Gönderen Konu: Havale Masrafını Kim Öder?  (Okunma sayısı 14835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cevdet32

• Üye
  • **
  • pentax k5ııs
    • Profili Görüntüle
Ynt: Havale Masrafını Kim Öder?
« Yanıtla #15 : 05 Şubat, 2014, 11:53:24 »
Ben kendıme yakısır sekılde  10 tl sini gönderdim güle güle harcasın...
« Son Düzenleme: 05 Şubat, 2014, 14:14:35 Gönderen: cevdet32 »

Çevrimdışı cevdet32

• Üye
  • **
  • pentax k5ııs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Şubat, 2014, 12:13:56 »
ben malın kime satıldıgını belirtmeden isim vermeden yazdım konuyu o bakımdan bir suçlama kabul etmiyorum 

Çevrimdışı turabi

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Şubat, 2014, 12:38:24 »
Arkadaşlar polemiğe gerek yok bunlar birer tecrübe demek ki bundan sonra birçok detayı önceden konuşmak gerek... Bence iki taraf haklarını helal etsinler olsun.... Daha buradan ve birçok yerden alışveriş yapılır belki tekrar karşılıklı alışveriş yaparsınız.... :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sony Nex 6 - Sony 50mm F:1.8 - Sony 30mm Macro f:3.5 - Sony Sel 18-200mm f:3.5-6.3 - Sigma 30mm f:2.8 - Samyang 8mm f:2.8

Çevrimdışı acemi_fotografci

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Şubat, 2014, 12:45:13 »
Konu uzuyor. Sadece bir vurgu yaparak kendi açımdan konuyu kapatmak istiyorum. Konu benim için 10 TL değil, ilke meselesi.

Ben iyiniyetli olmasaydım ürünü geri göndermiştim zaten. Hatta ürünü reddedip yola çıkmışken, arkadaşın 10 TL'yi iade edeceği taahüdü üzerine tekrar dönüp aldım.

« Son Düzenleme: 05 Şubat, 2014, 13:11:02 Gönderen: acemi_fotografci »

Çevrimdışı osmanmert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Şubat, 2014, 13:06:16 »
Arkadaşlar Merhaba,

alışveriş konusunda iki tarafta genellikle bazı sıkıntılar yaşıyor ama lütfen foruma zarar vermeyelim, özellikle de bizim gibi yeni kullanıcılar için önemli bir durum.
yakın zamanda forum yöneticimiz alışveriş kuralları ve alışveriş sonrası yorum yapılabilmesi için eklenen özelliği yayınlamıştı, naçizane o yöntemleri kullanarak hoşumuza gitmeyen durumları belirtelim derim. bir dahaki alışverişlerde o yorumlar okunarak devam edilir böylece forum gündemi fotoğraf ile ilgili konularda güncel kalır.

Osman
Kr, 18-55, 35, 55-300

Çevrimdışı mremre

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Şubat, 2014, 13:12:03 »
Bu tarz şeyler olabilir fazla büyütmemek gerekli.
Zaten az sayıdayız birbirimizi kırmayalım.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Şubat, 2014, 13:19:29 »
Bu tartışmalar olmasa yeni arkadaşlar hiç mesaj yollamayacaklar :)

10 TL için değecek bir tartışma olmamalı.
Daha önceden başka bir anlaşma yoksa havaleyi ve kargoyu alıcı öder.

Çevrimdışı excil

• Üye
  • Piscem natara doces
« Yanıtla #22 : 05 Şubat, 2014, 13:27:36 »
Eskilerin bir sözü var, sözüm forumdan dışarı bir musibet bin nasihattan iyidir diye, iki arkadaşımıza geçmiş olsun diyeyim. Bu konu bundan sonraki alış verişlere referans olsun...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PentaxTürk Kemer :) K-3 Pentax { 40mm DA l 70mm DA Limited  l DA 10-17mm Fisheye l M 50mm 1.7 } Sigma { 105mm Macro } l   BK-777C Ball Head Tripod  Metz 48 AF-1

https://www.flickr.com/photos/117217262@N02/
http://500px.com/gkok2012

[email protected]

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Şubat, 2014, 13:29:39 »
Aşağıdaki link incelenirse bir sorun oluşmaz. Sorun 10-TL değil... Körler sağırlar diyaloğu

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,3984.0.html

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 05 Şubat, 2014, 13:38:58 »
Çoğumuz e-ticaret sitelerinden alış-veriş yapıyoruz. Öncesinde pazarlık şansı olan sitelerde bu durum başta konuşulabilirken örneğin hepsiburada da kargo ve eft/havale ücretleri tümden alıcıya aittir. Satıcı belli bir tutarın üzeri için sadece kargoyu üstlenebilir.
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı cevdet32

• Üye
  • **
  • pentax k5ııs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Şubat, 2014, 13:40:46 »
Abi ben sadece basitçe bır soru sordum çünkü ödemem olduğu ıçin kullanmak istediğim halde zararına satmak zorunda kaldım. Onunda sıkıntısı oluyor ıster istemez. Ben ürünlerı aldığım zaman ile bu günü kıyaslayınca zaten dolar kaybından acayip zarardayım.

Demek ıstedığım şuydu mesela hepsiburada.com'dan bir ürün alsak 500 TL'ye. Ödemeyi havale ile yaparken havale masrafını o 500 TL'den kestırıp 490 TL göndersek, malı gönderırler mi?

Ben bu basit mantıktan yazmıştım. Siz dırek bana yüklenincede o sinirle tanıyamadım valla, takma isimleri aklımda tutamamak gibi bir sorunum var sonradan sen yazınca hatırladım. Forumda da yeniyim anca çözüyorum sağını solunu. Yoksa özelden yazardım. Keşke sende buraya yazcağına özelden yazsaydın bellı kı hatırlamıyorum farketmemişim. İşin özü ben masumane bir düşünceyle, biraz da kırıklıkla yazmıştım. Banka hesabı olmayan birinin 10 Tl için patronundan havale yapmasını istemesi bile dert düşünsenize.

Ne oldu bundan sonra alışveriş yaparken tektek herşeyi yazacağım. Bu durum için de tatsızlık olmasın, ben arkadaşa hakkımı helal ediyorum. Yine belirteyim kesinlikle adını sanını anmamıştım bu konuda dikkat etmiştim en başta.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Şubat, 2014, 13:46:15 »
Abi ben sadece basitçe bır soru sordum çünkü ödemem olduğu ıçin kullanmak istediğim halde zararına satmak zorunda kaldım. Onunda sıkıntısı oluyor ıster istemez. Ben ürünlerı aldığım zaman ile bu günü kıyaslayınca zaten dolar kaybından acayip zarardayım.

Demek ıstedığım şuydu mesela hepsiburada.com'dan bir ürün alsak 500 TL'ye. Ödemeyi havale ile yaparken havale masrafını o 500 TL'den kestırıp 490 TL göndersek, malı gönderırler mi?

Ben bu basit mantıktan yazmıştım. Siz dırek bana yüklenincede o sinirle tanıyamadım valla, takma isimleri aklımda tutamamak gibi bir sorunum var sonradan sen yazınca hatırladım. Forumda da yeniyim anca çözüyorum sağını solunu. Yoksa özelden yazardım. Keşke sende buraya yazcağına özelden yazsaydın bellı kı hatırlamıyorum farketmemişim. İşin özü ben masumane bir düşünceyle, biraz da kırıklıkla yazmıştım. Banka hesabı olmayan birinin 10 Tl için patronundan havale yapmasını istemesi bile dert düşünsenize.

Ne oldu bundan sonra alışveriş yaparken tektek herşeyi yazacağım. Bu durum için de tatsızlık olmasın, ben arkadaşa hakkımı helal ediyorum. Yine belirteyim kesinlikle adını sanını anmamıştım bu konuda dikkat etmiştim en başta.
bu abi dediğin ve tanıyamadığın kişinin ben olduğumu da söyle de kime hitaben yazdığın anlaşılsın sevgili cevdet32
sen de kusura bakma
demek ki şimdiye kadar hep beni keklemişler, ama ben basit bir mantıkla genelde ilanlarıma şöyle yazarım: maksat iş görülsün, yani satıldığına ve eline paranın geçtiğine sayacaksın. valla ben bazen öyle rakamlar sineye çekiyorum ki, anlatamam.
neyse benim için konu kapandı

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Şubat, 2014, 13:48:08 »
Neyse ki başlıkta benden önce davranan üyelerimiz çıkmış ve "birbirimizi kırmayalım" demişler. :)

Kızgınlıklar anlaşmazlıklar olabilir ancak birbirimizi kırıcı laflar etmemeliyiz. Başlıkta kırıcı gördüğüm mesajları forum kalitesini de aşağı çekmemek adına kaldırdım. Henüz inceleyemediğim mesajlar da var başlık içerisinde. Gerekli düzenlemeler görülürse yapılacaktır. Şuandan sonra başlıkta karşılıklı atışma dışında, üyelerimizin sadece kişisel yorumlarını yazmasını rica ediyorum.

-Özel mesaj ile "Şu şu mesaj silindi ama şu mesaj duruyor" gibi mesajlar alıyorum. Başlık incelenip gerekli düzenlemeler mutlaka yapılacaktır.-
« Son Düzenleme: 05 Şubat, 2014, 13:50:30 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı acemi_fotografci

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 05 Şubat, 2014, 13:49:19 »
Rasim Bey,

Olay "havale" diye yanlış anlaşılıyor. Hepsiburada ve gitti gidiyor özellikle bu konuda sözleşme yapıyor. Ama gittidiyor size banka komisyon kesecek diye 1100 olan fiyatı 1110 TL yazmıyor. Ya da ödediği komisyonu zaten fiyata ekleyerek tek fiyat veriyor. Sizden tesilmat sırasında ekstra ücret istemiyor.

Bu olay kapıda ödeme var ve posta çeki hesabı var.

Benim bu hesaba yatıracağım para 1100 TL + Kargo. Şimdi PTT bu hesaptan para kesecek diye arkadaş kargoyu gönderirken tutara 1100 TL değil, 1110 TL yazıyor. Bu sizce etik mi?

Cevdet Bey umarım gerçek adımıda mesajınızdan silersiniz.

« Son Düzenleme: 05 Şubat, 2014, 13:52:02 Gönderen: acemi_fotografci »

Çevrimdışı cevdet32

• Üye
  • **
  • pentax k5ııs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 05 Şubat, 2014, 13:51:05 »

Rica ederim ibrahim abi benim için de kapanmıştır. Tekrar söylüyorum kimseyi kırdıysam özür dilerim. Benim derdim tartışma yaratmak değildi. Ve tabiki de sana yazmıştım yukarda en son eklediklerimi.