Gönderen Konu: Televizyon Tavsiyesi ACİLLL !!!  (Okunma sayısı 6712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
Televizyon Tavsiyesi ACİLLL !!!
« : 20 Aralık, 2013, 11:25:03 »
Arkadaşlar merhaba,

yaklaşık üç yıl önce salonuma bir televizyon alma aşamasında forumları okudum, en popüler modeller arasında o zaman samsung C650 modeli lcd televizyonu ile ve panasonic gt20 serisi plazma televizyonu ön plana çıkıyordu, teknosa dan plazma aldım eve giderken daha yolda bu logo yanığı falan düşünürken daha ürün eve gelmeden Samsung C650 ye karar vermiştim ki, bitmiş mecburen onun bir üst serisi olan 46C750 LCD televizyon aldım, o zamanlar herkes Led alırken ben 2000 lira nakit vererek LCD almıştım, herkes çok şaşırmıştı (Pentaxcılar herkesin yaptığının tersini yapar ya, illa bir gıcıklık yapacaktım), ürün gelip kurulduktan sonra anladım ki, okumak ve danışmak çok şey, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız, bana niye led almadın diyen arkadaş bir akşam bize misafirliğe gelmişti, LCD deki görüntüyü görünce DVD den mi bir şey izliyorsunuz demişti üstelik 50 liralık dreambox DM 500S UYDU alıcım ile kullanırken (tavsiye ederim, f/p oranı çok yüksek bir uydu cihazıdır, pentax misali).

Neyse yıl oldu 2013 bu sefer oturma odasındaki emektar 72cm tüplü Sony yi değiştirelim dedik, başladım okumaya, devran değişmiş tabi, artık oyuncular farklı, Philips 8007 serisi var ips panel kullanıyor led, LG LA860 serisi var ips panel kullanıyor, Samsung F8000 serisi var cristal panel kullanıyor, panasonic 2015 de türkiye den çekilecekmiş, sony w805 var geçen seneden kalma sony HX850 var düşündüklerim arasında

gönlüm Samsung F8000 in serisinden yana, neden zira gerçek panel hızı 200 hz (aynı taaa 3 yıl önce aldığım LCD de olduğu gibi, bu arada piyasada 700-800 hz olarak tanıtılan bir çok ürünün gerçek panel hızlarının 100 hz olduğunu sanırım bütün pentaxcılar biliyordur), multimedia olarak zengin, 4 çekirdek, active 3D gözlük (performansı %30 daha iyi ancak uzun süreli kullanımda baş dönmesi yapabilir bazı kişilerde), yazılımla 1000 hz, eksi yönü elektrik sarfiyatı B sınıfı, fiyatı şu anda yüksek ancak kliksa da 2499 TL 12 taksit üstelik axess karta 150 TL puan veriyor, ürün 2350 TL ye geliyor, kargo dahil, dururmuyum hemen aldım, bu gece saat 22 de kargoya verilecek o ana kadar da iptal etme durumum olabilir, şimdi Allah ömür verirse uzun yıllar oturma odamızın köşesinde bize yarenlik edecek bu alet için Pentaxcıların düşünceleri ve tecrübeleri nelerdir öğrenmek isterim, varsa olumlu ya da olunsuz düşünceleriniz lütfen paylaşın, başka bir öneriniz olursa da onu da dikkate alabilirim, şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı cumuta

• Üye
  • :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Televizyon Tavsiyesi ACİLLL !!!
« Yanıtla #1 : 20 Aralık, 2013, 12:14:52 »
şu an birçok firmanın panelini samsung ve lg üretiyor

örn
ipad retina ekran , sony vaio'ların ekranı gibi

sony şu an kendi binasını bile sattı maddi sıkıntı içinde , elindeki parayı arge ye yatırıyor.

seçiminizde bunları göz önünde bulundurun derim.

zenith 122
Pentax ME Super

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Aralık, 2013, 13:11:38 »
şu an birçok firmanın panelini samsung ve lg üretiyor

örn
ipad retina ekran , sony vaio'ların ekranı gibi

sony şu an kendi binasını bile sattı maddi sıkıntı içinde , elindeki parayı arge ye yatırıyor.

seçiminizde bunları göz önünde bulundurun derim.
doğrudur
şu an philips televizyonların panelleri LG, sony lerin de samsung diye biliyorum, ancak mesela geçtiğimiz yıl philips lg panel kullandığı televizyonu ile ödül almıştı, iş sadece panel ile bitmiyor, yazılımı var görüntü işlemcisi var, tasarımı var, var oğlu var yani ...

arkadaşların sanırım bu gün pek görüş beyan edesileri yok,

güncel diyelim bari :)

Çevrimdışı mremre

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Aralık, 2013, 13:37:52 »
öncelikle kaç ekran düşünüyorsunuz ve fiyat aralığınız nedir?

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Aralık, 2013, 13:54:52 »
öncelikle kaç ekran düşünüyorsunuz ve fiyat aralığınız nedir?
40-42". 2000-2500

Çevrimdışı mremre

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Aralık, 2013, 14:10:08 »
İbrahim bey siz zaten güzelce araştırmışsınız, bize pek bir şey söylemek kalmamış aslında, naçizane tavsiyem sony olacaktır.
Öncelikle sizin için önemli olan güzel bir görüntü mü? Yoksa smart özellikleri olan bir tv'mi?
Bunları gözönünde bulundurarak geçen sene Sony 55nx720 aldık ve çok memnun kaldık, tavsiyem farkı görmeniz açısından sony'nin tvleriyle diğer tvler arasında görüntü kıyaslaması yapmanız. Led tvlerde siyah renklerin daha iyi olması için farklı bir teknoloji kullandığını biliyorum, bu da önemli bir artı bence.

Çevrimdışı cumuta

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Aralık, 2013, 14:50:22 »
konu çok teknik ayrıntı barındırıyor.

şahsen ben param olsa sharp alırım
ama bu firma iyi malı yüksek fiyatlara satan firmadır

japon ve avrupa firmaları kore firmalarından arge'de geri kaldılar (son +-5-10 sene içinde). bu sebepla kore firmaları samsung ,lg daha uygun fiyat/performans oranı tutturuyorlar.

misal ilk 4gb bellek modüllerini rakiplerinden yıllar önce samsug üretti.
sony Vaio lar ilk çıktığında da ekranları samsug'tu .

bu panasonic veya sharptan daha iyiler demek değil ,ama iş fiyatına göre nasıl dediğinde samsung ve lg açık ara önde .

ben Lg 42LM660s aldım bir yıl önce kanal geçişleri yavaş onun dışında gayet iyi.

görünü kontrastı +
internet +
3d pasif +
renk +
kablosuz fare klavye sorunsuz tanıdı +
kanal geçiş hızı -
ses çıkışı optik çıkış - (evdeki 4+1 ses sistemini kulaklık kısmına bağladım sterio çıkışı 2li yapan jack ile 2 tl bağladım)
önünde koruyucu panel var +

sihirli kumanda almayın derim. pasif 3d ve aktif 3d sinüzit ve migreni olanlarda baş ağrısı yapar.
pasif 3d yi renk körü olanlar 3d olarak göremeye bilir.

zenith 122
Pentax ME Super

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Aralık, 2013, 14:51:04 »
İbrahim bey siz zaten güzelce araştırmışsınız, bize pek bir şey söylemek kalmamış aslında, naçizane tavsiyem sony olacaktır.
Öncelikle sizin için önemli olan güzel bir görüntü mü? Yoksa smart özellikleri olan bir tv'mi?
Bunları gözönünde bulundurarak geçen sene Sony 55nx720 aldık ve çok memnun kaldık, tavsiyem farkı görmeniz açısından sony'nin tvleriyle diğer tvler arasında görüntü kıyaslaması yapmanız. Led tvlerde siyah renklerin daha iyi olması için farklı bir teknoloji kullandığını biliyorum, bu da önemli bir artı bence.
evet öyle, hatta o teknolojiyi panasonic de kullanıyor 16 bölümde ayrı ayrı siyah ayarı yapıyor, televizyonlar zaten en iyi siyah rengi vermesi ile derecelendiriliyor, ancak, ikisini de inceleyen flatpanelshd.com sitesi özellikle sony için karanlık bölgelerin oldukça karanlık kaldığından samsungun ise gölgede kalan yerlerde çok başarılı olduğundan bahsetmişti, açıkçası bu incelemeler çok yol gösterici oldu benim için. şunu da söyliyeyim, HX850 2012 model bir televizyon olmasına rağmen, eğer F8000 in bu kadar başarılı olmasaydı, listede ikinci sıradaydı

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Aralık, 2013, 14:56:28 »
konu çok teknik ayrıntı barındırıyor.

şahsen ben param olsa sharp alırım
ama bu firma iyi malı yüksek fiyatlara satan firmadır

japon ve avrupa firmaları kore firmalarından arge'de geri kaldılar (son +-5-10 sene içinde). bu sebepla kore firmaları samsung ,lg daha uygun fiyat/performans oranı tutturuyorlar.

misal ilk 4gb bellek modüllerini rakiplerinden yıllar önce samsug üretti.
sony Vaio lar ilk çıktığında da ekranları samsug'tu .

bu panasonic veya sharptan daha iyiler demek değil ,ama iş fiyatına göre nasıl dediğinde samsung ve lg açık ara önde .

ben Lg 42LM660s aldım bir yıl önce kanal geçişleri yavaş onun dışında gayet iyi.

görünü kontrastı +
internet +
3d pasif +
renk +
kablosuz fare klavye sorunsuz tanıdı +
kanal geçiş hızı -
ses çıkışı optik çıkış - (evdeki 4+1 ses sistemini kulaklık kısmına bağladım sterio çıkışı 2li yapan jack ile 2 tl bağladım)
önünde koruyucu panel var +

sihirli kumanda almayın derim. pasif 3d ve aktif 3d sinüzit ve migreni olanlarda baş ağrısı yapar.
pasif 3d yi renk körü olanlar 3d olarak göremeye bilir.
televizyon araştırmaya başladığımda ilk aklımdaki model 660s di, ama AL ile başlayan seri, o kumandaya konuştuğunuzun aynısını ekrana yazması yok mu, acayip etkilenmiştim, ancak, yan tarafta duran philips 7008 serisini görünce lg yi eledim, sonra lg 860 serisini görünce philipsi eledim, sonra samsung F8000 serisini görünce hepsini eledim,
şu anda yenilikler hep LG ve Samsung dan geliyor, mağazalar ağzına kadar bunların ürünleriyle dolu, ancak LG nin özellikle yandan bakış açısı sıkıntılı ve siyah kalıyor, internetten film izlerken önbellek dolu hatası epeyce bahsedilmiş,

Çevrimdışı cumuta

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Aralık, 2013, 15:09:10 »
bence araştırmaya devam edin gayet iyi araştırıyorsunuz.
aceleyle karar vermeyin derim.
bende aldıktan sonra öğrendim samsung servis ve güncelleme konusunda daha iyi

ama maddi durumunuz iyi ise paraya kıyın panasonic , sharp ,philips alın derim. üst sınıf cihazlarından tabi.
zenith 122
Pentax ME Super

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Aralık, 2013, 15:11:35 »
bence araştırmaya devam edin gayet iyi araştırıyorsunuz.
aceleyle karar vermeyin derim.
bende aldıktan sonra öğrendim samsung servis ve güncelleme konusunda daha iyi

ama maddi durumunuz iyi ise paraya kıyın panasonic , sharp ,philips alın derim. üst sınıf cihazlarından tabi.
teşekkür ederim, ancak ürünü aldım, şu anda kargoya verilmek üzere, yok mu başka sözü olan, araştırmacı pentaxianlar

Çevrimdışı turabi

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Aralık, 2013, 18:36:29 »
Ne aldınız peki???? Ve ekran boyutu??

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sony Nex 6 - Sony 50mm F:1.8 - Sony 30mm Macro f:3.5 - Sony Sel 18-200mm f:3.5-6.3 - Sigma 30mm f:2.8 - Samyang 8mm f:2.8

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Aralık, 2013, 21:35:39 »
Ne aldınız peki???? Ve ekran boyutu??

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Samsung 40F8000

Müzik dinlemek için Hoparlör tavsiyesi

Başlatan gokhanakarsu

Yanıt: 22