Gönderen Konu: Pentax K2 ve 50mm 1.4 (Analog yardım)  (Okunma sayısı 13502 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax K2 ve 50mm 1.4 (Analog yardım)
« Yanıtla #15 : 03 Mayıs, 2012, 12:57:49 »
Vedi abi zamanında pil hakkında bilgi vermiştin.Fakat aradım iletilerim kısmında bir türlü bulamadım.Teşekkür ederim tekrar.

serdar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 05 Mayıs, 2012, 03:47:23 »
    Film fiyatlarına gelince 5-10TL arasıdır. Biraz mantıklı olun 1-TL film olmaz. Çöp olsa bile 1-TL olmaz...

Sn.Vedib Bey, öncelikle filmli fotoğrafcılık konusunda paylaştıklarınızı uzun süredir ilgiyle izliyorum, aslında bu konuyu bir başlık altında daha detaylı işlemeniz sanırım bu konuyu merak edenler için harika kaynak olacak, tesadüfen tanıştığım İzmir'deki evladınızın sahip olduğu nezaket, fotoğrafcılık donanımına yaptığınız katkı sitede ben dahil bir çok arkadaşa yol gösterecektir.

abcde kullanıcı adıyla tanıdığım arkadaşım genç yaşına rağmen kibarlığı, nezaketi ve paylaşımları ile karşıklı sohbet etmekten zevk aldığım, fotografcılık hakkında bir çok şeyi paylaştığım bir dost, sözünü ettiği açılmamış filmlerden bende 1.- liradan aldım, çektim, banyo ettim, bir problem görmedim.

Bildiğim kadarıyla İşyerini kapatmış olan fotografcıdan alınan bu filmlerden de bir hayli mevcut, hatta ir filmler, dialar da var, bitmediyse.

1.- liraya alınan filmler de bunlar,
« Son Düzenleme: 05 Mayıs, 2012, 05:52:36 Gönderen: serdar »

Çevrimdışı deathdream

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Mayıs, 2012, 09:33:21 »
bir ara ben de merak salmıştım ancak, ebayde filmleri en ucuz 2 dolara bulunca vazgeçmiştim. bir solüsyonuydu falan derken gözüm yememişti açıkcası. bence 1 lira külfet olmayacak bir rakam :)
refik ayrıca lr44 piller vatan teknosa gibi yerlerde bolca bulunuyor ve tanesi 1,5 liraya gpnin pilleri vardı en son baktığımda. dealextreme gibi sitelerde 1 dolara 50 tane falan alırsın orası ayrı :) bitenekadar diye bir site var bir göz at, çin malı pilleri çoğu zaman ucuza satıyorlar (50li paket 3 ve ya 5 lira oluyor, çinden almış gibi 1 ay kargo beklemiyorsun)

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Mayıs, 2012, 11:00:01 »
Aldım abi pil 3 film bitirdim İstanbul'a gelince.  :)

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Mayıs, 2012, 14:40:55 »
..........sözünü ettiği açılmamış filmlerden bende 1.- liradan aldım, çektim, banyo ettim, bir problem görmedim.................

Serdar bey; sanal ortam sıkıntılarından biri de bu işte. :) Yazılanlar farklı anlaşılabiliniyor. :)
Piyasanın içinde olduğumdan olaylara gayet vakıfım. Şu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim ve gerçek bir örnekle de pekiştirmeye çalışacağım:

Güney abiye (abcde) asla ve asla "1 TL'e almıyor, alamaz, yalan bilgi, sallıyor....." gibi gibi birşey söylenmedi. Anlatılmak isteneni ben daha açık bir dille bahsettim: :)

Daha önce piyasa zihniyeti para kazanmaya dayalıydı bu son zamanlar karnımı doyuruyum zihniyetine dayalı.
Suç kesinlikle bizde (tüketicide) değil, satıcılarda.. Hepsi aç, tok satıcı kalmadı. Eee tabi fiyatlar böyle dilenci ücretlerine düşer.

Şundan sanıyorum ki 6-7 yıl önce kadar benim elimde bin üstü sayıda bayat film birikmişti. Ben onları atıyorum bayat olmayanı 5 lira ise bayat olanını 3'e vererek elden çıkarıyordum. 1 liraya vermeye utanırım açıkçası. 1 lira isteyeceğime hediyem olsun derim. :) Uğraşmam bile.

Buna benzer gerçek bir olay; taze aslında 2 yıl ya oldu ya olmadı: 24 vesikalık + 1 büyük + 1 maskot = 1,5 lira. Ayıp yahu bu fiyat olur mu? Ben piyasaya inat 8 adet 4 lira istedim ısrarla ve satışımı bu şekilde yaptım. Kaldı ki tarihi geçmiş bayat sınıfına giren film sağlıklı ortamda saklanmışşa daha taze sayılabilir. :) Fiyat hatalı.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

serdar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 09 Mayıs, 2012, 22:20:02 »
Serdar bey; sanal ortam sıkıntılarından biri de bu işte. :) Yazılanlar farklı anlaşılabiliniyor. :)
Piyasanın içinde olduğumdan olaylara gayet vakıfım. Şu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim ve gerçek bir örnekle de pekiştirmeye çalışacağım:

Güney abiye (abcde) asla ve asla "1 TL'e almıyor, alamaz, yalan bilgi, sallıyor....." gibi gibi birşey söylenmedi. Anlatılmak isteneni ben daha açık bir dille bahsettim: :)

Sn.Bağdadioğlu,
Fotoğrafcılıktan para kazanmaya başlamamın üzerinden 50 yılı aşkın süre geçti, bu sürede iyi ve kötü anılarım oldu, hala tutkun olduğum  filmli makina ile ile çekimlerin gittikçe unutulması beni son derece üzmektedir, bu konuda Sn.Vedib beyin paylaşımları ise beni son derece mutlu etmektedir. Güney'e gösterdiği tepkiye katılmadığımı ifade etmek istedim.
sözünü ettiğiniz 1.TL almıyor, alamaz, yalan bilgi, sallıyor gibi ifadeleri bende Sn.Vedib beyde belirtmedi yazılanları ve yazdıklarımı bir kez daha okudum, göremedim.
 Sayenizde uzun yıllar önce emekli olduğum mesleğimdeki bazı hatıralarım canladı gözümde,  talebelerimle çok yaşadım benzer durumları.
Biz  beni, ben sizi yalnış anlıyorsam, bir şeyleri paylaşmanın gereksiz olduğu düşüncesiyle, sitenizdeki üyeliğimin iptal edilmesini rica eder,
içinizdeki fotoğraf sevdasının hiç tükenmemesini dilerim.
Sevgilerimle,
« Son Düzenleme: 09 Mayıs, 2012, 22:25:12 Gönderen: serdar »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Mayıs, 2012, 12:19:17 »
Film fiyatlarına gelince 5-10TL arasıdır. Biraz mantıklı olun 1-TL film olmaz. Çöp olsa bile 1-TL olmaz...   

ben aldigim rakami yazdim vedib bey size yalan borcum mu var.

1.- liraya alınan filmler de bunlar,

Diyorum ya "Sanal ortam azizliği" şu metinleri okuyunca, verdiğiniz cevabı "1 TL'e film olmaz" cümlesine itafen yazıldığınızı düşündüm. Ve tabiki yaşınız tecrübeniz hakkında bilgim olmadığından kendime göre açık yargılar kullanmaya çalıştım ama belli ki başaramamışım.

Biz  beni, ben sizi yalnış anlıyorsam, bir şeyleri paylaşmanın gereksiz olduğu düşüncesiyle, sitenizdeki üyeliğimin iptal edilmesini rica eder......

Bu yazmış olduğunuz cümleye de şiddetle katılmadığımı belirtmek isterim. 3-5 kişiden fazla olan her ortamda bu tarz olaylar oluşabilir. Bu gayet olası bir durum. Ve kaldı ki bence güzel birşey. 50 yılı aşkın işin içindeyim demişşiniz; bu gerçekten paha biçilemez harika tecrübeler demek. Bu başlıktaki yazışmalardan sonra burada tecrübenizi paylaşmaktan vazgeçme kararınız üzücü. :( Paylaşımlarınızın devamlılığı en azından benim için değerli. Umarım aramızdan ayrılma kararından vazgeçersiniz.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Bekir Demirağ

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Nisan, 2018, 11:00:07 »
Pentax K2 elbette K 1000 ve KM'den daha ileri teknolojiye sahip bir makine. Lensiniz de güzel... O zaman size düşen hemen kalitelisinden bir çift LR 44 pil alarak fotoğraf çekmeye devam etmek.
İyi çalışmalar dileğiyle sonsuz selamlar.

Pentax SLR makina tamir ettirdinizmi?

Başlatan sdemir03

Yanıt: 5
Gösterim: 4614
Son İleti 29 Ocak, 2013, 14:10:57
Gönderen: Baha
Pentax Spotmatic inceleme

Başlatan rocker_tr

Yanıt: 0
Gösterim: 4132
Son İleti 27 Aralık, 2015, 20:43:25
Gönderen: rocker_tr