Gönderen Konu: H.Yaşar Gündüz  (Okunma sayısı 2665 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hygunduz

• Üye
  • *
H.Yaşar Gündüz
« : 07 Ağustos, 2015, 11:44:28 »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: H.Yaşar Gündüz
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos, 2015, 11:58:19 »
Yaşar bey fotoğrafların geneline bakınca elinize sağlık diyesim geldi. Hızla göz geçirdiğimde güzel oldukları söyleyebilirim. Ancak bu hızlı bakışımda dikkatimi çeken birkaç noktada eleştirim olacak.

1- Fotoğrafların kimini gerçekçilikten çıkan keskinlik verilmiş.
2- Yine kimi fotoğrafta doygunluk gerçekçilikten uzak.

Ve ayrıca, https://drscdn.500px.org/photo/98314373/m%3D900/a5a58b343e49d71765b6ed9f6b1aa35d fotoğraf çok hoşuma gitti. Ağaç ve sis uyumunu beğendim. Ancak bu fotoğrafa da eleştirim şu şekilde olacak; çerçeve ve imza iyileştirilmeli. Çünkü burada negatif yönde etkilemiş fotoğrafı. Bana kalsa çerçeve ve imza kaldırılıp daha yüksek pikselde eklense daha çarpıcı fotoğraf olabilir. Bir nokta daha var ki sağ köşede ki açık renkli ağaçlar ya edit programlar yardımıyla kaldırılmalı yada diğer ağaçlarla aynı tona getirilmeli. Çünkü şuan gereksiz şekilde dikkatimi çekti.

Eleştirim umarım yanlış anlaşılmaz.

Kolay gelsin. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı hygunduz

• Üye
  • *
Ynt: H.Yaşar Gündüz
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos, 2015, 12:50:42 »
Yaşar bey fotoğrafların geneline bakınca elinize sağlık diyesim geldi. Hızla göz geçirdiğimde güzel oldukları söyleyebilirim. Ancak bu hızlı bakışımda dikkatimi çeken birkaç noktada eleştirim olacak.

1- Fotoğrafların kimini gerçekçilikten çıkan keskinlik verilmiş.
2- Yine kimi fotoğrafta doygunluk gerçekçilikten uzak.

Ve ayrıca, https://drscdn.500px.org/photo/98314373/m%3D900/a5a58b343e49d71765b6ed9f6b1aa35d fotoğraf çok hoşuma gitti. Ağaç ve sis uyumunu beğendim. Ancak bu fotoğrafa da eleştirim şu şekilde olacak; çerçeve ve imza iyileştirilmeli. Çünkü burada negatif yönde etkilemiş fotoğrafı. Bana kalsa çerçeve ve imza kaldırılıp daha yüksek pikselde eklense daha çarpıcı fotoğraf olabilir. Bir nokta daha var ki sağ köşede ki açık renkli ağaçlar ya edit programlar yardımıyla kaldırılmalı yada diğer ağaçlarla aynı tona getirilmeli. Çünkü şuan gereksiz şekilde dikkatimi çekti.

Eleştirim umarım yanlış anlaşılmaz.

Kolay gelsin. :)

Estağfurullah Yorumunuz İçin  Çok Teşekkür ederim   Haklısınız Düzeltilse Daha Güzel  Olur    Resimleri İzin Almadan Kullanan Çok Oluyor  Bende Demo Tarzı Bırakıyorum Bazı Resimleri Nete :)