Gönderen Konu: forum akvaryum  (Okunma sayısı 5673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magnepan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
forum akvaryum
« : 23 Ağustos, 2011, 01:01:02 »
arkadaslar selam,henuz pentax makınam yok,bu yuzden 2010 senesınde, kodak marka kompakt makınamla cektıgım fotoları yukluyorum,teknık acıdan degılde, kadraj,kompozısyon v.s,olumlu ve olumsuz elestırebılırsınız....

Çevrimdışı magnepan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: forum akvaryum
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos, 2011, 01:02:17 »
.......

Çevrimdışı magnepan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos, 2011, 01:02:52 »
......

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos, 2011, 01:07:08 »
Akvaryum fotosu çekmek zor..ben denedim olmadı...

Çevrimdışı magnepan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos, 2011, 01:12:27 »
dedıgınıze aynen katılıyorum,hem ısık yansımaları,hem ınsan kalabalıgı,dar bır korıdorda ve hareket eden bır yuzey uzerınde cekım dahada zorlasıyor....

Çevrimdışı HaypurTiryading

• Üye
  • Eski Fuji'ci. :)
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos, 2011, 01:16:57 »
Aslında uzun pozlama kısık diyaframda hareketli ve renkli balıklar güzel olabilir. Farklı bir hava verebilir
Pentax K10D
Pentax DA 18-55 WR, DA 55-300, A 50mm f2, M 50mm 1.7
Revuenon Special 35mm f2.8, 135mm f2.8 - Panagor Macro Convertor

Çevrimdışı ghost22

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos, 2011, 01:56:45 »
Akvaryum fotoğrafı çekmek gerçekten zor, ama imkansız değil, benim çektiğim çok net akvaryum fotoları var, arşivden arayayım, bulabilirsem yüklerim, yol gösterici olur, fotoğraflarını incelediğimde kardeşim, fotoğraf çekmenin altın kurallarını ihlal ettiğini görüyorum, hepimizin kullandığı basit püf noktaları, çekim teknikleri vardır, fotoğrafı daha güzel, daha albenili gösterir, bana mail adresini ver ben sana çekim tekniklerini göndereyim, bir incele, ondan sonra çekim yap, hatta buluşmaya makineni de getir, senin makinenin manuel modu varsa birkaç güzel şey göstereyim, çekimlerin daha güzel olsun.

Bir küçük dip not: Sevgili üstad Ara Güler'inde dediği gibi en iyi fotoğrafı fotoğraf makinesi çekmez, fotoğrafçı çeker, ben zetina dikiş makinesiyle bile fotoğraf çekerim.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos, 2011, 01:59:30 Gönderen: ghost22 »
Elimde kalan son lens, sonra elveda Pentax

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos, 2011, 10:06:02 »
Bence teknik problemler çok, bu fotoğrafların yeri teknik eleştiri başlığı olmalı, ben çok önceden lensi akvaryumun camına tam dayayıp flaş patlatarak çekmiştim, çok başarılı çıkmıştı, sanırım cam ve su diffuzer etkisi yaptı,  1/60 f5.6 gibi idi yanlış hatırlamıyorsam, denenebilir.

Çevrimdışı magnepan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos, 2011, 10:41:46 »
Bence teknik problemler çok, bu fotoğrafların yeri teknik eleştiri başlığı olmalı, ben çok önceden lensi akvaryumun camına tam dayayıp flaş patlatarak çekmiştim, çok başarılı çıkmıştı, sanırım cam ve su diffuzer etkisi yaptı,  1/60 f5.6 gibi idi yanlış hatırlamıyorsam, denenebilir.
Ustadım,fotolarda teknık yokkı,yerı teknık elestırı baslıgı olsun,kaldıkı teknıkte bılmıyorum,hayatımda hıc dslr ıle foto cekmedım,bu fotolarda kırk yılda bır elıme aldıgım kodak marka, 100 tl lık makına ıle cektıgım fotolar,bana kadraj olarak ve anı yakalamak adına hos geldı paylasmak ıstedım,kuzguna yavrusu sahın gozukurmus....

Çevrimdışı bulutsuz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Ocak, 2015, 18:33:42 »
Bu alanda türkçe kaynak çok az. Bu konuda araştırma yaparken bende bu dersi buldum. http://fatihnebioglu.com/akvaryum-fotografciligi/