Gönderen Konu: Ankara ekibi olarak fotoğraf gezisi düzenlemeye ne dersiniz?  (Okunma sayısı 17279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
Arkadaşlar geçen hafta malumunuz çok hoş bir Ankara toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda sizlere bahsettiğim gibi aklımda bir fotoğraf gezisi var. Bunun için bir kaç alternatif var. Fikirlerinizle dahada netleştirerek bir fotoğraf gezisi düzenleyelim diyorum.

1. ALTERNATİF : KONYA veya ESKİŞEHİR GEZİSİ
Evet dostlar aslında niyetim bu turu gerçekleştirebilmek. Hafta içi Salı, Çarşamba veya Perşembe günleri Yüksek Hızlı Tren 20 kişilik gruplara gidiş dönüş ücreti olarak 20 TL ye. Öncelikle Pentax dostlarından 20 kişiyi sağlayabilirsek bu turu yapalım. Sağlayamazsakta internetin gücünden faydalanıp "Ankara fotoğraf dostları, AFSAD vb. gibi" gibi gruplarada ilanımızı açıp onlardanda gelmek isteyenleri aramıza alabiliriz. Böyleliklle İçimizden geldiği gibi Nikon cularla ve Canoncularla alay edebiliriz. FAtih sen üzerine alınma :) . Şaka bir yana çok iyi olurdu. Konyadan sitemize üye olan başta İbrahim Taşdemir, Kloepetra gibi üyelerlede tanışma ve bir fotoğraf turu gerçekleştirebiliriz.

2. ALTERNATİF : KONYA veya ESKİŞEHİR GEZİSİ
Bu alternatif hafta sonu gidelim diyenler için. Gidiş dönüş biletinde %20 indirim var. Yani 25 TL'lik bilet gidiş dönüş alınca 50 TL yerine 40 TL'ye geliyor. Öğrenci için dahada ucuzdur sanırım.

3. ALTERNATİF : İSTEDİĞİMİZ HERHANGİ BİRYERE ARAÇ KİRALAYARAK GİTMEK
Bu alternatifte oldukça cazip aslında. Yakınlarda yada uzaklarda bir yere fotoğraf turu düzenleyebilliriz. Ben dha ANKGARA'da yeni olduğum için siz dostlarımızla bir fikir muhasebesinde bulunuruz sanırım.

SON SÖZ OLARAK, Malumunuz bu tür geziler her zaman problem doğurur. Özellikle verilipte tutulmayan sözler, geleceğim denipte son anda çıkan işler gibi. Bu yüzdendirki planlamayı iyi yapmalıyız. Bunun için acizane bir iki fikir sunmak istiyorum üzerinde tartışabiliriz ekleme yada çıkarma yapabiliriz.
1. olarak, malumunuz hepimizin ortak noktası Baha kardeşimiz. O yüzden gelecek arkadaşlar gidecek yerimiz belli olduktan sonra gerekli ücreti Baha'ya iletmedikçe geziye katılacak olarak kabul edilmesin.
2. Olarak, araç falan ayarlandıktan sonra vazgeçmeler kabul edilmesin. Yani vazgeçilse bile ücret geri iade edilmesin.
3. Olarak, misafir getirilebilir fakat gelecek arkadaşların ekibin fotoğraf çekmek için gittiğini bilmeleri ve buna göre davranmaları sağlanmalıdır. Yani gurubu bölecek huzurunu kaçıracak, bir çiçek başında yarım saat fotoğraf çekmeye çalışan koca koca insanlara oflamayacak gülmeyecek deli gözüyle bakmayacak olgunlukta olmalarına dikakt edilsin yada bilgilendirilsin.
4. Olarak, Misafir olarak gelecek arkadaşların canlı renkler içeren elbiseler giymeleri sağlanıpta modellik yapmaları sağlanırsa sanırım tur için çok yarlı olacaktır. Sonuçta hepimiz fotoğraf çekiyoruz model bulmakta zorlanıyoruz.
5. Olarak, Gezi için belirlenen gün ve saat değiştirilmesin, herkes kendini o saate ve güne göre ayarlamaya çalışsın.

Şimdilik benim fikrim bu kadar. Zaten fikir alış verişi yapıldıkça gezi şartları dahada belirlenecektir.  :D

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ankara ekibi olarak fotoğraf gezisi düzenlemeye ne dersiniz?
« Yanıtla #1 : 04 Ocak, 2014, 19:31:04 »
2 ve 3'e ben varım her türlü :D Beni yazın listeye :)
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
  • Her tercih bir vazgeçiştir!
« Yanıtla #2 : 04 Ocak, 2014, 22:48:49 »
2 ve 3'e ben varım her türlü :D Beni yazın listeye :)

Aynen FAtih'e katılıyorum. Beni 2 kişi sayın.
Nikon D600
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

http://www.flickr.com/photos/srdnckaya/
Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ocak, 2014, 23:47:33 »
1. ALTERNATİF : KONYA veya ESKİŞEHİR GEZİSİ
Evet dostlar aslında niyetim bu turu gerçekleştirebilmek. Hafta içi Salı, Çarşamba veya Perşembe günleri Yüksek Hızlı Tren 20 kişilik gruplara gidiş dönüş ücreti olarak 20 TL ye. Öncelikle Pentax dostlarından 20 kişiyi sağlayabilirsek bu turu yapalım. Sağlayamazsakta internetin gücünden faydalanıp "Ankara fotoğraf dostları, AFSAD vb. gibi" gibi gruplarada ilanımızı açıp onlardanda gelmek isteyenleri aramıza alabiliriz. Böyleliklle İçimizden geldiği gibi Nikon cularla ve Canoncularla alay edebiliriz. FAtih sen üzerine alınma :) . Şaka bir yana çok iyi olurdu. Konyadan sitemize üye olan başta İbrahim Taşdemir, Kloepetra gibi üyelerlede tanışma ve bir fotoğraf turu gerçekleştirebiliriz.

öncelikle böyle bir organizasyonla şehrimize gelmenizden şeref duyacağımı bildirmek isterim, ne varki ocak şubat, mart ayları konya için çok kısır bir dönem, genellikle şehre bir pus çöker ve çoğu zaman akşama kadar da sürer, ancak mart sonu, nisan ve mayıs aylarında konya bir lale cennetine döner, yüzlerce dönümlük arazilerde lale tarlaları vardır, üstelik belediyemiz de genellikle bu dönemde lale konulu yarışmalar düzenlemektedir. parklar bahçeler, mezarlıklar, orta refüjler her yer alabildiğine rengarenk lalelerle süslenir, şehre hakim olan o sis, pus da gitmiş olur, ev sahibi olarak, 9 yıl yaşamış aşkla şevkle hizmet ettiğim Malatyalı hemşehrilerimin deyimiyle "başım gözüm üstüne" diyorum, ancak zamanlamayı iyi ayarlarsak günün sonunda hafıza kartlarının ağzına kadar dolu olduğu bir gezi olabilir,
« Son Düzenleme: 05 Ocak, 2014, 23:53:37 Gönderen: itasdemir »

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #4 : 05 Ocak, 2014, 23:53:24 »
öncelikle böyle bir organizasyonla şehrimize gelmenizden şeref duyacağımı bildirmek isterim, ne varki ocak şubat, mart ayları konya için çok kısır bir dönem, genellikle şehre bir pus çöker ve çoğu zaman akşama kadar da sürer, ancak mart sonu, nisan ve mayıs aylarında konya bir lale cennetine döner, yüzlerce dönümlük arazilerde lale tarlaları vardır, üstelik belediyemiz de genellikle bu dönemde lale konulu yarışmalar düzenlemektedir. parklar bahçeler, mezarlıklar, orta refüjler her yer alabildiğine rengarenk lalelerle süslenir, şehre hakim olan o sis, pus da gitmiş olur, ev sahibi olarak, 9 yıl yaşamış aşkla şevkle hizmet ettiğim Malatyalı hemşehrilerimin deyimiyle "başım gözüm üstüne" diyorum, ancak zamanlamayı iyi ayarlarsak günün sonunda hafıza kartlarının ağzına kadar dolu olduğu bir gezi olabilir,
ibrahim öncelikle merhaba. uzun zaman yoktunuz merak ettik valla. ;) ozaman konya gezisini nisan veya mayısa bırakacağız gibi. ;)
bizde ozamana kadar eskişehir yada yakın nir yerlere araçlarla gitmeyi planlayalım. evet fikirler gelsin bakalım. ;)

Çevrimdışı oenaj

• Üye
  • Zonguldakspor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ocak, 2014, 12:56:19 »
Geçen gün haberlerde izlemiştim.İzmir'den Kars'a tren varmış.Tabi trendeyken fotoğraf çekilebilirse bu yol hattında güzel manzaralar olacaktır elbet.İzmirden gelen tren Ankara garınada uğruyormuş.Güzel,eğlenceli bir yolculuk olurdu aslında.Ama bu uzun yolculuklu geziler için yaz ayını beklemek daha mantıklı olacaktır tabi :)
Hayrından umutsuzum, getirme bari şerrini,,,

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #6 : 06 Ocak, 2014, 14:56:45 »
uzun vadeli geziler pek iç açıcı değil. malumunuz her meslekten arkadaş var aramızda. o yüzden ben daha günübirlik maksimum bir gece konaklama olarak düşünmüştüm.;)

Çevrimdışı alpercyln

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Ocak, 2014, 16:49:37 »
Kastamonu bu aralar bir başka güzel oluyormuş. öyle duydum ;)
Pentax k5
sigma apo 70-210 f:2.8
tamron 28-200 xr if
pentax 360 fgz

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Ocak, 2014, 21:02:05 »
Kastamonu bu aralar bir başka güzel oluyormuş. öyle duydum ;)
zafer beye duyurulur :)
bence gezinin mantığı bu olmalı,
hangi mevsim, neresi güzelse oraya gidilmeli, (gerçi geç kalıp bizim yedigöller gezisi gibi olmamalı, zira ağaçlarda yaprak kalmamıştı :()

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Ocak, 2014, 23:36:19 »
Ibrahim bey ben yedigollerin zamanini biliyordum ama .bu sitenin admini bizi oyaladigi icin yaprak dokumunde gitmek zorunda kaldim.burdan admine diyorumki mesele kaleye degil yedigollere gezi yapmaktir::::)))))))bahacigim elimden kurtulamazsin demistim sana:)
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı eminakca

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ocak, 2014, 10:29:25 »
Arkadaşlar kar mevsiminde en güzel gidilecek yerler ve yakın olduğu düşünülürse bolu gölcük , mudurnu, sünnet gölü  gibi yerler olabilir..  nacizane önerimdir. tabi geziyi sadece pentaxtürk olarak mı yapacağız yoksa işi büyütüp otobus filan mı tutacağız buda önemli :)

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Ocak, 2014, 11:13:23 »
Emin Reis nereye, ben oraya  ;D Yer önerilerine katılıyorum... Ama son seçenek sünnet gölü olsun, kızlar soracak şimdi nereye gittiniz diye, ben diyecem sünnet gölüne :D Karizma yerlerde direk :D :D :D

Şahsi fikrim şudur ki; 20 kişilik bir ekibin böyle bir gezi için toplanması zor bi durum... Biz bize olalım iyi olur mantığıyla düşünüyorum bide... O yüzden kesin gelecek 10 civarı kişi ile belirlenen bi yer için daha kamusal ulaşım araçlarıyla (tren,şehirler arası otobüs firmaları vs.) gidip dönmek...

Haldun Abi'nin de dediği gibi kaleye her şartta adam bulunur da, uzun mesafe işi biraz askıda kalıyor maalesef...

Veyahutta arabası olan 2-3 üye bence sorunumuzu çözecektir diye düşünüyorum :) Araçları LPG'li ise bide üffffffffffffff tadından yenmez :D
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Ocak, 2014, 11:18:29 »
Emin Reis nereye, ben oraya  ;D Yer önerilerine katılıyorum... Ama son seçenek sünnet gölü olsun, kızlar soracak şimdi nereye gittiniz diye, ben diyecem sünnet gölüne :D Karizma yerlerde direk :D :D :D

;D ;D ;D

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Ocak, 2014, 11:31:46 »
facebooktan indirdim çözünürlükzayıf o yüzden.geçen hafta gölcük (göl buz tutmuş)
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Ocak, 2014, 11:35:19 »
süper haldun bey, biz burda kar falan gördüğümüz yok, şu geniş açılar yatıyor öyle, bu aralar eğitim - seminer falan da yok, bir hafta sonu planı iyi olur gibi

zafer bey konuyu açtı kayboldu, bak bir sürü öneri geldi zafer bey, hadi yap bir organizasyon da götür bizi gittiğin yere :)

11 Ocak Cumartesi "ANKARA" (Uzun pozlama)

Başlatan fatihtekin88

Yanıt: 111
Gösterim: 31228
Son İleti 17 Ocak, 2014, 13:15:30
Gönderen: healtyhead
05 Haziran 2012 - AFSAD FOTOĞRAF GÖSTERİLERİ @ Bestekar Sokak

Başlatan burakbaran

Yanıt: 0
Gösterim: 2185
Son İleti 04 Haziran, 2012, 18:47:15
Gönderen: burakbaran
Mehmet Turgut sergisi ve maksat fotoğraf :)

Başlatan healtyhead

Yanıt: 3
Gösterim: 2828
Son İleti 01 Mart, 2014, 05:08:06
Gönderen: eminakca
15 Mayıs 2012 - Red Bull X Fighters Jams Ankara

Başlatan burakbaran

Yanıt: 3
Gösterim: 3097
Son İleti 15 Mayıs, 2012, 01:53:10
Gönderen: Baha
30 Aralık 2012 / Ankara / Yılın Son Buluşması :))

Başlatan Baha

Yanıt: 60
Gösterim: 16814
Son İleti 02 Ocak, 2013, 20:46:07
Gönderen: Baha