Gönderen Konu: Pentax DSLR ve lens satışları başlamış  (Okunma sayısı 29668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
Pentax DSLR ve lens satışları başlamış
« : 27 Mart, 2015, 10:54:55 »
Pentax DSLR ve lensleri fotopazar.com  fotografium.com ve fotozeynep.com adreslerinde satışa sunulmaya başlamış. Tüm pentax camiasına hayırlı uğurlu olsun. evet artık sıfır pentax k-3 alabileceğimiz bir adresler var.  :D

http://www.fotopazar.com/pentax-dslr-fotograf-makineleri
http://fotografium.com/catalogsearch/result/index/?___SID=U&q=PENTAX+K
http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=product&subcatid=819&markfilter=Pentax
« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 11:15:31 Gönderen: ozbay08 »
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı takezo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax DSLR ve lens satışları başlamış
« Yanıtla #1 : 27 Mart, 2015, 11:26:36 »
Maşallah dedim fiyatları görünce.

Amerikada 800 dolara gördükten sonra k3'ü, 3600lü rakamlar gözleri büyütüyor. Lensler de aynı, 3 tane düzgün prime alıp kit yapayım deseniz 6bin de onlara gidecek. Pentaxı severim ama şu koşullarda 6binlik lens yatırımı yapacak olsam nikon ya da fuji aynasız seriye geçerdim şahsen.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Mart, 2015, 11:38:26 »
Böyle gelecekse türkiye' ye hiç gelmesin böyle uçuk fiyatmı olur nerdeyse yarı yarıya fark var yurt dışı ile
 bhphotot k3 PE 2500 tl ye denk geliyor 970 dolar türkiyede 4500 tl yuh denir anca aç gözlülük denir daha çok şeydenirde bu soygunculara yeri değil şimdi, herkes bir hala oğlu dayı oğlu bulur getirtir dışarıdan kendileri düşünsün ellerinde patlar tüm makinalar

Çevrimdışı tahiryildiz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mart, 2015, 11:48:51 »
Arkadaşlar fotopazar.com adına ben konuşabilirim sanırım :) Fiyatları biz belirlemiyoruz bu noktada biliyorsunuz, bize gelen fiyatları yansıtmak durumundayız, ama daha önce de söylediğim gibi PentaxTurk.com forumuna özel kolaylıklar yapmaya çalışıcaz her zaman, bana ulaşmanız yeterli her ürün için...

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mart, 2015, 11:53:09 »
Arkadaşlar fotopazar.com adına ben konuşabilirim sanırım :) Fiyatları biz belirlemiyoruz bu noktada biliyorsunuz, bize gelen fiyatları yansıtmak durumundayız, ama daha önce de söylediğim gibi PentaxTurk.com forumuna özel kolaylıklar yapmaya çalışıcaz her zaman, bana ulaşmanız yeterli her ürün için...

Çok iyi olur burdaki kullanıcılara indirim promosyon tarzı satışlar yapılırsa şuan bende emirhan beyle bu konuyu görüşüyordum fotopazarda fiyatların yurtdışı fiyatlarına inmesi lazım ilk etapta bunun narteknoloji ile görüşülüp bir çözüme kavuşturulması gerekli.

Çevrimdışı tahiryildiz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mart, 2015, 11:54:45 »
Fiyatların yurtdışı fiyatlarına inmesi mümkün değil ülkemizdeki vergiler nedeniyle, Nar daha iyi bir açıklama yapacaktır illa ki ama bence öyle bir beklentiniz olmasın...

Çevrimdışı mk52

• Üye
  • Öğrenmenin yaşı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Mart, 2015, 12:35:24 »
tabi ki bu durumdan memnun olduk özellikle lenslerin bulunabilirliği iyi olacak inşallah zaman zaman kampanya ve fiyat indirimleri de görebiliriz
Pentax k5
SMC pentax -A 1.7 50mm
Tamron 17-50 mm F 2.8 XR D II
smc pentax-F ZOOM 1:4-5.6 70-210 mm
Samsung D-XENON 100 mm macro
Kenko 2X KAX TELEPLUS MC4
tamron 10-24

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Mart, 2015, 12:41:57 »
Tahir Bey hayırlı olsun tekrardan. Fiyatlar konusunda çok acımasız olmamak lazım, ürününe göre uygun olan da var biraz pahalı olanda. Örneğin KS-2 ve 18-50 kit lens ile gidersek vergi ile birlikte 850 $ civarı yurt dışı, getirteyim deseniz 100$ getirme parası 950$ yani 2500 TL civarı, bir de bunu sanalpazar üzeri taksit ile alayım derseniz 2800 TL ye yakın rakamlar ortaya çıkıyor, taksitli 3050 TL Türkiye fiyatı haliyle normal kalıyor. Lens fiyatların da ise birçoğunda hala ülkemiz için uygun bile diyebiliriz.

Bence fiyatlardan ziyade tanıtım yapılması lazım, bu bilindik fotoğrafçılar sayesinde olur,workshoplar ile olur,tanıtım toplantıları artık neler yapılabilirse firmanın bütçesini de sarsmayacak şekilde.
« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 12:44:26 Gönderen: selman »
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Mart, 2015, 12:48:51 »
Artık toplamda 7-8 adreste Pentax olacak. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #9 : 27 Mart, 2015, 13:21:24 »

Tahir sonunda! :) Bilmeyen arkadaşlar için; tahir de eski bir pentaxian'dır arkadaşlar. Her ne kadar distribütör kaynaklı sorunlardan dolayı inceleme yapamasa da pentax'ın tadını almış biridir :) Fotopazar ciddi ve kaliteli bir oluşum.. Güvenle alışveriş yapabilir herkes, içerdeki insanların satıcı değil, fotoğrafçı olması çok önemli. Güzel haber oldu..
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Mart, 2015, 13:31:00 »
Ürünlerin yurt içi yurt dışı fiyat farklılığını hesaplarken 799 + %20 + 100 +++ gibi hesaplama yapamayız o tür hesaplar tekil kullanıcıların parekende alış maliyetidir, yurt dışı ürünleri getiren tedarikçi firmalar bu ürünleri ithalat yoluyla getirtiyor ve alış fiyatları oradaki parekende fiyatından almıyor. Üretici firmalar ürünleri ülkelerdeki tedarikçilere satarken onların karlarıyla birlikte ürünleri kendi belirlediği fiyattan satabilmesi için düşük fiyattan veriyor. Misal olarak pentax k2-s 18-50 kit lens parekende satış fiyatı olarak 799 $ olarak belirlemiş tüm piyasada o şekilde satılması için düşük fiyattan veriyor. Bunu fuji ve sony yetkili satıcıları hemen hemen yurt dışı fiyatlarına uyarlamaya çalışıyor. Şuan pentax ürünleri vietnamda üretiliyor ve dünyaya dağıtılıyor bizde olduğu gibi tüm ülkelerde gümrük kdv gibi vergiler var, peki ispanyada amerika da tüm avrupada pentax k2-s 799 dolar fiyata satılabiliyor da sadece bize mahsusmu istediğiniz fiyattan satabilirsiniz diyor pentax üreticisi. Ülkemizde her alanda olduğu gibi bu tür satışlarda da bazı firmalar aşırı kar peşinde tıpkı antalya da tarlada 0,50 tl olan domatesin kilosunun istanbul da 4 tl ye satılması gibi. Dünyanın her yerinde belli markaların fiyatı heryer de aynı ama bir tek bizde farklı sebebi sorulunca devlet çok vergi alıyor deniliyor mesleğim gereği bende diyorum ki ülkemizde ithalat ve ihracat için uygulanan vergiler hemen hemen tüm ülkeler ile aynı sayılır ama bizdeki dağıtıcılar halka satarken avrupada ki mağazaların satış fiyatının üzerine vergi ve masrafları ekler öyle satarlar yani üreticiden aldığı fiyatın üzerine vergi ve masrafları eklemezler. İşi iyice araştırın göreceksiniz ki belli markalı ürünler tüm dünya ülkelerinde aynı fiyat bir tek bizde farklı

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #11 : 27 Mart, 2015, 13:33:09 »

Bence fiyatlardan ziyade tanıtım yapılması lazım, bu bilindik fotoğrafçılar sayesinde olur,workshoplar ile olur,tanıtım toplantıları artık neler yapılabilirse firmanın bütçesini de sarsmayacak şekilde.

Bunun için bir adet full-frame'e ihtiyac var sanki selman. Üst düzey bir fotoğrafçının gelip aps-c bir makine ile workshop yapıp onu övmesi çok da inandırıcı olmayacaktır. Fuji bu workshopları yapıyor ancak aynasız farklı segmentlerde olduğundan yapıyor malum.. Bu sene full-frame'in gelişiyle bu atak gerçekleştirilebilir. Hiç bilemedin nikon'un galatasaray ile yaptığı tarzda bir kulüple anlaşma yap herkes duysun.. Kulübün kanalına ekipman sağla, şort sponsoru ol mesela.. Çok büyük bir mebla gerektirmiyor..

Fiyatlar üst segmente çıktıkça çok açılıyor.. Hani canon'daki full frame parasına geliyor ancak bunlarda kitle ile alakalı.. Türkiye'de sadece ikinci el piyasasında pentax var.. Bilinirlik ve talep arttıkça kampanya da artar, promosyon da..

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Mart, 2015, 13:43:56 »
Öyle hesaplanmadığını ben de biliyorum fiyatın ama ben ve birçok kişi o şekilde aldığı için sonuçta bizim cebimizden çıkan miktar o. Ayrıca getirtecek adamı bul,bekle gibi birçok sıkıntı da cabası.Ama bu fiyatlandırmanın Türkiye değil global Pentax'ın işi olduğunu düşünüyorum.Amerika fiyatları çünkü Japonya fiyatlarından bile düşük kalıyor, Avrupa fiyatları daha yüksek yani her ülke de fiyatlandırma aynı değil gördüğüm kadarı ile.

@Peker, doğru söylüyorsun. Reklam kampanyası FF ile birlikte başlarsa daha isabetli olur.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #13 : 27 Mart, 2015, 13:58:00 »
.Amerika fiyatları çünkü Japonya fiyatlarından bile düşük kalıyor, Avrupa fiyatları daha yüksek yani her ülke de fiyatlandırma aynı değil gördüğüm kadarı ile.

Mesela amerika'da 1299 Dolar olan ürün, Hollanda'da 1299 euro.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 27 Mart, 2015, 14:10:22 »
Amerika ile zaten fiyatı aynı olsun demiyoruz çünkü fotoğraf makinesi üreticileri için amerika en büyük pazar alanıdır oraya özel ürünler üretilir ve özel fiyatlar belirlenir. Pentax spotmatic 'i bile ilk olarak amerikaya özel üretmiştir honeywell ismini vermiştir çünkü orda başarılı olamayan hiç bir yerde ürün satışını tutturamaz sony nikon canon hepsi bölgeye göre modellerde değişiklik yaparak faklı fiyat uyguluyor da biz hangi bölge fiyatına giriyoruz o mechul ne avrupa fiyatı ne asya fiyatı bunu çözmek lazım. Kullanıcı ürün alırken bak teknosada kaça diyorlar ürünü satarken hayyamda bak ebayde kaça satılıyor 2. eli diyorlar. Bizim için pentax ürünlerinin hem bulunabilirliği hemde alınabilirliği önemli o yüzden madem bir girişim başlatılmış ülkemizde pentax adına bunun mümkün olduğunca kullanıcıya olumlu yansıtılması lazım yoksa 3-5 pentax müdavimi olarak devam eder pentaxıanlar çünkü bu fiyatlar hemen hemen %90 mızı zorlar.

Pentax Yeni FF ve Orta format Macro Lensleri İçin Patent Başvurusunda Bulundu

Başlatan adr

Yanıt: 2
Gösterim: 6798
Son İleti 17 Ocak, 2013, 21:57:14
Gönderen: Baha
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 6590
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Yine, yeni, yeniden Pentax'tan Full Frame 2015(!)

Başlatan sasuta

Yanıt: 39
Gösterim: 19002
Son İleti 12 Haziran, 2015, 16:07:47
Gönderen: Tuyuncu
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 10954
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı