Gönderen Konu: Ucuz, Eski ve K10D'de Çalışacak TTL Flash Tavsiyesi  (Okunma sayısı 3095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HaypurTiryading

• Üye
  • Eski Fuji'ci. :)
    • Profili Görüntüle
    • flickr
60 Lira, taş çatlasa 100 lirayı geçmeyecek TTL flaş tavsiyesi istiyorum.
Aslında manuel Yn460'a falanda bakındımda manuel bana gelemez. :) Aile fotoğraflarında falan kullanıcam, dahili yetersiz kalıyor. Ayrıca 5 kere çektirip milleti bıktırıyor.  :D Bir kere çekicem olay biticek. Yemediğim laf kalmıyor. Bıktırdı flaş. :D

O yüzden yavaşda olsa K10D ile tam uyumlu çalışan bir TTL arıyorum. Model verin bulucaz. Gerekirse ebayden alacaz. TTL olunca ben güç vs ayarlarına ellemiyorum değilmi birde? 

Örnek : Mesela eş, dost fotoğrafı çekerken takıcam kiti. 24-30mm civarında f5.6-f8 gibi M modunda 1/100 enst. gibi çekicem. Ama gücü vs herşeyini o ayarlayacak. Makro çekerkende güce abanmayacak.

Çok şey istiyorumda param kalmıyor. P-TTL'ler 300-350 lira. Beni aşar. :D

Forumda bilgi küpü eski topraklarda olduğuna göre eski flaşları bilenimiz olur diye düşünüyorum.  ;D
Saygı ve sevgilerimle.  :)
Pentax K10D
Pentax DA 18-55 WR, DA 55-300, A 50mm f2, M 50mm 1.7
Revuenon Special 35mm f2.8, 135mm f2.8 - Panagor Macro Convertor

Çevrimdışı KAKIRMAN

• Üye
  • L'amore è diverso in italiano
Ynt: Ucuz, Eski ve K10D'de Çalışacak TTL Flash Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz, 2012, 15:57:40 »
Bu işin sonu yok arkadaş :))
Pentax K-7
|Pentax SMC-DA 18-55mm f/3.5-5.6 WR| |Pentax M-50mm f1.7| |Tamron SP AF90mm F/2.8 Di| |Benro Magnesium Tripod|
http://www.flickr.com/photos/kakirman/

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz, 2012, 16:05:24 »
      Aldığınız ekipmanı, satarım veya hurdaya ayırırım düşüncesiyle almanızı tavsiye etmem  40 yıllık fiili fotoğrafçılık yaşamım boyunca satın aldığım ekipmanın büyük çoğunluğu halen elimde ve faal durumdadır. Almış olmak için ekipman almanızın hiç bir faydası olmaz. Hangi ekipman işinize yarıyorsa almanız daha verimli iş çıkarmanıza vesile olur. Standart olarak kullanmakta olduğunuz gövde ve kit lens size çok iyi işler çıkarır.

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz, 2012, 17:40:32 »
      Aldığınız ekipmanı, satarım veya hurdaya ayırırım düşüncesiyle almanızı tavsiye etmem  40 yıllık fiili fotoğrafçılık yaşamım boyunca satın aldığım ekipmanın büyük çoğunluğu halen elimde ve faal durumdadır. Almış olmak için ekipman almanızın hiç bir faydası olmaz. Hangi ekipman işinize yarıyorsa almanız daha verimli iş çıkarmanıza vesile olur. Standart olarak kullanmakta olduğunuz gövde ve kit lens size çok iyi işler çıkarır.
Aldığım ekipmanı satarım veya hurdaya ayırırım izlenimi gerçekten yanlış bir izlenim ve bunu bende nasıl edindiniz? :) Aldığım hiç bir ekipmanı satma gayesi ile almadım. Severek, isteyerek aldım hep. Hurdaya ayırmak da ayrıca ilginç. Bir tane parçalanmış Helios aldım vakti zamanında. Halkaları yoktu. Tersde makro için kullanıyordum. Giden o oldu hurdaya. Ki aldığımda zaten hurdaydı. ;) Ayrıca bir ekipmanı ben kullanmıyorsam bende yıllarca beklemesinin manası nedir ki? Satarım veyahutta eşe dosta hediye ederim. Birilerinin ihtiyacı görülür. Kullandığım ekipman bana yetersiz geliyorsa, yada kullandığım ekipmanı değiştirip başka şeyler denemek istiyorsam buda kişi inisiyatifinde olan birşey. :)

İkincisi almış olmak için hiç ekipman almadım. Sürekli kendimi geliştirmek için aldım, denemek için aldım, çekmek için aldım. Bazı ürünleri alıpda bir kenara koydum amenna ama elimde muadilleri vardı. ;)

Ben ayrıca başlıkta "flaş" tavsiyesi istemiştim ancak yanlış anlaşılma olmuş zannedersem. Kit lens ve kullanmakta olduğum gövdenin iyi işler çıkarıldığından bahsedilmiş. Buna yüzde yüz katılmakla birlikte sizden de tavsiye bekliyorum sevgili Vedib Amca.

Saygı ve sevgilerimle.
Muhammet
Pentax K10D

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz, 2012, 22:45:45 »
Başka bir şeydaha;

-Pentax *ist D: Full TTL support for the internal flash and any external TTL flash used with any lens

-Pentax *ist DS/DS2: TTL support for external TTL flashes only (Must be in M mode for manual lenses or when away from "A." Extremely fast apertures cannot be used)

-Pentax *ist DL/DL2: No TTL support

-Pentax K100D/K110D/K10D: No TTL support

*ist DL'den bu yana TTL desteği malesef yokmuş. P-TTL çıkmış sanırsam o ara.

Bizim ucuza TTL flaş işi yattı. :)
« Son Düzenleme: 13 Temmuz, 2012, 22:47:08 Gönderen: HaypurTiryading »
Pentax K10D

pentax k10d ve k20d arasında kaldım kullanım amacım portre ve manzara çekimi

Başlatan hs1409yb

Yanıt: 13
Gösterim: 6585
Son İleti 30 Mart, 2015, 19:37:23
Gönderen: hs1409yb
k10d ile back front focus ayarı nasıl yapılıyor?

Başlatan cumuta

Yanıt: 4
Gösterim: 3015
Son İleti 17 Eylül, 2013, 21:40:01
Gönderen: cumbat
K10D Manuel lens kullanimdaki Garip focus Sorunu

Başlatan zeda3000

Yanıt: 10
Gösterim: 5001
Son İleti 10 Aralık, 2013, 21:18:52
Gönderen: zeda3000
K10d yedek batarya için hangi şarj makinesi