Gönderen Konu: Dış çekim düğün fotoğrafçılığı için ekipman  (Okunma sayısı 10500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mevlana

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Dış çekim düğün fotoğrafçılığı yapıyorum.
Şu an elimde K20 D body + 35*80 + 28 mm objektifler var.

Bunun yanında;
1- 50 mm 1.8 yada 1.4 objektif ( Manuel olmaması tercihimdir. )
2- 18-55 mm yada muadili objektif
3- Flash ihtiyaçlarım bulunmaktadır.
***4- Satmak istediğiniz ve benimde işime yarayabilecek ekipmanlarınız var ise, buraya yazarsanız ilgilenebilirim.

Yukarıdaki ekipmanları uygun fiyatlara sunabilecek arkadaşlar, konu altından fiyatları ve ellerindeki ekipmanları yazarlarsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...
Ne diyordu ŞEMS; Olduğu "Kadar", Olmadığı "Kader"...

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dış çekim düğün fotoğrafçılığı için ekipman
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz, 2013, 19:33:50 »
mevlana unuttu beni. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı runo15

« Yanıtla #2 : 18 Temmuz, 2013, 20:56:22 »
Baya bir sene önce 2007 de filan 5 yildizli bir otelin fotografcisinin yaninda calisirdim. Okul harçligi cikardi. Filmleri banyo odasina Getir gotur isleri filan yapardim. Arada satisa yardim ederdim. Cok guzel pozlar çeker.  Bu fotolarida kodaman iş adamlarina satardik.

O zaman filmli bir canon slr ve 18-55 lens+ tepe flaşi ile tum dugunu çekerdik. Fotoğrafci abide konuşmasini milleti hizaya sokmasini iyi bilirdi. Bazen elinde d90 yada daha ust model kullanip milleti hizaya sokamayan.

-evet lütfen buraya bakalim diyip. Dikkati kameraya cekmeyi başaramayan insanlar bu işi yapiyor.

Yanliş anlaşma olmasin sadece ozellikle dugun fotografciliginda insanlari rasgele cekmek değil onlari kibar bir dille doğru yonlendirip guzel pozlar vermeleri sağlamak ekipmandan daha önemli. Anlatmak istedigim buydu.

Ama gine gelin damat icin ayri album çekimleri icin kablosuz flaş ve tetikleyici onerebilirim. Genelde açik hava cekimleride olsa ışik ve bu isigin yonu onemli. Ama dügun salonu cekimlerinde 18-55 yeterli olur.

Daha kaliteli lens isterseniz 16-45 filan yada tamron genis aci bakabilirsiniz.

Salon dugunlerinde ozellikle topluluk cekimlerinde genis aci önem arz ediyor.

« Son Düzenleme: 18 Temmuz, 2013, 21:14:44 Gönderen: runo15 »
Pentax K10D
Pentax Battery Grip BG-2
SMC Pentax-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR
SMC Pentax FA 50mm F1.4
Marumi MC UV Haze 49mm Filtre
Marumi DHG 58mm CPL Filtre
B+W 58mm ND 3.0-1,000X Filtre
Marumi 52mm UV Filtre
Dijital Ekranlı Kablolu Kumanda
Sırt Çantası ve Bir sürü ıvır zıvır.

Çevrimdışı beratze

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz, 2013, 03:51:03 »
50mm 1,8 + güzel bir geniş açı zoom lens 18 135 Pentax gibi
+
yine pentax bir flash + tetikliyiciler vs işini görecektir

yanlış anlama beni sözüm sana değil :)

35 80 18 55 miş ....

bana ters geliyor..
Nikon D200
SB-800 Flash
Nikon 50mm F/1.8 G
Nikon 300mm F4 AF-S
Nikon 18-200mm F/3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz, 2013, 10:42:46 »
Dış mekan çekimleri yapanlar sıklıkla reflektör de kullanıyorlar. Aklınızda bulunsun.

Çevrimdışı mevlana

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz, 2013, 11:05:28 »
Dış mekan çekimleri yapanlar sıklıkla reflektör de kullanıyorlar. Aklınızda bulunsun.

Öneri için teşekkürler, reflektörüm mevcut.

Salon fotoğrafçılığı yada stüdyoda çekim yapmıyorum. Sadece dış mekanlarda gelin ve damadı fotoğraflıyorum.

@bFeeL  dönüş yapacağım yakın zamanda.

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Temmuz, 2013, 13:09:12 »
size önerim tamron 17-70 olacak. 50mm de haklısınız güzel  olur ve bence kesinlikle manuel olmasın. sadece dış mekansa reflektör yeterlidir flaş a gerek kalmaz. ama kuaförde falan da çekim olayına giriyorsanız şart. geniş açı olarak sigma 10-20 olursa farklı ve etkileyici karelerde çıkartırsınız. bu 3 lens yeterli sizin için bence.
bende aynı şekilde gelin damat çekimleri yaptığım için nacizane görüşlerim bunlar. hepsi çok keskin ve iyi lensler.
ama pentax ların içinde de size k-x  k-r ve k-5 öneririm :)
saygılar.
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı mevlana

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz, 2013, 13:15:05 »
size önerim tamron 17-70 olacak. 50mm de haklısınız güzel  olur ve bence kesinlikle manuel olmasın. sadece dış mekansa reflektör yeterlidir flaş a gerek kalmaz. ama kuaförde falan da çekim olayına giriyorsanız şart. geniş açı olarak sigma 10-20 olursa farklı ve etkileyici karelerde çıkartırsınız. bu 3 lens yeterli sizin için bence.
bende aynı şekilde gelin damat çekimleri yaptığım için nacizane görüşlerim bunlar. hepsi çok keskin ve iyi lensler.
ama pentax ların içinde de size k-x  k-r ve k-5 öneririm :)
saygılar.

Naçizane önerileriniz için teşekkürler :)

Canon kullanırken 50 mm de aldığım sonuçlar gerçekten çok iyiydi. Pentax'da bunun daha da başarılı olacağına inanıyorum. Tamron 17-70 piyasa fiyatı nedir bilgim yok, bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. 35-80 objektifimi de eşim düşürdü, ruhuna rahmet okuduk :)

Şu an elimde kalan sadece 28 mm manuel objektif, oda ne kadar iş görür siz düşünün.

Bayram sonu çekimim var ama elimde objektifim yok, böyle bi' duruma düştük şu an.

Şu an ciddi manada eksiğim var ama, malum önümüz bayram yatırım da yapamıyorum içimin gitmesine rağmen.
Ancak bayram sonu çekimden alacağım ödemeyi aktarabileceğim objektife.
O şekilde de yardımcı olabilecek var mıdır bilemiyorum :)

Çevrimdışı kemal

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Temmuz, 2013, 13:20:55 »
ben tamron 17-50 f:2.8 yazacaktım yanlış olmuş :) 550-600tl civarında bulabilirsiniz. 18-55 3.5-5.6 nını iş göreceğini çok sanmıyorum keskilik açısından. bitçeniz kısıtlı ise manuel bir pentax-A 50mm f 1.7 öneririm. kullanımı çok zor değil 2-3 ön çekim yaparsanız çabucak alışırsınız ve mükemmel keskin bir lestir. bu iki lesle bile çekiminizi tamamlaya bilirsiniz bence :) 28mm hakkında çok bilgim yok manuel olsa bile keskinliği ve bokeh i iyi ise 50mm yerine iş görür bence.
Canon 7D + Battery Grip

Çevrimdışı mevlana

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Temmuz, 2013, 13:39:25 »
ben tamron 17-50 f:2.8 yazacaktım yanlış olmuş :) 550-600tl civarında bulabilirsiniz. 18-55 3.5-5.6 nını iş göreceğini çok sanmıyorum keskilik açısından. bitçeniz kısıtlı ise manuel bir pentax-A 50mm f 1.7 öneririm. kullanımı çok zor değil 2-3 ön çekim yaparsanız çabucak alışırsınız ve mükemmel keskin bir lestir. bu iki lesle bile çekiminizi tamamlaya bilirsiniz bence :) 28mm hakkında çok bilgim yok manuel olsa bile keskinliği ve bokeh i iyi ise 50mm yerine iş görür bence.

Şu an 550-600 TL civarı bir objektife yatırım yapacak bütçem yok malesef. Manuel objektif kullanmayı seviyorum aslında, acele bi' işimiz yok sonuçta :)  1.4 - 1.7 yada 1.8 50 mm olması gerekli kesinlikle.  18-55 'i hazırlık da olursa işin içinde kuaför vs., o zaman kullanmak amaçlı almayı planlıyordum. Kuaför salonlarında lazım.

Çevrimdışı kemal

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz, 2013, 13:43:04 »
kuaförde flaş olmazsa olmazımdır :) kesinlikle şart. o zaman geniş açı lar  içinde 18-55 e ihtiyacınız olacak çünkü bu tarz lensler genel de en az 500tl civarı. umarım istediklerinizi temin edersiniz. bayram çekiminiz için de ayrıca şimdiden hayırlı işler. :)
Canon 7D + Battery Grip

Çevrimdışı mevlana

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz, 2013, 13:55:04 »
kuaförde flaş olmazsa olmazımdır :) kesinlikle şart. o zaman geniş açı lar  içinde 18-55 e ihtiyacınız olacak çünkü bu tarz lensler genel de en az 500tl civarı. umarım istediklerinizi temin edersiniz. bayram çekiminiz için de ayrıca şimdiden hayırlı işler. :)

Teşekkürler Allah razı olsun. Şimdiden size de iyi bayramlar...

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #12 : 20 Temmuz, 2013, 15:33:31 »
valla kuaförde neyinize lazım 18-55 gibi çöp bi lens anlayamadım ? Bende düğün fotoğrafçılığı yapıyorum daha bir kez bile genel lens kullanmadım kuaför içerisinde.. Bi kere siz düğün fotoğrafçılığı yapacak ve buna kuaförden başlayacaksanız 50mm değil sigma 30mm f1.4 gibi daha geniş açıda açık diyafram sağlayacak bir lense ihtiyacınız var.. 18-55 gibi bir lensle çekeceğiniz kuaför fotoğraflarından albüm kalitesini alamazsınız.. Zira albüm odaklı çekim yapıyor olacaksınız.
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı mevlana

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz, 2013, 15:37:47 »
valla kuaförde neyinize lazım 18-55 gibi çöp bi lens anlayamadım ? Bende düğün fotoğrafçılığı yapıyorum daha bir kez bile genel lens kullanmadım kuaför içerisinde.. Bi kere siz düğün fotoğrafçılığı yapacak ve buna kuaförden başlayacaksanız 50mm değil sigma 30mm f1.4 gibi daha geniş açıda açık diyafram sağlayacak bir lense ihtiyacınız var.. 18-55 gibi bir lensle çekeceğiniz kuaför fotoğraflarından albüm kalitesini alamazsınız.. Zira albüm odaklı çekim yapıyor olacaksınız.

Bayan kuaförlerinde haklı olabilirsin, ferah geniş mekanlar oluyor genelde. Ama öyle erkek kuaförü - berberine denk geliyoruz ki, adam ufacık yere 2 koltuk atmış, bir o kadar da malzeme, adım atamıyorsun. Gel orda çek bakalım 30mm objektifle.Albüm kaliteli olacak derken albüme koyacak hazırlık fotosu bulamazsın. Birebir yaşadım ve akıllandım açıkcası. 50 mm den şaşmayan birisi olarak orda anladım ki atıl durumda dahi olsa yanında bulunacak... !
Ha bu arada, 18-55 çöp lens değildir, isteyen şaheser çıkartabilir. Bu da benim şahsi fikrim...

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #14 : 20 Temmuz, 2013, 17:51:43 »

Bayan kuaförlerinde haklı olabilirsin, ferah geniş mekanlar oluyor genelde. Ama öyle erkek kuaförü - berberine denk geliyoruz ki, adam ufacık yere 2 koltuk atmış, bir o kadar da malzeme, adım atamıyorsun. Gel orda çek bakalım 30mm objektifle.Albüm kaliteli olacak derken albüme koyacak hazırlık fotosu bulamazsın. Birebir yaşadım ve akıllandım açıkcası. 50 mm den şaşmayan birisi olarak orda anladım ki atıl durumda dahi olsa yanında bulunacak... !
Ha bu arada, 18-55 çöp lens değildir, isteyen şaheser çıkartabilir. Bu da benim şahsi fikrim...

Valla biz berat ile bu mevzuyu bi türlü anlatamadık :) Ben gün boyu çekim yapıyorum düğün odaklı.. Erkek ve Bayan kuaförü de buna dahil ve 30mm sandığın kadar dar bir lens değil emin olabilirsin. Öte yandan düğün gibi bir çekim hizmeti veriyorsanız gerçekten de kaliteli bir ekipmana ihtiyacınız var demektir. Öyle 18-55 ile falan tercih edilen bir kalite olmaz.. Ha resmi olarak değil freelance olarak yaparım, ayda 1-2 düğün çıkarırım derseniz bilemem ancak öyle ayda 5-10 düğün gibi bir hedefiniz var ise ve bunu da ciddi bir sunum toplantısı ile bağlıyorsanız 18-55 vb lensler müşteriyo çok da etkilemez.. 18-55 kullanıcaksanız strobist yapın ki flashların kalitesi müşteriyi etkilesin.. Benim önerim bu yönde, kalitenizin yüksek olması açısından..
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Satılık Nikon 4x-10x mikroskop lens ve makro için industar 50mm f/3.5 lens

Başlatan hlrm55

Yanıt: 1
Gösterim: 3285
Son İleti 29 Nisan, 2016, 12:26:25
Gönderen: burakyesil
Lowepro Photo Sport 200 AW Sırt Çantası - BİSİKLET VE DOĞA İÇİN MÜKEMMEL SEÇİM

Başlatan thepisode

Yanıt: 2
Gösterim: 3151
Son İleti 27 Eylül, 2014, 16:12:40
Gönderen: thepisode