Gönderen Konu: Pentax K7 body, full kutu ıcerıgıyle ne kadar eder ?  (Okunma sayısı 4694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı previlla

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaslar.

2011 ın mayıs ayında nar teknolojıden alınmıs 2013 un mayıs ayında Turkıye garantısı bıtmıs olan Pentax K7 dslr makınemı gecen hafta Pentax K5 govde aldıgım ıcın satmak ıstıyorum. Makınemde pentaxforum sıtesınden de ınceledıgım kadarıyla bırcok pentax kullanıcında mevcut olan elektronık sevıye gostergesınde kalıbrasyon sorunu mevcut. Terazı 2 tık sola dogru olcum verıyor. Yenı almıs oldugumpentax K5 govde de zaman zaman 1 tık sola dogru olcum vermekte. Sanırım pentaxlarda cokca karsılasılan bır sorun bu. Bunun fotografa etkısı ne derece oluyor kesın bılemıyorum ama bana gore K7 de govdemdekı fotograflarda  bazı cekım acılarına gore sonradan ufuk cızgısı duzenleme ıslemı gerekıyor.

Arastırdıgım ve telefonla sordugum kadarıyla bu sorun pentaxın belcıka ya da fransa dakı merkezlerınde kalıbrasyon duzeltme ıslemıyle ortadan kalkıyor fakat pentax yetkılı servısınden gorustugum kısıler garantımın mayıs ayında bıttıgı ıcın (yaklasık 1 senedır yurt dısındaydım halıyle turkıyede bulunmadıgım ıcın garantıden yararlanamadım) masrafı ustlenmem gerektıgını belırttıler. Kalıbrasyon yapan makıne kendılerınde mevcut olmadıgı ıcın mecburen gondermelerı gerekıyormus.

Sadede gelecek olursam , ustte bahsettıgım sorun dısında tum kutu ıcerıgı ve kutusu ıle bırlıkte eksıksız darbesız cızıksız ustunde kalın plastık ekran korumalı garantısı 2 ay once bıtmıs pentax K7 ımı tahmınen ne kadardan satısacıkarmam uygun olur. Oncelıklı olarak lens almak ıstedıgım ıcın bosuna 2. govde dursun ıstemıyorum.

Tesekkurler
« Son Düzenleme: 05 Eylül, 2013, 13:06:56 Gönderen: previlla »

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax K7 body, full kutu ıcerıgıyle ne kadar eder ?
« Yanıtla #1 : 05 Eylül, 2013, 14:52:29 »
bir yıl kadar önceleri 1000 liralar civarı satıldığı oldu bu bodynin temiz ve sorunsuz olanları, fakat o zamanlar k-5 de 1750-1800 liraydı, son günlerde k-5 bodylerin çekim sayısı düşük ve full kutulu olanları 1500, 1400 lere kadar düştü, hatta bir ara 1300 liraya da satan oldu :), yalnız son günlerdeki kur artışı yoktu o zaman, ben elimdeki k-7 yi 46 bin çekimde ve yanında muadil batery grip ile birlikte 725 liraya satmıştım, daha sonra kozmetik olarak ufak bir iki çizik olanı da sanırım 650-700 lira arasında satıldı diye biliyorum. buna göre siz değerlendirin. iyi günler

Çevrimdışı aghytn

« Yanıtla #2 : 05 Eylül, 2013, 15:22:15 »
1000 Tl iyidir
Sony A7ıı
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 Za Oss
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Sirui T-1005X Tripod ve G-10KX Ball Head
ThinkTank Urban Approach 5 Shoulder Bag
Gopro HERO4 Silver Edition
+EbiK GıBıK

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Eylül, 2013, 15:46:16 »
Yaz başında yurtdışından alınma K-7'mi kutu içeriği ile birlikte 950 liraya satmıştım sanırım. 30-40 bin çekimlerdeydi.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı previlla

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Eylül, 2013, 20:12:29 »
Cevaplar ıcın tesekkurler arkadaslar.. Benım makınem de suan 24.500 cekımde.
Fakat fıyat verırken bahsettıgım sorunu da dıkkate aldınız mı yoksa normal 2. el K7 pıyasasına gore mı soyluyorsunuz.
Ona gore makıneyı satısa koymak ıstıyorum cunku hem bu sıtede hem DH de hem de sahıbınden gıbı sıtelerde

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül, 2013, 05:35:02 »
Bahsettiğiniz sorunu dikkate almadan fiyattan bahsettim.

2-3 yıl kadar K-7 kullandım, 1 yıla yakın süredir de K-5 kullanıyorum. Bu bahsettiğiniz terazide ki sapma problemini yaşamadım. İnce bir hata mı yoksa ciddi anlamda makine eğildiğinde düzmüş gibi mi gösteriyor bilemedim. Ancak bunun hata olduğunu düşünüyorsanız 100 lira fiyat kırmak (yada teknik servisten bilgi istenir tamir ücreti hakkında) gayet makul çözüm.

Ama sonuçta çalışır durumda olan kaliteli bir gövdenin fiyatı da 500 lira olmamalı.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Eylül, 2013, 11:32:28 »
bu terazi probleminden şunu mu anlayalım. makinayı düz olarak sabitlesek çeksek, fotoğraf eğri mi duruyor, eğer böyle bir şeyse bu önemli bir sorun teşkil edebilir, yok eğer fotoğraf düzgün çıkıyor ancak ekranda sadece bir denge sorunu varsa benim hiç kullandığım bir özellik değil zaten çok da problem değil.

Çevrimdışı previlla

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Eylül, 2013, 19:11:29 »
bu terazi probleminden şunu mu anlayalım. makinayı düz olarak sabitlesek çeksek, fotoğraf eğri mi duruyor, eğer böyle bir şeyse bu önemli bir sorun teşkil edebilir, yok eğer fotoğraf düzgün çıkıyor ancak ekranda sadece bir denge sorunu varsa benim hiç kullandığım bir özellik değil zaten çok da problem değil.

Tum fotograflarda olmamakla birlikte bazi cekim acilarina ve arkadaki alan derinliginde belirgin sekilde yer alan objelerin durumuna gore zaman zaman pshop ve benzeri programlarda fotografa mudehalede bulundum.Zaten msjimda da bundan bahsediyorum sadece elektronik seviye gostergesinde sorun olsa ve fotografa etkisinin olmadigina %100 emin olsam kafamdaki satis fiyati belli. Bu sorun goz onune alinarak fiyat sorgulamasi yapiyorum.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Eylül, 2013, 22:11:35 »
Tum fotograflarda olmamakla birlikte bazi cekim acilarina ve arkadaki alan derinliginde belirgin sekilde yer alan objelerin durumuna gore zaman zaman pshop ve benzeri programlarda fotografa mudehalede bulundum.Zaten msjimda da bundan bahsediyorum sadece elektronik seviye gostergesinde sorun olsa ve fotografa etkisinin olmadigina %100 emin olsam kafamdaki satis fiyati belli. Bu sorun goz onune alinarak fiyat sorgulamasi yapiyorum.
peki bunu servise bir sorun belki basit bir şekilde ve uygun bir fiyata düzeltebilirler, o zaman tüm soru işaretleri de ortadan kalkmış olur ve malınız da değerinde satılmış olur. isterseniz sun digital sunay ustanın telefonunu forumdan bulabilirsiniz

Pentax Dsrl makinalarda Double Exposure yani üst üste pozlama yapiliyor mu?

Başlatan ismetcayir

Yanıt: 2
Gösterim: 1218
Son İleti 03 Nisan, 2020, 01:00:45
Gönderen: ismetcayir
Pentax K20D Çektiğim Fotoğraflar Sisli Gibi Canlı Değil

Başlatan fatihyvg

Yanıt: 2
Gösterim: 729
Son İleti 12 Şubat, 2023, 20:36:59
Gönderen: fatihyvg
Pentax K1 Mark 2 icin genis aci lens tavsiye edermisiniz!!!

Başlatan ismetcayir

Yanıt: 3
Gösterim: 1531
Son İleti 03 Nisan, 2020, 02:37:45
Gönderen: vedib
Pentax K20D Hafıza/Tarih Pili ve Teker Sertliği

Başlatan Fırat

Yanıt: 4
Gösterim: 938
Son İleti 03 Eylül, 2021, 11:14:51
Gönderen: Fırat
Kıymetli ve Kıdemli Pentax Aile Üyelerinden Akıl İstiyorum