İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - vedib

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 170
16
Genel Konuşma Forumu / Ynt: KURBAN BAYRAMI
« : 08 Temmuz, 2022, 11:25:05 »
Bugün arefe günü, Kurban Bayramınızı kutlar, her şey gönlünüzce olması dileğiyle; iyi bayramlar.

17
Sabit Odaklı / AGFA COLOR MULTI-COATED 1:3.5 200mm
« : 30 Haziran, 2022, 13:53:20 »


     Genel amaçlı açık hava aksiyon, spor ve doğa fotoğrafçılığı için ideal bir objektiftir. Fotoğraf kağıtları ve film imalatçısı olan Alman Agfa firması tarafından SLR “Single-Lens Reflex" AGFA SELECTRONIC serisi filmli analog fotoğraf makineleri için 24X36mm tam kare (Full frame) FF olarak piyasaya sunulmuşsa da günümüzde kullanıcılar 16X24mm (Half frame) APS-C (Advanced Photo System type-Classic) için diğer bir deyişle 1,5 çarpanlı crop sensör DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerde daha yaygın kullanmaktadırlar. Optik yapısı ve genel dizayn itibariyle diğer benzer lens kalitesi ve yapısını kendinde barındırır. Lens kalitesi dışında en önemli özelliği basit bir bakımla uzun yıllar kullanılması ve fiyat performansı amatör fotoğrafçıların gözdesi yapmıştır. Optik elemanlar parlamayı önleyici MC (Multi Coated) tekniğiyle kaplanmıştır. Filtre yuvası Ø 62mm olup focus esnasında ön optik elemanı döner yapıda olmadığından polarize ve özel efekt filtre kullanma kolaylığı vardır. Kendinden parasoleyi mevcuttur.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:3.5 200mm” objektifi manuel focus yapıda olduğu için metre ayarı manuel yapılmaktadır. Alan derinliği çok az olduğu için manuel netleme ayarı dikkatli bir şekilde yapılabilmektedir. Focus ayarı yapılan objenin ön ve arka plandan ayrılması daha doygun, keskin görüntü vermesi ve bokeh (bulanık efekti) estetik yönden çok iyidir. Teleobjektif olduğundan optik yığılma mevcuttur. Profesyoneller tarafından tercih edilen lens gurubu sabit olan objektiflerdendir. Yapay ışık koşullarında; stüdyo ortamında tüm diyafram değerlerinde mükemmel görüntü kalitesi vardır. 62mm filtre yuvasıyla pentax kullanıcıları için caziptir. Asgari çekim mesafesi 2m. olduğundan yakın plan çekimlerinde uzatma tüpü veya close-up +1 ; +2 ; +4  dioptri filtre ile kullanma kolaylığı vardır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:3.5 200mm” objektifi tamamen manuel compact yapılı, metal (Stainless steel) Pentax-K bayonetlidir. Pentax’ın SLR ve DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerinde sorunsuz kullanılmaktadır. Pentax DSLR gövdelerde en doğru pozlama ölçümü “M” çekim modunda “yeşil tuş” aracılığı ile yapılmaktadır. Portre, model ve reklam fotoğrafçılığında objeyi ön ve arka plandan ayırdığından daha doygun, keskin görüntü vermesi ve özel bokeh (bulanık efekti) estetik yönden tercih edilen bir objektif yapmıştır. Kullanıcılar vasat bir objektif olarak tanımlamaktadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:3.5 200mm” objektifin imalatçısı tam olarak bilinmemekle birlikte forum kullanıcıları tarafından portre ve açık hava aksiyon doğa ve spor çekimlerde kullanılmaktadır. Chinon tarafından pazarlanan “AUTO CHINON MULTI-COATED 1:3.5 200mm” objektif ile aynı özellikte olup her yönüyle benzer objektiftir, tahminen aynı imalatçı firma Chinon veya “Tomioka Kōgaku K.K.” (günümüzdeki adı  KYOCERA OPTEC Co., Ltd.) tarafından MADE IN JAPAN olarak imal edilmiş olup foson olarak pazarlanmıştır.

Türkiye'de 2022 yılında ortalama 2.el satış fiyatı : 500-TL.

Genel Özellikleri : Sabit grup manuel teleobjektif

Optik dizaynı ............................... : 5 grup 5 eleman
Diyafram yaprak sayısı ................. : 6
Diyafram açıklığı .......................... : 1:3.5 - 1:22
Asgari Netleme ..................…........ : 200cm
Filtre çapı .................................... : Ø 62mm
Ağırlığı ........................................ : 564gr (19.9oz)
Odak Bağlantı Mesafesi ................ : 45.46mm. (flange focal distance)
Büyütme Oranı ............................. : 1:7.14 (0.14X)
Bağlantı yapısı "bayonet" ............... : Pentax-K
Gövde rengi  ................................ : Siyah
Parasolay (gölgelik) ....................... : Kendinden dahili kayan tip
Odak düzleminde oluşturduğu görüntü : 24X36mm

18
Sabit Odaklı / AGFA COLOR COATED 1:1.9 50mm
« : 17 Haziran, 2022, 09:40:43 »

     Genel amaçlı manzara, mimari, reklam fotoğrafçılığı; düşük ışık koşullarıyla Portre ve Sahne fotoğrafçılığı için ideal bir objektiftir. Fotoğraf kağıtları ve film imalatçısı olan Alman Agfa firması tarafından SLR “Single-Lens Reflex" AGFA SELECTRONIC serisi filmli analog fotoğraf makineleri için 24X36mm tam kare (Full frame) FF olarak SLR "Single-Lens Reflex" gövdeler için piyasaya sunulmuşsa da günümüz de kullanıcılar 16X24mm yarım kare (Half frame) APS-C (Advanced Photo System type-Classic) için diğer bir deyişle 1,5 çarpanlı DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerde daha yaygın kullanmaktadırlar. Optik yapısı itibariyle standart lens kalitesi ve yapısını kendinde barındırır. Lens kalitesi dışında en önemli özelliği basit bir bakımla uzun yıllar kullanılması ve fiyat performansı forum fotoğrafçıların gözdesi yapmıştır. Optik elemanlar parlamayı önleyici basit optik kaplama olan tekli optik kaplama “single-layer coating” kaplanmıştır. Filtre yuvası Ø 49mm olup focus esnasında ön optik elemanı döner yapıda olmadığından özel efekt ve polarize filtre kullanma kolaylığı vardır. Klasik silindirik 49mm vida parasoley ile kullanılmaktadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR COATED 1:1.9 50mm” objektifi tamamen manuel yapıda, metal (Stainless steel) Pentax-K bayonetlidir. Pentax’ın SLR ve DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerinde sorunsuz kullanılmaktadır. Pentax DSLR gövdelerde “M” çekim modunda “AE-L” veya “yeşil tuş” aracılığı ile pozlama ölçümü yapılmaktadır. Portre, model, reklam ve ürün çekimlerinde doygun, keskin görüntü vermesi ve ideal bokeh (bulanık efekti) estetik yönden tercih edilen bir objektiftir. Perspektif yönünden insan gözünün açı ve perspektifinde olduğu ve az ışıklı ortamlarda diyafram açıklığının yeterli oluşu kullanıcıların tercihi yapmıştır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR COATED 1:1.9 50mm” objektifi lens grubu sabit olan objektiflerdendir, yapısı itibariyle optik bükülme veya optik yığılma yoktur. Ürettiği görüntü kalitesi itibariyle idealdir. Keskinliği güzel olan bu objektifin birçok firma tarafından yapılan Çözünürlük Testlerinde f/8 diyafram değerinin en ideali olduğu tespit edilmiştir. Macro objektif olmasa da ürün çekimlerinde 45cm. asgari çekim mesafesinde 1:6.67 (0.15X) büyütme oranıyla ve diyafram açıklığının yeterli oluşu fotoğraf severlerin gözdesi yapmıştır. Kullanıcılar çok vasat bir objektif olarak tanımlamaktadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR COATED 1:1.9 50mm” objektifin Chinon tarafından pazarlanan “AUTO CHINON 1:1.9 50mm” objektif ile aynı özellikte olup her yönüyle benzer objektiftir, tahminen aynı imalatçı firma Chinon veya (Tomioka) tarafından MADE IN JAPAN olarak imal edilmiş olup foson olarak pazarlanmıştır.
   
Türkiye'de 2022 yılında ortalama 2.el satış fiyatı : 200-TL.

Genel Özellikleri : Sabit gruplu manuel standart lens

Optik dizaynı ........................... : 5 grup 5 eleman
Diyafram yaprak sayısı ............. :  6
Diyafram açıklığı ...................... : 1:1.9  - 1:16
Asgari Netleme ........................ : 45cm
Filtre çapı ................................ : Ø 49mm.
Ağırlığı .................................... : 187gr (6.6 oz)
Odak Bağlantı Mesafesi ............. : 45.46mm. (flange focal distance)
Büyütme Oranı ........................ : 1:6.67 (0.15X)
Bağlantı yapısı "bayonet" .......... : Pentax-K
Gövde rengi  ........................... : Siyah
Gövde kılıfı  ............................. : sert kılıf
Parasolay (gölgelik) .................. : 49mm
Odak düzleminde oluşturduğu görüntü : 24X36mm


19
Sabit Odaklı / AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 135mm
« : 15 Haziran, 2022, 11:35:02 »

      Genel amaçlı yaban hayat, spor etkinlikleri, sahne ve portre objektifidir. Fotoğraf kağıtları ve film imalatçısı olan Alman Agfa firması tarafından SLR “Single-Lens Reflex" AGFA SELECTRONIC serisi analog fotoğraf makineleri için 24X36mm tam kare (Full frame) FF olarak piyasaya sunulmuşsa da günümüzde kullanıcılar 16X24mm (Half frame) APS-C (Advanced Photo System type-Classic ) için diğer bir deyişle 1,5 çarpanlı crop sensör DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerde daha yaygın kullanmaktadırlar. Optik yapısı ve genel dizayn itibariyle diğer benzer lens kalitesi ve yapısını kendinde barındırır. Lens kalitesi dışında en önemli özelliği basit bir bakımla uzun yıllar kullanılması ve fiyat performansı amatör fotoğrafçıların gözdesi yapmıştır. Optik elemanlar parlamayı önleyici MC (Multi Coated) tekniğiyle kaplanmıştır. Filtre yuvası Ø52mm olup focus esnasında ön optik elemanı döner yapıda olmadığından polarize ve özel efekt filtre kullanma kolaylığı vardır. Kendinden parasoleyi mevcuttur.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 135mm” objektifi manuel fokus yapıda olduğu için metre ayarı manuel yapılmaktadır. Alan derinliği az olduğu için manuel netleme ayarı dikkatli bir şekilde yapılabilmektedir. Focus ayarı yapılan objenin ön ve arka plandan ayrılması daha doygun, keskin görüntü vermesi ve bokeh (bulanık efekti) estetik yönden çok iyidir. Teleobjektif olduğundan optik yığılma mevcuttur. Profesyoneller tarafından tercih edilen lens gurubu sabit olan objektiflerdendir. Yapay ışık koşullarında; stüdyo ortamında tüm diyafram değerlerinde güzel görüntü kalitesi vardır. 52mm filtre yuvasıyla pentax kullanıcıları için daha caziptir. Asgari çekim mesafesi 150cm. olduğundan yakın plan çekimlerinde uzatma tüpü veya close-up +1 ; +2 ; +4 dioptri filtre ile kullanma kolaylığı vardır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 135mm” objektifi tamamen manuel compact yapılı, metal bayonet (Stainless steel) Pentax-K bayonetli ve kendinden parasoleylidir. Pentax’ın SLR ve DSLR gövdelerinde sorunsuz kullanılmaktadır. Pentax DSLR gövdelerde “M” çekim modunda “yeşil tuş” aracılığı ile pozlama ölçümü yapılmaktadır. Portre, model ve reklam fotoğrafçılığında objeyi ön ve arka plandan ayırdığından daha doygun, iyi görüntü vermesi ve özel bokeh (bulanık efekti) estetik yönden tercih edilen bir objektif yapmıştır. Fiyat/performans ve iyi görüntü kaydetmesi açısından tercih edilmesine sebep olmuştur. En açık diyaframda kararlı görüntü olmasada 1:8 – 1:11 arası diyafram değerinde kontrast görüntü oluşmaktadır. Kullanıcılar vasat bir objektif olarak tanımlamaktadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 135mm” objektifinin piyasada yaygın olmaması forumlarda tanıtım ve teknik bilgilerine rastlanmaması kullanıcılarda tereddütlere yol açmıştır. Piyasada mevcut olan "AUTO CHINON MULTI-COATED 1:2.8 135mm" objektif ile ikiz gibidir, teknik ve dış dizayn olarak aynıdır. Benzer yapı ve dizayn da M42 “Metrik 42X1mm” yapıda olanları rakip firma kullanıcıları tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Tahminen imalatçı firma “Tomioka Kōgaku K.K.” (günümüzdeki adı  KYOCERA OPTEC Co., Ltd.) tarafından MADE IN JAPAN olarak imal edilmiş olup foson olarak pazarlanmıştır.

Türkiye'de 2022 yılında ortalama 2.el satış fiyatı : 500-TL.

Genel Özellikleri : Sabit gruplu manuel teleobjektif

Optik dizaynı ........................... : 4 grup 4 eleman
Diyafram yaprak sayısı ............. : 6
Diyafram açıklığı ...................... : 1:2.8 - 1:22
Asgari Netleme ........................ : 150cm
Filtre çapı ................................ : Ø 52mm
Ağırlığı .................................... : 420 gr (14.81oz)
Odak Bağlantı Mesafesi ............. : 45.46mm. (flange focal distance)
Büyütme Oranı ......................... : 1:5
Gövde rengi ...........................… : Siyah
Bağlantı yapısı "bayonet" ........... : Pentax-K
Parasolay (gölgelik) ................... : Kendinden dahili
Odak düzleminde oluşturduğu görüntü : 24X36mm

20
Sabit Odaklı / AGFA COLOR MULTI-COATED 1:1.4 50mm
« : 13 Haziran, 2022, 11:03:33 »

   Genel amaçlı mimari, manzara, portre, iç mekan, reklam fotoğrafçılığı ve loş aydınlatma koşulları için ideal bir objektiftir. Fotoğraf kağıtları ve film imalatçısı olan Alman Agfa firması tarafından SLR “Single-Lens Reflex" AGFA SELECTRONIC serisi analog fotoğraf makineleri için 24X36mm tam kare “FF” (Full frame) olarak AGFA SELECTRONIC Pentax-K bayonet gövdeler için piyasaya sunulmuşsa da günümüzde kullanıcılar 16X24mm (Half frame) APS-C (Advanced Photo System type-Classic) için diğer bir deyişle 1,5 çarpanlı DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerde daha yaygın kullanmaktadırlar. Optik yapısı itibariyle diğer klasik lens kalitesi ve yapısını kendinde barındırır. Lens kalitesi dışında en önemli özelliği basit bir bakımla uzun yıllar kullanılması forum fotoğrafçıların gözdesi yapmıştır. Optik elemanlar parlamayı önleyici MC “Multi Coated” tekniğiyle kaplanmıştır. Filtre yuvası Ø 49mm olup focus esnasında ön optik elemanı döner yapıda olmadığından polarize ve özel efekt filtre kullanma kolaylığı vardır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:1.4 50mm” objektifi manuel focus yapıda, metal (Stainless steel) Pentax-K bayonetlidir, tamamen manuel yapılıdır. Pentax’ın SLR ve DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerinde sorunsuz kullanılmaktadır. Pentax SLR ve DSLR gövdelerde “M” çekim modunda “AE-L” veya “yeşil tuş” aracılığı ile pozlama ölçümü yapılmaktadır. Manuel focus yapıda olduğu için metre ayarı manuel yapılmaktadır. Alan derinliği (hyperfocal) yeterli olduğu için manuel netleme ayarı rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Forum kullanıcıları tarafından tercih edilen lens gurubu sabit olan objektiflerdendir. Metal (Stainless steel) Pentax-K bayonetli ve Pentax 50mm objektifleri genel yapısındadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:1.4 50mm” standart objektif olmasından dolayı alan derinliği idealdir. Portre ve genel çekim koşullarında oldukça başarılıdır. Normal kullanım ve en açık diyafram değerinde Bokeh (bulanık efekti) estetik yönden idealdir; optik bükülme olmamasından dolayı portre fotoğrafçılığında uygundur. Portre, az ışıklı ortamlar, manzara, iç mekan, genel etkinlik, konser, mimari ve reklam fotoğrafçılığı için idealdir. Genel kullanıcılar diyafram açıklığının çok olması, metal ve basit yapısından dolayı uzun yıllar basit bir bakımla yeni gibi kullandıklarından tercih etmektedirler. Diyafram bileziği olduğundan Pentax SLR ve DSLR gövdelerle uyumlu; tamamında sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Keskinliği mükemmel olan bu objektifin birçok firma tarafından yapılan Çözünürlük Testlerinde f/8 diyafram değerinin en ideali olduğu tespit edilmiştir. Manzara ve mimari fotoğrafçılığında azami alan derinliği (hyperfocal) mesafesi yeterlidir. Alüminyum metal yapılı oluşu kullanıcıya daha fazla güven vermektedir. Genelde klasik yuvarlak kauçuk veya metal Ø 49mm vidalı parasoley ile kullanma kolaylığı vardır. Kullanıcılar vasat bir objektif olarak tanımlamaktadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:1.4 50mm” objektifin imalatçısı tam olarak bilinmemekle birlikte forum kullanıcıları tarafından portre çekimlerde kullanılmaktadır. Standart kullanımda macro objektif olmasa da 45cm mesafeden 1:6.67 (0.15X) büyütme oranı ile çekim yapılabilmektedir. Tahminen imalatçı firma “Tomioka Kōgaku K.K.” (günümüzdeki adı  KYOCERA OPTEC Co., Ltd.) tarafından MADE IN JAPAN olarak imal edilmiş olup foson olarak pazarlanmıştır.

Türkiye'de 2022 yılında ortalama 2.el satış fiyatı : 750-TL.

Genel Özellikleri : Sabit odaklı standart objektif

Optik dizaynı ............................... : 4 grup 6 eleman
Diyafram yaprak sayısı ................. : 6
Diyafram açıklığı .......................... : 1:1.4 - 1:22
Asgari Netleme ..................…........ : 45cm
Filtre çapı .................................... : Ø 49mm
Ağırlığı ........................................ : 245gr (8.64oz)
Odak Bağlantı Mesafesi ................ : 45.46mm. (flange focal distance)
Büyütme Oranı ............................. : 1:6.67 (0.15X)
Bağlantı yapısı "bayonet" ............... : Pentax-K
Gövde rengi  ................................ : Siyah
Parasolay (gölgelik) ....................... : 49mm
Odak düzleminde oluşturduğu görüntü : 24X36mm


21
Sabit Odaklı / AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 28mm
« : 10 Haziran, 2022, 12:47:33 »

   Genel amaçlı mimari, manzara, iç mekan ve reklam fotoğrafçılığı için ideal bir objektiftir. Fotoğraf kağıtları ve film imalatçısı olan Alman Agfa firması tarafından SLR “Single-Lens Reflex" AGFA analog fotoğraf makineleri için 24X36mm tam kare “FF” (Full frame) olarak AGFA Pentax-K bayonet gövdeler için piyasaya sunulmuşsa da günümüzde kullanıcılar 16X24mm (Half frame) APS-C (Advanced Photo System type-Classic) için diğer bir deyişle 1,5 çarpanlı DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerde daha yaygın kullanmaktadırlar. Optik yapısı itibariyle diğer klasik lens kalitesi ve yapısını kendinde barındırır. Lens kalitesi dışında en önemli özelliği basit bir bakımla uzun yıllar kullanılması forum fotoğrafçıların gözdesi yapmıştır. Optik elemanlar parlamayı önleyici MC “Multi Coated” tekniğiyle kaplanmıştır. Filtre yuvası Ø 49mm olup focus esnasında ön optik elemanı döner yapıda olmadığından polarize ve özel efekt filtre kullanma kolaylığı vardır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 28mm” objektifi manuel focus yapıda, metal (Stainless steel) Pentax-K bayonetlidir, tamamen manuel yapılıdır. Pentax’ın SLR ve DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerinde sorunsuz kullanılmaktadır. Pentax SLR ve DSLR gövdelerde “M” çekim modunda “AE-L” veya “yeşil tuş” aracılığı ile pozlama ölçümü yapılmaktadır. Manuel focus yapıda olduğu için metre ayarı manuel yapılmaktadır. Alan derinliği (hyperfocal) geniş olduğu için manuel netleme ayarı rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Forum kullanıcıları tarafından tercih edilen lens gurubu sabit olan objektiflerdendir. Metal (Stainless steel) Pentax-K bayonetli ve Pentax 28mm objektifleri genel yapısındadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 28mm” geniş açılı objektif olmasından dolayı alan derinliği geniştir. İç mekan çekimlerinde oldukça başarılıdır. En açık diyafram değerinde Bokeh (bulanık efekti) estetik yönden yeterlidir; ama optik bükülmeden dolayı portre fotoğrafçılığında uygun değildir. Manzara, iç mekan, genel etkinlik, konser, mimari ve reklam fotoğrafçılığı için idealdir. Genel kullanıcılar diyafram açıklığının yeterli olması, metal ve basit yapısından dolayı uzun yıllar basit bir bakımla yeni gibi kullandıklarından tercih etmektedirler. Diyafram bileziği olduğundan Pentax SLR ve DSLR gövdelerle uyumlu; tamamında sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Keskinliği mükemmel olan bu objektifin birçok firma tarafından yapılan Çözünürlük Testlerinde f/8 diyafram değerinin en ideali olduğu tespit edilmiştir. Manzara ve mimari fotoğrafçılığında azami alan derinliği (hyperfocal) mesafesi iyidir. Alüminyum metal yapılı oluşu kullanıcıya daha fazla güven vermektedir. Genelde klasik yuvarlak kauçuk veya metal Ø 49mm vidalı parasoley ile kullanma kolaylığı vardır. Kullanıcılar vasat bir objektif olarak tanımlamaktadır.
     Agfa firmasının “AGFA COLOR MULTI-COATED 1:2.8 28mm” objektifin imalatçısı tam olarak bilinmemekle birlikte forum kullanıcıları tarafından ters objektif olarak macro çekimlerde de kullanılmaktadır. Normal kullanımda macro objektif olmasa da 1:7.7 (0.13X) büyütme oranı ile çekim yapılabilmektedir. Revue tarafından pazarlanan “AUTO REVUENON MC 1:2.8 28mm” objektif ile aynı özellikte olup her yönüyle benzer objektiftir, tahminen aynı imalatçı firma (Tomioka) tarafından MADE IN JAPAN olarak imal edilmiş olup foson olarak pazarlanmıştır.

Türkiye'de 2022 yılında ortalama 2.el satış fiyatı : 250-TL.

Genel Özellikleri : Sabit odaklı geniş açılı objektif

Optik dizaynı ............................... : 7 grup 7 eleman
Diyafram yaprak sayısı ................. : 6
Diyafram açıklığı .......................... : 1:2.8 - 1:22
Asgari Netleme ..................…........ : 30cm
Filtre çapı .................................... : Ø 49mm
Ağırlığı ........................................ : 198gr (7oz)
Odak Bağlantı Mesafesi ................ : 45.46mm. (flange focal distance)
Büyütme Oranı ............................. : 1:7.7 (0.13X)
Bağlantı yapısı "bayonet" ............... : Pentax-K
Gövde rengi  ................................ : Siyah
Parasolay (gölgelik) ....................... : 49mm
Odak düzleminde oluşturduğu görüntü : 24X36mm22
Pentax Aksesuarları / PENTAX O-GPS2
« : 09 Haziran, 2022, 09:35:30 »

        RICOH IMAGING COMPANY, LTD. PENTAX DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerde kullanılmak üzere tasarlanmış ikinci nesil bir GPS ünitesi olan "PENTAX O-GPS2" ünitesi bugün 09 Haziran 2022 tarihinde kullanıcıya sunulmuştur. PENTAX O-GPS2 Gök cisimlerinin zahmetsizce izlenmesi ve fotoğraflanması için yenilikçi özellikler sunan, PENTAX DSLR "Digital Single-Lens Reflex" fotoğraf makineleri için kullanışlı bir GPS ünitesi olarak PENTAX K-3 Mark III, KP, K-3, K-5II, K-5IIs, K-5, K-S2, K-S1, K-70, K-50, K-30, K-r, K-01, 645Z, 645D gövdelerde tam uyumlu olarak kullanılabilecektir.
       Benim tahminlerime göre ilerleyen zamanlarda diğer PENTAX DSLR gövdelerde güncelleme yayınlanarak uyumlu hale getirilebileceğini düşünüyorum.
https://news.ricoh-imaging.co.jp/rim_info2/2022/20220609_032271.html

23
Pentax-K Sabit Odaklı / SMC PENTAX-M 1:1.7 50mm
« : 02 Haziran, 2022, 13:13:25 »

       Genel amaçlı manzara, mimari, reklam fotoğrafçılığı; loş ışık koşullarıyla Portre ve Sahne fotoğrafçılığı için ideal bir objektiftir. 1977~1984 yılları arasında Pentax "ASAHI OPTICAL CO.,LTD" tarafından SLR “Single-Lens Reflex" analog fotoğraf makineleri için 24X36mm tam kare (Full frame) FF olarak dizayn edilip piyasaya sunulmuşsa da günümüz de kullanıcılar 16X24mm yarım kare (Half frame) APS-C (Advanced Photo System type-Classic ) için diğer bir deyişle 1,5 çarpanlı DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerde daha yaygın kullanmaktadırlar. Optik yapısı itibariyle üstün Pentax kalitesi ve yapısını kendinde barındırır. Lens kalitesi dışında en önemli özelliği basit bir bakımla uzun yıllar kullanılması ve muadillerine göre fiyat performansı profesyonel fotoğrafçıların gözdesi yapmıştır. Optik elemanlar parlamayı önleyici SMC (Super Multi Coated) tekniğiyle kaplanmıştır. Filtre yuvası Ø 49mm olup focus esnasında ön optik elemanı döner yapıda olmadığından polarize ve özel efekt filtre kullanma kolaylığı vardır. Orijinal Pentax klipsi “PH-S 49mm” model veya silindirik metal 49mm vida parasoley ile şık bir yapıda kullanılmaktadır.
       Pentax’ın “SMC PENTAX-M 1:1.7 50mm” objektifi manuel focus yapıda, metal (Stainless steel) Pentax-K bayonetlidir. Pentax’ın SLR ve DSLR "Digital Single-Lens Reflex" gövdelerinde sorunsuz kullanılmaktadır. Pentax DSLR gövdelerde “M” çekim modunda “yeşil tuş” aracılığı ile pozlama ölçümü yapılmaktadır. Portre, model, reklam ve ürün çekimlerinde doygun, çok keskin görüntü vermesi ve ideal bokeh (bulanık efekti) estetik yönden tercih edilen bir objektiftir. Perspektif yönünden insan gözünün açı ve perspektifinde olduğu ve loş ışıklı ortamlarda diyafram açıklığının yeterli oluşu profesyonellerin tercihi yapmıştır.
      Pentax’ın “SMC PENTAX-M 1:1.7 50mm” objektifi lens grubu sabit olan objektiflerdendir, yapısı itibariyle optik bükülme veya optik yığılma yoktur. Ürettiği ve odak düzleminde oluşan görüntü kalitesi itibariyle çok mükemmeldir. Macro objektif olmasa da ürün çekimlerinde 1:6.67 büyütme oranıyla ve diyafram açıklığının yeterli oluşu fotoğraf severlerin gözdesi yapmıştır. Loş ve az ışıklı ortamlarda daha rahat kullanabilme özelliğidir vardır. Macro çekimlerinde macro tüplerle kullanımı idealdir. Ürün, macro ve portre çekimlerinde perspektif yönünden çok idealdir.
        Pentax’ın “SMC PENTAX-M 1:1.7 50mm” objektifin ürettiği ve odak düzleminde oluşan genel görüntü kalitesi, genel tasarımı alüminyum metal yapıda oluşu ile fiyat performansı kullanıcıların gözdesi yapmıştır.  Keskinliği mükemmel olan bu objektifin birçok firma tarafından yapılan Çözünürlük Testlerinde 8 diyafram değerinin en ideali olduğu tespit edilmiştir. Alımı satım en çok yapılan va aranan objektiflerdendir. Fotoğraf sever kullanıcılar Pentax DSLR dışında rakip marka DSLR gövdeler için aranan ve yaygın olarak kullanılan bir objektiftir.

Türkiye'de 2022 yılında ortalama 2.el satış fiyatı : 750-TL.

Genel Özellikleri : Sabit gruplu standart lens

Optik dizaynı ............................. : 5 grup 6 eleman
Diyafram yaprak sayısı ............... : 6
Diyafram açıklığı ........................ : 1:1.7 - 1:22
Asgari Netleme .......................... : 45cm
Filtre çapı .................................. : Ø 49mm.
Ağırlığı ...................................... : 185gr (6.52oz.)
Odak Bağlantı Mesafesi ............... : 45.46mm. (flange focal distance)
Büyütme Oranı ........................... : 1:6.67  (0:15X)
Bağlantı yapısı "bayonet" ............. : Pentax-K
Gövde rengi  .............................. : Siyah
Gövde kılıfı  ............................... : sert kılıf
Parasolay (gölgelik) .................... : PH-R49 / PH-S49 / RH-R49
Ürün numarası ........................... : 20877
Odak düzleminde oluşturduğu görüntü : 24X36mm

24
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Kutlu olsun, Atatürk ve silah arkadaşlarına ne kadar teşekkür etsek az.

25
Genel Konuşma Forumu / Ynt: Ramazan Bayramı
« : 02 Mayıs, 2022, 19:43:56 »
Başta fotoğrafseverler olmak üzere tüm müslüman aleminin Ramazan Bayramı kutlu olsun

26
Türkiye Cumhuriyetinin ve ilk meclisin kuruluş yıl dönümü kutlu olsun, değerinin farkında olmasak bile Kuruluş kadrosuna çok şey borçluyuz

27
Hoş Geldiniz / Ynt: Merhabalar
« : 24 Mart, 2022, 17:10:59 »
Pentaxtürk foruma hoşgeldiniz, son dönemlerde tüm fotoğraf forumları asgari ilgiyi görüyor. Sanırım DSLR fotoğraf makinesi kullanmanın veya kullanamamanın sonucu olduğunu tahmin ediyorum. Fotoğraf; optik aracılığıyla çizilen resimdir, toplum bunun farkına varamadı. Fanatik kullanıcılar hala tüm fotoğraf markalarının aynı olduğunu kabullenmediler, spor takımı tutar gibi fotoğraf makinesi markalarının peşinden gidip fotoğraf konusunda bir arpa boyu yol gidemediler...  Foruma hoş geldiniz, her şey gönlünüzce olsun   

28
Genel Konuşma Forumu / Ynt: 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi
« : 18 Mart, 2022, 09:20:40 »
18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun...

29
Genel Konuşma Forumu / Ynt: Dünya Kadınlar Günü
« : 08 Mart, 2022, 09:37:54 »
Topluma ve aileye öncülük eden, her türlü zorluğa göğüs geren, çalışan, üreten, karanlıkları aydınlığa çeviren tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun 

30
Genel Konuşma Forumu / Ynt: Yeni Yılınız Kutlu Olsun ;D
« : 31 Aralık, 2021, 12:02:26 »
Pentaxtürk grubu üyeleri ve ziyaretçilerinin yeni yılını kutlar sağlık, mutluluk, huzurlu ve başarılı yeni yıl dileklerimle her şey gönlünüzce olsun

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 170