Gönderen Konu: Ankara ekibi olarak fotoğraf gezisi düzenlemeye ne dersiniz?  (Okunma sayısı 17316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ankara ekibi olarak fotoğraf gezisi düzenlemeye ne dersiniz?
« Yanıtla #15 : 07 Ocak, 2014, 11:39:17 »
ibrahim bey.gölcük abanttan güzel ama küçüktür.sünnet gölü yanında mudurnu tavukçuluğun oteli var.doğal yaşam otelidir.aynı zamanda taraklı göynük evleri harikadır buralarda.ama ben sizin lalelerin zamanını öğreneyim tekde olsa geleceğim inşaallah:)
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Ocak, 2014, 11:58:08 »
ibrahim bey.gölcük abanttan güzel ama küçüktür.sünnet gölü yanında mudurnu tavukçuluğun oteli var.doğal yaşam otelidir.aynı zamanda taraklı göynük evleri harikadır buralarda.ama ben sizin lalelerin zamanını öğreneyim tekde olsa geleceğim inşaallah:)
ben gezinin mantığının bu olduğunu düşünüyorum, alakasız bir zamandan alakasız bir yere gitmek yerine, her mevsim en güzel yerleri bulmalıyız, amaç hem oraları tanımak görmek, hem de bol bol fotoğraf çekmek, bu arada tanışıp kaynaşmak,

bizim burda lale nisan ayında çıkar, konya merkeze yaklaşık 50-60 km mesafede bir yer, uçsuz bucaksız lale tarlası, yanılmıyorsam bir 50 km ileride de de meke gölü de gezilebilir, ama bu sefer konya merkezde gidilecek yerlere zaman kalır mı onu da ayarlamamız lazım,

Çevrimdışı eminakca

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Ocak, 2014, 12:57:23 »
meke gölü bi iki yıldır benimde gündemimde ama oraya ulaşım konusunda sıkıntı çekilebilir özel araçlarla ve sonrasınıda yaya olarak gitmek gerekecektir diye düşünüyorum. konya bahar için kesinlikle iyi bi seçim olacaktır

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Ocak, 2014, 13:15:52 »
meke gölü bi iki yıldır benimde gündemimde ama oraya ulaşım konusunda sıkıntı çekilebilir özel araçlarla ve sonrasınıda yaya olarak gitmek gerekecektir diye düşünüyorum. konya bahar için kesinlikle iyi bi seçim olacaktır
Karapınar'ın 15 km doğusundaki Karacadağ eteklerinden başlayıp Karaman'a kadar uzanan bu bölgede düz araziler içinde bir ada gibi yükselen volkan konilerine 'meke' deniyor. Meke Krater Gölü de adını bu mekelerden almış. Meke Gölü, daireye yakın elips biçiminde olan geniş bir patlama kraterinin içinde yer alıyor. Suyla dolmuş bir krater ve üzerinde yükselen bir meke düşünün? Gölün üzerindeki bu meke, onun halka biçimini almasını ve bir nazar boncuğuna benzemesini sağlamış. Böylece dünyada bir benzeri daha bulunmayan bir doğa harikası oluşmuş. Ana meke, göl yüzeyinden 50 metre yükseklikte oldukça düz bir koni. Tepesindeyse 25 metre derinlikte bir krater var. Mekenin üzeri kızıl-kahve, mor, siyah ve kırmızı renkli küçük taşlarla kaplı. Diğer mekelerde ve yerde de bu değişik renklerin hâkim olması, insana dünyada değilmiş hissi veriyor. Çevre, bu ilginç jeolojik yapısından dolayı çok sayıda insanı kendine çekiyor. Arazinin düz ve sert oluşu, Meke'nin bin yıllardır aynı kalmasını sağlamakla birlikte bisiklet turları için de bulunmaz bir mekan oluşturuyor. Ayrıca, gölün batı tarafındaki kayalıklar, kaya tırmanışı yapanlar için iştah açıcı.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Ocak, 2014, 13:29:32 »
karaman - taşkale - tahıl ambarları

Karaman İli Taşkale Kasabası sınırları içerisinde bulunan Tahıl Ambarları, Taşkale içinde killi kireç taşından oluşan yüksek bir kaya kütlesine tamamen insan eli ile oyulmuş 250’nin üzerinde ambardan oluşmaktadır. Ambarlar tek veya iki odalı olarak oyulmuştur. Kaya yüzeyindeki nişlere tutunarak çıkılmakta, zincirli makara sistemi ile tahıl ürünleri taşınmaktadır. Tahıl ürünlerinin killi kireç taşının ısı ve nemi sabit tutma özelliği sonucu uzun süre bozulmadan saklanabildiği ambarlar bugünün modern buzdolaplarının işlevlerini görmektedir.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Ocak, 2014, 13:36:46 »
teşekkür ederim ibrahim bey.sitede gitmesekte herkes bulunduğu yeri fotoğrafçı gözüyle bize tanıtsa aslında çok güzel yerler keşfedebilriz.internet var diye düşünmemek lazım.mesela karamandaki bu yerler ve lale bahçelerini yeni gördüm sayenizde.bir başlık açılsa fena olmazmış aslında.
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #21 : 07 Ocak, 2014, 13:50:44 »
Şimdi öncelikle İbrahim bey kurdum kaybolmadım tek tek yazılanları okudum. Benim niyetim şu öncelikle. Biryeri gidip keşfetmeye gerek yok. Gezimiz ya günü birlik olacak yada bir gecelik konaklamayla olacak. O yüzdendirki duyumlarla değil bilgilerle haraket edelim. :D yani siz derseniz bu mevsimde şuraya gidelim ben biliyorum çok iyi ve hadi hafftaya varmısınız cumartesi yola şu saatte çıkalım eyv der gelirim. ben boş adamım hafta sonları. Göle gelince abicim benim çadırımda uyku tulumumda hhazır. Gece konaklayıp yıldız çekimide yapbiliriz kamp ateşide yakabiliriz. Gidicek kişi sayısına gelince yer ve zamanı tespit ettikten sonra sayıya göre toplu taşıtlar yada kendi aracımızla tabiki gidebiliriz. Bende bir tane lpgli araç var fatihim. LPG yi senin içinyazıyorum bu arada. kış çıkmadan şöyle karlı bir yer seçelim derim. Baharada yeni bir yer düşünürüz. Ha şöylede bir alternatifimiz daha var aslında arkkadaşlar ama ben biz bize olalım dediğim için bunu istemedim ama olsun derseniz başka ekiplerede dahil olabiliriz. Linkini bulur bulmaz bu pazar için bir link paylaşacağım. Evet fikirlere açığız. İki hafta sonu ctesi için ozaman nereye gidelim. Hava durumunada bakıp ona göre yazalım lütfen ama.;)

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #22 : 07 Ocak, 2014, 14:03:22 »
1-   www.gezginder.com
2-   https://www.facebook.com/groups/30164550834/?fref=ts
3-   https://www.facebook.com/Eskisehir.Doga.Gezginleri?fref=ts
4-   https://www.facebook.com/groups/213579145361734/

benim favorim üçüncü şıkta olan esişehir doğa severleri. Takip ettiğim kadarıyla bir çoğu fotoğrafçıdan oluştuğu için yürüyüş rotalşarı ve planları fotoğrafçılık üzerine oluyor. Diğer iki grup daha çok spor menşeili olduğu için ağız tadıyla fotoğraf çekebilirmiyiz bilemiyorum.

Yinede dediğim gibi ben forumdaki arkadaşlarla gitmeyi tercihe derim. Diğer gruplarla kış çıkar çıkmaz zaten iletişime geçmek planlarım arasında var inşALLAH. :D Evet ne dersiniz hertürlü fikire açığız.Ben nere diye sormam dostlarıma ne zaman gidiyoruz diye sorarım aslında. ;)
« Son Düzenleme: 07 Ocak, 2014, 22:16:06 Gönderen: zaferguler »

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #23 : 07 Ocak, 2014, 14:07:07 »
son olarakta ibrahim bey sizi aramızda görmek güzel tekrardan. Br ara boşlamıştınız siteyi bende ankara buluşmamızda kulaklarınızı çınlatmıştım. Tanışmadığımızı ama telefondan bir çok defa konuştuğumuzu ve setinizi sattığıınızı söylemiştim. Arkadaşlarda abi o duramaz tekrar pentaxa dönüş yapar demişlerdi. :D

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Ocak, 2014, 14:07:43 »
Ben nere diye sormam dostlarıma ne zaman gidiyoruz diye sorarım aslında. ;)
işte bu, işte bu :) :) :)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 07 Ocak, 2014, 14:10:05 »
son olarakta ibrahim bey sizi aramızda görmek güzel tekrardan. Br ara boşlamıştınız siteyi bende ankara buluşmamızda kulaklarınızı çınlatmıştım. Tanışmadığımızı ama telefondan bir çok defa konuştuğumuzu ve setinizi sattığıınızı söylemiştim. Arkadaşlarda abi o duramaz tekrar pentaxa dönüş yapar demişlerdi. :D
zafer bey doğru bir süre öyle olmuştu, ama hep forumdaydım, sadece yazmıyor, izliyordum :)
evdekiler de aynı şeyi söylüyor, sen duramazsın yine pentax alırsın diyorlar :)
çok mu belli oluyor yaaaa :)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Ocak, 2014, 14:38:45 »
konya - sille

Sille, İç Anadolu bölgesinde, Konya’nın 8 km Kuzey batısında deniz seviyesinden 1152 metre yüksekte iki dağ arasında vadi görünümünde olan bir yerleşim merkezidir. Selçuklular zamanında İsiyle ve Silye adıyla kullanılan Sille, Osmanlılar döneminde bu ismin yanısıra Su dirhemi nahiyesi adıyla da anılmıştır.
Sille, İpek Baharat yolu üzerinde bulunan M.Ö. Frigyalılar, M.S. Romalılar tarafından ve bilhassa Selçuklular ve Osmanlılar zamanında yerleşim merkezi olmuştur.

Zara - sille

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Ocak, 2014, 14:45:23 »
Çorum hattuşa turlarına mı yanaşsak? =))

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #28 : 07 Ocak, 2014, 14:46:37 »
zafer bey doğru bir süre öyle olmuştu, ama hep forumdaydım, sadece yazmıyor, izliyordum :)
evdekiler de aynı şeyi söylüyor, sen duramazsın yine pentax alırsın diyorlar :)
çok mu belli oluyor yaaaa :)
Çok değil az bişey. :D

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 07 Ocak, 2014, 14:52:49 »
Konya - Beyşehir - Eşrefoğlu Camii (UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi 2011)

Eşrefoğlu Camii, Anadolu’daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinalidir. Eşrefoğlu Camisi’nin Sahip Ata Camisi’nden ilham alınarak yapıldığı ve yapıldıktan sonra Beyşehir yöresindeki diğer bazı camilere örnek teşkil ettiği ifade edilmektedir . Eser’in günümüz Türkçesi ile yazılı bulunan kitabesinde; “ 1296-1299 yılları arasında, Eşrefoğlu Süleyman Bey tarafından yaptırılmıştır. Anadolu’da ağaç çatı ve direkli düz tavanlı ulu camilaeri en büyüğü ve en görkemlisidir. Üstün ağaç ve çini işçiliği yönünden bir Türk ağaç cami müzesi gibidir” ifadesi yer almaktadır. Orta Asya’da Semerkant, Buhara gibi eski Türkistan şehirlerinde yer alan ağaç direkli camilerin ülkemizdeki bir örneği olan Eşrefoğlu Camii, çok sayıda ahşap sütun üzerinde yükselir. Yüzyıllar boyu kış aylarında camiinin damındaki kar, çatının ortasındaki boşluktan ortadaki havuza atılmış ve ortamı nemlendirerek yakılan sobalardan ötürü ahşap sütunların çatlayıp kurumasını engellemiştir. 1965 yılında karlığın üstü camla kapatılmış ve işlevini yitirmiştir.

11 Ocak Cumartesi "ANKARA" (Uzun pozlama)

Başlatan fatihtekin88

Yanıt: 111
Gösterim: 31301
Son İleti 17 Ocak, 2014, 13:15:30
Gönderen: healtyhead
05 Haziran 2012 - AFSAD FOTOĞRAF GÖSTERİLERİ @ Bestekar Sokak

Başlatan burakbaran

Yanıt: 0
Gösterim: 2193
Son İleti 04 Haziran, 2012, 18:47:15
Gönderen: burakbaran
Mehmet Turgut sergisi ve maksat fotoğraf :)

Başlatan healtyhead

Yanıt: 3
Gösterim: 2837
Son İleti 01 Mart, 2014, 05:08:06
Gönderen: eminakca
15 Mayıs 2012 - Red Bull X Fighters Jams Ankara

Başlatan burakbaran

Yanıt: 3
Gösterim: 3103
Son İleti 15 Mayıs, 2012, 01:53:10
Gönderen: Baha
30 Aralık 2012 / Ankara / Yılın Son Buluşması :))

Başlatan Baha

Yanıt: 60
Gösterim: 16878
Son İleti 02 Ocak, 2013, 20:46:07
Gönderen: Baha