Gönderen Konu: Tartışma  (Okunma sayısı 16237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı deathdream

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tartışma
« Yanıtla #15 : 08 Ağustos, 2012, 16:24:49 »
ramazan ayında insanların daha anlayışlı olur :) bu da bir türk geleneği. yahut bize bu şekilde öğretildi.
''de'' ve ''ki'' eklerinin yazımına dikkat eden birine, etmeyen birinin tavsiye vermesi elbette gereklidir. ancak özel mesaj yoluyla yapılınca kimse kimsenin eksiğini göstermemiş olur. zaten mühim olan bir eksiği örtmek değil mi ? yoksa eksik arayınca pek zor olmasa gerek bulmak :)

Çevrimdışı EcMaRnE

• Üye
    • Profili Görüntüle
Re: Tartışma
« Yanıtla #16 : 08 Ağustos, 2012, 16:26:37 »
Turkiyenin en buyuk forumunlarindan biri olan donanimhaberde bile ilk tercih pm eksi sozlukte bile pm. Neden pm olmasin ki?

Sent from my MB860 using Tapatalk

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Ağustos, 2012, 16:39:48 »
ramazan ayında insanların daha anlayışlı olur :) bu da bir türk geleneği. yahut bize bu şekilde öğretildi.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Ağustos, 2012, 17:16:32 »
Güldürdünüz beni, bakın yazxdıklarıma, ne diyorum? Forumda yazarken konuştuğunuz dilden biraz daha dikkatli yazın diyorum, yok hakaret etti yok bilmem ne, ne alakası var. Ayrıca:

"Ne forumun gralı leyng, ben alemin gralı oluyom be alemin"   ;D

Buyrun burdan yakın.  ;)
« Son Düzenleme: 08 Ağustos, 2012, 17:22:26 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Ağustos, 2012, 17:38:38 »
Arkadaşlar tartışmalar güzel ama, kişiselleştirilerek sürdürülmesi ortamı gittikçe geriyor.
Zannediyorum forumun en yaşlı üyesi benim.Tartışmaya katılan veya katılmaya niyetlenen tüm arkadaşlardan bir ricada bulunmak istiyorum:
Şu ramazan günlerinin hoşgörüsüne sığınarak bu tartışmaları burada keselim mi? Ne dersiniz?

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #20 : 08 Ağustos, 2012, 17:46:09 »
Arkadaşlar tartışmalar güzel ama, kişiselleştirilerek sürdürülmesi ortamı gittikçe geriyor.
Zannediyorum forumun en yaşlı üyesi benim.Tartışmaya katılan veya katılmaya niyetlenen tüm arkadaşlardan bir ricada bulunmak istiyorum:
Şu ramazan günlerinin hoşgörüsüne sığınarak bu tartışmaları burada keselim mi? Ne dersiniz?

Yunus abinin  tüm söylediklerine  katılıyorum.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Ağustos, 2012, 18:43:22 »

PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #22 : 08 Ağustos, 2012, 19:18:39 »

Aynen...
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #23 : 08 Ağustos, 2012, 21:25:24 »
insanlar önce tatlı dili konuşmalı,yazmalı Türkçe İngilizce yok yanlış yazmış doğru yazmış çok önemli değil bir noktada...
uyarı doğru olabilir forum kalitesi açısından ama özel mesajla olmalıydı diye düşünüyorum.saygılar iyi forumlar.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı HaypurTiryading

• Üye
  • Eski Fuji'ci. :)
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #24 : 08 Ağustos, 2012, 21:42:03 »
Ben bir sene kadar bir bilgisayar forumunda adminlik yaptım. Düzgün bir dil kullanmayanın mesajını kendim düzenler ardından tatlı bir dille mesaj atardım. Bakın böyle düzeltmelere gittim, lütfen sizde daha sonraki mesajlarınızda dikkatli olunuz diye. Ufak tefek şeyler, bağlaç hataları görmezden gelinebilir ama büyük hataların özel mesajla bildirilmesi ve bunun olabildiğince kibar biçimde yapılması kullanıcının forumdan soğumaması ve sevgi bağlarının güçlenmesini sağlayacaktır. Olayı bu kadar büyütmeye abartmaya gerek yok. Gün içinde gönüller kırılmış ama gerçekten gerek var mıydı? İnsanları kendinizden soğutmaya gerek yok bence. Bilgi ve dostluğa, arkadaşlık ve sıcak bir ortama ihtiyaç duyulan şu günlerde bu yaşananlara değmez gerçekten.

Herkese iyi ramazanlar, iyi geceler dilerim.
Pentax K10D
Pentax DA 18-55 WR, DA 55-300, A 50mm f2, M 50mm 1.7
Revuenon Special 35mm f2.8, 135mm f2.8 - Panagor Macro Convertor

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #25 : 08 Ağustos, 2012, 21:57:15 »
Ben bir sene kadar bir bilgisayar forumunda adminlik yaptım. Düzgün bir dil kullanmayanın mesajını kendim düzenler ardından tatlı bir dille mesaj atardım. Bakın böyle düzeltmelere gittim, lütfen sizde daha sonraki mesajlarınızda dikkatli olunuz diye. Ufak tefek şeyler, bağlaç hataları görmezden gelinebilir ama büyük hataların özel mesajla bildirilmesi ve bunun olabildiğince kibar biçimde yapılması kullanıcının forumdan soğumaması ve sevgi bağlarının güçlenmesini sağlayacaktır. Olayı bu kadar büyütmeye abartmaya gerek yok. Gün içinde gönüller kırılmış ama gerçekten gerek var mıydı? İnsanları kendinizden soğutmaya gerek yok bence. Bilgi ve dostluğa, arkadaşlık ve sıcak bir ortama ihtiyaç duyulan şu günlerde bu yaşananlara değmez gerçekten.

Herkese iyi ramazanlar, iyi geceler dilerim.

Helal olsun, ne güzel demişsin.. Yeni nesil gençler umut verici :)..
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Ağustos, 2012, 23:00:06 »
Soz konusu arkadas yeni uye, bizlere guvenmis, aklindaki sorulara cevap bulacagini dusunup konu acmis ama karsisina cikan (eminim ki) hic beklemedigi bir tepki olmus. Ama hala anlasilmayan, ya da anlasilmak istenmeyen durum su ki; ben uyari yapilmasina karsi degilim, yapilan uyari kisisel ise yontem de bu kisisellige uygun olmali ve ozel mesaj yoluyla yapilmaliydi.Sanirim bu sefer amacimin ne oldugu, ne soylemeyeya calistigim daha iyi anlasilir...

Buyuge her zaman saygim vardir, ve yazarkende kesinlikle saygi cercevesinden cikmadigini dusunuyorum. Evet tavrim biraz sert olmus olabilir ama yine de  cbaytanin uzerinde durdugu "duzgun Turkce kurallarina dikkat etme" ve "yasindan dolayi hakettigi saygiyi" gostermeye ozen gosterdim.

Ayrica konu sonradan Ramazan ayininin bize katmasi gereken bazi ozelliklere de gelmis. Bu nokta da sunu sormak istiyorum, bu aya uygun olarak yapilmasi gereken uyari soylemis oldugum gibi ozel mesaj yoluyla yapilsaydi daha guzel olmaz miydi? Konuyu acan arkadas kimsenin sesi sedasi olmadan birebir yapilan bu uyari icin belki yine uzulucekti ama en azindan  bu iki kisi arasinda gecen bir olay olacagi icin bundan sonra yazacaklarina daha cok ozen gosterecekti.

Butun bunlar kisisel gorusumdur, kimseye satasma amaci yoktur.

Çevrimdışı EcMaRnE

• Üye
    • Profili Görüntüle
Re: Tartışma
« Yanıtla #27 : 08 Ağustos, 2012, 23:03:02 »

Ramazan olmasini anlamiyorum. Ramazan olmasa tartisabiliriz yani. O zaman ramazandan sonra devam edelim tartismaya. İnsan oglu neden oruc tutar sadece aclari anlamak icin mi yoksa aclik gibi bir sinavla beraber hos gorulu davranmayida ogrensin diyemi? Su anda tartismanin ramazan dolayisiyla bitirilmesi oruclu olmayan vatandasin meydan dagayi yemesine benzer. Ayriyetten burasi bir forum tartisma ve bilgi alisverisi yapilan bir yer  burdaki tartismada anca su sekilde bitmeli bence. Cbaytan ve vedib nasil rencide ediyolarsa o sekildede herkesin onunde ozur dilemeli. Baska turlusu olursa zaten bu siteninde b.ku cikmis demektir. Bu site kurulurken kralciligi bahane ettiniz simdi kralcilik oynuyorsunuz.
Sent from my MB860 using Tapatalk

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #28 : 08 Ağustos, 2012, 23:25:19 »
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 08 Ağustos, 2012, 23:40:52 »
        Forum dostluk ve paylaşım yeri. Bilgi ve kültürün iyisi ve kötüsü olamaz, ama maalesef son yıllarda Anadolu'da "varoş" kültür ve yaşam tarzı her tarafa egemen oldu. Voroşların kültür ve yaşam tarzı destekleniyorsa diyecek lafım yok. 

Tartisma konusu hakkinda

Başlatan Kuvvet

Yanıt: 9
Gösterim: 3581
Son İleti 09 Ağustos, 2012, 10:12:03
Gönderen: Baha
Tartışma Hakkında Bilgilendirme

Başlatan JoRDaN

Yanıt: 20
Gösterim: 8667
Son İleti 08 Ocak, 2013, 21:50:57
Gönderen: gokhanakarsu