de doya doya seyredebilecekleri sayısız site mevcut fakat bence burası o sitelerden biri değil.

Yönetici konusuna gelirsek; her mesajın altında “moderatöre rapor et” diye bir link var. Kullanıcılar yanlış olduğunu düşündükleri her şeyi moderatöre rapor edebilirler. Bunda yanlış bir durum yok. Kuralların olmadığı yerde kaos olur.

Ek olarak 2 ekim 2011  tarihinde üye olan birinin 2 senedir gönderdiği ilk ve tek mesajın bu olması da üzerinde durulup düşünülmesi gereken çok manidar bir durum.

edit: ekleme
« Son Düzenleme: 04 Haziran, 2013, 22:23:12 Gönderen: VefaMetin »

Çevrimdışı beratze

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Haziran, 2013, 22:30:09 »
yazıların hepsini okumadım
siyaseti alet etmeyin foruma ve buna da göz yummayın...
bari burada konuşulmasın siyaset...
Nikon D200
SB-800 Flash
Nikon 50mm F/1.8 G
Nikon 300mm F4 AF-S
Nikon 18-200mm F/3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Haziran, 2013, 22:43:18 »
Forumda siyaset konuşulmasında bence herhangi bir sakınca yok...Aksine fotografçı veya sanatçı dediğin insanın siyaset ile arasına mesafe koyması problemdir.Bir dünya görüşü vardır, çektiği fotograflarda da bunları yansıtır ve asıl itibariyle fotograf bir belgedir ve bu belge tarafsız olman mümkün değildir...
 Ayrıca şöyle bir problemde de var aşağı yukarı bir senedir foruma üyeyim, biz böylesine arkadaşlık ortamının güzel ollduğu bir forumda bile birbirimizin fikirlerine saygı duy(a)mayacaksak, sokakta birbirini tanımayan insanlardan bunu beklemek sanırım saçmalık olur....
Pentax K 5
Tamron Af 17-50 mm F2.8(IF)
Tamron 70-200 f/2.8 Di LD zoom
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı execute

• Üye
  • Özgür Sinan Başer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Haziran, 2013, 23:43:56 »
Size göre gülünmesi gereken fotoğraflar, bana göre Türkiye’yi son günlerde karanlık bir geleceğe sürüklemek isteyen şer mihraklarının oynadığı kirli oyunun bu foruma yansıması. O kadar kaliteli ki fotomontajlar, profesyonel ellere itina ile yaptırıldığı açık ve net. Burası Pentax severlerin iyi niyetle paylaşımlar yaptıkları, bildiklerini paylaştıkları bilmediklerini sordukları bir yer, lakin yukarıdaki fotomontajların maalesef iyi niyetle alakası yok. Türkiye’de 21 milyon insanın oy verdiği bir siyasi grubu açıkça karalıyor. Kaldı ki bu tarz paylaşımları görmek isteyenlerin girip de doya doya seyredebilecekleri sayısız site mevcut fakat bence burası o sitelerden biri değil.

Yönetici konusuna gelirsek; her mesajın altında “moderatöre rapor et” diye bir link var. Kullanıcılar yanlış olduğunu düşündükleri her şeyi moderatöre rapor edebilirler. Bunda yanlış bir durum yok. Kuralların olmadığı yerde kaos olur.

Ek olarak 2 ekim 2011  tarihinde üye olan birinin 2 senedir gönderdiği ilk ve tek mesajın bu olması da üzerinde durulup düşünülmesi gereken çok manidar bir durum.

edit: ekleme

Sayin vefametin, siyaset hayatin icinden varolur. Konu hakkinda ki kendince yorumunuz sizin hayata bakis acinizdir. Bir baskasina sorarsaniz son bir haftadir yasananlar ozgurluk ve demokrasi yolunda bir milattir diyebilir. Bu yuzden hayatin kendince yorumlarimizi baskalarina dikte edemeyiz. Ki burda aciklamakta gerekir fasizm kendi fikrini baskasina zorla kabul ettirmek anlamina gelmektedir.
Eger siz sadece ilk mesaji raporlasaydiniz ve site yonetiminin tavrini bekleseydiniz, bu baslik kapanmasa bile arada kaynar giderdi, kimsede hatirlamazdi. Ama ne yazik ki raporlamak disinda birde mesaj atarak basligin yorungesini mizahtan iyice siyasete cektiniz ki buda basligin populerligini arttirdi.
Ayrica size sormak isterim, arkadaslarimizdan biri direnisci kardeslerimizin fotografini gayette fotografciligin mitfagina uygun bir sekilde cekerek ve isleyerek foruma ekleseydi, ne yazacaktiniz. Acikcasi kusuruma bakmayin ama yukarida yazdiklariniza istinaden bu cevabi dusunmek istemiyorum.
Foruma kayit olma tarihi ile ilgili teorinizide acikcasi mantikli bulmuyorum, ne kayit tarihinin bir kidemi ne de anlami vardir. Uye olupta yillarca hic mesaj atmadigim bir suru forum vardir.

VefaMetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 05 Haziran, 2013, 00:29:57 »
Sayin vefametin, siyaset hayatin icinden varolur. Konu hakkinda ki kendince yorumunuz sizin hayata bakis acinizdir. Bir baskasina sorarsaniz son bir haftadir yasananlar ozgurluk ve demokrasi yolunda bir milattir diyebilir. Bu yuzden hayatin kendince yorumlarimizi baskalarina dikte edemeyiz. Ki burda aciklamakta gerekir fasizm kendi fikrini baskasina zorla kabul ettirmek anlamina gelmektedir.
Eger siz sadece ilk mesaji raporlasaydiniz ve site yonetiminin tavrini bekleseydiniz, bu baslik kapanmasa bile arada kaynar giderdi, kimsede hatirlamazdi. Ama ne yazik ki raporlamak disinda birde mesaj atarak basligin yorungesini mizahtan iyice siyasete cektiniz ki buda basligin populerligini arttirdi.
Ayrica size sormak isterim, arkadaslarimizdan biri direnisci kardeslerimizin fotografini gayette fotografciligin mitfagina uygun bir sekilde cekerek ve isleyerek foruma ekleseydi, ne yazacaktiniz. Acikcasi kusuruma bakmayin ama yukarida yazdiklariniza istinaden bu cevabi dusunmek istemiyorum.
Foruma kayit olma tarihi ile ilgili teorinizide acikcasi mantikli bulmuyorum, ne kayit tarihinin bir kidemi ne de anlami vardir. Uye olupta yillarca hic mesaj atmadigim bir suru forum vardir.

Anlatmaya çalıştığım şey şu; bu tarz başlıklar oldukça provokatiftirler. Burada başka bir amaç için buluşan insanlar bu tarz konular ile başka mecralara çekilirse forum amacından uzaklaşır. Hepimizin malumu olduğu üzere; burası bir siyaset forumu değil, fotograf forumu. "Siyaset hayatının içindedir cümleleri" ile bu tarz belli siyasi görüşlerle alay eden ve kırıcı nitelikte paylaşımlar bu foruma yakışan şeyler değil.  Canonturk son bir haftadır bunun sıkıntısını çekiyor. Canonturk'e çok emeği geçmiş, forumun ağabeylerinden biri sırf bu yüzden üyeliğini sildirdi. Herşey paylaşılabilmeli düşüncesi ile hareket edilirse ortalıkta paylaşacak kimse kalmayabilir.

Bahse konu demokrasi ve özgürlük miladı diye bahsettiğiniz olaylara gelirsek ben bu konuda sizin gibi düşünmüyorum. Başta belki de çok iyi niyetle başlamış bir eylem, provokatörler tarafından amacından saptırılarak yüzlerce aracın yakıldığı, dükkanların ve bankaların yağmalandığı bir kaos ortamına dönüştürüldü. Sizin demokrasi ve özgürlükten anladığınız buysa birşey diyemem tabii. “Mesele sadece gezi parkı değil arkadaş sen hala anlamadın mı hadi gel" tweeti ile amaçlarını alenen gözler önüne seren, sosyal medyada halkı galeyana getirmek için sayısız yalan haber yayarak dezenformasyon fırtınası estiren, polisimize her türlü tahriki yapıp sonra biber gazı veya su sıkılınca mazlum edebiyatının alasını yapan insanlar demokratsa kusura bakmayın ben demokrat değilim.

Gerçekten fikrimi merak ediyorsanız (ki zannetmiyorum), yorumsuz olarak fotograflar yayınlanabilir bence, buna hiçbir itirazım olamaz. Fakat fotograf adı altında duvara yazılmış bir sinkaflı cümlenin fotografının paylaşılmasına ise karşı olurum.

Konuyu açan üyenin foruma üyelik tarihi gerçektenten ilgi çekici; siz bir fotograf forumuna üye olun, 2 sene birşey paylaşmayın, mesaj dahi atmayın, sonra böyle bir ortamda bu tarz fotomontajlar paylaşın. Bundan daha ilginç ne olabilir ki?

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz, 2013, 23:26:13 »
keşke tartışmayı bilsek. bir taraf faşizm karşıtı olduğunu iddia ediyor, demokrasi ve özgürlük istediğini dile getiriyor. dile getirme şekli dildekilerle pek uyuşmuyor ne yazık ki. forumları çok gezmek gibi bir adetim yoktur. fakat ekşisözlük adındaki siteye girince, özgürlük, demokrasi ve faşizmin karşısında olanların, karşıt fikirliler hakkında yazdıklarını okudukça eylemin ya da eylemcilerin çok da masum olamadıklarını görüyorum. ne yazık ki insan olarak hemen hemen hepimiz faşistiz. tahammülümüz yok karşıdakini dinlemeye. dinleyebilsek belki anlayacağız. ama dinleyemiyoruz bile. eylemciler sürekli aynı soruyu soruyorlar. akp neden bu kadar çok oy alıyor diye. bunu oturduğun yerden cevaplayamazsın. bunun cevabını alabilmek için anadoluya inmen gerekir. anadoludaki insanın çok umrunda değil bazı şeyler. eylemlerde adı geçen alkol yasağı olsun, kürtaj yasağı olsun. sen bunlara karşı çıkıp da anadoludaki insanın seni anlamasını bekleyemezsin. aslında bana göre akp maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre siyaset yapıyor. anadolu halkının da büyük çoğunluğu bu piramidin altında olduğu için akp başarılı oluyor. karşısında bulunan chp'nin ürettiği bir politika yok. yıllardır chp denilince benim aklıma sadece Atatürk geliyor. bu bir politika değildir. chp Atatürk'ün kurduğu bir partidir. eğer chp sol parti olduğunu iddia ediyorsa bütün zincirlerini kırmalıdır. buna Atatürk de dahildir. halk ne istiyorsa ona kulak vermeli, kendi istediğini halka dikte etmeye çalışmamalıdır. mhp de aynı şekilde. bağlı oldukları tek şey milliyetçilik. çok keskin kırmızı çizgileri var. bu kırmızı çizgilerle mhp'nin başa gelme ihtimali neredeyse yoktur.
gelelim akp'ye. bundan 12 yıl önce mağdur olduğu için başa gelenler, kabul etsek de etmesek de kendi zihniyetini hakim kılmaya çalışmaktadır. (her ne kadar hükümetle yakın zihniyette olsam da yanlış olduğunu düşünüyorum). yaptıkları çok güzel şeyler vardır. fakat yapamadıkları da çok şey vardır. bir tarım politikasını düzeltemediler. Türkiye geçen yıl saman ithal etmiş, ondan önceki yıl kurban için canlı hayvan ithal etmiş, buğday ithal etmiş, hemen hemen bütün tohumlar israilden gelmektedir. tarım konusunda resmen dışa bağımlı bir ülke haline geldik. hepimiz çok iyi hatırlarız, ilkokul çağlarındayken bize öğretilen bir şey vardı "kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biriyiz" ne yazık ki bu kalmadı artık.
sanayi diye diye ne tarım arazisi bıraktık ne orman. bir hes çıktı, doğu karadenizin içine edildi.
enflasyon konusuna benim aklım ermedi bir türlü. devlet hangi kalemler üzerinden enflasyon hesaplaması yapıyor acaba. sadece beyaz eşya, pinpon topu, futbolcu eldiveni vs. bu konuda şeffaf olunmadığını düşünüyorum. buraya daha bir çok şey yazılabilir belki.
sürçü lisan ettiysem affola. yaklaşık 1 aydır devam eden olaylarla ilgili ilk defa yorum yaptım. onu da buranın samimiyetine inandığımdan dolayı yaptım.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.