Gönderen Konu: PENTAX TÜRKİYE  (Okunma sayısı 11260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
PENTAX TÜRKİYE
« : 23 Mart, 2012, 02:11:14 »
                                                                            SEVGİLİ DOSTLARIM VE KARDEŞLERİM

Uzun zamandır bu yazıyı yazma ihtiyacı duymuşdum ama bu güne nasipmiş konu bilindiği gibi diğer ortak noktamız Pentax. Bilindiği gibi yakın bir zamanda ikinci bir Pentax sitemizi kurduk  amacımız ne rekabet nede kişisel çıkarlar sadece türkiyedede pentaxı sevenlerin olduğunu anlatabilmek ve türk evladınında istediği zaman diğer ülkelerdeki gibi bir mağzaya gidip pentax lensini alması amacımız. Ben ve Ahmet kardeşimiz elimizden geldiği kadar sizlere lens ve malzeme konusunda yardım etmeye  devam edeceğiz kimse aklına yanlış fikirler getirmesin.

Kardeş sitemiz hakkında diğer site,öbür site gibi isimlerinin kullanılmamasını sizlerden rica ederim. Adını burada söylemekden çekinmeyiniz ve diğer kardeş sitemizden sık sık link veriniz onlar  bizim kardeş sitemizdir hepsi dostlarımız ,kardeşlerimizdir ALEX KARDEŞİMİZEDE TEŞEKKÜRLER EDERİZ.

Aramızda şu bunu dedi yada şu böyle dedi demek hiç birimize bir fayda getirmez.emelimiz pentax ve foto umarım bu yazdıklarımı ziyaretçi olarak  sitemize giren arkadaşlar iletirler yada her iki sitemize üye olan dostlar link vererek ıletirler bu bir fenerbahçe-galatasaray yada dört büyüklerin taraftar kavgası değil sanat insanları birbirlerine kaynaştırır, dost yapar..

Ben sitemize desteklerinizi bekliyorum ortak çalışmalar, kaynaşmak artık duymak istemiyorum bizden diğer yada öteki site diye bahsedilmesinden yada biz öteki siteyi yok sayıyoruz kelimelerinden hepimiz kardeşiz burda asla maddi çıkarlarımız yok  sadece ve sadece TÜRK evladınında dünyada PENTAX'ın sesini duyurabilmesidir. Lütfen kardeş sitemizde olan dostarımız ve kardeşlerimiz  bir olalım her iki sitemizede  üye olalım sohebet ve kardeşliğimize devam edelim kafamızdan art düşünceleri çıkaralım bizle mevlana ve bir çok kültürü bağrında besleyen çok çeşitli bir kültürün evlatlarıyız ayrılık gayrılık olamaz.

NE YAZILIRSA YAZILSIN ARMIZDAKİ KARDEŞLİĞİ VE DOSTLUĞU KİMSE BOZAMAZ TEKRAR SÖYLÜYÜRUM PENTAX TURKEY KARDEŞ SİTEMİZDİR 
AHMET DERİCİ, ERCAN KİRTİK, BAHATTİN, OLARAK KARDEŞ SİTEMİZİ SELAMLAR VE ADMİNLERİNDEN VE MEDYATÖRLERİNDEN TUTUN tüm üye ve dostlarımızı candan kucaklar  yakın zamanda aramızda görmek dileklerimle derin saygılarımı sunarım..

saygılarımla

Ercan KİRTİK

« Son Düzenleme: 23 Mart, 2012, 22:49:26 Gönderen: adr »

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: PENTAX TÜRKİYE.COM
« Yanıtla #1 : 23 Mart, 2012, 08:57:43 »
Yazdığım zaman yönlendirildiğim yer:

http://www.bukeyfoto.com/allproducts.php

Neler oluyor Ercan bey?

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Mart, 2012, 09:17:29 »
Ercan Bey bizi aydınlatırsanız iyi olur. Pentax'çılarda sorun varmış diye... İşin aslı nedir acaba. PentaxTürk'te dostluk ve paylaşım devam ediyor. Bilmediğimiz bir şey mi var.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mart, 2012, 11:27:56 »
vedib bey abi  aslında açıklama yapmak gerekmez çünki konu uzayıp gider  sadece bazı kişilerin ahmet derici yi bozacı benide şıracı yapması dolayısıyla bu yazıyı yazmak gereği duydum ne ahmet derici nede nede ben hiç bir zaman sitemizi ticaret aaracı olarak düşünmedik.ve isterseniz bu konuyu kitleyelim uzayıp gitmesin

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: PENTAX TÜRKİYE
« Yanıtla #4 : 23 Mart, 2012, 14:10:50 »
       Alım satım yapmak çoğu zaman hizmettir. Zoraki alım satımı yapmıyorsunuz. İsteyen alır istemeyen almaz. Ama tanıdıktan almak güvencedir. Herşeye kulaklarını tıkamak en iyisi...
    Sanıyorum sözkonusu forumda otoriteyi ele geçirme kavgası var. Hiç kimse haddini bilmiyor. 2 - 3 yıl önce fotoğrafçılıkla tanışmış kişiler, herkese fotoğraf terbiyesi vermek ıstemesinden kaynaklanıyor.
    Forumlar dostluk ve paylaşım yeridir. Gerisi boş. Alım satım yapmanın hiçbir sakıncası yok. Bazı yerlerde sataşmalarına şahit oluyorum. Ciddiye almamakta fayda var. Herşey gönlünüzce olsun
       PENTAXTÜRK çok ciddiye alınıyor ki her adımımız takip ediliyor......
« Son Düzenleme: 23 Mart, 2012, 14:15:23 Gönderen: vedib »

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Mart, 2012, 14:32:24 »
Bende benzer bir forumda gencecik arkadaşların, "sitede alış verişi çok yapmak, hatta kar etmek ayıptır"a varan düşüncelerini görünce çok şaşırdım, kar etmek hatta çok çok kar etmek neden ayıp olsun, alan razı satan razı olduktan sonra kime ne, ayıp olan sahtekarlık ve hırsızlıktır. Eğerki bir site veya bir forum sahtekarlığa veya hırsızlığa alet edilirse ona engel olursunuz, üçkağıtçıyıda afişe edersiniz elinizden geldiğince o kadar.

Sanırım genç arkadaşların kar etmek ayıptr zihniyeti bizdeki ahlaklı olma kaygısı eğitiminin/kültürünün aşırıya kaçmasından geliyor. Bence tüm riski alıp dışardan malı getirmiş adam, veya 3 kuruş kazanmaya çalışan bir öğrenci kazanabiliyorsa kazanmalı, dürüstse çokda kazansa iyi olur diye düşünüyorum ben.

Aslında şimdi aklıma bu forumda herkesin fotoğraf galerisine benzer, bir devamlı satılabilecek malzeme listesi bölümü olsada herkes kimde ne fazlalık varsa ayan beyan görse, isteyen teklifini yapsa, kimin işine yarıyorsa alsa (tüm markalar), sonuçtada tabiiki  daha iyi fotoğraflar üretilse fikri  geldi. Güvenilirlik içinde biri marketi modere eder para onun hesabına geçer onaylandıktan sonra market moderatörü satıcıya parayı aktarır. Biraz daha düşünmek lazım bence bu fikir üzerinde, şimdiye kadar hiç yapılmamış bir şey yapabilirmiyiz acaba diye düşünmeye devam ediyorum,,,,,
« Son Düzenleme: 23 Mart, 2012, 14:33:39 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mart, 2012, 18:24:12 »
''Aslında şimdi aklıma bu forumda herkesin fotoğraf galerisine benzer, bir devamlı satılabilecek malzeme listesi bölümü olsada herkes kimde ne fazlalık varsa ayan beyan görse, isteyen teklifini yapsa, kimin işine yarıyorsa alsa (tüm markalar), sonuçtada tabiiki  daha iyi fotoğraflar üretilse fikri  geldi. Güvenilirlik içinde biri marketi modere eder para onun hesabına geçer onaylandıktan sonra market moderatörü satıcıya parayı aktarır. Biraz daha düşünmek lazım bence bu fikir üzerinde, şimdiye kadar hiç yapılmamış bir şey yapabilirmiyiz acaba diye düşünmeye devam ediyorum,,,,,''

Şükrücan bey,bu fikrinizi destekliyorum.

Pentaxturkey için ''öteki'' site diyenlerden biri de bendim.Ama aynı tabiri o sitede yazdığım yazılarda PentaxTürk için de kullandığım olmuştur.
Öteki kelimesinin diğer anlamında kullandığım çok açıktır.Kimseyi ötelediğimiz,itip kaktığımız yok.Sadece aşırı tepkili gençlerin bu isimleri zikretmemize alınmasını önlemek amaçlıydı.Ayrıca yaşımız,konumumuz ve tecrübemiz itibarıyla çoğunluğu gençlerden oluşan bu site mensuplarına böyle yaklaşmamız mümkün değil.Öyle olsaydı,sitenin birini hepten terkeder ötekinin forumlarına katılırdık.İki site arasındaki kapışmada,Seçkin bey ile Bahattin'in arasını bulmak için,sukunet tavsiye eden yazım,pentaxturkey sayfalarında halen mevcuttur.
Fakat buna rağmen alıngan veya çok tepkili veya çok bilmiş bazı üyeler bu tür sataşmaları sürdürüyorlar.Ben şahsen bir üye ile son kapışmamızdan sonra cevap vermemeyi yeğliyorum.

Ercan'ın yazdıklarına da katılıyorum.Birşey hariç...Pentax'ı canımız kadar filan da sevmiyoruz.Sadece diğer markalara tercih ediyoruz.Aynı fiyatlara daha iyi makine ve lensleri başkaları da çıkarırsa onları da severiz. :)
« Son Düzenleme: 23 Mart, 2012, 19:00:50 Gönderen: REÝS »

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mart, 2012, 21:45:59 »
inşallah yunus abi bu len işlerini de halledeceğiz abi sizlerin yardımları ve fikirleri ışığı altında şükrü abinin fikirleride güzel hep birlikde başaracagız önce şu server olayı bir bitsin hayırlısı ile

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Mart, 2012, 03:48:10 »
Ben 2 forumda da aktif olmaya çalışan birisiyim orada da çok tanımasam da sevdiğim insanlar var çünkü..

Gönül isterdi ki hep birlik olalım ama yapacak bir şey yok durum ortada.

Can ağabey'in fikrini çok beğendim bir konuşma yaparız bizimkilerle bu konuda  :)

« Son Düzenleme: 24 Mart, 2012, 03:50:56 Gönderen: Mourners »

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Aralık, 2013, 16:17:56 »
Konuyu açan eski üyemizin konusunda çoğu kişinin bildiği duyuruyu ben geçeyim....  http://www.turkpentax.com/index.php

Her ne kadar adı "TürkPentax" olsada logosunda bilinçsiz olarak yazan "Pentax Türkiye" başlığını anlayamadım.

Herkese hayırlı olsun...

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Ekim, 2014, 12:47:15 »
Özel mesaj ile sorulan soruyu cevapsız bıraktım. Herhangi bir bilgim yok. 

http://www.turkpentax.com/index.php?topic=881.msg9882

Kanına Pentax Sevgisi İşlemiş Fotoğrafçıların Sonu :)

Başlatan PENTAX

Yanıt: 9
Gösterim: 4034
Son İleti 24 Temmuz, 2013, 04:48:21
Gönderen: PENTAX
PENTAX KULLANICILAR FOTOĞRAF VE BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU..

Başlatan umutcanyel

Yanıt: 0
Gösterim: 2007
Son İleti 28 Ekim, 2013, 21:44:10
Gönderen: umutcanyel
fotozeynepte tekrar pentax satısı baslamıs:))

Başlatan aghytn

Yanıt: 3
Gösterim: 1943
Son İleti 09 Ekim, 2013, 08:52:57
Gönderen: oenaj
Pentax yeni filmli fotoğraf makinesi

Başlatan vedib

Yanıt: 0
Gösterim: 583
Son İleti 23 Aralık, 2022, 12:13:22
Gönderen: vedib
Pentax size 3 objektif hediye edecek..