Pentax Türkiye Topluluğu

Sosyal Etkinlikler - Forum Dışı Yarışma Duyuruları => Etkinlikler => Trabzon => Konuyu başlatan: ciga - 19 Şubat, 2015, 16:12:23

Başlık: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: ciga - 19 Şubat, 2015, 16:12:23
Merhaba arkadaşlar haftasonu üç gün için istanbuldan trabzona seyahat edeceğiz amaç fotoğraf çekmek fakat nerelere gidilir neler yapılır sümela ve uzungöl haricinde pek bilmiyoruz çevreyi bilenlerden tavsiyeler bekliyorum.
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: mertcagri - 19 Şubat, 2015, 16:21:11
Öncelikle araç kiralamanızı tavsiye ederim , Uzungöl ve Sümela artık çok klişe olduğundan fotoğraf anlamında çok bir şey çıkmıyor ;ancak ilk kez geliyorsanız yine de görmek için gidebilirsiniz. Bu ikisinin yanında hıdırnebi , Çal Mağarası , Limnigölü , santa harabeleri gibi birkaç turistik yer var gidilebilecek ama asıl güzel olan Maçka yolu gibi yerlerde gezip keşfederek  gezmek oluyor.


Sent from my iPad using Tapatalk
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: bigbigbig - 19 Şubat, 2015, 16:23:08
sultan murat yaylası çok güzeldir .  boztepe de var . pek fazla seçenek yok aslında trabzonda . rize - artvinde çok yayla var
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: ozbay08 - 19 Şubat, 2015, 19:02:10
kış günü yaylaya mı gidilir.hem kusura bakmayın ama yayla görmesek yayla diye yutturacaksınız,Trabzon un yaylla adlı yüksek kentlerini. evet yaylaların orjinallıği çok bozulmuş ve betonlaşmış. her önüne gelen oraya betonarme yayla evi yapmış. kısaca yayla mı görmek istersiniz,gelin Artvin e Şavşat yayla neymiş görün. ama  burda yaylaya çıkarken yiyeceğinizi ötenizi berini şehirden alıp çıkın,çünkü bozulmamış yaylalar olduğu için bakkal,süpermarket falan yoktur.
yayla denen yerde lokanta,cafe,market falan olmaz bu bile Trabzon yaylalarının ne kadar bozulduğunun ispatıdır.
8 yıl Trabzon da yaşamış biri olarak  aslında böyle pekte gezilecek yer yok. Ayasofya müzesi,Trabzon ortahisar ve kalesi. ATATÜRK köşkü, sümela manastırı,uzungöl, Sera gölü, memiş ağa konağı,Akçabat orta mahalle evleri ve St. Michael Kilisesi, boztepe,emperyal(çay bahçesi en sevdiğim yer),KTÜ kampüsü de aslında iyi fotoğraf mazemesi var. Zigana kayak merkezi aslında bu kış ayları için gidilebilecek iyi bir seçenek. Trabzon un turisttik neden tüm yerlerine gittim de bir şu ziganaya gitmedim.
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: grktprk - 19 Şubat, 2015, 21:47:12
bende 4 sene kaldım trabzonda aslında bahar yada yazın gideceksin sümela manastırı zigana tarafları ktü kampüsü lakin karadenizin sahillerin hepsi güzel şahane tabiatı var özel aracın olacak doya doya gezip fotoğraflayacaksın
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: mertcagri - 20 Şubat, 2015, 00:34:58
Ah şu karadenizlilerin s.dik yarıştırma sevdaları. Biz de biliyoruz  Uzungöl'ün uzun havuza döndüğünü de  Trabzon'da neresi gezilir diye soran birine 5 saat uzaklıktaki Borçka Karagöl diye cevap vermek , tam bir karadenizli işi olurdu herhalde :)

Kışın gezilmez yazın gezilir önermesine de katılmıyorum, her iklim ayrı bir güzelliği var buraların. Ama herkesin dert yandığı gibi turistik olan yerlerin tadı kaçtı artık. Betonlaşma yarışına girdiler. Bu yüzden şahsi araçla keşfede keşfede gezmek daha doyurucu ve akılda kalıcı olacaktır.
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: ciga - 26 Şubat, 2015, 09:49:33
arkadaşlar cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim, gittik geldik .
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: Baha - 26 Şubat, 2015, 09:54:43
arkadaşlar cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim, gittik geldik .

Oo hızlısınız abi. :))
Başlık: Ynt: Trabzon için tavsiye isteği
Gönderen: ciga - 26 Şubat, 2015, 10:06:45
Oo hızlısınız abi. :))
sorma :) pek keyifli olmadı aşağıda yeşil yok yukarıya kardan dolayı çıkamıyosun arada takıldık durduk. yaza tekrar etmek lazım hatta forumda etkinlik oluşturmak lazım toplu bir gezi düşünülebilir.