Gönderen Konu: K5'den FF'e Geçiş Hakkında  (Okunma sayısı 13383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marikan

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: K5'den FF'e Geçiş Hakkında
« Yanıtla #15 : 12 Aralık, 2012, 21:52:20 »
Vedib abi icimizde bilgisi en iyi olan, tecrubesi en cok olan sensindir. Seninde fikrini almak isterim.
Sony ILCE-7
Sony FE 28mm F/2
Yongnuo YN460

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #16 : 12 Aralık, 2012, 22:01:30 »
   Ben "gokhanakarsu" kadar cesur değilim ... "Söz gümüş ise sükut altındır" diye düşünüp fikirlerimi kendime saklıyorum. Hoşça ve dostça vakit geçirmek için forumdayım.
abi ben burada kesinlikle "marikan'a" bir laf söylemiyorum.her türlü yorumda Pentax ve diğer markaları karşılaştıranlara, pentaxın iyi yönlerini söyleyince sanki diğer markalara küfrettiğimizi sananlara ;)
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı Korhan

• Üye
  • Korhan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Aralık, 2012, 22:20:41 »
5d mk ii vs d700: önemli olan af ise d700, mp ise 5d. 2. el kuvvetliliğiyse 5d. ikisini de elinize alın, öyle karar verin bence :)

bu arada "en iyi kamera yanımda olandır." derseniz de ben fujifilm x-e1'i kağıt üzerinde beğendim.

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #18 : 12 Aralık, 2012, 22:25:59 »
Merhaba arkadaşlar;

Elimdeki K5 yerine artık FF'e bir gövdeye geçeyim diyorum. Bütçemde öyle çok geniş değil. Elimdeki seti satınca elime ancak 3500-4000TL arası bir para geçecek. Gövdeyi de lenside ikinci el almayı düşünüyorum. İlk olarak aklımda D700 vardı ama 5D MarkII'yi de değerlendirmeye aldım. Açıkçası çok kapsamlı bir araştırma yapmadım her iki model içinde. D800 ve MarkIII bütçemi aşıyor, lens için para kalmıyor.
K5'den sonra FF'e geçmek bana ne katar, ne götürür benden? :) Yoksa daha erken biraz daha piş öyle mi geç dersiniz FF'e? Ne dersiniz efenim?

Merhabalar. FF ayri bir alem. Oncelikle ne kadar gereksinim duyuyorsun onu sor kendine.
Bende K-5 var ve elime aldigim bir cok makinaya gore farkli bir his veriyor bana. Onyargisiz bir sekilde soyluyorum bunu,

Unutmadan su adamin yazisini okkumani isterim (Ingilizce),Adam Leicanin mudavimi ama K-5 ile ilgili yorumunu soluksuz okudum. K-5 olarak dusunme Pentax kalitesi olarak dusun.

http://www.stevehuffphoto.com/2011/01/10/the-pentax-k5-digital-camera-review/

Burda da Leica M9 (FF) ve K-5 (boyut olarak)

http://camerasize.com/compare/#213,187

ve asil onemli olana geliyoruz. Hani soyle buyuk boyle buyuk diyenlere gelsin bu da (Pentax sokak fotografciligi icin uygun degilmis diyorlar. Sokak cekimleri ile ilgileniyorum bu nedenle insanlara anlatamiyorum Pentax body lerin neredeyse leica standartlarinda oldugunu. Lens olarak da oyle. Neredeyse Leica kalitesi. 

Konu dagildi biraz ama tekrar bir sor kendine. FF gercekten onemli mi?

Son olarak pentaxci buruklugu basligi altinda bir yazi yazmistim, bir de ona bak istersen.

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,1901.msg24405/topicseen.html#new

pentax a tesekkur etmek istiyorum K-5 gibi bir makina yaptigi icin. Bir de 2013 den itibaren yeni lensleri bekliyoruz. ;)

Saygilarimla

« Son Düzenleme: 12 Aralık, 2012, 22:27:39 Gönderen: nordlys »

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Aralık, 2012, 22:31:11 »
Merhabalar. FF ayri bir alem. Oncelikle ne kadar gereksinim duyuyorsun onu sor kendine.
Bende K-5 var ve elime aldigim bir cok makinaya gore farkli bir his veriyor bana. Onyargisiz bir sekilde soyluyorum bunu,

Unutmadan su adamin yazisini okkumani isterim (Ingilizce),Adam Leicanin mudavimi ama K-5 ile ilgili yorumunu soluksuz okudum. K-5 olarak dusunme Pentax kalitesi olarak dusun.

http://www.stevehuffphoto.com/2011/01/10/the-pentax-k5-digital-camera-review/

Burda da Leica M9 (FF) ve K-5 (boyut olarak)

http://camerasize.com/compare/#213,187

ve asil onemli olana geliyoruz. Hani soyle buyuk boyle buyuk diyenlere gelsin bu da (Pentax sokak fotografciligi icin uygun degilmis diyorlar. Sokak cekimleri ile ilgileniyorum bu nedenle insanlara anlatamiyorum Pentax body lerin neredeyse leica standartlarinda oldugunu. Lens olarak da oyle. Neredeyse Leica kalitesi. 

Konu dagildi biraz ama tekrar bir sor kendine. FF gercekten onemli mi?

Son olarak pentaxci buruklugu basligi altinda bir yazi yazmistim, bir de ona bak istersen.

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,1901.msg24405/topicseen.html#new

pentax a tesekkur etmek istiyorum K-5 gibi bir makina yaptigi icin. Bir de 2013 den itibaren yeni lensleri bekliyoruz. ;)

Saygilarimla

aman abi sen naptın ! kendini ateşe attın. kıçı kırık pentaxı karşılaştırdığın markalara bak. pentax daha canon nikonla başa çıksın,arakdaşların muzdarip olduğu konuları gidersin...!!! ;)
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #20 : 12 Aralık, 2012, 22:32:01 »
Merhaba arkadaşlar;

Elimdeki K5 yerine artık FF'e bir gövdeye geçeyim diyorum. Bütçemde öyle çok geniş değil. Elimdeki seti satınca elime ancak 3500-4000TL arası bir para geçecek. Gövdeyi de lenside ikinci el almayı düşünüyorum. İlk olarak aklımda D700 vardı ama 5D MarkII'yi de değerlendirmeye aldım. Açıkçası çok kapsamlı bir araştırma yapmadım her iki model içinde. D800 ve MarkIII bütçemi aşıyor, lens için para kalmıyor.
K5'den sonra FF'e geçmek bana ne katar, ne götürür benden? :) Yoksa daha erken biraz daha piş öyle mi geç dersiniz FF'e? Ne dersiniz efenim?

Ille de FF dunyasina yelken acayim diyorsan
Canon 5D mark III derim. Az daha sik disini. Mark II alip sonra KESKE ile baslayan bir cumle kurma ;)

5d mark III son nokta. Bunu bir k-5 kullanicisi ve sevdalisi olarka soyluyorum. Ilgilenmiyoru malmakla ama 5d Mark III belki de dslr dunyasinda uzun bir sure yeri sarsilamayacak bir model.
Nikoncular alinmasin (Ercan abi indir kafani tas gelmesin) yok 30 kusur piksel. Pikselciysen al, fotogeaf kalitesi diyorsan Pentax, illle de ff ise 5d Mark III

« Son Düzenleme: 12 Aralık, 2012, 22:41:02 Gönderen: nordlys »

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #21 : 12 Aralık, 2012, 22:40:09 »
Ne yapayim Gokhan ya :)

Karsilastirdigim marka ( M9) apayri bir alem biliyorum ama ebatlar acisindan gercekten oyle. pentax lensleri ile de minyatir makinalari ile de.
Yani ergonomik. Ben bat.g ile kullaniyorum genelde. Daha iyi kavradigim icin. Yoksa alsana M9 ebatlarinda makina.
Sokak fotografciligi icin de, manzara kir bayir :) (efsane windows XP acilis sayfasi vardir ya kirlar bayirlar, sana rama reklami gibi. ) portre. her turlu calismaya gelir Pentax :)

Garibanin Leica sidir.

madem kendimi atese attim Gokhan, bu da tum pentaxcilara gelsin
Photo Universe den geliyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Pentax K-5: Poor Man's Leica?

(Bu abimiz de (( Vedib abiden iyi olmasin))  Pentax in gonullu elcisidir. Butun videolarini izledim, hatta danisma mailleri filan atiyoruz arada.
O bile konuyu ozetlemis.

Bu arada FF e gececek arkadasin konu basligini dagittik, kusura bakmazsin.

Ama bir videosunda bu abimiz 5d mark III son noktadir dedi. O da tescilliyor yani. Ille de ff ise ;)))))) Bakin diyor Pentax k-5 `lerim hala cantamda, 5d mark III kullansam da arada (Evet 5 lerim diyor.  bir gumus versiyonu bir de normal versiyonu var adamda..allah gozunu doyursun :) )

Saygilarimla...(Cok konustuk bugun )
Soz=gumus+sukut=altin, Vedib abi gibi, dinlemek daha cok hosuma gidiyor 
« Son Düzenleme: 12 Aralık, 2012, 22:43:28 Gönderen: nordlys »

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 12 Aralık, 2012, 22:43:52 »
abi yanlış anlamadın beni umarım ünlem koydum zaten.yazdıklarında tamamen senle aynı fikirdeyim ve destekliyorum da yazdıklarını... ;)
« Son Düzenleme: 12 Aralık, 2012, 22:44:38 Gönderen: gokhanakarsu »

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #23 : 12 Aralık, 2012, 22:48:06 »
abi yanlış anlamadın beni umarım ünlem koydum zaten.yazdıklarında tamamen senle aynı fikirdeyim ve destekliyorum da yazdıklarını... ;)

Gokhancim lutfen, yanlis anlama olur mu? Sakin oyle dusunme. Aslinda bu gun keyifsizim , burda havalarda inan cok soguk bu aralar. Norvec de yasamama ragmen dogru duzgun nezle oldugumu hatirlamam. Ama nasil ollduysa bir kac gundur keyifsizim. Arkadasin da FF konu basligini gorunce birden aska gelmis olsam gerek, cenemiz acildi ;)

Bak keyfine :)

Yil basi oncesi burda harika sokak kermezleri filan olur. Ilk firsatta oslo sokaklarindan guzel kareler gosteririrm burda.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Aralık, 2012, 22:54:52 »
;) fikirlerimiz aynı yani abi.güzel karelerini bekliyoruz.

Çevrimdışı srknsntrk

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Aralık, 2012, 23:12:16 »
ff , e geçince nelerin değişeceğini düşünüyorsunuz asıl önemli olan o bence beklentileriniz nedir daha iyi fotoğraf mı ? gösteriş mi ? uçanı kaçanı da çekmek mi ? para gani alayım gitsin mi ? yoksa moda diye mi _ vs vs diye gider ona göre tavsiye yapmak daha doğru olur

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #26 : 12 Aralık, 2012, 23:24:44 »
ff , e geçince nelerin değişeceğini düşünüyorsunuz asıl önemli olan o bence beklentileriniz nedir daha iyi fotoğraf mı ? gösteriş mi ? uçanı kaçanı da çekmek mi ? para gani alayım gitsin mi ? yoksa moda diye mi _ vs vs diye gider ona göre tavsiye yapmak daha doğru olur

Dedigin gibi FF gecmek isteyen arkadasa soyle tavsiye de bulunalim nacizane; ;)

Ucan kacan benden kurtulmaz diyorsan Canon 1d X (catur cutur cekersin. af nu denedim o canavarin, makinali tufek kullandigimi sandim ;) ) Saka bir yana af olayinda Canon asmis. Nikon icin bir sey diyemem hic elime bile alma firsatim olmadi.

Saglam manzara, gelinlik damatlik, moda cekimleri diyorsan 5d mark ii seni keser.

Yav, nerden actim bu konu basligini diyorsan K-5 de kal. Guven ;)

Çevrimdışı srknsntrk

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Aralık, 2012, 23:30:06 »
uzun süredir  mark 2 kullanıyorum ama ben af de hiç aştığını görmedim bazı lensler hariç,  onun dışında neye göre değerlendiriliyor bilemiyorum

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #28 : 12 Aralık, 2012, 23:38:02 »
uzun süredir  mark 2 kullanıyorum ama ben af de hiç aştığını görmedim bazı lensler hariç,  onun dışında neye göre değerlendiriliyor bilemiyorum

Af asmıs dedım 1D x baz alarak soyledim.yksa 5d mark ıı için degil.bu ısten cıddı paralar kazanan.yurt dısına cekımlere gıden cok yakın bır dostumda sendekı mark ıı kullanıyor. k5 e gore bıraz daha kararlı dıyelım af. Ama k5 ın performansına da hayran kaldı. ff cok gereklı degıl dedı bana.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Aralık, 2012, 23:38:36 »
abi ben pentaxta AF nin zayıflığı olayını ! (ki kullananların %90nına yeterliydi AF leri) eski modellerle bitmiştir hala neyi tartışıyorlar nasıl değerlendirme yapıyorlar anlamıyorum.

K5 hakkında bir kaç soru

Başlatan caucassian

Yanıt: 22
Gösterim: 10407
Son İleti 26 Haziran, 2012, 09:09:05
Gönderen: tasomaniax