Gönderen Konu: Pentax K5 Kararsızlığı  (Okunma sayısı 18022 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax K5 Kararsızlığı
« Yanıtla #30 : 16 Temmuz, 2012, 15:36:20 »
Bence K-5 yada 60d farketmez. İkiside harika gövde. Hakkını vermeniz durumunda aşığı olabilirsiniz bu gövdelerin. :)

Pentax daha sert, Canon daha yumuşak renkler verir ki sanırım şuan bu fark sizin için önemli değil.

Benim seçimim gövde kalitesinden ötürü K-5 şeklinde olurdu. K7 K5 gövdeleri benim için gerçekten özel.

Kaldı ki K-5'in teknik değerleri de iyi, uzun ömürlü kullanılabilecek bir gövde.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı thechosenone

• Üye
  • **
  • Ferdal Erol Erdem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 16 Temmuz, 2012, 15:52:14 »
Sanırım SİZ K7 kullanıyorsunuz k7 k5den daha küçük neredeyse aynılar ama benim merak ettiğim konu ise şu k7 sizin elinize nasıl oturuyor acaba
Küçük mü geliyor serçe parmağınız dışarıda mı kalıyor acaba yoksa tamamen hepsi sığıyor mu vede k7 nin ergonomisi nasıl ?
  Vede K7 nin sizin beğendiğiniz ve de beğenmediğiniz özellikleri nelerdir hem teknik hem duruşu hem ergonomisi hem dışarıda kullanırken Nasıl oluyor hani sizi yoruyor mu uzun süre çekim yapınca ?
Vede Pentax bilindik bir marka mı ?
Yani diyelim bir portre lens almak istiyorum kaç gün beklerim lens bulabilmek için ?
Vede Pentax'ın dışarıda ki kullanımı nasıl yani diyelim ki aldın eline makineyi 2 saat çekim yapacaksın Yorar mı makine ?
Fotoğraf Çekmek İçin 3. Bir Göze İhtiyaç Vardır...

Çevrimdışı deathdream

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 16 Temmuz, 2012, 16:02:31 »
pentax alacağınız dslrlar içinde sizi en az yoracak olanıdır :) bi kere hafif ve küçük, elinizin boyutlarına göre serçe parmağınız dışarıda kalabilir.
para varsa istediğiniz lensi istediğiniz vakit bulabilirsiniz :)
ama pentaxta ölü fiyatına ürün ararsanız canon nikon kadar kolay bulamazsınız. ve garantili ürün almak isterseniz yine sorun yaşayabilirsiniz. yurtdışından alışveriş yaptığınız sürece pentaxta bulamayacağınız ekipman sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
pentax bilindik bir marka, dslr olarak çok olmasa da eski makineleri f/p olarak amatör ve hobi amaçlı fotoğraf çekenlere slr sistemlerle tanışma fırsatı vermiştir.
2. el piyasası olarak hareketsiz, nedeni de herkes makine aldı. kimi kitlensle kullanmaya devam etti, kimi bir lens alıp hiçbir şey satmadı. piyasadaki lens sayısı azaldı ve pentax kullanıcısı genel itibariyle ucuz mal aradığı için türkiyede garantili ürün almadı, komisyonla getiren satıcılara pek itibar etmedi ve piyasası daraldı. yine de fotoğraf çekmek ve bundan zevk almak için bir sorun teşkil etmez, 2. el piyasasını düşünerek birşey alınca yapacağınız ilk şey aldığınız üründen zarar ederek satmak olacaktır :)

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Temmuz, 2012, 16:07:26 »
İyilik göreceli kavramdır. Size bana iyi gelen başkasına iyi gelmeyebilir. Ayrıca bir malın piyasada aldığı olumlu tepsi sadece kalitesine göre şekillenmez. Reklamda çok büyük bir etkendir örneğin. Zaten kısa vadede paraya ihtiyacınız olabilecekse ve makineyi elden çıkaracaksanız hiç almamanız daha iyi bir seçim olur. Zira alım satımda her türlü zarar edersiniz. Hevesiniz kursağınızda kalır. Bana sorarsanız paranızı biriktirin, en azından makineyi satarak alacağınız paraya bel bağlamak durumunda kalmayınki hem makineyi zevk alarak kullanın. Diye düşünüyorum.
Yada ikinci el alin ki az zarar edin
Hayır Yanlış Anladınız ama lazım olursa diye acil birşey olursa .
ama benim merak ettiğim konu ise şu
pentax bu kadar iyi  bir makineyse neden bu kadar az kullanıcısı var  ?
Pentax uzunca bir sure piyasadan uzak kaldi bildigim kadariyla.
Canon ve nikonu mercedes ve bmw ye benzetebiliriz, Pentax i da isteyen ferrariye benzetir, isteyen opele. Pazar payiyla ilgili ve izafi bir durum olan zevkle ilgili bir durum bence
PentaxK5 PentaxD-bg2grip Pentax100-2.8macro Tamron17-50-2.8 Tamron70-200-2.8 Sigma150-500-5-6.3 Sigma50-1.4 SigmaEm140dg-Macroflash Manfrotto190xprob-468mgrc2
www.flickr.com/mehmetbilalcakmak

Çevrimdışı thechosenone

• Üye
  • **
  • Ferdal Erol Erdem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 16 Temmuz, 2012, 16:07:48 »
İyi ama sadece bir kere getirebilirim yurtdışından gönül ister ki pentax ta canon nikon gibi çok bilindik her istediğini istediğin zaman bulabillesin fakat işte olmuyor gene ben kararsız kalmaya devam edecem herhalde :D :( :'(  :'(
:D Of Diyorum O Kadar :D
Peki sizin bildiğiniz güvenilir bir karşılaştırma sitesi var mı acaba ?

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 16 Temmuz, 2012, 16:11:24 »
Sanırım SİZ K7 kullanıyorsunuz k7 k5den daha küçük neredeyse aynılar ama benim merak ettiğim konu ise şu k7 sizin elinize nasıl oturuyor acaba
Küçük mü geliyor serçe parmağınız dışarıda mı kalıyor acaba yoksa tamamen hepsi sığıyor mu vede k7 nin ergonomisi nasıl ?
  Vede K7 nin sizin beğendiğiniz ve de beğenmediğiniz özellikleri nelerdir hem teknik hem duruşu hem ergonomisi hem dışarıda kullanırken Nasıl oluyor hani sizi yoruyor mu uzun süre çekim yapınca ?
Yani diyelim bir portre lens almak istiyorum kaç gün beklerim lens bulabilmek için ?
Vede Pentax'ın dışarıda ki kullanımı nasıl yani diyelim ki aldın eline makineyi 2 saat çekim yapacaksın Yorar mı makine ?
Ele oturma durumunu kafana hic takma ellerin kucukse derdin olmaz benim gibi buyukse de grip olayi harika birsey takarsin olur biter
Hic bu kadar kafani yorma al birini gec fotograf cekmene bak :)
PentaxK5 PentaxD-bg2grip Pentax100-2.8macro Tamron17-50-2.8 Tamron70-200-2.8 Sigma150-500-5-6.3 Sigma50-1.4 SigmaEm140dg-Macroflash Manfrotto190xprob-468mgrc2
www.flickr.com/mehmetbilalcakmak

Çevrimdışı thechosenone

• Üye
  • **
  • Ferdal Erol Erdem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 16 Temmuz, 2012, 16:15:07 »
Tamam :D
ama canon'un da 24-105 L serisi lensi çok kaliteli ve resimlerine baktım çok keskinler
Kararsız kaldim simdi ben ya ne yapacam bilmiyorum ;(

Çevrimdışı deathdream

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 16 Temmuz, 2012, 16:20:46 »
her istediğinizi bulduğunuz markalarda da her istediğinizi almanız kolay olmuyor :)
nikon 85mm 1.8g , lens yeni çıktı hemen biri getirmiş mesela. fiyatı 500 dolar, adam satıyor 1300 liraya :P
canon 24-105 f4 L, 5dm2den kit olarak çıkmış, kite ek fiyatı 750 800 dolar sanırım, adam satıyor 1850 liraya :)
ben mümkün olduğunca param varsa 50 100 lira fazla verip yurtdışında ems ile alıyorum 3-6 güne aldığım herşey elimde oluyor. gümrük çıksa bile gidip faturanızla verginizi ödeyip alıyorsunuz ürününüzü.
bence ne istediğinizden emin olunca alın makinenizi, alıp satarken vakit kaybetmeyin. yakınlarınızda pentax canon nikon kullananlarla buluşun, makineleri kullanın deneyin görün farklarını :)
karşılaştırma sitelerinde görecekleriniz teknik detaylar ve kullanmayacağınız 10larca özelliğin testinden, reklamından ibaret olacaktır.

Çevrimdışı thechosenone

• Üye
  • **
  • Ferdal Erol Erdem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Temmuz, 2012, 16:27:00 »
Haklısınız Ama Mersin'de K5 Yok Ki :D  ::) ::) ::)
60d çok gördüm niikon bana çok soğuk geldi sevemedim.
Pentax K5 Mersin'de Var Mı Acaba ?

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #39 : 16 Temmuz, 2012, 22:41:27 »
Haklısınız Ama Mersin'de K5 Yok Ki :D  ::) ::) ::)
60d çok gördüm niikon bana çok soğuk geldi sevemedim.
Pentax K5 Mersin'de Var Mı Acaba ?

Mersin'de yok ama Antakya'da var yani şu an olmayabilir ama denemek isterseniz Antakya'ya ziyarete gelebilrsiniz. :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı burakbaran

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Burak Baran
« Yanıtla #40 : 17 Temmuz, 2012, 16:40:54 »
sana en yakın ankara gel ankaraya da   sana  canon 7D  + 70 200  2.8 is II  +   50mm 1.4 deneteyim :)

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Temmuz, 2012, 18:04:18 »

K7 K5 kopya 2 gövde; ölçüler ağırlık......

Ele tam oturuyor, gövde olarak çok ısrarcıyım ki piyasada bulunan tüm gövderi sollayan bir yapıya sahip bu K7 ile K5'ler. İnanılmaz rahat ve inanılmaz pratik yapısı var.

Teknik özellik kısmında da birçok başlıkta yorumum var. :) Tekrar tekrar yazmaya üşenir oldum, biraz forumda gezinirseniz K7 ile ilgii yorumlarıma kolayca ulaşacaksınızdır.

Pentax bilindik bir marka. Yoldan geçen birine Leica, HasselBlad yada Zeiss derseniz bilmez. Aynı bu şekilde Pentax'ı da bilmezler. Bu bilinmeyen bir marka olduğunu göstermez. :) Piyasada olan herkesin bildiği bir markadır. Kalitesi de ortada.

Portre lens almak istiyorsanız ertesi gün kapınızda olabiliyor.

2 saat değil 24 saat çekim yapsanız problem yaratır bir gövde değil. Sadece video'da ısınmadan ötürü çekim izni vermeyebilir ki buda normal, ekstrem bir durum değil
« Son Düzenleme: 17 Temmuz, 2012, 18:05:06 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı thechosenone

• Üye
  • **
  • Ferdal Erol Erdem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 17 Temmuz, 2012, 22:55:58 »
Uzun Bir süre başınızı şişirdim  :P Özür dilerim ama bunun yanında da teşekkür ederim .
Aldığım karar 15 dakika öncesine kadar canon eos 60d + 15-85 di fakat ne oldu bilmiyorum
Ben Pentax K5 almak istediğimi anladım pentax benim makinemdi kim ne derse desin pentax almalıyım Pentax K5e Sahip Olmalıyım neden mi ?
bilmiyorum sadece istiyorum istiyorum istiyorum ne canonun o şaşalı reklamları ne de o güzel duruşu ben pentaxçıyım ben k5 aşığıyım :D
Bilmiyorum nasıl böyle olduğumu fakat k5 alacağım ben büyük bir ihtimalle (Allah kaza bela vermezse)
Gelelim Şimdi Konuya :D :D
Ben K5 Body Olarak Alacağım Fakat Hangi Lens ? :(
Gövdeye verdiğim para kadar birde lense verebilirim yani yurtdışından alacağım için 850 900 dolar civarı sadece gövde olarak ve 1500 dolar liimitim var en fazla 1600 dolar -900 :D =700 dolar yani 600 -700 dolar civarında lense para verebilirim tabi yurtdışı fiyatı olarak şimdi kararsız kaldığım konu ise şu genel kullanımlık kaliteli tek bir lens mi alsam  ?
Yoksa Portre Manzara Falan Ayrı Ayrı Lensler Mi Alsam vede canonda olan L serisi lensler gibi kaliteli lensler olan bi bölüm pentax da var mı ?
Vede Örneğin 24-105 Full Frame İçin Harika Bir Lens Genel Kullanım
15-85 Croplu Gövdeler İçin Canon'un harika lensi yani pentaxın da 15-85 gibi kaliteli bir lensi var mı genel kullanım amaçlı birde ben lens tak çıkar sevmiyorum :(
Ha bir de son olarak aldığım lensin all wr olması lazım ben yağmur altında çekim yapmayı aşırı seviyorum :D

Çevrimdışı thechosenone

• Üye
  • **
  • Ferdal Erol Erdem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 17 Temmuz, 2012, 23:10:59 »
Not :
Eğer derseniz ki x lensi var çok keskin renkleri çok güzel ama işte wr yok o zaman sorun olmaz ama :D

Çevrimdışı deathdream

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 18 Temmuz, 2012, 00:47:55 »
16-50 ya da 50-135 wr ve L serisi gibi pentaxın star serisidir. ancak ''gibi'' dediğimi de aklınızda bulundurun :)
o paraya en mantıklı seçiminiz pentax olur, eğer yağmur altında kullanmak konusunda ısrarcıysanız. canonda 7d ve L serisi bir lens alsanız 24 -105 ile dahi bütçenizi zorluyor :)
tavsiyem kit lensleri bir süre kullanın satıp istediğiniz aralıktaki lensleri sonra alın :) başta para yatırıp sonra ben bu lensi sevmiyorum diyerek satarsanız mutlaka zarar edersiniz.
wr olmayan lensler de normal bir yağmurda su geçirmiyor. zaten wr lenslerin de su geçirmezliğinin tam olması için filtreyle kullanılmaları öneriliyor. bodyyi 18-135 kit olarak alsanız satarken kit lensi pek zarar etmezsiniz. ilerde de istediğiniz aralıkta lens alırsınız. bütçenizin de geri kalanını daha faydalı şeylere harcarsınız (ışık). body ve lens üzerine kim ne derse desin, fotoğrafı oluşturan şey ışık ve elinizde hangi makine, lens olursa olsun ışığı kontrol edemedikçe çektiğiniz fotoğraflar basçek makine kalitesini aşmayacaktır.

Pentax K-5 almak üzereyim. Lütfen yardım edin

Başlatan illetyus

Yanıt: 17
Gösterim: 11053
Son İleti 21 Temmuz, 2013, 16:42:59
Gönderen: aghytn
Pentax, K-5 sahiplerine €80 ya da €50 geri odeme yapiyormus

Başlatan Kuvvet

Yanıt: 15
Gösterim: 7779
Son İleti 31 Mayıs, 2012, 21:26:26
Gönderen: munzurlu
pentax k5 i bilgisayardan kontrol etmek için??

Başlatan mrl.ztrk

Yanıt: 5
Gösterim: 4305
Son İleti 27 Haziran, 2013, 22:17:31
Gönderen: cumuta
Pentax K-5 Türkçe Kullanım Kılavuzu

Başlatan Baha

Yanıt: 9
Gösterim: 13352
Son İleti 27 Mayıs, 2013, 02:40:19
Gönderen: Baha
Pentax K-5 Firmware Update / Güncellemeleri