Gönderen Konu: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3  (Okunma sayısı 59615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skid_row

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax K3
« Yanıtla #30 : 04 Ekim, 2013, 22:16:55 »
Pentax FF yapsa bile 645D gibi pahali olmasina imkan yok. Cunku bu govde zaten ozel isler ve buna ihtiyac duyan kisiler icin uretilmisti. Ultra ticari bir boyutu ve nerede ise rakibi yoktu. Ben de profesyonel kavramindan nicin nikon ve canon cikartilir anlamis degilim.. Ne yani studyoda cekim yapmak icin, uygun ortam isik kaynaklari ile k10d bile fazlasi ile yeterli olmaz mi? 5mp fotograf ile bina giyidirenler varken pixel vs hikaye. Profesyonel fotografci tanimlamasi cok esnek bir kavram, cunku profesyonel demek bu is ile gecinen demek. Fotograf sanatcasi degildir mesela. Hic bir fotograf sanatcisinin da markaya takilacagini sanmam;) ben olsam sponsora bakardim;)) saka bir yana sozlerim yanlis anlasilmasin amacim kimseyi uzmek kirmak degil ama Pentax crop sensor govdelerde tartismasiz en iyi cozumleri sunan firma. Fakat FF konusu tecrubesi olan bir konu degil, tipki Nikon'un orta formatta olmadigi gibi. Bu da bence mantikli her isletmenin kar etmek amaci ile rekabeti koruklemesi gerektigini, bunu da rakiplerinin pazar paylarini penetre edebilecek urunler ile pazara girerek pay calmasi ve yaptigi kaliteli isler ile markalasarak yapabilir.
Tabi bu kadar yazdim ettim:) bana sorsaniz pentax ff yapar mi diye;) %49 evet %51 hayir derim.. Adamlarda ilginc bir tutukluk var. Bu kadar zamanda bile da ltd lensleri, hali hazirda zaten kullandiklari yeni bir kaplama ile pazara surmek icin yillarca beklediler.. ayip olmasin bari farkli bir odal araligi calissaydin kardesim;) neyse ya sanirim ben de para kazanacak olsam bu isten nikon ve ya canon secerdim;) en azindan pazari ve iyi kotu bir gelecegi var..
Saygilar ve iyi forumlar..
Pentax K5@TRAVENAR(PENTAX A) 50mm F1.7@TOKINA ATX 28-70 F2.8@SIGMA 70-200HSM II
F2.8
NIKON D700@SIGMA 35mm F1.4 ART

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #31 : 04 Ekim, 2013, 23:44:30 »
Pentax FF yapsa bile 645D gibi pahali olmasina imkan yok. Cunku bu govde zaten ozel isler ve buna ihtiyac duyan kisiler icin uretilmisti. Ultra ticari bir boyutu ve nerede ise rakibi yoktu. Ben de profesyonel kavramindan nicin nikon ve canon cikartilir anlamis degilim.. Ne yani studyoda cekim yapmak icin, uygun ortam isik kaynaklari ile k10d bile fazlasi ile yeterli olmaz mi? 5mp fotograf ile bina giyidirenler varken pixel vs hikaye. Profesyonel fotografci tanimlamasi cok esnek bir kavram, cunku profesyonel demek bu is ile gecinen demek. Fotograf sanatcasi degildir mesela. Hic bir fotograf sanatcisinin da markaya takilacagini sanmam;) ben olsam sponsora bakardim;)) saka bir yana sozlerim yanlis anlasilmasin amacim kimseyi uzmek kirmak degil ama Pentax crop sensor govdelerde tartismasiz en iyi cozumleri sunan firma. Fakat FF konusu tecrubesi olan bir konu degil, tipki Nikon'un orta formatta olmadigi gibi. Bu da bence mantikli her isletmenin kar etmek amaci ile rekabeti koruklemesi gerektigini, bunu da rakiplerinin pazar paylarini penetre edebilecek urunler ile pazara girerek pay calmasi ve yaptigi kaliteli isler ile markalasarak yapabilir.
Tabi bu kadar yazdim ettim:) bana sorsaniz pentax ff yapar mi diye;) %49 evet %51 hayir derim.. Adamlarda ilginc bir tutukluk var. Bu kadar zamanda bile da ltd lensleri, hali hazirda zaten kullandiklari yeni bir kaplama ile pazara surmek icin yillarca beklediler.. ayip olmasin bari farkli bir odal araligi calissaydin kardesim;) neyse ya sanirim ben de para kazanacak olsam bu isten nikon ve ya canon secerdim;) en azindan pazari ve iyi kotu bir gelecegi var..
Saygilar ve iyi forumlar..

Arkadasimizin dusuncelerine katilmamak mumkun degil. Oncelikle su Da versiyonlarin HD versiyonlari ile baslarsak (He denin ho dosu gibi :) )
Bunu yapacagina bir cok pentax kullanicisinin bekledigi araliklardaki lensleri cikartsaydilar cok daha hayirli bir is yapmis olacaklardi. Zaten HD versiyonlarinin ilk ornekleri internete dustu, benim gordugum oyle buyuk bir fark yok ki ne olabilir daha fazla?! Sevindigim nokta Da serilerinin fiyatlari umarim duser de bir cok kullanici kullanabilir bu lensleri.

K-3 il konceleri tam kare bir sensor ile cikacagi onunde haberler ile piyasada dalgalandi. Simdi carpanli bir sensor deniyor. K-5 veya II-S serisin den daha fazla piksel, piksel onemli diyenler kacirmasinlar ama ben elime almam K-3 u. Cunku K-5 kullaniyorum ve benim ihtiyaclarimi fazlasiyla goruyor. Bu tercih meselesidir. Gundelik kullanim icin de Fuji X20 kullaniyorum ki cogu zaman K-5 i yanima bile almiyorum. Burada ihtiyaclar isin icine giriyor. Ne kadar tekni kacidan degerlendirirsek degerlendirelim, ozunde hosuna giden bir seyi fotografliycaksan, K-7, 20D gibi Pentax serileri bile tatminkar makinalar.

AF konusunda Pentax, Canon yada Nikon un yanina bile yaklasamaz. Disarida cekim yaptigim zamanlarda (Toren, spor musabakalari vb ), gelen foto muhabirlerinde ya 5D Mark II/ III, 1 DX yada 1D mark IV. nikon olarak da D800 yada D4 ler gordum. Adamlar tabiki prime 300/400/600 mm lensler ile cekimler yapiyorlar ki servet degerinde ekipmanlar. Pentax bunlarin neresinde yada neresinde olmali? Bu ayri bir soru. Ihtiyac AF hizi ve piyasasinin cesitliligi ise (ve tabi ki tam kare bir sensor) Canon/ Nikon bayragi kimseye vermez. Bu markalar da Orta format vb tarklarla ugrasmiyorlar. Bence piyasayi paylasmislar ve bu piyasa daha uzun sure bu cizgilerde gider. Sonucta illa ki tam kare bir makina kullanicam diyen birisi M42 lensler yada adaptorler yardimiyla Pentax-Takumar ailesinden bir co klense ulasip bu lensleri kullanabilir. Illa ki Pentax bir govde olmak zorunda da degil.
Neyse, bu tartisma (lar) uzaaaaaaaar gider. Saglicakla kalin, fotograf cekin! :), shutter a acimayin!

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Ekim, 2013, 23:56:12 »
valla hiç umurumda değil bu işler, büyük usta vedip abinin dediği gibi, elimizdekilerin hakkını verdik de FF ler mi kaldı. adamlar hala diyor ist bilmem ne modelinden K10D ye geçiyorlar, biz K-5 i beğenmez olduk, çıkarırmış, çıkaramazmış, gücü yetermiş, yetmezmiş, teknolojisi varmış, yokmuş, lensi azmış, çokmuş, aralığı iyiymiş kötüymüş hiç umurumda değil, ben şu an piyasadaki lenslerinin ve makinalarının tadını çıkarıyorum, daha onların bile hakkını verememişken, bana ne yeni çıkaracaklarından,
bu gün fotoğraf kursunda sağım solum, önüm her taraf plastik oyuncaklarla doluydu (d3100, 3200, 1100d, 600d), bilerek en son giriyorum sınıfa, malı çıkarıp koyuyorum sıraya, herkesin gözü bende, sensör dersen en iyisi, titreşim önleyici dersen onlar ne bilsin, yağmura dayanıklılık desen yok canım daha neler, 1/ kaç seninki diyorlar 8 binnnnn diyorum gözleri fal taşı gibi, fiyatı ne bunun diyorlar 1300 falan işte. yapma yaaa diyorlar, keklendiklerini anladıkları anda teneffüste hepsi makinamı denemek için yanıma geliyor ama ben ne yapıyorum işim var diyorum, hadi bana eyvallah...

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #33 : 04 Ekim, 2013, 23:59:18 »
valla hiç umurumda değil bu işler, büyük usta vedip abinin dediği gibi, elimizdekilerin hakkını verdik de FF ler mi kaldı. adamlar hala diyor ist bilmem ne modelinden K10D ye geçiyorlar, biz K-5 i beğenmez olduk, çıkarırmış, çıkaramazmış, gücü yetermiş, yetmezmiş, teknolojisi varmış, yokmuş, lensi azmış, çokmuş, aralığı iyiymiş kötüymüş hiç umurumda değil, ben şu an piyasadaki lenslerinin ve makinalarının tadını çıkarıyorum, daha onların bile hakkını verememişken, bana ne yeni çıkaracaklarından,
bu gün fotoğraf kursunda sağım solum, önüm her taraf plastik oyuncaklarla doluydu (d3100, 3200, 1100d, 600d), bilerek en son giriyorum sınıfa, malı çıkarıp koyuyorum sıraya, herkesin gözü bende, sensör dersen en iyisi, titreşim önleyici dersen onlar ne bilsin, yağmura dayanıklılık desen yok canım daha neler, 1/ kaç seninki diyorlar 8 binnnnn diyorum gözleri fal taşı gibi, fiyatı ne bunun diyorlar 1300 falan işte. yapma yaaa diyorlar, keklendiklerini anladıkları anda teneffüste hepsi makinamı denemek için yanıma geliyor ama ben ne yapıyorum işim var diyorum, hadi bana eyvallah...

Eyvallah, nokta!

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Ekim, 2013, 18:37:09 »
Evet nokta :)
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #35 : 05 Ekim, 2013, 19:11:04 »
Burada asıl sıkıntı kullanıcıların hep kendi penceresinden bakıp da '' gerek yok, gücüm yetmez '' gibi şeylere takılması. İnanın bana markalar Türkiye'den öyle aman aman bir feedback almıyor. Türkiye teknik açıdan umursanılan bir yer değil.. Koskoca ülkede adı herkes tarafindan bilinen 5-6 fotoğrafçı var.. Bunlarında yarısı orta format kullanıyor. Pentax'ın af konusunda canon/nikon ile yarışamama mevzusu FF'den ziyade 1D, D4 kasa ve sınıfında bir modelinin olmaması... Yani süper hızlı bir makinesi yok bu adamların.. Böyle olduğu zamanda belgesel ve spor fotoğrafçılarına hizmet edemiyorsun, bu yüzden de güçlü, sana sözü geçecek kişilerden geri bildirim alamıyorsun. Biz forumlarda yada Pentax'a maille yazalım duralım af eksik, af noktası eksik, hız eksik.. Sen kimsin ? firmanın gözünde sıradan bir kullanıcısın..

Araştırın görürsünüz, Nikon x bir haber ajansına bilmem kaç adet D4 ve lens teslimatını basın önünde yapıyor.. İşte bu o firmadan alacağı geri bildirimlere uyabileceği anlamına geliyor. Sizin benim şikayetlerimiz kişisel şikayetler..

Ama LOG'daki haber doğru ise ve 24mp, 27 af noktası varsa Pentax eksikliğin üzerine çalışmış diyebiliriz..

FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı suleyman

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 07 Ekim, 2013, 15:20:25 »
merhabalar arkadaşlar

http://www.us.ricoh-imaging.com/dslr/K-3_#!product-highlights

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 07 Ekim, 2013, 15:34:32 »
K5'in yerine alınabilecek bir makine olacak galiba.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 07 Ekim, 2013, 16:07:34 »
hayırlı olsun pentax piyasasına.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #39 : 07 Ekim, 2013, 16:09:14 »
24 mp - 27 af noktası safox11 - harici mikrofon - harici kulaklık - saniyede 8.3 kare sürekli çekim

K5 / 2 / 2s ile karşılaştırılacak bir gövde değil.. Pentax bütün açıklarını kapatmış.. Bütün eksikleri gidermiş oluyor bu gövde ile..

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı gremlis

• Üye
« Yanıtla #40 : 07 Ekim, 2013, 16:16:23 »
fiyat konusunda bir dedikodu var mi? ucuk bir rakam olmazsa k5iis'imi satiliga cikarabilirim :)
http://hasansama.com

Pentax K-3, Pentax Mz-5
FA* 85mm f1.4, A 50mm f1.2, Sigma 30mm f1.4, Samyang 8mm f3.5 Fisheye
Sigma 150-500mm F5-6.3 APO DG OS HSM, DA 17-70 f4, FA 28-70mm

Çevrimdışı devilsadvocate

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 07 Ekim, 2013, 16:21:37 »
Anti-Aliasing filtresini on-off yapma imkanı var sanırım. gövde şahane duruyor:))
ka-beş, pentax 14, tamron 17-50, samyang 85, sigma 100-300 ex dg.

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 07 Ekim, 2013, 16:38:45 »
fiyat konusunda bir dedikodu var mi? ucuk bir rakam olmazsa k5iis'imi satiliga cikarabilirim :)

k5 ıı 2 inizi alabilirim hocam :) k3 cıkana kadar makroda detaya doyarım :)

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 07 Ekim, 2013, 16:39:34 »
pentaxforum'da girişte K3'ün altında fiyat olarak 1299$ yazıyor.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #44 : 07 Ekim, 2013, 17:03:46 »
pentaxforum'da girişte K3'ün altında fiyat olarak 1299$ yazıyor.

1299 dolarlık fiyat k5 ve devam ürünlerini piyasadan siler.

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 16416
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 6462
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 10805
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 7781
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Pentax İngiltere Genel Müdürü ile Yapılan Röpörtaj Özeti..

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 6202
Son İleti 19 Ocak, 2012, 10:57:24
Gönderen: jetranger