Gönderen Konu: Yeni Konu Başlıkları  (Okunma sayısı 4744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni Konu Başlıkları
« : 09 Nisan, 2012, 08:42:35 »
Sitede ileti miktarı arttıkça,hangi konuya nasıl ulaşılacağı problemi de beraberinde gelecek gibi görülüyor.
1-Lensler bölümünün yeniden tasnifi iyi olur.Bu konuda referans site Pentaxforum.com.
2-Paylaşılan fotoğraflar da belli başlıklar altında paylaşılmalı.
Örnek konuya göre bir tasnif:,Manzara,macro,hayat,detay,gezi,hayvan,portre-insan,obje,gece...gibi
Lenslere göre tasnif:pentax DA 43mm fotoğrafları,Sigma 10-20 fotoğrafları...gibi.
Makineye göre tasnif gereksiz.
Tarihe göre tasnif:Ocak-2012 fotolar,şubat,2012 fotoları...gibi
3-Yeni konu açanların ana başlıklar altında açmaya özen göstermesi gerekiyor.
Sanıyorum bu önerilerimin bir kısmını daha önce de yapmıştım.
« Son Düzenleme: 16 Mart, 2013, 01:14:12 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı KaBeş

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Konu Başlıkları
« Yanıtla #1 : 09 Nisan, 2012, 19:22:38 »
Reis size katılıyorum. İlaveten bazı önemli konuları konu başlıklarına ''sabit''lemek iyi olur düşüncesindeyim.
FUJIFILM X-E1
FUJINON LENS XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS
FUJINON LENS XF 56mm F1.2 R

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Nisan, 2012, 19:34:11 »
Bende alım-satım bölümüne kurallar getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Yunus abinin ilan konusunda resmen 2. bir ilan oluştu bugün.. Silme yetkim olmadığı için de bir şey yapamadım.Kitleyip tamamlanan alışverişlere gönderdim  :)

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Nisan, 2012, 20:03:15 »
       Alım Satım bölümüne fazla müdahale üyeleri bezdirir. Özelden yönlendirirseniz daha yapıcı olur. Dürüst olduktan sonra üye ticarette yapsa fazla müdahale etmeyin. Alım satımda Pentax kullanıcıları için büyük hizmettir. Çoğu kişi istediği ekipmanı nasıl elde edebileceğinin kararını veremiyor.  Şunu belirtmekte fayda var; kargo dahil en ucuz ikinci el ekipman Türkiye'de...  Pentax kullanıcıları Pentax-M , A  veya  FA  farkını alış veriş bölümünde farkına varıyor ve araştırıp  forumda öğreniyor...  Bu gözden kaçmayacak bir ayrıntı 
« Son Düzenleme: 09 Nisan, 2012, 20:10:09 Gönderen: vedib »

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Nisan, 2012, 21:00:30 »
Ben alış-veriş bölümü için herhangi bir öneride bulunmamıştım.Ama Refik'in de dediği gibi insanlar başka yerde ilan açacağına benim ilanın içinde yazışmaya başladılar.Bu da olmamalı.
İlanlar içinde yorum veya başka bir yazışma olmamalı.Ucuz veya pahalı diye yorumlar oluyor.Veya ''hayırlı satışlar..Bu lensin bu kadar sürede satılmadığına hayret ediyorum...''gibi yorumlar,hem ilanı kirletiyor,hem de insanları yönlendiriyor.
Bir ilan, malzemeyi iyi tarif etmeli,mümkünse fotoğrafı konmalı.Nereden incelenebileceği konusunda link verilebilmeli.Fiyatı yazılıp bırakılmalı.
İlgilenenler için iletişim telefonu veya ÖM,mail gibi bir bilgi yazılması uygun olur.

Benim ilk iletimde bahsettiğim şey forumu daha kolay ve sistematik kullanmaya yönelik.Mesela Pentaxforum.com da dünyanın lensi inceleniyor.Ve konular çok da kolay bulunabiliyor.Buna benzer bir hizmet burada da yapılıyor.Fakat tasnif çok kötü.

Pentax K5 fotoğrafları ,Pentax K10 fotoğrafları gibi başlıklar anlamsız.Bu başlıklara binlerce fotoğraf yüklemek hem gereksiz hem de kimseye fayda getirmez.Öğretici ve eğitici olmaz.Tasnifler lenslere,konulara ve tarihlere göre yapılırsa anlam kazanır.

Seçilen bazı fotoğrafların yorumlanabildiği ve sadece ehil arkadaşlarımızın yazabildiği bir köşe de güzel olur.Buralardan çok şey öğreniliyor.

Her fotoğraf yükleyen kısa bir exif bilgisi girerse çok faydalı olur.

Galeri hizmeti güzel birşey.Ancak kişisel galerilere yüklenen fotoğraflara yönetici onayı çok da gerekli değil.Genel galeriye yüklenenlerde belli bir kalite aranabilir.

Belki biraz zahmetli olur ama,Ana başlıklar,sabit konular,ana konular yeniden belirlenip site daha kullanışlı hale getirilebilir.İşin zahmetli yanı şimdiye kadar gönderilen iletilerin yeni yerlerine taşınması olacaktır.Ama zahmet ve külfet olmadan da iyiye ve güzele kolay ulaşılmıyor.

Sitemiz hızlı,ortamımız samimi ve sıcak,site yöneticilerimiz ilgili. Bunların da üstesinden gelinebileceğine inanıyorum

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #5 : 09 Nisan, 2012, 21:12:43 »
Bu tarz yapıcı eleştiriler çok hoş. Samimi fikirlerinizden dolayı teşekkür ederiz. Bu tarz düzenlemeler için çalışma yapacağımıza emin olabilirsiniz. Bunları yaparken de sizlerin tekrardan fikirlerinizi alarak yardımlarınıza ihtiyaç duyacağız. Bu tarz yapıcı eleştirileri duymak çok güzel bence. Farklı ve değişik fikirlere de açığız.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Sitemizin Yeni Modelinden Memnun musunuz?

Başlatan Baha

Yanıt: 8
Gösterim: 4006
Son İleti 13 Şubat, 2016, 17:16:06
Gönderen: Baha
Veri Kaybı ve Yeni İleti Sorunu

Başlatan Baha

Yanıt: 2
Gösterim: 1707
Son İleti 16 Şubat, 2019, 17:01:56
Gönderen: Baha