Gönderen Konu: K-5 Memory Card Error  (Okunma sayısı 5990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
K-5 Memory Card Error
« : 20 Mayıs, 2014, 21:53:36 »
Ebayden aldigim  32GB New Micro SD MicroSDHC TF Flash Class 10 32G 32 GB Memory Card + Adapter Kingston kartim PC de cok rahat calisiyor lakin K5 te sifir tepki , ve makinayi acinca Memory Card Error aliyorum. PC de format attim ama sonuc degismedi. K5 te son surum firmware var. 1.16

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: K-5 Memory Card Error
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs, 2014, 23:36:57 »
Gövdenizi güncellemeyi denediniz mi?
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs, 2014, 23:39:14 »
Guncellemek derken en son 1.16 degilmi zaten ? Ustunde yazan bu .

Bu arada ayni karti K10D ye taktik direk calisti , format attim , resim cektim Kartta sorun yok.Ama K-5 takinca yine calismiyor.. K-5 bilmedigim bir sorunmu var acaba? Yada yeni bir firmware mi beklemek zorunda kalacaz.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs, 2014, 00:28:06 »
SDHC SDXC kartlarda Pentax gövdeler uyumsuzluk yapabiliyordu, başıma da geldi. Ancak firmware ile sorunlar çözüldü. Siz 1.16 sürümü kullanıyorsanız bu söylediğimi ciddiye almayın bile. :) Ki ilk mesajınızda belirtmişsiniz de gözümden kaçmış, üzgünüm.
PENTAX K-3

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs, 2014, 00:33:44 »
SDHC SDXC kartlarda Pentax gövdeler uyumsuzluk yapabiliyordu, başıma da geldi. Ancak firmware ile sorunlar çözüldü. Siz 1.16 sürümü kullanıyorsanız bu söylediğimi ciddiye almayın bile. :) Ki ilk mesajınızda belirtmişsiniz de gözümden kaçmış, üzgünüm.

Sorun degil peki bunun bir cozumu varmi? Yurt disi forumlarina bakiyorum tonlarca bilgi ve bir kisi bile dogru duzgun bir sey yazmamis. Boyle bir durum nasil gozden kacip cozumsuz kalmis kafam basmadi.

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs, 2014, 18:04:02 »
Pentax K-5 ilk ten sona dogru tum firmware larini nerde bulabilirim? Boyle bir link varmi acaba? Eski firmware yuklemeyi deneyecegim.

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs, 2014, 18:31:37 »
Tüm Pentax gövdeler gibi bu konuda iddia ediyorum eski yeni tüm "Pentax K-5 Firmware Update / Güncellemeleri" sadece PentaxTürk'te bulabilirsiniz.

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,382.0.html

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs, 2014, 21:44:48 »
Tüm Pentax gövdeler gibi bu konuda iddia ediyorum eski yeni tüm "Pentax K-5 Firmware Update / Güncellemeleri" sadece PentaxTürk'te bulabilirsiniz.

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,382.0.html

Evet itiraf etmeliyizki bu hizmet yurt disindaki hic bir Pentax sitesinde yok. Bu bayagi ileri bir servis oldu. :) Tessekurler.

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs, 2014, 21:53:17 »
Eski guncellemeyi yuklemiyor , bu eski guncelemedir yuklenemez diyor, ne sacma bir sey bu boyle. Makinayi sifirmalmakmi lazim acaba? Factory default olarak?

Çevrimdışı bariscan17

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs, 2016, 11:27:43 »
bendede aynı sorun oluştu  kart takılı kaldı çıkartabildim fakat kart tanımadı hafıza kart hatası  sorunu verdi ,ardından guncelleme yaptım  olumlu sonuç verdi bir gun sonra cekimden geldim ve kart degiştirdim kart sorunu tekrar hortladığını gördüm . çözüm teknik servismidir .yardım

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs, 2016, 17:04:57 »
bendede aynı sorun oluştu  kart takılı kaldı çıkartabildim fakat kart tanımadı hafıza kart hatası  sorunu verdi ,ardından guncelleme yaptım  olumlu sonuç verdi bir gun sonra cekimden geldim ve kart degiştirdim kart sorunu tekrar hortladığını gördüm . çözüm teknik servismidir .yardım

Farkı marka SD kart kullanımını deneyin bence.
PENTAX K-3

Çevrimdışı bariscan17

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Mayıs, 2016, 21:07:53 »
düne kdar böyle bir sorun yoktu  ,sorun oluştu ve 1.16 guncelleme yaptım ve gördü .kartı fotoları almak için cıkardım baska kart taktım ve yine aynı şey hafıza kartı tanı mıyor.bilmiyorum servisi arıcam .sagol baha kardeşim ilgine tesekkürler

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs, 2016, 00:29:42 »
düne kdar böyle bir sorun yoktu  ,sorun oluştu ve 1.16 guncelleme yaptım ve gördü .kartı fotoları almak için cıkardım baska kart taktım ve yine aynı şey hafıza kartı tanı mıyor.bilmiyorum servisi arıcam .sagol baha kardeşim ilgine tesekkürler

Rica ederim. Zamanında benim de başıma böyle bir şey geldi. Hatta hafıza kartına bozuk deyip 2 defa filan garanti kapsamına alıp hafıza kartını değiştirmişlerdi. Fakat her yeni gelen hafıza kartında bu sorunu yaşadım. En son farklı bir marka hafıza kartı kullanayım dedim ve sorun çözüldü. :)) Sanıyorum bir çeşit teknik hata. Kart formatı ile uyumsuzluk vs olabilir.
PENTAX K-3

Çevrimdışı bariscan17

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs, 2016, 16:02:23 »
maalesef servise gonderdim işin boyutu değişti anakart yanlış takmaktan kaynaklanan  sunay beyin  ifadesini soyluyorum .ana kart gitmiş .işuzun surebilir dedi oyle beklicez veyahut yeni bir makine bilmiyorum .pentax  bu kadar basit bir seyden etkilensin .

Çevrimdışı agkrin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Mayıs, 2016, 15:12:19 »
bir ara bilgisayar kasası değişiyordum herşeyi çıkardım yeni kasaya taktım açtığımda anakarttan duman geldi hemen kapattım servise götürdüm anakart yanmıştı. Az kalsın benden para almayacaklardı. o powerden gelen yani güç kaynağından gelen kabloyu anakarta ters koymuşum imkansıza yakınmış onu ters koymak.
demek istediğim fotoğraf makinasına ters birşey sokmayı başardıysan suç pentaxın değil
https://www.flickr.com/photos/131984776@N02/
pentax k5 ıı
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro
SMC PENTAX-DA* 1:2.8 50-135mm ED [IF] SDM
SMC Pentax-M 80-200mm F4.5