Gönderen Konu: SATILIK PENTAX K-5;PENTAX 40MM LİMİTED;PENTAX 135MM;SIGMA 15MM(FISH EYE)  (Okunma sayısı 6198 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
  Toplamak için didindiğim setimin hepsini, kullanamayıp evde çürütmeye başladığımdan satmaya karar verdim. Detaylı şekilde fotoğraflamaya uğraştım, her ürünle ilgili bilgiyi kendi başlığı altında bulabilirsiniz.Peşinen söylemekte fayda var, ben bunu ucuza kapatırımcılar bu satırdan sonrasını okuyarak zamanlarını boşa harcamasınlar. Önceliğim elimdekini satıp nakite çevirmektir, bundan dolayı takas düşünmüyorum.

PENTAX K-5 GÖVDE(1200TL):
  11843 shutterdaki gövdemin tek kusuru sanırım camındaki kılcal çizikler, onun dışında sıfırına yakın kondisyonda parıl parıldır(camındaki çizikler kullanım sırasında belli veya herhangi bir şeye engel olmamaktadır,çizik var mı diye kontrol etmeye kalkınca el sallamaktadırlar :D). Fotoğraflardan da görüleceği üzere kutusu mevcut, kutu içeriği tamdır. Bu arada 442 ile başlayan seridir.
20151004_155308 by Mert Çağrı, on Flickr

20151004_155622 by Mert Çağrı, on Flickr

PENTAX DA 1:2.8 40MM LIMITED(600TL):
  Çok yetenekli bir ufaklıktır. Minimal ölçüleri sayesinde k-5 i bile aynasız makinelerle kafa tutacak boyutlara getirebilmektedir. Bu lensin tek cümlelik özeti kesinlikle; 'Boyundan büyük işler başarır.' olmalı.Başta söylenmesi gerekeni sona bıraktım; optik olarak kusursuzdur(üzerindeki b&w filtresi hiç çıkarılmadı). Kozmetik olarak incelenmeye başladığında ufak kullanım izleri göze çarpıyor.
  Lensi tanımayanlar için detaylı bilgi;http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-DA-40mm-F2.8-Limited-Pancake-Lens.html

IMGP0818 by Mert Çağrı, on Flickr

IMGP0819 by Mert Çağrı, on Flickr

PENTAX F 1:2.8 135MM(700TL):
 Bu lens için de kurulabilecek cümle 'Tipiyle, yapabildiklerinin uzaktan yakından alakası bile yok.' olmalı. Lense baktığınızda bir şüpheleniyorsunuz ;ancak daha ilk kareden sonra kendine hayran bırakıyor. Ben bu lensi sabit diyafram tele lens hevesimi biraz olsun yatıştırmak için almıştım, sizlere de bu açıdan kesinlikle tavsiye edebilirim. Her ne kadar portre için kullanmasam da çok sağlam bir portre lensi de olabilecek çizgidedir. Kozmetik olarak kullanım izleri belirgincedir. Optikleri ise kusursuzdur.(önden çekilmiş fotoğraftaki siyah lekemsi şey, tozun diyafram bıçağı üzerindeki gölgesidir. Bilgisayara atınca farkettim.)
  Lens ile ilgili detaylı bilgi; http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-F-135mm-F2.8-Lens.html

IMGP0808 by Mert Çağrı, on Flickr

IMGP0811 by Mert Çağrı, on Flickr

IMGP0809 by Mert Çağrı, on Flickr

SİGMA 15MM F:2.8 EX DG DİAGONAL FİSHEYE(1000TL):
  Hem keskin olsun hem geniş açı olsun  diyenlere ideal bir lenstir. FF uyumludur, fish eye dediğimiz olay da FF formatı için geçerlidir. APS-C de 180 derece görüş açısına sahip değildir; ancak geniş açı lens diye tabir edilen lenslerden daha geniş açıyı görüntüleyebilmektedir(APS-C sensörlü gövdede kullanırken). Bu lensi de alırken Pentax'ın çıkardığı FF gövdede denerim artık diyordum. Bana nasip olmadı, kısmet yeni sahibineymiş. Kozmetik olarak üstünde hafif izler barındırıyor, optik olarak ise kusursuz durumda.
  Lens ile ilgili detaylı bilgi; http://www.pentaxforums.com/userreviews/sigma-15mm-f2-8-ex-dg-diagonal-fisheye.html

IMGP0815 by Mert Çağrı, on Flickr

IMGP0817 by Mert Çağrı, on Flickr

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
K-5 ve 40mm İhtiyar nickli üyeye rezervedir, diğerleri için ilan güncel.

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
Rezerve kalkmıştır, ilan ilk şekliyle güncel.

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm set rezerve.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm set rezerve.

Fiyatları incelemedim ancak güzel set. Hayırlı olsun. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
  Rezerve kalkmıştır. Bunun yanı sıra şu ilanı verdiğimden beri yaşadığım diyaloglar nedeniyle buraya bir yazı yazma ihtiyacı da hissettim.
  Arkadaşlar, aramızda hiç kimse tüccar değil , hayır kurumu değil hele ki enayi hiç değil. Alışveriş yaparken karşınızdakine öncelikle saygı duyun, pazarlık vs sonra gelsin.
  Bir ürünü almak istediğinize emin olmadan satıcıyla iletişime geçmek neyin kafasıdır? Tamam alacağım , kesin alıyorum, başkasına satılmasın deyip 2 hafta oyalamaktaki amaç nedir ? Hadi tüm bunları geçtim, ürün en son ne olur sorusuna fiyatı 200 250 tl aşağı çektiğim adam hala 35 40 tl lik komisyonu da benim tarafıma dahil etmeye çalışıyor. Kardeşim nakit ödeme durumun var mı diyorum, yok taksitli alacağım diyor, ee o zaman komisyon olur deyince burun kıvırıyor. Sanki banka benim, komisyon oranlarına ben karar veriyorum. Yani böyle diyaloglar içinde kaldıkça markadan da soğudum, fotoğrafçılıktan da soğudum yeminle. Araba pazarına gitsek ancak orada görürüz herhalde buna benzer muhabbetleri.
  Benim de heves edip  satın almayı çok istediğim ekipmanlar oldu, ekonomik durumumu ayarlayamadığımdan satıcı arkadaşı 1 ay hatta daha fazla beklettiğim durumlar da oldu ; ama hepsini baştan söyledim, karşı tarafın da koşullarına uygun bir çözüm bulduk, anlaştık. Yok öyleydi yok böyleydi diye oyalamadım karşımdakini hiçbir zaman. Benimle alışverişte bulunmuş arkadaşlar da bu yazıyı okursa bana hak vereceklerdir diye düşünüyorum. Ben bu kendini ticari deha sanan arkadaşlara, aynı kendileri gibi alıcılar nasip olsun diye temenni ediyor ve yazımı noktalıyorum.
  İnsanlıktan nasibini almış herkese de şu elimdeki ekipmanlardan almak istediğinde sonuna kadar yardımcı olurum, çözüm üretmek mesele değil, yeter ki karşımdaki samimiyetini belli etsin.

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
Eklemeyi unuttuğum bir husus da satış önceliği konusu. Tahmin edebileceğiniz gibi lensleri satıp da ortada kalmayayım diye  önce gövde sonra lensleri satma taraftarıyım ; ancak  sigma yı tek ya da 135mm tek satma durumum olabilir. Ürünleri toplu olarak alacak arkadaşla da fiyat konusunda orta yol bir şekilde bulunur, tercihim toplu alımdan yana.

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm seti almak yerine gövde ve yanına bir lensi almak isteyenler için;

k-5+40mm: 1600 TL
k-5 +15mm: 2000 TL
k-5 +135mm: 1750 TL
« Son Düzenleme: 17 Kasım, 2015, 10:19:51 Gönderen: mertcagri »

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
Şok bir kampanya ile :D ;

k-5+40mm: 1525TL(kargo dahil)

k-5 +135mm: 1650 TL(kargo dahil)

Bugün saat 17.15 e kadar geçerlidir. Alıcı arkadaşa bugün kargolayabilirim.

Çevrimdışı mertcagri

• Üye
    • Profili Görüntüle
İlan kilitlenebilir.

Nadir Lensler: Pentax "K" 28mm f3.5 / "K" 50mm 1.2 / M 75-150mm

Başlatan R1

Yanıt: 16
Gösterim: 9784
Son İleti 09 Nisan, 2014, 14:20:26
Gönderen: R1
_____ En Keskin 50mm yani Pentax M 50mm f/1.7 üstelik Tertemiz _____

Başlatan sydbarret

Yanıt: 4
Gösterim: 3957
Son İleti 20 Mart, 2015, 07:03:33
Gönderen: sydbarret
Pentax K7+ Tamron 17-50 f2.8 + Tamron 70-200 f2.8 VS. Objektifler!!!

Başlatan sinewa

Yanıt: 36
Gösterim: 16151
Son İleti 25 Ocak, 2014, 12:52:38
Gönderen: Baha
SATILDI ** PENTAX SMC DA 16-45mm f/4 *** SATILDI ***** !!!!

Başlatan adr

Yanıt: 1
Gösterim: 4089
Son İleti 18 Şubat, 2012, 15:34:41
Gönderen: ercan69
*** (SATILDI) *** PENTAX SMC DA* 55mm f/1.4 SDM *** (SATILDI) ****

Başlatan adr

Yanıt: 7
Gösterim: 4676
Son İleti 02 Nisan, 2012, 21:18:49
Gönderen: adr