Gönderen Konu: pentax'ın sesini nasıl duyurabiliriz sizce  (Okunma sayısı 13524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı naimmazman

• Üye
  • Pentax K-R almanın hesaplarını yapıyo :))
    • Profili Görüntüle
pentax'ın sesini nasıl duyurabiliriz sizce
« : 28 Mart, 2012, 22:17:47 »
mağazada sürekli reklam yapabilmekle uğraşıyorum ve dışarısı içinde böyle bi düşüncem var ya da slogan şeklinde sizce neler olabilir fikri olan var mı?

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: pentax'ın sesini nasıl duyurabiliriz sizce
« Yanıtla #1 : 28 Mart, 2012, 22:19:18 »
"Aşkın bir sabun ise köpürt beni Pentax."

bizim sitenin sloganı bile olabilir bu. Gayet sıradışı bir yaklaşık olur. :D
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı naimmazman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mart, 2012, 22:21:36 »
"Aşkın bir sabun ise köpürt beni Pentax."

bizim sitenin sloganı bile olabilir bu. Gayet sıradışı bir yaklaşık olur. :D

süpermiş aga :D :D :D

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Mart, 2012, 23:28:28 »
Abartıya kaçmayan bir kıyafette karadenizli temel kılıklı, büyük burunlu  bir genç kendi kendine söylenir: 

"Bentax'la farklı olayrum, Bentax'la ben ben olayrum."

kamera açısı birden yana kayar ve Temelin yanında normal görünümlü ve Temele gülen arkadaşları belirir ve derlerki.

"Temel abi yine P'lerle B'leri karıştırdın"

Temel gülerek

"Ayup ettunuz, Pentax demesinu bende bileyrum, benum demem odirku Pentax'la ben ben olayrum, Pentax'la  Bentax olayrum der"

Ve Temel markası kapalı bir sürü SLR'yi yere yuvarlayarak:

"Ha bunlarla ben ben olamayrum ama Pentax'la Bentax olayrum"

Der ve uzaklaşırken, fonda gayet tok ve komik seviyesinde (korku filmlerini andırırcasına) ürkütücü derecede ciddi ssesli bir eleman,

"Pentax'la farklı olun, Pentax'la Bentax olun" der. 

Tam o sırada bir SLR perde sesi duyulur, ve ekranda kız kulesinin tepesinde büyük Temel şapkası olan bir fotoğraf belirir, kız kulesinin duvarındada Pentax'la ben olursunuz yazmaktadır.

Bunun gibi birşey.......

Subliminal mesaj: Ben kelimesiyle Pentax'ın Pen hecesinin insanların bilinçaltlarında birleştirilmesi.

Tabi bu istenildiği takdirde diğer bölge insanlarının versiyonlarınada çevirlebilir.

Not: Kopya hakları için 1.5 iskender ve kaymaklı künefemi isterim. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #4 : 28 Mart, 2012, 23:31:52 »
Abi bu çok iyi ya çok güldüm ellerine sağlık. :D  Bendaxlayın beni uşağum :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı naimmazman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart, 2012, 23:35:54 »
Abartıya kaçmayan bir kıyafette karadenizli temel kılıklı, büyük burunlu  bir genç kendi kendine söylenir: 

"Bentax'la farklı olayrum, Bentax'la ben ben olayrum."

kamera açısı birden yana kayar ve Temelin yanında normal görünümlü ve Temele gülen arkadaşları belirir ve derlerki.

"Temel abi yine P'lerle B'leri karıştırdın"

Temel gülerek

"Ayup ettunuz, Pentax demesinu bende bileyrum, benum demem odirku Pentax'la ben ben olayrum, Pentax'la  Bentax olayrum der"

Ve Temel markası kapalı bir sürü SLR'yi yere yuvarlayarak:

"Ha bunlarla ben ben olamayrum ama Pentax'la Bentax olayrum"

Der ve uzaklaşırken, fonda gayet tok ve komik seviyesinde (korku filmlerini andırırcasına) ürkütücü derecede ciddi ssesli bir eleman,

"Pentax'la farklı olun, Pentax'la Bentax olun" der. 

Tam o sırada bir SLR perde sesi duyulur, ve ekranda kız kulesinin tepesinde büyük Temel şapkası olan bir fotoğraf belirir, kız kulesinin duvarındada Pentax'la ben olursunuz yazmaktadır.

Bunun gibi birşey.......

Subliminal mesaj: Ben kelimesiyle Pentax'ın Pen hecesinin insanların bilinçaltlarında birleştirilmesi.

Tabi bu istenildiği takdirde diğer bölge insanlarının versiyonlarınada çevirlebilir.

Not: Kopya hakları için 1.5 iskender ve kaymaklı künefemi isterim. Şimdiden teşekkürler.

abi gel hataya künefen benden ya :) süpersin ama yaa :D :D

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Temmuz, 2012, 10:13:35 »
yoook artık :) bayağı kafa patlatmışsın abi resmen.

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz, 2012, 10:23:31 »
Hocam harika bi senaryo yazmisiniz ya, bunu bide cottonbox icin yapar misiniz, en azindan bi mantra bulsaniz, biz hala bulamadik da
PentaxK5 PentaxD-bg2grip Pentax100-2.8macro Tamron17-50-2.8 Tamron70-200-2.8 Sigma150-500-5-6.3 Sigma50-1.4 SigmaEm140dg-Macroflash Manfrotto190xprob-468mgrc2
www.flickr.com/mehmetbilalcakmak

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Temmuz, 2012, 10:50:34 »
Hocam harika bi senaryo yazmisiniz ya, bunu bide cottonbox icin yapar misiniz, en azindan bi mantra bulsaniz, biz hala bulamadik da

Kolay,yüzlerce Fadime gemilerle 17-18 yüzyıl köleleri gibi takalarla taşınarak pamuk tarlalarına getirilir, zalim Temeller onları kırbaçlayarak pamuk tarlalarında pamuk toplatır, bir Fadime arasıra bir parça pamuğu göğsünün arasına saklar ama yıllar sonra pamuk çaldığı anlaşılarak zalim köle sahipleri tarafından çaldığı pamukları sakladığı sandık bulunur ve zulüm altında sandığı açması söylenir, Fadime titreyerek dövüldüğü yerden kalkarak sandığı açtığında içinden pırıl pırıl yanan rengarenk CottonBox ürünleri çıkar. Sandıkta (Tarihi bir çeyiz sandığı) CottonBox'ın kendisi oluyor. (İlla Temel Fadime değil başka bölge insanınada uyarlanabilir tabii, Fadimede Banu Alkan olursa Türkiye gülmekten yıkılır)

Mesaj: Biz Amerikan özentilerine hitap ediyoruz ( Pamuk kutusu=Cotton Box=Çeyiz sandığı) bu reklamda bile Fadimeyi zenci köleye benzettik ama akılda kalabilecek iyi bir espri yaptık sanırız, sonuçta cottonbox ürünleri Fadimenin yıllarca üstüne titrediği el emeği, göz nurudur.

Not: dönerimi ve künefemi  isterim.

Bu arada Mantra'dan kasıt nedir?
« Son Düzenleme: 06 Temmuz, 2012, 11:18:02 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz, 2012, 11:10:25 »
Not: dönerimi ve künefemi  isterim.
Bu arada Mantra'dan kasıt nedir?
:) istediginiz yemek olsun, Denizli'ye geldiginizde beklerim
Mantradan kasit slogan, hani "Coca Cola, Hayatin tadi" gibi,  birsey
PentaxK5 PentaxD-bg2grip Pentax100-2.8macro Tamron17-50-2.8 Tamron70-200-2.8 Sigma150-500-5-6.3 Sigma50-1.4 SigmaEm140dg-Macroflash Manfrotto190xprob-468mgrc2
www.flickr.com/mehmetbilalcakmak

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
  • http://muhsinbagdadioglu.com
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz, 2012, 15:29:56 »
Bence Nikon ve Canon gibi Pentax'ında Cılkı çıkmasın. O yüzden bilen bilsin ve biraz dışarıya kapalı olunsun bu marka konusunda. Böylesine bir kaliteyi, kalitesizleştirmeye gerek yok
Pentax K-3

SMC PENTAX-FA 1:2.8 135mm IF  /  SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL  /  HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited  /  SMC Pentax-FA 50mm f/1.4  /   SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz, 2012, 22:39:53 »
Bence Nikon ve Canon gibi Pentax'ında Cılkı çıkmasın. O yüzden bilen bilsin ve biraz dışarıya kapalı olunsun bu marka konusunda. Böylesine bir kaliteyi, kalitesizleştirmeye gerek yok

valla uzun bir süredir aynı şeyleri bende düşünüyorum.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz, 2012, 11:15:25 »

Benim görüşlerim sanırım biraz daha kristalize. Ekipman olarak seçkin ürünler özel fiyatlarla gelir, eğer öyle olsaydı çoğumuz Pentax alamazdık, ayrıca Pentax ekipman olarak çok özel olamaz bunun üç nedeni var.

1-Ürün gamı eksik FF gamı gibi,
2-Sensörü'nü kendi üretemiyor dışarıya bağımlı
3-Ekonomik olarak zayıf, market payı düşük, o yüzden bugünden daha çok ürün satmaya çalışmak zorunda.

Bunlara rağmen Pentax'ın iyi seçilmiş lenslerle Leica paralelinde ve Leicanın iyi ve pahalı lenslerine çok yakın kalitede görüntüler verebildiğine inanıyorum. Bana göre Pentax fakir adam Leicasıdır, buna katılırsınız ve katılmazsınız. Bana göre Pentax özel bir markadır ve kullanıcılarınında özel olması beklenir yoksa Canikon duruken neden Pentax aldılar değilmi? (Eline sadece ucuz olduğu için veya başka tesadüfi nedenlerle Pentax alanlar konu dışı tabii, ben görüntü kalitesini bilerek ve isteyerek Pentax'ı seçenleri kjastediyorum burada) Ve en önemlisi iyi seçilmiş lenslerle çok iyi görüntü kalitesi elde edebilen Pentax'ı seçmiş kişilerin ben: Ekipman olarak değil, fotoğraf kalitesi olarak öne çıkma imkanları olduğunu düşünüyorum.

Aslına bakarsanız bu özel ürünü seçmiş arkadaşların ürüne hakkını vererek daha kaliteli fotoğraflar çekeceğini düşündüğüm için burada aranızdayım, Pentax gibi daha az bilinen bir ürünü seçmiş kişilerin bunun nedenini bilerek aldıklarını düşünüyorum, yoksa benimle hasbelkader aynı XX ürününü seçmiş kişilerle aynı forumda yazışmak hiç umurumda değil, beni fotoğraf kalitesi ilgilendirir.

Daha yazacaktım ama sanırım diyeceklerimi şimdiden dedim, gerisi anlaşılabilir....  ;)
Merak ettiğim konu sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda
.
Şimdi bütün Pentax'çılara sevgiler.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz, 2012, 12:08:01 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
  • http://muhsinbagdadioglu.com
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz, 2012, 13:47:33 »
Can abi öncelikle şunu belirtmek isterimki, senin kullandığın her kelime her cümle benim için çok değerlidir. Ancak bu konuda fikir ayrılığına düşüyoruz. Pentax fotoğraf piyasasında market payı düşük bir firma olabilir, ama pentax'ı araştıran herkes, pentax'ın fotoğraf piyasasında değilde, optik piyasasında at koşturduğunu ve pentax kullanıcıları için hemen her yıl sadece fotoğraf piyasasına iki çeşit fotoğraf makinesi sunduğunu görürüz. Ekipman olarak daha doğrusu objektif olarak pentax'ın -3.Sınıf- objektifinin verdiği kaliteyle Nikon-Canon'un -1.Sınıf- objektiflerinin verdiği kaliteye bakıp gerçekçi olduğumuzda eş değer olduğunu görürüz. Şahsen babam tarafında Pentax'a alıştırılıp sonra araştırma imkanı buldum, ama pişman değilim açıkçası. Herkesi pentax kullanmaya davet etmem bize özel kalması için :)

( Eğer bir saygısızlık yaptıysam istemeden, Özür dilerim )
« Son Düzenleme: 07 Temmuz, 2012, 13:51:52 Gönderen: bFeeL »
Pentax K-3

SMC PENTAX-FA 1:2.8 135mm IF  /  SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL  /  HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited  /  SMC Pentax-FA 50mm f/1.4  /   SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Temmuz, 2012, 15:36:13 »
Ekipman olarak daha doğrusu objektif olarak pentax'ın -3.Sınıf- objektifinin verdiği kaliteyle Nikon-Canon'un -1.Sınıf- objektiflerinin verdiği kaliteye bakıp gerçekçi olduğumuzda eş değer olduğunu görürüz. Şahsen babam tarafında Pentax'a alıştırılıp sonra araştırma imkanı buldum, ama pişman değilim açıkçası. Herkesi pentax kullanmaya davet etmem bize özel kalması için :)

Ne demek tabiiki  fikir ayrılıkları hatta tamamen taban tabana zıtlıklar benim hoşuma gider, bende söyleyeyim fikrimi 3. sınıf K objektifler 1 sınıf Canikonlara eşit değildir, birde Pentax sadece bize özel egzotik bir marka olursa ekonomik olarak  hapı yutmuş hiç satamıyor demektir, eğer doğru anladımsa.  Halbuki Pentax'ın canlanması için Canikonculardan pay/kullanıcı alması lazım, halbuki bugün tam tersi Pentax kendi sadık kullanıcılarını kaybediyor FF eksiğinden dolayı, özellikle  Canon 5D II'ye ve özellikle Nikon D800E 'e geçenler sanırım bu kaybı hızlandırdı.

Umarım doğru anlamışımdır sizi.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz, 2012, 15:37:35 Gönderen: cbaytan »

Pentax Dsrl makinalarda Double Exposure yani üst üste pozlama yapiliyor mu?

Başlatan ismetcayir

Yanıt: 2
Gösterim: 1231
Son İleti 03 Nisan, 2020, 01:00:45
Gönderen: ismetcayir
Pentax K20D Çektiğim Fotoğraflar Sisli Gibi Canlı Değil

Başlatan fatihyvg

Yanıt: 2
Gösterim: 749
Son İleti 12 Şubat, 2023, 20:36:59
Gönderen: fatihyvg
Pentax K1 Mark 2 icin genis aci lens tavsiye edermisiniz!!!

Başlatan ismetcayir

Yanıt: 3
Gösterim: 1545
Son İleti 03 Nisan, 2020, 02:37:45
Gönderen: vedib
Pentax K20D Hafıza/Tarih Pili ve Teker Sertliği

Başlatan Fırat

Yanıt: 4
Gösterim: 957
Son İleti 03 Eylül, 2021, 11:14:51
Gönderen: Fırat
Kıymetli ve Kıdemli Pentax Aile Üyelerinden Akıl İstiyorum