Gönderen Konu: Pentax Yetkili Servisi >>>> Sun Dijital ve Özgür Foto Teknik  (Okunma sayısı 63276 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax Yetkili Servisi >>>>> Sun Dijital
« Yanıtla #45 : 01 Ekim, 2013, 13:38:28 »
Tamam katılıyorum malum sabit giderleri buraya yansıtmak zorunda ama dediğim gibi az buz bi mebla değil... 150TL işçilik... Adama sorarlar 150 liralık ne yapıyorsun diye???

Daha önce "Nazmi Kılıçer" ile çalışan bir sürü Pentaxçı arkadaş var... Tersini idaa eden varsa söylesin... Eğer bu gün bu isim marka olduysa kimse kusura bakmasın ama kullanıcı dostu olduğu için, güzel esnaf olduğu için...

Tamron lensimi kalibrasyona yollamıştım Nazmi Ustaya... Bir sıkıntısı çıkmamıştı... Temizliğini yapmış, kargosunu bile; anlaşmam var nasılsa boşa masraf olmasın sana diye kendi hesabı üstünden gönderdi...

Sonra sen bir k10d'nin kalibrasyonuna 180 lira istersen bunun adı "ben tekel oldum" dur... Denize düşen yılana sarılır mantığı ile mi çalışılacak artık???

Bu olayı duyduktan sonra ciddi olarak üzüldüm... Bu başlıkta Sun dijitali Baha'ya savundum... Ama gördüm ve üzüldüm ki haklıymış...
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 01 Ekim, 2013, 18:12:10 »
Evet Sun Dijitalde böyle bir durum var. Fahiş fiyatlarla Pentax tamiri yapıyorlar. Sunay abi iyi bir usta ama bu tarzı değiştirmesi gerekiyor. ''Neden 150lira yokmu bunun başka yolu'' diye sorarsanız, ''ya ben bununla 6 saat 7 saat uğraşacağım'' diye açıklama yapıyor. Gülünç.

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,3390.0.html

Forum olarak diyaloğun bu sorunu çözeceğine inanıyorum, "bFeel" Bahattin konuyu okuyunca bu işe el atacağına inanıyorum, "demirferrum" nikli üyeye tavsiyem kısa süreliğine satış ilanını askıya alsın, bakalım diyaloğdan bir sonuç çıkacak mı? Sunay Bey en zor arızaya 10-15 dakikadan fazla zaman ayırmayacağını ama emeğini alabilmek için her usta gibi 6-7 saat uğraşıyorum demek zorunda, aksi durumda "10 dakika için bu kadar ücret ödenmez" mantığıyla kullanıcılar istismar yoluna gider. Biraz sabırlı olunmasını tavsiye ederim. 

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 01 Ekim, 2013, 20:52:06 »
Olumlu olumsuz yorumlanabilir. :)

Normal müşterilere ne yapar, nasıl yapar bilmem ama PentaxTürk'e karşı jestler isteriz. Bugün çok mesaj atıldı bu konuda. Yarın mutlaka bahsedeceğim. Pentax'ta kitle belli. Jestler illa ki olacak. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 16 Mart, 2015, 13:16:32 »
Ne yazık ki  kenidisiyle tanisma firsatina ben de eristim. Gecen gun kiz arkadsim k20d'sini düşürdü. Pentax yazisinin x'i kırıldı. Estetik disinda bi problem yok ama yine de yaptirmak istedi kiz arkadasim. Bugun gittim, sifiri 26 dolar dedigi on kapagin ikinci eli icin 50 lira, iscilik icin de 100 lira istedi (tahminen 20 dakikada halledecegi bir is). Makinenin kendisi zaten ne kadar, biraz inemez miyiz dedim, 100 lira olsun dedim. Garantili islerde bana firma 100 lira veriyor, niye ugrasayim dedi. Seytan gorsun yuzunu bir daha. Ileride ben de pentax alirim diyordum ama ne yazik ki bu adami gordukten sonra vazgeçtim.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 16 Mart, 2015, 14:03:29 »
Ne yazık ki  kenidisiyle tanisma firsatina ben de eristim. Gecen gun kiz arkadsim k20d'sini düşürdü. Pentax yazisinin x'i kırıldı. Estetik disinda bi problem yok ama yine de yaptirmak istedi kiz arkadasim. Bugun gittim, sifiri 26 dolar dedigi on kapagin ikinci eli icin 50 lira, iscilik icin de 100 lira istedi (tahminen 20 dakikada halledecegi bir is). Makinenin kendisi zaten ne kadar, biraz inemez miyiz dedim, 100 lira olsun dedim. Garantili islerde bana firma 100 lira veriyor, niye ugrasayim dedi. Seytan gorsun yuzunu bir daha. Ileride ben de pentax alirim diyordum ama ne yazik ki bu adami gordukten sonra vazgeçtim.

Başına gelene üzüldüm. Sun servisi savunuyorum gibi olmasın ama yetkili yetkisiz tüm elektronik ürün servisleri pahalı maalesef. 100 TL den aşağı iş yapan görmedim gibi birşey. Hatta diğer markalarda çok daha fazla paralar bile isteniyor bazı işlere. Diğer markalarda herşey güllük gülistanlık olarak düşünmeyin.

Kozmetik kusura gelince bana sorarsanız yaptırmaya değmez oladı ebaydan sipariş edin kendiniz değiştirin,zaten sökeceğiniz sadece vida yuvaları.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 16 Mart, 2015, 14:09:52 »
Başına gelene üzüldüm. Sun servisi savunuyorum gibi olmasın ama yetkili yetkisiz tüm elektronik ürün servisleri pahalı maalesef. 100 TL den aşağı iş yapan görmedim gibi birşey. Hatta diğer markalarda çok daha fazla paralar bile isteniyor bazı işlere. Diğer markalarda herşey güllük gülistanlık olarak düşünmeyin.

Kozmetik kusura gelince bana sorarsanız yaptırmaya değmez oladı ebaydan sipariş edin kendiniz değiştirin,zaten sökeceğiniz sadece vida yuvaları.

Hocam sensörü bozulsa, shutter'ı bozulsa, ne bileyim gerçekten uğraştıracak bir problem olsa işçilik ücretine laf edecek insan değilim. Ki diyelim ki bu işin fiyatı böyle, derim ki tamam kardeşim, ben bu kadar parayı veremem, hayırlı işler der çıkarım. Önce ben zaten garantili iş yaptığımda şirket bana 100 lira veriyor niye uğraşayım dedi, sonra gel kırma işte 100 lira oluversin dediğimde yok kardeşim hayrına iş mi yapıyoruz biz burada diye tersleyerek cevap verdi.

Bana kalsa bence de önemli bir kusur değil ama arkadaşım baya taktı işte.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 16 Mart, 2015, 16:52:37 »
Hocam sensörü bozulsa, shutter'ı bozulsa, ne bileyim gerçekten uğraştıracak bir problem olsa işçilik ücretine laf edecek insan değilim. Ki diyelim ki bu işin fiyatı böyle, derim ki tamam kardeşim, ben bu kadar parayı veremem, hayırlı işler der çıkarım. Önce ben zaten garantili iş yaptığımda şirket bana 100 lira veriyor niye uğraşayım dedi, sonra gel kırma işte 100 lira oluversin dediğimde yok kardeşim hayrına iş mi yapıyoruz biz burada diye tersleyerek cevap verdi.

Bana kalsa bence de önemli bir kusur değil ama arkadaşım baya taktı işte.

Ben olsam ebayden kapağı alırım. Evde kendim takarım. Olmadı sirkecide herhangi bir fotoğraf tamircisi bile takar.

Özgür foto teknik e de bir danışın derim. Kaliteli insanlar.

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 16 Mart, 2015, 19:35:03 »
fotopazar.com Tahir Yıldız beyin ekibi tamir işi de yapabiliyormuş. eminim sun dijital den daha ucuza yaparlar.
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax Yetkili Servisi >>>> Sun Dijital ve Özgür Foto Teknik
« Yanıtla #53 : 02 Nisan, 2015, 02:50:15 »
Türkiye'de yetkili teknik servis sayımız 2'e çıkmıştır. Hayırlı olsun. :) İyileştirmelerin olacağı söyleniyordu. Şimdi de altyapı iyileştirilecek duyumları alıyoruz. Takip sistemi geliştiriliyormuş ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik projeler varmış.
PENTAX K-3

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 02 Nisan, 2015, 09:59:45 »
Güzel haber. Teşekkürler :)
Arslan Türegün

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 04 Nisan, 2015, 14:47:52 »
Forum kullanıcıları tamir ücreti açısından Pentax Tamir ve Bakım servislerinden şikayet etsede, fiyatlar tüm rakip Tamir ve Bakım servislerinde ücret aşağı yukarı aynıdır.
Benim Pentax şikayetim veya sıkıntım İstanbul'da bir yetkili servis var iken, neden İzmir, Ankara veya Adana gibi merkezler düşünülmüyor, ikinci servis diğer servisin yanıbaşında... 

Çevrimdışı ordonat

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 05 Nisan, 2015, 00:10:51 »
Merhaba
İkinci servis tam olarak nerde yada nasıl ulaşılır?

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba
İkinci servis tam olarak nerde yada nasıl ulaşılır?

Sirkeci'de, Marmaray çıkışında.
PENTAX K-3

Çevrimdışı ordonat

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 06 Nisan, 2015, 00:10:51 »
Yani  tren garın karşısında mı?

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Yani  tren garın karşısında mı?

Hayır. Tren garı karşısında olan SunDijital. Ama o caddede yukarı doğru yürüdüğünüzde dr Marmaray var. Tam karşısında da Özgür Foto Teknik var.
PENTAX K-3

28-80 mm Pentax lens mi? sigma 28-80mm macro lens mi?

Başlatan cronos10

Yanıt: 13
Gösterim: 6406
Son İleti 19 Ekim, 2012, 23:17:48
Gönderen: ercan69
pentax k10d ve k20d arasında kaldım kullanım amacım portre ve manzara çekimi

Başlatan hs1409yb

Yanıt: 13
Gösterim: 6509
Son İleti 30 Mart, 2015, 19:37:23
Gönderen: hs1409yb
Live ve Vizörden Farklı Sonuç Alıyorum (Pentax-M Lens)

Başlatan canerilgaz

Yanıt: 20
Gösterim: 7881
Son İleti 20 Aralık, 2016, 10:24:33
Gönderen: dgncsk
Pentax x70 Fotograf makinemi Bilgisayarda Görüntü almak istiyorum.

Başlatan seymen

Yanıt: 3
Gösterim: 1946
Son İleti 01 Mart, 2019, 11:16:00
Gönderen: Baha
Pentax DSLR makinalarda AF Fine tuning (AF hassas ayarı)

Başlatan drgunaydin

Yanıt: 20
Gösterim: 12416
Son İleti 02 Ocak, 2014, 14:14:59
Gönderen: itasdemir