Gönderen Konu: muhtemel dolandırıcı uyarısı  (Okunma sayısı 9014 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemel dolandırıcı uyarısı
« : 07 Aralık, 2013, 15:06:49 »
http://www.canonturk.com/vbulletin/sahis-satici-ve-alicilar/20780-gokhan-sariyildiz-tugba-sariyildiz-dolandiricilar-ailesi.html       sitedeki arkadaşlarıda uyarmak istedim.adam adını bile değiştirme gereği duymuyormuş.aman diyeyim dikkat edielim.
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı aghytn

Ynt: muhtemel dolandırıcı uyarısı
« Yanıtla #1 : 07 Aralık, 2013, 15:19:59 »
http://www.canonturk.com/vbulletin/sahis-satici-ve-alicilar/20780-gokhan-sariyildiz-tugba-sariyildiz-dolandiricilar-ailesi.html       sitedeki arkadaşlarıda uyarmak istedim.adam adını bile değiştirme gereği duymuyormuş.aman diyeyim dikkat edielim.

bu serefsizi daha önce duymustum galiba.bi arastırayım ben bu sahsiyetsizi.
Sony A7ıı
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 Za Oss
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Sirui T-1005X Tripod ve G-10KX Ball Head
ThinkTank Urban Approach 5 Shoulder Bag
Gopro HERO4 Silver Edition
+EbiK GıBıK

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Aralık, 2013, 15:31:47 »
Fazla zorlanmazsın bulmak için :) Adam çok ünlü bu piyasada :)
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı aghytn

« Yanıtla #3 : 07 Aralık, 2013, 16:19:41 »
Fazla zorlanmazsın bulmak için :) Adam çok ünlü bu piyasada :)
8)
Sony A7ıı
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 Za Oss
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Sirui T-1005X Tripod ve G-10KX Ball Head
ThinkTank Urban Approach 5 Shoulder Bag
Gopro HERO4 Silver Edition
+EbiK GıBıK

Çevrimdışı Selm

• Üye
  • Fotoğraf meraklısı,pentax aşığı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Aralık, 2013, 20:53:35 »
Ya ne şerefsiz,haysiyetsizler varya nasıl bir şey bu umarım gereken cezayı alırlar.
Pentax Sevgisi // Nikon D7000

http://500px.com/Selm

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Aralık, 2013, 09:41:58 »
Nitelikli dolandiricilik sucundan savciliga suc duyurusunda bulunabilir. Ama bilisim suclarindan bu adamin tum bu internet ilanlari ile alakali oldugunun ispatlanmasi sart.

Diger bir secenek ise, pek ise yaramayan ve artik kimsenin guveninin kalmadigi yarigiyi es gecerek bu arkadasi ve esini tekerlekli sandelye ile tanistirma vaktinin gelmis olacagidir. Arkadas bir adres belirtmis eger izmirde iseler cabuk bulunur.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Aralık, 2013, 09:47:00 »
hocam adam bu piyasada nam salmış.umurunda değil ,önüne geleni tokatlıyor.adını bile gizlemiyor.sert kayaya yakında çarpar ama olan gene haklıya olur.

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Aralık, 2013, 10:07:12 »
Bu adamin hakkinda 300 adet sikayet var yazilmis, ve adam cok rahat geziniyor diyorsunuz. Peki neden ? Dedigim gibi Turkiye deki yargiya kimsenin inanci malesef kalmadi. Bariz suc olan , yarigdan siyrilip ucuyor. Dolandirici , tecavuzcu katil e suc yok. Durduk yere masum bir insan hakkinda 300 tane sikayet dosyasi olurmu. Yargi polis gorevini ve sayginligini unutur ise , dolandiricaya katile boyle gun dogar , Turkiye yi mali gibi kullanir eli kolu serbest gezer malesef.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Aralık, 2013, 10:45:04 »
Bu adamin hakkinda 300 adet sikayet var yazilmis, ve adam cok rahat geziniyor diyorsunuz. Peki neden ? Dedigim gibi Turkiye deki yargiya kimsenin inanci malesef kalmadi. Bariz suc olan , yarigdan siyrilip ucuyor. Dolandirici , tecavuzcu katil e suc yok. Durduk yere masum bir insan hakkinda 300 tane sikayet dosyasi olurmu. Yargi polis gorevini ve sayginligini unutur ise , dolandiricaya katile boyle gun dogar , Turkiye yi mali gibi kullanir eli kolu serbest gezer malesef.

Maalesef  >:(

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Aralık, 2013, 10:50:52 »
hocam bu adamdan paranızı alırsınız ama dediğim sonra ona işlemeyen kanun size işler merak etmeyin.hani derlerya taşları bağlamışlar köpekleri serbest bırakmışlar.durum bu uyanık olmak lazım

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Aralık, 2013, 12:13:03 »
çok iddialı şeyler yazmışsınız konunun dışında, bence sadece konuya odaklanın, suçlamadığınız kamu kurum ve kuruluşu kalmamış nerdeyse, kimse saygınlığını falan unutmaz, adalet mutlaka yerini bulur, bir de genellemelerden kaçınırsak iyi olur, kimsenin yargıya güveni ve inancı kalmadı cümlesi bence maksadını aşan bir cümle, benim hem yargıya hem de güvenlik güçlerine güvenim tam, bence cümlelerimizi kurarken genellemelerden kaçınmalı, eğer mutlaka belirtecek isek kendi düşüncemizi paylaşmalıyız

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Aralık, 2013, 12:28:51 »
çok iddialı şeyler yazmışsınız konunun dışında, bence sadece konuya odaklanın, suçlamadığınız kamu kurum ve kuruluşu kalmamış nerdeyse, kimse saygınlığını falan unutmaz, adalet mutlaka yerini bulur, bir de genellemelerden kaçınırsak iyi olur, kimsenin yargıya güveni ve inancı kalmadı cümlesi bence maksadını aşan bir cümle, benim hem yargıya hem de güvenlik güçlerine güvenim tam, bence cümlelerimizi kurarken genellemelerden kaçınmalı, eğer mutlaka belirtecek isek kendi düşüncemizi paylaşmalıyız

İbrahim Abi adam neredeyse minimum 5-6 yıldır ismini dahi değiştirmeye ihtiyaç duymadan insanların emeğini çalmakta... Ve bu adam senelerdir kanun boşluklarından yararlanarak elini kolunu sallayarak geziyor ve hala insanların canını yakmaya devam ediyor... Ben aldığım 350-400lira olan harçlığımdan kesicem, yemeğimden kesicem fotoğraf makinesi almaya para biriktiricem, kansızın biri gelecek bütün birikimimi alıp kaybolacak... Sonra da hukuk boşluklarından yararlanarak ortalarda serbestçe dolanacak... Yok yaaaa...

Çocuk koğuşlarında gardiyanların tecavüz ettiği çocuk "çığlık atmadı" diye gardiyanlar ceza almadan serbest kalıyor... Hangi yargı, hangi güvenlik gücü Allah aşkına sen söyle?

Bu ülkenin terör belası için ömrünü feda etmiş genelkurmay başkanı, komutanları, askerleri içerde abi... Bugün gelmiş teröristbaşının meclise girip giremeyeceğini tartışıyoruz... Bu mu adalet?

Yerim ben böyle yargıyı...

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Aralık, 2013, 12:50:46 »
İbrahim Abi adam neredeyse minimum 5-6 yıldır ismini dahi değiştirmeye ihtiyaç duymadan insanların emeğini çalmakta... Ve bu adam senelerdir kanun boşluklarından yararlanarak elini kolunu sallayarak geziyor ve hala insanların canını yakmaya devam ediyor... Ben aldığım 350-400lira olan harçlığımdan kesicem, yemeğimden kesicem fotoğraf makinesi almaya para biriktiricem, kansızın biri gelecek bütün birikimimi alıp kaybolacak... Sonra da hukuk boşluklarından yararlanarak ortalarda serbestçe dolanacak... Yok yaaaa...

Çocuk koğuşlarında gardiyanların tecavüz ettiği çocuk "çığlık atmadı" diye gardiyanlar ceza almadan serbest kalıyor... Hangi yargı, hangi güvenlik gücü Allah aşkına sen söyle?

Bu ülkenin terör belası için ömrünü feda etmiş genelkurmay başkanı, komutanları, askerleri içerde abi... Bugün gelmiş teröristbaşının meclise girip giremeyeceğini tartışıyoruz... Bu mu adalet?

Yerim ben böyle yargıyı...
fatihçiğim birincisi ben böyle adamların yaptığını onaylıyor falan değilim
ikincisi, uyanık olmak lazım, kimden alacağımızı nasıl alacağımızı iyi irdelememiz lazım
üçüncüsü senin saygı duyduğun bir kişi ve kurum için ben desem ki kimsenin artık bu kurumlara ve kişilere saygısı ve güveni kalmadı bu doğru olur mu?
ben konunun ne kadar vahim olduğunu tartışmıyorum, aksine kabul ediyorum, tartışma dilini tartışıyorum, fikir beyan ederken mümkünse kendi düşüncemizi paylaşalım diyorum, genellemelerden kaçınalım diyorum
en nihayetinde, dünyadaki bütün genellemeler yanlıştır, buna benim şu an yaptığım genelleme de dahil
selamlarımla...
« Son Düzenleme: 08 Aralık, 2013, 12:54:59 Gönderen: itasdemir »

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Aralık, 2013, 13:08:12 »
Ben sana onaylıyorsun demedim ki... Sadece yukarıda belirttiğim 3 olay cereyan ederken adalet yerini bulmuyorsa güvenim de zedelenir...

Uyanık olma konusunda haklısın bişey demiyorum ama adam tam profosyonel... Çalıştığın yere kadar araştırıp bilgi toplayıp ona göre senle iletişim kurabiliyor... Ben senden de makine aldım... Gerekli güven şartları oluşunca seni araştırma ihtiyacı hissetmemiş olabilirim... Hata mı? Evet... ama hala namuslu insanların da kaldığına inanmak isteyişimdendir...

"üçüncüsü senin saygı duyduğun bir kişi ve kurum için ben desem ki kimsenin artık bu kurumlara ve kişilere saygısı ve güveni kalmadı bu doğru olur mu?"

Hakediyorlarsa olur Abi... Neden doğru olmasın ki... Ben saygı duyuyorum diye senin gördüğün bişey varsa söyleyeceksin tabiki...

Bu tip olaylar azınlık olsaydı dediğin doğruydu... Ama bu adam hala 300den fazla işlemde insanları dolandırıp ortalarda geziyorsa kimse kusura bakmasın da ben böyle emniyete de yargıya da güvenemem...

Kim güveniyorsa da güvensin...

Adam benim canımı yakmış elini kolunu sallayarak dolaşıyor, güvenen insanlar var diye gözümü mü kapatayım...  Ohh ne ala İstanbul...

Tartışmak değil amacım abi yanlış anlama... Sadece içimdekileri söylüyorum...

Evime hırsız girdiğinde yengenin mobilyaları kirlenmesin parmak izi almayalım boşa, nasılsa yakalanmaz dediği gün polis teşkilatına güvenim kalmadı... Adam kendine bile güvenmiyor ki İbrahim Abi... Sen güvensen ne? Sen güveniyorsan diye ben sussam ne? :)

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Aralık, 2013, 13:08:32 »
ibrahim bey mesele bence insanların yaşadıkları şeylerden sonra bir feryadı olarak görün.mahkemede savcının uyuduğu kaç ülke gördünüz.bu tabiki o savcıyı bağlar ama unutmamak lazımki kamu vicdanıda yaralanır.bu dolandırıcı şahsiyetde eğer canonturkteki leri saysak bile onları bulan bir vakayı gerçekleştirmiş ve ceza almamışssa bir ülkede adalet sisteminin doğru işlemediğini gösterir.emniyet güçlerinin yakalayıp aynı gün serbest kalan onlarca suçlu var bu memlekette.sizce bu emniyette çalışan arkadaşların şevkini kırmıyormu.bu terbiyesize defalarca işlem yapmıştır emniyet emin olun ama sonuç ceza vermeyen hukuk sisteminde bence.velhasıl kelam kanun koyucuların bir an önce yasal boşlukları doldurmaları ve halkıyla tekrar güven tazelemesi esastır.almanların bir atasözü vardır ve bence çok şey ifade eder."Berlinde hakimler var"diye iyi düşünürsek anlamı çok açıktır.(bu benim alman adaletinin çok iyi olduğu anlamında söylediğim bir örnek değildir.).son olarak insanlar sokaklarda şunu bunu istiyoruz değilde adalet istiyoruz diye bagırsa yeterlidir.saygılarımla