Gönderen Konu: Yurt dışından fotoğraf makinası getirme konusunda yardım  (Okunma sayısı 21527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cronos10

• Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle merhaba pentax ailesi. uzun zamandır dslr makina almak istiyorum ve aylardır o incelemeden, bu incelemeye, o forumdan, bu foruma heryeri araştırıp kafamı allak bullak etmekle meşgüldüm :) en sonunda pentax'la tanışmamla beraber işte benim makinem bu olmalı dedim. tek sıkıntı türkiyede pentax'ın yaygın bir satış ağının bulunmaması ve fiyatların yurtdışına göre çok yüksek olması.

o yüzden biraz araştırma yaptım ve ebay, amazon.com gibi sitelerden alınan 100 dolar ve üzeri ürünler için %20 vergi ödendiğini öğrendim. ben pentax k-r 18-55 ve 55-300 kit lens almak istiyorum. başlangıç için beni uzun zaman idare eder diye düşünüyorum. sizce aşağıda verdiğim linkten alışveriş yapmak mantıklı mı? 1000$ + 200$ (gümrük vergisi) = 1200$ a gelecek. her halükarda türkiyedeki fiyatlardan çok daha uygun. bu arada istanbulda olmadığım için ve ne yazık ki işim gereği fazla iznim olmadığı için hayyam'daki fiyatlardan haberim yok.

önerilerinizi bekliyorum. zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

http://www.amazon.com/Pentax-K-r-18-55mm-55-300mm-Black/dp/B00427Z7OG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1344361554&sr=8-1&keywords=pentax+k-r+55-300
Pentax K-r, Pentax DA L 18-55mm, Pentax M 50mm f:1.7

abcde

• Ziyaretçi
Ynt: Yurt dışından fotoğraf makinası getirme konusunda yardım
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos, 2012, 21:34:26 »
niye korkulu rüya göresiniz kr nin tr fiyatıda fena değil
http://fotografdunyasi.com.tr/product/dslr-makinalar/pentax-kr-18-55-lens-kit-siyah.htm
1430 taksitli 1380 nakit
sıfır ürün düşünüyorsanız benim görüşüm tr garantili sıfırdan yana.başına bir sürü dert almış ve pişman olmuş arkadaşlarımız oldu yurtdışından ürün alan :) 55-300 denen lens sıfırdan farksız 2. elleri bol miktarda bulunuyor 400 tl ye.bence hiç girmeyin bu işe
fotoğraf dünyasında özel indirimi olan bi arkadaşımız belki ufak bi indirim koparabilir

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos, 2012, 22:05:07 »
guney kardesim son derece hakli  yurt disindan hic gerek yok ben bulundugum yerde bu gibi imkanlar olmadigi icin once yurt disindan almayi denedim ama olmadi spotcu yada yurt disindan makina getirecek birini bulamadim sonra sagolsun bir dost istanbula gitti magzadan garantili sifir k10 grande prix aldi.pentaxin yeni makinasiymis ben fotodan anlamamda merak saldik isde giriselim dedik bu ise . benim icin 18-55 balik gozu lensle birlikde .aynen guney kardesimin dedigi gibi  fotograf dunyasi yada nar tekknoloji var  taksit imkanlari ve garanti ile birlikde bence deneyin maceraya gerek yok

Çevrimdışı mohikan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos, 2012, 22:13:02 »
Ercan Abi çok güzel açıklamış durumu.Bir kere buradan taksitle almak apayrı bir avantaj. Yurtdışı taksit imkanı olmadıgından hiçbirşey alamıyorum ben

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos, 2012, 22:27:34 »
Şu an zaten Türkiye piyasası, yurtdışına göre daha avantajlı. Ben de bire FF gövde yapımı üzerine çalışıyordum ama durum böyle olunca vazgeçmek daha mantıklı geldi.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos, 2012, 22:31:38 »
bu ff makina yapimindan vazgecmen iyi oldu koray yurt icinden nar teknolojinden alaman yada fotograf dunyasindan daha avantajli  garanti dersen var konfor dersen var.

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos, 2012, 22:35:20 »
Pentax iyi fakat pazarlayan firma kötü.  Adı NAR . Pazarlama sıfır..Ürün çeşitliliği sıfır. Kampanya yok. İyi bir firma olsa arada bir kampanya düzenler.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos, 2012, 22:39:28 »
onuda yapar heralde tahmin ediyorum bir k5 alana birde sapka gozluk falan yada photoshop cs6 yaninda hediye yada guneyde 4 gunluk tatil koyunde konaklama hersey icinde

Çevrimdışı cronos10

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos, 2012, 22:42:35 »
fotoğraf dünyasının fiyatı gerçekten çok iyimiş :) garanti ile ilgili birşey yazmamışlar, yarın müşteri hizmetlerini arayıp öğrenirim onuda. türkiye garantisi de varsa kesinlikle tercih etmekte fayda var, çok teşekkür ederim.

sizinle de paylaşmak istiyorum, ben şantiyede çalışıyorum. dağ başlarında, tozlu, yağmurlu yerlerde oluyorum genelde. yakın zamanda da artvin'de yeni bir şantiyeye başlayacağım. pentax'ı hem gövde dayanımı için, hemde ne olduğunu anlayamadığım bir sempatim olduğu için tercih ediyorum. umarım makinayı elime aldıktan sonra da aynı hislerim uzun zaman devam eder :)
« Son Düzenleme: 07 Ağustos, 2012, 22:43:46 Gönderen: cronos10 »

abcde

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos, 2012, 22:46:31 »
fotoğraf dünyasındaki tüm ürünler nar (resmi ithalatçısının garantisi altında) arayıp bu konuyu sormanıza gerek yok :)

Çevrimdışı cronos10

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos, 2012, 22:49:01 »
fotoğraf dünyasındaki tüm ürünler nar (resmi ithalatçısının garantisi altında) arayıp bu konuyu sormanıza gerek yok :)

böyle size garip gelebilen şeyleri de sorabiliyorum :) teşekkür ederim tekrar :) 

abcde

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos, 2012, 22:55:15 »
fotoğraf dünyasında indirimi olan kimse varmı bence siteye onu sorun 30-40 -50 tl ne olursa olsun indirim indirimdir

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos, 2012, 22:58:31 »
fotoğraf dünyasının fiyatı gerçekten çok iyimiş :) garanti ile ilgili birşey yazmamışlar, yarın müşteri hizmetlerini arayıp öğrenirim onuda. türkiye garantisi de varsa kesinlikle tercih etmekte fayda var, çok teşekkür ederim.

sizinle de paylaşmak istiyorum, ben şantiyede çalışıyorum. dağ başlarında, tozlu, yağmurlu yerlerde oluyorum genelde. yakın zamanda da artvin'de yeni bir şantiyeye başlayacağım. pentax'ı hem gövde dayanımı için, hemde ne olduğunu anlayamadığım bir sempatim olduğu için tercih ediyorum. umarım makinayı elime aldıktan sonra da aynı hislerim uzun zaman devam eder :)
Bu hissi zaten yasayacaksiniz, buna kesinlikle inaniyorum. Fakat daha yogun yasamaniz icin size bir de grip almanizi tavsiye ediyorum.
Ben de K-5'le birlikte grip almistim fakat ilk baslarda cantamda agirlik yapacak dusuncesinden dolayi hic takmadim. Daha sonra evde olgumun fotograflarini cekerken griple kullanmaya basladim ve su anda makineyi gripsiz kullanamiyorum. :)

abcde

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos, 2012, 23:01:10 »
malesef kr ye grip takılmıyor adnan :)

Çevrimdışı cronos10

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Ağustos, 2012, 23:01:55 »
fotoğraf dünyasında indirimi olan kimse varmı bence siteye onu sorun 30-40 -50 tl ne olursa olsun indirim indirimdir

haklısınız, sonuçta parayı çok zor şartlarda kazanan insanlarız çoğumuz. :)

sinema lensleri vs fotoğraf makinesi lensleri

Başlatan Desperado

Yanıt: 1
Gösterim: 2179
Son İleti 14 Ekim, 2015, 20:53:55
Gönderen: Baha
Yeni başlayan birisi için fotoğraf gezisi önerisi

Başlatan kerimerdogan

Yanıt: 2
Gösterim: 2128
Son İleti 05 Ocak, 2015, 17:01:32
Gönderen: kerimerdogan
Forumların Amaçları ve Forumlara Periyodik Fotoğraf Koyma

Başlatan cbaytan

Yanıt: 2
Gösterim: 2816
Son İleti 10 Nisan, 2012, 19:30:16
Gönderen: cbaytan
PENTAX KULLANICILAR FOTOĞRAF VE BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU..

Başlatan umutcanyel

Yanıt: 0
Gösterim: 2002
Son İleti 28 Ekim, 2013, 21:44:10
Gönderen: umutcanyel
Fotograf Cekme heyecanini canli tumak icin..

Başlatan Lupara

Yanıt: 9
Gösterim: 3359
Son İleti 21 Ağustos, 2015, 21:50:49
Gönderen: Desperado