Gönderen Konu: Pentax Hangi lLensler  (Okunma sayısı 3005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pentax Hangi lLensler
« : 24 Nisan, 2014, 20:04:13 »
Merhaba arkadaşlar  yıllardır Canon ve Nikon kullanıcısıyım artık pentaxı denemek istiyorum yabancı sitelerde pentax makinalar ve lensler en üst sırada 3500 tl bütçe ile body ve hangi lensleri almamı önerirsiniz.

Çevrimdışı marki

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • PentaxTurk
Ynt: Pentax Hangi lLensler
« Yanıtla #1 : 24 Nisan, 2014, 21:13:26 »
Bana sorarsanız K-3 ve 43mm limited öneririm... İlerde bütçe olursa 31mm limited ve 77mm limited ile ekipmanınızı tamamlarsınız, elde edebileceğiniz en iyi optik kalite ve en iyi body olarak düşünüyorum. ilgili lens ve body'nin fotoğraflarını özelliklerini bir araştırın derim.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Nisan, 2014, 21:24:59 »
Merhaba arkadaşlar  yıllardır Canon ve Nikon kullanıcısıyım artık pentaxı denemek istiyorum yabancı sitelerde pentax makinalar ve lensler en üst sırada 3500 tl bütçe ile body ve hangi lensleri almamı önerirsiniz.

Eğlenceli bir maden arama turuna hoşgeldiniz.
Ne amaçlarla kullanacağınızı belirtirseniz ona göre tavsiyeler gelir.

Çevrimdışı Özgür

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Nisan, 2014, 22:18:16 »
genel itibarıyla dış çekim düğün mezuniyet tarzı işler için

Çevrimdışı Özgür

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Nisan, 2014, 22:27:26 »
inceledim dediğiniz lensleri gayet güzel lensler 31mm neticeleri gayet hoş  K5 50-135 ile başlasam herhalde kötü bir başlangıç olmaz.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Nisan, 2014, 22:29:31 »
O zaman 50-135 gibi bir lens çok güzel kareler verir.
Bir arkadaşımla bir okulun gösterisinde foto çektik. Onda tele vardı. Bende geniş açı. Çekilen karelere bakınca benim çektiklerimin sıradan bir fotoğraftan farkı yokken onun çektikleri gayet seyirlik olmuşlardı. Bir daha bu tarz ortamda çekim yaparsam tele kullanacağım.
« Son Düzenleme: 24 Nisan, 2014, 22:31:15 Gönderen: Lupara »

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Nisan, 2014, 10:54:41 »
Gövde olarak K-5 ve versiyonları yeterli, K-3 eğer bütçe sorunu yoksa alırsınız, en nihayetinde yeni gövde haliyle ikinci eli zayıf biraz pahalı kalıyor.Lens daha önemli ona bütçe ayırın.

Her markanın aralıklı güzel lensleri vardır 50-135mm de Pentax olan versiyonu ilk bunu alırsınız. Kalite olarak bu aralıkta tüm limited lensleri kapsar diyebiliriz ( elbette arada bazı farklar var ama ihmal edilebilir). Tek lens ile çekimi bile bitirebilirsiniz, daha geniş açı da ise çekim açısı beğenize göre yine aralıklı da alabilirsiniz isterseniz 31 veya 35 mm türü bir açı sizi tatmin eder. Düğün,organizasyon çekimleri eğer özel çekimler değilse aralıklı lensler daha çok iş görür bildiğiniz üzere.

Eksik olarak diğer markalardan 28-70 veya 24-70 veya işte ona benzer açıda 2.8 değerde aralıklı bir objektifi diğer markalarla rekabet edecek düzeyde yok. Sigma 24-70 mm 2.8 türü başka markaların lensleri var. Sigma örneğin güzel lens ama Pentax mantığına biraz ters, ağır bir lens çünkü.

50-135mm biraz büyük bir lens diğer Pentax lensleri ile kıyaslanınca ama genel anlamda Pentax body ve lensleri küçüktür,en çok bu konuda rahat edersiniz. Normal bir set kurarak Tamrac Evo6 hatta Lowepro SlingShot 200AW türü bir çanta ile çekime gidersiniz.

Özetlersek eğer sabit odaklı çekimler daha çok yapıyorsanız ( örneğin 15,31,50,77mm olarak kurulan bir set ile) Pentax size diğer markalara göre uzun vadede çok ciddi avantaj sağlar f/p ve taşıma anlamında, aralıklı lensler de ise biraz zayıftır limited lensler gibi ufak,hafif değiller anlamında, çok fazla avantaj sağlamaz,kişisel beğeniler daha çok ön plana çıkar.

instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

herkese selamlar yeni bir pentax sevdalısı

Başlatan osonmez2

Yanıt: 10
Gösterim: 3999
Son İleti 14 Aralık, 2013, 09:46:15
Gönderen: arslanturegun
Bir Pentax meraklısından herkese merhabalar!

Başlatan kusuriuri

Yanıt: 5
Gösterim: 2572
Son İleti 11 Aralık, 2014, 11:00:08
Gönderen: selman
5 Yıl Bekleyip de Neden Pentax Aldım?

Başlatan VefaMetin

Yanıt: 11
Gösterim: 7215
Son İleti 17 Mart, 2013, 23:40:39
Gönderen: thkbr
Pentax 645 ile katıldım aranıza