İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - sercansokmen

Sayfa: [1]
1
Yeni Başlayanlar / Ynt: Ürün çekimi için lens hk.
« : 03 Mart, 2020, 09:36:55 »
Selamlar tekrar,

Öncelikle değerli cevaplarınız için çok teşekkürler. Dün ekipmanı değiştirme fırsatım oldu. Canon d300 ve 50mm f1.8 lens aldım. Pentax'a göre otomatik modu vs ile kullanımı rahat olduğu için çok daha iyi fotoğraflar çekme fırsatım oldu. Şimdi ilk iş dediğiniz gibi pozlamayı, ışığı kontrol etmeyi öğrenmeye geldi. Birkaç eğitim seti alıp başlıyorum en kısa zamanda :) Çok teşekkürler tekrar.

2
Yeni Başlayanlar / Ynt: Ürün çekimi için lens hk.
« : 02 Mart, 2020, 10:13:29 »
Şmdi aşağıdaki linkten bendeki gövde ve lens ile çekilen fotoğraflara baktım. Problem bende demek ki :)

https://explorecams.com/photos/pair/pentax-k10d=smc-pentax-da-18-55mm-f3-5-5-6-al

İstediğim tarzda çekimler yapabilmem için doğru ayarları nasıl öğrenebilirim

3
Yeni Başlayanlar / Ynt: Ürün çekimi için lens hk.
« : 02 Mart, 2020, 09:31:03 »
Makineniz hayırlı olsun.

18-55 ile de çekebilirsiniz. Ama daha artistik, arka plan ölü görünmesi için 50mm almalısınız. Ürünlerinizin büyüklüğü ve mesafeye göre kaç  mmlik bir açı gerektiğini elinizdeki lensle tecrübe edin. Sonra lens bakın. 500 dar gelmesin sonra.

Arka plan önemli değil. Zaten mavi perde de çekeceğim daha sonra Photoshop ile düzenleyeceğim. Ürünün net olması yeterli. Dün birkaç çekim yaptık görüntü çok flu geldi bana. Doğru ayarlarda kullanmıyor olabiliriz. Bir de çözünürlük çok düşük. 1000 liralık bir cep telefonum var daha yüksek çözünürlükte veriyor fotoğrafı. Yani pek fotoğraf makinasından anlamadığım için şuan saçmalıyor olabilirim bir yol gösterirseniz çok memnun olurum :)

manuel bi 50 mm k10 d ile iş yapar hocam

50mm f1.8 lens olacak sanırım. Piyasaya baktım burdaki alışveriş kısmına da baktım pentax model 1.8 lens bulamadım pek. Nerelere bakmalıyım

4
Yeni Başlayanlar / Ürün çekimi için lens hk.
« : 01 Mart, 2020, 21:06:48 »
Merhaba,

Öncelikle fotoğraf makinası ve fotoğrafcılıktan pek anlamadığımı belirtmek istiyorum. Kendi yaptığım amatör ürünler var bu ürünlerin fotoğraflarını yüksek çözünürlükte ve renkleri bozulmadan profesyonelce çekmem gerekiyor. 1.5 metre uzaklıktan mavi perde üzerine konularak ışıklandırılmış duvar süslerinin fotoğrafını çekeceğim. Çok uzatmadan yardıma ihtiyacım olan konuya değineyim.

Bir dostumuzdan Pentax k-10d makinasını aldım. Makinanın 2 adet lensi var.

Pentax Da 18-55mm F3.5-5.6 AL
Pentax 50-200mm F4-5.6 ED

Sanırım bu lenslerle ürün çekimi yapmam doğru değil. Aslında çok mükemmel fotoğraflar istemiyorum. Çözünürlük yüksek olsun ve orjinal rengini korusun yeterli. Bu lenslerle çekim yapabilir miyim? Yoksa yeni lens almalı mıyım? Bir de bu makinaya uyumlu lens ne önerebilirsiniz. Çok fazla bütçem de yok maalesef.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sayfa: [1]