Gönderen Konu: Pentax Boyun Askısı Önerisi  (Okunma sayısı 35257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuyuncu

• Üye
Ynt: Pentax Boyun Askısı Önerisi
« Yanıtla #90 : 03 Ocak, 2014, 12:21:41 »
Merhaba zeda3000 öncelikle marka ve yazı takıntımızın olmadığını bilmelisin Pentax Türk kemerini iliştirdiğim makina Canon markadır. Ergonamiye önem veriyor ve size kolaylık sağladığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Lakin bu sizin için geçerli foruma üye 4000 insanı kendinizle aynı kefeye koymak gibi bir hata yapacağınızı düşünmüyorum.

İlk olarak : Makina ve lens 2 kilo iken ergonamik olarak gösterdiğiniz kemerler sadece benim için ayakbağıdır. Önerdiğiniz kemer daha hafif makinalar içindir ve tracking yapan biri olarak hareket etmemi ciddi derecede kısıtlayan bir ekipmandır. Ekipmanın leğen kemiğinin hemen üstünde bulunması takılma ve düşme durumda makinanın ölmesi anlamına gelirki tracking için ideal ekipman handgriptir.

İkinci olarak : PentaxTürk de ve diğer pekçok forumda bulunmuş bir kimse olarak PentaxTürk deki sıcaklığı ve marka bağımlılığından uzak doyurucu bilgi dolu başka bir forumla karşılaşmadım. Aile olarak görebileceğim başka bir fotoğraf forumu bulunmazken bu ailenin izini üzerimizde taşımak istememiz çok mu yanlıştır?

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 03 Ocak, 2014, 12:33:26 »
Merhaba zeda3000 öncelikle marka ve yazı takıntımızın olmadığını bilmelisin Pentax Türk kemerini iliştirdiğim makina Canon markadır. Ergonamiye önem veriyor ve size kolaylık sağladığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Lakin bu sizin için geçerli foruma üye 4000 insanı kendinizle aynı kefeye koymak gibi bir hata yapacağınızı düşünmüyorum.

İlk olarak : Makina ve lens 2 kilo iken ergonamik olarak gösterdiğiniz kemerler sadece benim için ayakbağıdır. Önerdiğiniz kemer daha hafif makinalar içindir ve tracking yapan biri olarak hareket etmemi ciddi derecede kısıtlayan bir ekipmandır. Ekipmanın leğen kemiğinin hemen üstünde bulunması takılma ve düşme durumda makinanın ölmesi anlamına gelirki tracking için ideal ekipman handgriptir.

İkinci olarak : PentaxTürk de ve diğer pekçok forumda bulunmuş bir kimse olarak PentaxTürk deki sıcaklığı ve marka bağımlılığından uzak doyurucu bilgi dolu başka bir forumla karşılaşmadım. Aile olarak görebileceğim başka bir fotoğraf forumu bulunmazken bu ailenin izini üzerimizde taşımak istememiz çok mu yanlıştır?

Sayin Tuyuncu

Yazimi dikkatli okumamaniz sonucu acele ile vermis oldugunuz yorumda ayni sekilde garip olmus.

Forumun tum sayfalarinda bahsi gecen boyun askilarindaki desen yazi ve sekiller esas gosterilmis ve buna duyulan sempati uzerine konusulmustur. Sonucta marka fanatikligi olmasa ustunde Kasimpasa Idman Yurdu yazan bir boyun askisinida alip takmayacagimizi hepimiz gayet iyi biliyoruz.

Ilk olarak :Urunu ben kendi sikayetlerime gore yorumlayip tavsiye ettim, benim her tavsiyem kanundur gibi algilayip muhalefet nitelikli bir cevap yazma isteginizi cidden anlayamadim. Sonucta sikayeti olan bendim, cozumu de kendime bulan yine bendim :) ve bunu paylastim. Soz konusu siz ve sizin legen kemiginiz degil, sanki size atin o boyun kemerini ve zorla benimkini alin demis gibi anlamsiz bir tepki icine girdiniz.....

ikinci olarak : Pentax Turkun boyun askisini isteyen tasir isteyen tasimaz, ben buna saygi duydugumu belirtmis iken sizin bunu sorgulamaniz garip degilmi? Yani ben kimseyi ayiplamadim , yaptiginiz yanlis bunu yapamazsiniz da demedim. Ama bunlari yapmisim gibi garip bir soru yoneltiyorsunuz.

Okumadan cevap yazilinca iste boyle bir konusma cikiyor, daha dogrusu monolog cikiyor.

Bir dahakine biraz daha dikkat ve saygi bu forumda her uye icin hos ve saygili forum ortamini saglayacaktir.

Saygilar ve Sevgiler.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 03 Ocak, 2014, 12:45:52 »

Dostum aynı fikirde değilim seninle...

Trackingciler zedanın önerdiği askıların çift kolla takılan veya üst gövdeye sabitlenenden kullanıyor... Handgrip eline bağlıyken ağzının üstüne düşüp hemde makineyi kendi ellerinle taşa vurma ve parçalama olasılığın yüksek...  :) national geographic fotoğrafçılarıyla ilgili bi programda gördüğüm ekipmanlara istinaden söylüyorum... :)

Boynundaki 4-5 kilo 1 saat sonra 6-7 kilo 2.saatin sonunda 9-10 kilo oluyor :D Tecrübeyle sabit :D

İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 03 Ocak, 2014, 15:40:56 »
Herkesin ihtiyacı kendine göre farklıdır tabi. İsteyen istediğini alır ama fikrimi ben de belirtmek istedim.

Üzerine bana para ödense dahi (kaldı ki para ödeyip satın alma düşüncem keskin biçimde ütobik), hiç kimsenin bana aşağıda link'ini verdiğim kemeri taktıramayacağını düşünüyorum. Ayakbağı gibi geliyor. Sadece bu değil, bu gibi diğer tüm aksesuarlar için fikrim sabit. K-5 / Battery Grip / Tamron 70-200 gibi 3'lü birleşimin kaç kilo yaptığı fikrini size bırakıyorum.

Bu 3'lü birleşimi, Bakanlığın teşviki ile düzenlenen organizasyonlarda kullanıyorum. Organizasyon 10 gibi başlar, 12'den sonra yemek etkinliği ve 1 gibi oturumlar başlar akşam 6'a kadar maraton.... Meclis bilmem ne komisyon başkanı, enerji bakanı yada kurmayları, Koç Holding, Ağaoğlu Grup gibi Türkiye'ye yön veren kişiler kurumlar firmalar derken fotoğrafçı olarak benim oturmam, dinlenmem gibi bir şey söz konusu olmuyor. Her zaman ciddiyet gerekiyor. Ve her an birinden bir istek gelebilir sana, tetikte olmak şart. Ama ne handgrip ne de ortopedik boyun askını kullanıyordum. Sıkıldığımda makineyi boynuma asıyorum, diğer durumlarda hep elimde. Tabi çok rahat değil bu ama çözüm düşünecek kadar da rahatsız edici değil sanırım.

Belki firmalar da benim gibi düşünüyor ki çözüm yolu üretmiyorlar. :)

Sadece yaz aylarında orijinal kemerin boynumu rahatsız ettiği konusunda size katılabilirim. Ancak bu önerdiğiniz kemeri almam için hala yeterli düşüncem yok. Omzu terletecek. Ve bu sefer de terleterek rahatsız edecek bir ürün diye düşünüyorum. Elimde tutmazsam da hareket ederken savrulacak. Bana çarpacak. :))

http://www.izenet.com/WebRoot/ce_fr2/Shops/255617/4EB5/0FA9/4F38/3420/6FB8/C0A8/800A/185D/SSQRd.jpg

Boyun askısı bile kullanmazken marka fanatikliğinden ziyade tuyuncu'nun da dediği gibi güzel bir topluluğun bir simgesini taşımak istediğimden boyun askını kullanmaya başladım. Ki bence firmanın verdiği orijinal kemerden 1 adım daha iyi bir kemer oldu PentaxTürk kemeri.
« Son Düzenleme: 03 Ocak, 2014, 15:45:14 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Tuyuncu

• Üye
« Yanıtla #94 : 03 Ocak, 2014, 18:35:04 »

Dostum aynı fikirde değilim seninle...

Trackingciler zedanın önerdiği askıların çift kolla takılan veya üst gövdeye sabitlenenden kullanıyor... Handgrip eline bağlıyken ağzının üstüne düşüp hemde makineyi kendi ellerinle taşa vurma ve parçalama olasılığın yüksek...  :) national geographic fotoğrafçılarıyla ilgili bi programda gördüğüm ekipmanlara istinaden söylüyorum... :)

Boynundaki 4-5 kilo 1 saat sonra 6-7 kilo 2.saatin sonunda 9-10 kilo oluyor :D Tecrübeyle sabit :D

Konuyu farklı noktalara çekmek değil amacım her hafta tracking yapan sırtında tripod ve bir yığın ekipmanı taşıyan biri olarak handgripin en uygun fotoğraf ekipmanı olduğu konusunda yineliyorum national geographic dediğiniz bir markadan ibarettir ve profesyonel fotoğrafçıların bir çoğuda bu marka sevdasını yıkabilmiş değillerdir.

Handgrip makinaya %100 hakimiyet sağlar Handgrip tracking de tek başına kullanılmaz karbon dirsek koruyucu kullanılmadan handgrip kullanılmaz hiçbir yerde..... Ne şehirde nede tracking de düşme esnasında koruyucu bulunan dirseğin üzerine yavaşça yatılır. Konu o kadar ilginç yerlere geldiki siz değerli büyüklerime Handgripin kullanma klavuzunu değil kullanıcı yorumuna açıklık getirmeye çalışıyor.

Bahsettiğiniz yastıklı boyun askısı tripodla beraber kullanıldığında ilave düşme ve denge kaybı sebebidir ve düşme anında arkaya devrilmenizi sağlar tripodla beraber lütfen deneyin ve sonra değerli yorumlarınızı dinleyelim.

Marka fanatikliği değil amaç yaptığınız kişisel öneri niteliğindeki sert yorumaydı isyanım ancak farklı yerlere çekildi.
Makinayı korumayı bilen bir fotoğrafçı herhangi bir kemer vs. ekipman taşımaz. Bahsi geçen kemer tamamen bir aile simgesidir ve kullanan biri olarak bFeel in dediği gibi standart kemerlerin bir tık üzerinde başarılı bir kemerdir.

Aile fotoğraflarımızı ve sevinçlerimizi iğneleyecek kadar basit yorumlar yapmayın lütfen. Ürün hakkındaki şikayetleriniz sizin kendi tercihiniz eğer topik kısmına bakarsanız "sizi her türlü müsibetten ve badireden korur" yazısı içermiyor. Tüm konu simgesel bir kemerin marka fanatikliği haline dönüştürülmesi... Lütfen Canon ve Nikon forumlarında da benzer konuları baltalayınız.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Ocak, 2014, 22:45:34 »
Allah askının da hayırlısını versin :)

Marka fanatikliğine, Canon'a Nikon'a, Aile fotoğrafına, iğnelemeye, NG fotoğrafçılarının marka sevdasına, sert yoruma, baltalamaya nasıl geldin anlamadım... O yüzden yorum yapmayayım en iyisi... :)

İyi forumlar ;)
« Son Düzenleme: 03 Ocak, 2014, 22:48:46 Gönderen: fatihtekin88 »
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı Tuyuncu

• Üye
« Yanıtla #96 : 04 Ocak, 2014, 00:14:10 »
Tişikkirler :) amacım insan kırmak değil dipnot :)

Pentax Macro Focus Rail "Macro çekim kızağı"

Başlatan vedib

Yanıt: 1
Gösterim: 5056
Son İleti 30 Mart, 2016, 00:44:50
Gönderen: vedib
PENTAX-FA* CPL filter “Drop-in Filter Holder”

Başlatan vedib

Yanıt: 0
Gösterim: 2662
Son İleti 30 Ekim, 2017, 10:28:09
Gönderen: vedib