Gönderen Konu: Pentax 3 yeni model makina daha çıkardı  (Okunma sayısı 11685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
  • http://muhsinbagdadioglu.com
Ynt: Pentax 3 yeni model makina daha çıkardı
« Yanıtla #15 : 16 Haziran, 2013, 18:27:00 »
Arkadaşlar daha önce çeşit yok diye dert yanarken, şimdide gereksiz ürünler çıkartıyor diye dert yanıyorsunuz. Elimizdeki makine sayısı on'a yaklaştı işte, alın size çeşit, ha full-frame yok o ayrı mesele. rakip olarak gördüğümüz  Canon ve Nikonda 1-2 güzel ürün piyasaya sürüyor gerisi hepsi boş. Bizim alabileceğimiz en iyisi K5iis. ki full-frame çok gerekli bir özellik olduğunuda düşünmüyorum, sadece kahve muhabbetlerinde gereksiz söz yarışı yapan fotoğraf hakkında bilgisi olmayan insanlar tarafından tutulan bir özellik. bence full-frame'a değilde deklanşörümüze güvenelim biraz :)
« Son Düzenleme: 16 Haziran, 2013, 19:39:27 Gönderen: asahiflexi »
Pentax K-3

SMC PENTAX-FA 1:2.8 135mm IF  /  SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL  /  HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited  /  SMC Pentax-FA 50mm f/1.4  /   SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Haziran, 2013, 19:51:57 »
Öğrenci arkadaşlara göz kırpmış Pentax. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı özgüç55

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Haziran, 2013, 11:21:43 »
İstanbulda hiçbir teknoloji marketinde pentax ile ilgili bir ürün bulamazsınız... (bi ara evkur satıyordu ne alakaysa) böyle olunca söz konusu marketlerin yaptıkları kampanya vs. gibi indirimlerinden de faydalanma imkanı olmuyor maalesef... TR Garantili ürün almaya kalktığınızda piyasada bir iki satıcı ile muhattap olabiliyorsunuz ve onların tekelindeki fiyat üzerinden satın almak zorunda kalıyorsunuz... Yurtdışından K5iis alabileceğiniz fiyatın üzerine çok daha para verip ülkemizde sıfır K5 ancak alınabiliyor...
Memleket çağ atladı, teknolojiye ulaşmanın artık çok daha kolay olduğu bir dönemde pentax zilyon tane gövde çıkartsa ne olur çıkartmasa ne olur kullanıcı o ürüne ulaşamadıktan sonra... bir iki sene önce NAR A.Ş. den serdar beyle yaptığım yüzyüze görüşmeden sonra pentaxın TR deki geleceği için ümitlenmiştim ama görünen o ki değişen fazla birşey yok...

VefaMetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 17 Haziran, 2013, 11:26:01 »
İstanbulda hiçbir teknoloji marketinde pentax ile ilgili bir ürün bulamazsınız... (bi ara evkur satıyordu ne alakaysa) böyle olunca söz konusu marketlerin yaptıkları kampanya vs. gibi indirimlerinden de faydalanma imkanı olmuyor maalesef... TR Garantili ürün almaya kalktığınızda piyasada bir iki satıcı ile muhattap olabiliyorsunuz ve onların tekelindeki fiyat üzerinden satın almak zorunda kalıyorsunuz... Yurtdışından K5iis alabileceğiniz fiyatın üzerine çok daha para verip ülkemizde sıfır K5 ancak alınabiliyor...
Memleket çağ atladı, teknolojiye ulaşmanın artık çok daha kolay olduğu bir dönemde pentax zilyon tane gövde çıkartsa ne olur çıkartmasa ne olur kullanıcı o ürüne ulaşamadıktan sonra... bir iki sene önce NAR A.Ş. den serdar beyle yaptığım yüzyüze görüşmeden sonra pentaxın TR deki geleceği için ümitlenmiştim ama görünen o ki değişen fazla birşey yok...

Her harfine katılıyorum ama şu K-3 'ü de beklemiyor değilim. Var mı bu K-3 'ün ne zaman çıkacağı hakkında, duyum da olsa bir bilgi?

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Haziran, 2013, 11:30:49 »
2 seçenek var.
Ya diğer markalar gibi bol çeşitli ürünler olacak.ve bunun karşılığı servis ağı genişleyecek, yedek parçada ve yan sanayi ürünlerde sorun yaşanmayacak. İstediğiniz lensi her yerde bulabileceksiniz.

Yada bugün ki haliyle devam edip.Diğerlerinden farklı olup.Servis ,ürün bulamama,yedek parça gibi sorunlarla uğraşırız.

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #20 : 17 Haziran, 2013, 23:23:51 »
Valla canon yada nikon zerre kadar ilgimi çekmiyor. Hali hazırda mark2 var elbette üstün ama zevk vermiyor bana şahsen.. Bende FF pentax'ın bu sene de gelmemesi durumunda yine canon ve nikon'a bağlı olmadan kendimi farklı hissedeceğim ve üstelik teknolojisiyle, yenilikleriyle pentax'ın çok daha ötesinde olan bir Sony'ye geçmek gibi bir niyetim yok değil.. Pentax'a bulaşmadan önce A77 alacakken Pentax almış olmam, ekipman bulamadığım zamanlar beni çok pişmanlığa itiyor.. Zaten Pentax'taki tek pişmanlığım ve tatminsizliğim de bulunurluğunun olmaması..

Bu kadar iyi sonuç veren bir markanın bulunmaması içler acısı bi durum. Bir de artık Pentax, 645D dışında FF bir modelle ticari çalışanlara da hizmet vermek zorunda. Nar'a gelince.

Karfo karacasulu'ya bakın, Sony eurosia'ya. Bunlar distribütör ise Nar en fazla bayiidir.
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Ağustos, 2013, 19:07:15 »
ikinci elde 3000 4000 karede çok cazip k5 ler varken bu makineler bence alınmaz gibi

yani ben olsam almam  ;D

Çevrimdışı dedalus58

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Ekim, 2013, 17:28:30 »
   merhaba.,

ben bir süredir kendime bir makine almayı düşünüyorum.Hobi olarak fotograf çektiğimden pentax ın hangi modelini almaya karar veremedim.Açıkcası yeni modeli olan k-50  çok hoşuma gitti.bu konu hakkında tavsiyelerinizi rica ederim.şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı marki

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • PentaxTurk
« Yanıtla #23 : 27 Ekim, 2013, 22:23:15 »
Öncelikle foruma hoşgeldiniz,

Hobi olarak fotoğraf çekmeyi düşünüyorsunuz peki çalışmak istediğiniz yoğunlaşmak istediğiniz bir alan var mı ? Örneğin portre, manzara veya makro gibi buna göre lens ve makine olarak daha tutarlı bir tavsiye verilebilir.

İyi akşamlar.

Çevrimdışı dedalus58

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Ekim, 2013, 14:33:00 »
merhaba,

çoğunlukla manzara doğa resimleri çekmeye çalışıyorum.Makro çekmedim.Çoğunlukla haftasonları izinli olduğumdan doğa turlarına gittiğimden orada çekim yapıyorum.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Ekim, 2013, 19:28:24 »
merhaba,

çoğunlukla manzara doğa resimleri çekmeye çalışıyorum.Makro çekmedim.Çoğunlukla haftasonları izinli olduğumdan doğa turlarına gittiğimden orada çekim yapıyorum.

Merhabalar. :)

K-50 ne yazık ki hala Türkiye pazarına giremedi. Ürünü kullanamadık. Deneyemedik. Eksisi artısıyla tartamadık. :( Ancak K-30'u gördük denedik. Bu nedenle K-30 önerebilirim. İleri dönük bir yatırım yapmış olacağınızı düşünüyorum. :) İmaj kalitesi de çok iyi. İnternet yorumlarında K-5 ile karşılaştırıldığında K-30'un daha iyi dediğini bile gördük.. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı dedalus58

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Ekim, 2013, 20:57:12 »
yardımlarınız için teşekkür ederim.dediğim gibi hobi olarak başlayacağımdan   bu konu hakkında pekçok kişiden fikir aldım.açıkcası   k-50 gelince ye kadar bekleyip k-30 un fiyatının düşmesini  ve k-50 nin de özelliklerini   de test etmiş olarum.dediğim gibi yardımınız için sağolun

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Ekim, 2013, 21:43:51 »
Ingiltere seyahatimde Duty Free de ki hic bir elektronik firmasi Pentax satmiyordu :(  Su Pentaxi es kaza LG filan almis olsaydi yer gok Pentax olurdu bir anda. Bu kadar iyi bir marka ama bir turlu Global markette hak ettigi yeri bulamiyor.

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 16376
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 6423
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 10766
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 7742
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Pentax İngiltere Genel Müdürü ile Yapılan Röpörtaj Özeti..

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 6162
Son İleti 19 Ocak, 2012, 10:57:24
Gönderen: jetranger