Pentax Türkiye Topluluğu

Pentax Objektifler ve Aksesuarları => Pentax Aksesuarları => Konuyu başlatan: vedib - 25 Aralık, 2017, 00:47:16

Başlık: RICOH EXTENSION TUBE SET K
Gönderen: vedib - 25 Aralık, 2017, 00:47:16
(https://image.pentaxturk.com/wp-content/uploads/2017/12/RICOH-MACRO-TUBE.jpg)
        "RICOH Macro Extension Tube Set K" veya Ricoh Manuel Uzatma Tüpü  (9,50 – 19 – 28.50mm) ebatlarında üç parçalı olarak diyafram mandal aparatı yoktur. Tamamen manuel;  “M” manuel modlu Pentax-K bağlantı yapısı vardır. Pentax objektif hangi diyafram değerinde ise o değerde kalır. Diyafram halkasına müdahale yapılmadan objektif açıklığı değişmez.  Tüpler birbirine eklenip çıkarılarak değişik uzunluklar elde edilir. SLR/DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövde ile objektif arasına üç uzatma tüpü kullanıldığında Pentax 50mm objektif ile (1.25X) oranında büyütme elde edilmiş olur.
        "RICOH Extension Tube Set K" Yurdumuzda ve uluslararası piyasada yok diyebileceğimiz kadar az olduğundan herhangi görsel ve açıklayıcı bilgiye rastlamak mümkün olmadığı bir gerçektir. Ebat ve işlevsel olarak ilk nesil manuel "ASAHI PENTAX Manuel Macro Extension Tubes" ile birebir aynıdır. Muhtemelen üreticileri aynıdır.
http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/filmcamera/accessory/index35_closeup.html
(https://image.pentaxturk.com/wp-content/uploads/2017/12/RICOH-MACRO-TUBES.jpg)(https://image.pentaxturk.com/wp-content/uploads/2017/12/RICOH-TUBES.jpg)
Başlık: Ynt: RICOH Extension Tube Set K
Gönderen: vedib - 28 Aralık, 2017, 09:34:35
(https://image.pentaxturk.com/wp-content/uploads/2017/12/RICOH-Extension-Tube-Set-K.jpg)
      İşlevsellik, genel konstrüksiyon ve kalitesi "RICOH EXTENSION TUBE SET K" ve "ASAHI PENTAX EXTENSION TUBE SET K" aynıdır; her iki macro uzatma tüpünde diyafram mandalı aparatı yoktur. Tamamen manuel yapıdadır. Yapı ve kullanım olarak en kaliteli dizayna sahiptir.
     "RICOH EXTENSION TUBE SET K" 9,50mm, 19mm ve 28.50mm uzunluğunda üç parçalı olarak birbiri ile kombine edilerek kullanılmaktadır. SLR/DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövde vizöründen bakıldığında objektif hangi diyafram değerinde ise aynı değerde odak düzleminde görüntü oluşur. Diyafram en kısık durumda kalacağından diyafram kadranı mevcut olmayan PENTAX-DA. FAJ ve yeni nesil bazı DFA objektiflerde kullanılması uygun değildir.
(https://image.pentaxturk.com/wp-content/uploads/2017/12/ASAHI-PENTAX-EXTENSION-TUBE.jpg)