İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - excil

Sayfa: [1] 2 3 ... 8
1
Tamamlanan Alışverişler / Ynt: Macro lens
« : 22 Temmuz, 2015, 13:56:07 »
Hayırlı satışlar bende hiç kullanmadığımdan satışa cıkaracaktım bugün, flickr da fotoğrafları görünce vazgeçtim. Sadece Macro degilmiş işlevi :)

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2
geçmiş olsun Advanced NTFS Recovery bu program yardımcı olacaktır.

3
Pentax’tan Haberler, Pentax Söylentileri / K-3 II Dedikodusu
« : 16 Nisan, 2015, 21:47:23 »
Pentaxforums  FF öncesi K3 II'nin gelmesi muhtemel diye bir duyum yayınlamış.
http://www.pentaxforums.com/articles/pentax-news-rumors/pentax-k-3-ii-coming-in-late-april.html

4
Gayet şık bir yazı olmuş... Tebrik ederim. Taraflar da üzülmüşlerdir. Alçak gönüllü ve hoşgörülü olabilmeyi başarmalıyız. Aile de kırgınlıklar olabilir ama çok da uzatılmadan, taraf tutmak yerine birlik olmak düşüncesiyle ailenin diğer fertlerinin araya girmesiyle aşılamayacak sorun yoktur. Forumu seviyorum içindekilerle daha çok seviyorum. Saygılar

5
Herkese merhaba,

Burada aktaracaklarım kimseyi haklı çıkarmak için değil durum tespiti içindir. Emekli olduktan sonra deniz av malzemeleri satan bir tanıdığımın yanında perakende sorumlusu olarak işe girdim ithalat yapan bir firma. değeri 75-1500 euro arasında olan ve 30 kg ın altındaki ürünlerden Ab ülkeleri için %18 diğer ülkelerden gelenler için gümrüğümüz %20 gümrük vergisi alır. Digital Kamera İthalatı yapan firmaysanız gümrük vergisinden muafsınız :) sadece %18 kdv + %20 ötv ödersiniz. Konteyner kirası liman masrafları ve gümrük müşavir masrafları için biz her ithalatta yaklaşık 4000-6000 $ ödüyoruz. elektronik eşya için ekstra bir ücret ödenmiyorsa ürünün size taşıma maliyeti bunlar. Sağolsun gümrük bakanlığı kdv ve ötv yi ürünün çıkış faturasından değilde ürün + nakliye+sigorta ücretlerinin toplamından yapıyor. tüm bu giderlerin üzerine %10 finansal maliyette eklediğinizde Ülkemiz için ithal ürünlerde uygun fiyat beklemek hayalcilik olur.

6
Pentax K-3 / Ynt: Pentax K-3 Firmware Update / Güncellemeleri
« : 24 Ağustos, 2014, 23:52:03 »
iş yoğunluğundan daha 10 tane fotoğraf çekemedim. bukadar güncelleme maşallah

8
               İnsanı insan yapan en önemli unsurlar; düşünebilmek ve konuşabilmek yetileridir. O halde canlı bir varlık, düşünme ve düşündüklerini ifade edebilmesiyle insan kavramı içerisine girmektedir.Dar anlamı itibariyle ifade hürriyeti; kişilerin hiç bir baskı altında kalmadan, düşünce, fikir, kanaatlerini açıklayabilmeleri demektir. Diğer bir tanıma göre ifade özgürlüğü: “ Bireyin çekince duymadan düşüncelerini, duygularını ve kanaatlerini paylaşabilmesidir “
               İfade özgürlüğü kapsamında; salt sözlü ifadeler değil, ifadenin dışa yansıma biçimi olan yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak düşünce ve kanaatleri açıklama ve yayma işlevi niteliğini haiz her türlü araç girmektedir.
              Özgür düşünmek ve düşündüklerini ifade edebilmek hakkı ve hürriyeti demokratik toplumun temel taşıdır. Ancak ifade özgürlüğünün olduğu toplumlar da kişiler kendi fikirlerinin doğru veya yanlış olduğunu muhakeme etme imkanına sahiptir Bu sebeptendir ki; demokrasi, her türlü inanç, fikir ve düşüncenin açığa vurularak serbest bir tartışma ortamı yaratılması esası üzerine kuruludur.     
              Anayasa’nın 25/2 ve 26. maddeleri ifade özgürlüğünü düzenlemektedir.
            Anayasa m. 25: " Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz. "
            Madde 26: " Herkes düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar."
            Anayasa’nın 26. maddesi bu şekilde genel manada ifade özgürlüğünü tanımladıktan sonra, ikinci fıkrasında A.İ.H.S 10/2’ ye paralel olarak ifade özgürlüğüne demokratik düzen içerisinde izin verilebilir müdahalelerin hangileri olduğunu ve müdahalelerin hangi gerekçelere dayanabileceğini düzenlemiştir.
            A.İ.H.S 10. madde uyarınca:
             " - Herkes görüşlerini açıklama ve anlatım özgürlüğüne sahiptir. bu hak, kanaat özgürlüğü ile kamu otoritelerinin müdahalesi ve ülke sınırları söz konusu olmaksızın haber veya fikir almak ve vermek özgürlüğünü içerir.
                 - Kullanılması görev ve sorumluluk yükleyen bu özgürlükler, demokratik bir toplumda, zorunlu tedbirler niteliğinde olarak, ulusal güvenliğin, toprak bütünlüğünün veya kamu emniyetinin korunması kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi, sağlığın veya ahlakın başkalarının şöhret, ve haklarının korunması veya yargı gücünü otorite ve tarafsızlığının sağlanması için yasayla öngörülen bazım biçim koşullarına, sınırlamalara ve yaptırımlara bağlanabilir. "
            İfade özgürlüğü ile ilgili A.İ.H.S 10. madde ve Anayasamızdaki düzenlemeler iki seviyede işlemektedir. İlk olarak, ifade özgürlüğü konusunda bir temel ilke ortaya konulmakta ve bu suretle ifade özgürlüğü koruma altına alınmaktadır. İkinci seviyede ise, ifade özgürlüğüne karşı izin verilebilir müdahalelerin neler olduğu düzenlenmektedir.
            Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin yanında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 19. maddesi ve Medeni ve Siyasal Haklara İlişkin Uluslararası Sözleşmenin 19. maddesi de yukarıda bahsi geçen iki kademeli bir sistematik içerisinde ifade özgürlüğünü ve bu özgürlüğün sınırlandırılmasına ilişkin düzenlemeler getirmişlerdir.

                                A.İ.H.M Kararlarında Sınırlandırmanın Denetimi

            İfade özgürlüğü konusunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Handyside/ Birleşik Krallık davasında ifade özgürlüğünün kapsamında olan fikirler hakkında yeni ve geniş bir açılım ortaya koymuştur. Handyside Kararı’ nda özetle: " ....ifade özgürlüğü toplumda beğeni ve hoşgörü ile karşılanan düşünceler için değil aynı zamanda halkın bir kesimini rahatsız eden, şoka uğratan bilgi ve fikirlerin de kapsadığı" ndan bahisle, bu şekilde ifade edilen düşüncelerin özgürlük kapsamında olduğu belirtilmiştir.
            Bu gerekçeden hareketle, ifade özgürlüğü sadece onaylanan veya incitici olmayan görüş ve bilgilerin açıklanmasını değil aynı zamanda, inciten, şok eden rahatsızlık veren, düşüncelerin açıklanmasını da içermektedir.

FATİH BİRTEK
Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku A.B.D


Bilgilerinize sunarım...

9
İşim dolayısıyla uzun süredir foruma giremiyorum ama maşallah herkes egosunu tatmin etmiş tebrik ederim Yöneticilerimizi ve Paylaşımcı dostlarımızı.


Uzakdoğu'da bir budist tapınağı, bilgeliğin gizlerini aramak için gelenleri kabul ediyordu. Burada geçerli olan incelik; anlatmak istediklerini konuşmadan açıklayabilmekti. Bir gün tapınağın kapısına bir yabancı geldi. Yabancı, kapıda öylece durdu ve bekledi. Burada sezgisel buluşmaya inanılıyordu, o yüzden kapıda ne vurulacak bir tokmak ne çalınacak bir zil vardı.

Bir süre sonra kapı açıldı... İçerdeki budist, kapıda duran yabancıya baktı... Bir selamlaşmadan sonra sözsüz konuşmaları başladı. Gelen yabancı, tapınağa girmek ve burada kalmak istiyordu. Budist bir süre kayboldu, sonra elinde ağzına kadar suyla dolu bir kapla döndü ve bu kabı yabancıya uzattı. Bu, yeni bir arayıcıyı kabul edemeyecek kadar doluyuz demekti. Yabancı tapınağın bahçesine döndü, aldığı bir gül yaprağını kabın içindeki suyun üstüne bıraktı. Gül yaprağı suyun üsünde yüzüyordu ve su taşmamıştı. İçerideki budist saygıyla eğildi ve kapıyı açarak yabancıyı içeriye aldı. Suyu taşırmayan bir gül yaprağına her zaman yer vardı...

10
77 limited e benziyor

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


11
Gıcık kapıyorum arkadaş böyle güzel fotoğraf çekenlere  8)

12
Hoş Geldiniz / Ynt: PentaxTürk Tanışıyor
« : 04 Mart, 2014, 20:56:45 »
Yeni katılan dostlarımız hoşgeldiniz :)

13
Hayırlı olsun  :) dernek mi? kursak acaba :D

14
500px / Ynt: www.500px.com/mc145 Mehmet Çoban
« : 24 Şubat, 2014, 23:27:45 »
Mehmet abi neler çekiyorsun böyle gerçekten süper :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


15
 İbrahim abi 24.00 e kadar satılmazsa  kitle pentax sız bu hayat geçmez :)

Sayfa: [1] 2 3 ... 8