Gönderen Konu: K7 kapanma...  (Okunma sayısı 5142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alikaytan

• Üye
  • Bazı kayboluşlar sadece geçicidir.
    • Profili Görüntüle
K7 kapanma...
« : 02 Temmuz, 2012, 18:18:29 »
Merhaba arkadaşlar, son günlerde makinam biraz garipleşmeye başladı, bir keresinde ekran tamamen boyuna renkli çizgilerle doldu, bir kez kendi kendine kapandı ve son olarak bugün makina kapandı ve yaklaşık 30 saniye sonra kendi kendine açıldı, açıldığında fabrika ayarlarına geri dönmüştü. Bunun haricinde görüntü kalitesi yada fotoğraf çekerken herhangi bir sıkıntı olmadı, şu anda da gayet güzel çalışıyor. Bu durumla ilgili iki soru var kafamda. Sizce endişelenecek bir durum var mı? Son zamanlarda makineyi yan sanayi griple kullanıyorum sorun bundan kaynaklanmış olabilir mi?

Çevrimdışı burkkan

• Üye
Ynt: K7 kapanma...
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz, 2012, 19:01:17 »
Merhaba arkadaşlar, son günlerde makinam biraz garipleşmeye başladı, bir keresinde ekran tamamen boyuna renkli çizgilerle doldu, bir kez kendi kendine kapandı ve son olarak bugün makina kapandı ve yaklaşık 30 saniye sonra kendi kendine açıldı, açıldığında fabrika ayarlarına geri dönmüştü. Bunun haricinde görüntü kalitesi yada fotoğraf çekerken herhangi bir sıkıntı olmadı, şu anda da gayet güzel çalışıyor. Bu durumla ilgili iki soru var kafamda. Sizce endişelenecek bir durum var mı? Son zamanlarda makineyi yan sanayi griple kullanıyorum sorun bundan kaynaklanmış olabilir mi?

hocam sıcaktandır sıcaktan ziira pentax a bişeycik olmaz :)
yan sanayi gribin sorun çıkaracağını sanmıyorum, sonuçta bataryadaki voltajı makineye iletiyo alet. sıcaktan ufak bi kafa karışıklığı olabilir bence
500px : burkkan
instagram: burkkan
twitter : burkkan

Çevrimdışı alikaytan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz, 2012, 19:14:32 »
Ben de öyle umuyorum Burhan ama bu arızaların olduğu sıralarda akşam yada sabah saatleriydi yani nispeten serin zamanlardı. Bilemedim.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz, 2012, 19:25:36 »
Çok sıcak yada çok soğuk durumlarda yansanayi bataryalar çeşitli sorunlar yaratabiliyor. :( Tabi kesin birşey söylemek mümkün değil ama sorun yansanayi pil olabilir. Bide sonuçta teknolojik alet, teknik sorun olabilir (anakart) ama bu kısmı bizlik birşey değil.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

abcde

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz, 2012, 20:15:46 »
çok uzun yazmıycam ama makinalarda arada geçici saçmalamalar oluyor.hava sıcaklıklarının makinalarda bu saçmalamaları aşırı tetiklediğini bizzat biliyorum.bilhassa ani hava değişiklikleri
birçok arızalı makina gördüm bunların içinde 2 adet k7 de var.
hatta bir tanesi hadusum nickli dh ve pt de üyeliği olan bi abimizin.
arıza geçmiyor yani kendi kendine düzelmiyor kesinlikle.
başınıza gelen geçici saçmalamaları kullandığım makinalarda ara sıra yaşadım.
endişelencek bişey olduğunu düşünmüyorum

Çevrimdışı alikaytan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz, 2012, 22:10:13 »
Çok sıcak yada çok soğuk durumlarda yansanayi bataryalar çeşitli sorunlar yaratabiliyor. :( Tabi kesin birşey söylemek mümkün değil ama sorun yansanayi pil olabilir. Bide sonuçta teknolojik alet, teknik sorun olabilir (anakart) ama bu kısmı bizlik birşey değil.

çok uzun yazmıycam ama makinalarda arada geçici saçmalamalar oluyor.hava sıcaklıklarının makinalarda bu saçmalamaları aşırı tetiklediğini bizzat biliyorum.bilhassa ani hava değişiklikleri
birçok arızalı makina gördüm bunların içinde 2 adet k7 de var.
hatta bir tanesi hadusum nickli dh ve pt de üyeliği olan bi abimizin.
arıza geçmiyor yani kendi kendine düzelmiyor kesinlikle.
başınıza gelen geçici saçmalamaları kullandığım makinalarda ara sıra yaşadım.
endişelencek bişey olduğunu düşünmüyorum
Herkese teşekkürler.
Bugün konuyla ilgili özellikle pentaxforums'da biraz araştırma yaptım. Tam benimki gibi olmasa da benzer sorunlar oluyormuş ve sebebi makinanın herhangi bir kapağının(kart-pil) düzgün kapatılmamış olmasıymış. Ben kart kapağını açık bırakarak biraz deneme yaptım  :)  , Baha anakar falan yazınca korkunda girdim riske. Evet benzer saçmalamalar yaptı. Sanırım temel sebep bu. Ben kart kapagını denedim sapıttı ama daha önceki sapıtmalarda kart kapağının kapalı olduğunu biliyorum o zaman geriye pil kaldı, ee pil kapağı da kapalı o zaman? Ben burada suçu yan sanayi gribe atıyorum ve "para yalan söylemez" diyorum.  ;D  Bir süre daha grible kullanmaya devam edeceğim arıza devam ederse çıkarırım gribi.

Bu arada benzer sorunları, fikirleri olan arkadaşlar varsa faydalı olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz, 2012, 00:55:57 »
grip değilde kullandığın bataryalarla ilgili bir durum olabilir...artı havaların sıcak olması nedeniyle ısınma olmuştur. fazla güneşte kalma :)

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz, 2012, 12:44:49 »
Ali abi sen makine açılmayacak duruma gelene kadar kullan. :D :D

Birşey olursa da el atarız yani ne yapalım. Orjinal pili varsa öyle kullan bakalım bir süre. Tam şarjlı olsun hep bakalım ne gibi değişiklikler gözlemlenecek.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Temmuz, 2012, 09:16:51 »
        Tüm elektronik cihazlarda olabilecek bir sorun. Enerji kaynağından olan basit bir temassızlık önemli olmasada; elektronik devrede olan çatlak veya soğuk lehim arızası teknik servis elemanını bazen çaresiz durumda bırakabiliyor. Yapacak bir şey yok. Bu arızalar tüm markalarda ve tüm elektronik cihazlarda olabilecek arızalardır. Fazla gözünüzde büyütmeyin. Gönül rahatlığıyla ekipmanınızı kullanmaya devam edin. 

Çevrimdışı alikaytan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Temmuz, 2012, 13:11:02 »
Öncelikle fikir veren ve yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Makina bir haftadır herhangi bir problem çıkarmadı sanırım size buraya yazıp size şikayet ettiğimi anladı  ;D  ve düzgün çalışıyor.