Gönderen Konu: sanal kurs  (Okunma sayısı 4231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
sanal kurs
« : 25 Aralık, 2011, 11:39:52 »
http://www.sanalkurs.net/photoshop-dersleri-13.htm    bu site sanırım arkadaşlara faydalı olur.birkaç site daha var ama bu en detaylılarından biri.
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: sanal kurs
« Yanıtla #1 : 25 Aralık, 2011, 11:46:16 »
Photoshopta Göz ve Dudak Rengi Değiştirme

Photoshopta Sivilce Giderme

Şu 2 başlık sayesinde siteden soğudum abi ya. :)) :)) :))

İşe profesyonelce yaklaşan 1-2 ders indirmiştim bilgisayara, ama ingilizce. Keşke altyazı yapabilsek onlara da yayınlasak PT olarak.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Aralık, 2011, 11:52:46 »
valla zaman photoshop zamanı olmuş bilmezsen eksik kalırsın dediler.yoksa ben herşeyin doğalından yanayım.eskiden çekilmiş olduğum gözü kapalı fotolarım vardır.her baktığımda gülerim.şimdi bu tarz foto anında görüldüğünden hemen sil deniyor.yada foto üzerinde digital oyunlarla adama göz yapıveriyorlar.60 lık adamın bebek cildi oldu artık.hani uzaylıların eline fotolar geçse dünyada yaşlanmak yok sanırlar. :)
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Aralık, 2011, 12:21:38 »
esegi boyayip babasina satma isine benzedi artik bende sevmiyorum ps i ama ne yaparsin fotoya banyo yapma isi diyorlar adina digital banyo zaman uyduracagiz artik ogrenmeye calimak lazim heleki ben.. sanal dersler faydali olur birde ben bu yapilan videolardan anlamiyorum adamlarin yaptigini yapmaya calisiyorum ya olmuyor yada sonuna kadar anlatmiyorlar yada o kadar hizli bir anlatim varki kotu cekimle birlikde anlayana gorene kadar video bitiyor neyse oldukca cok ekleyelim yardimci olur hepimize

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #4 : 25 Aralık, 2011, 12:24:42 »
esegi boyayip babasina satma isine benzedi artik bende sevmiyorum ps i ama ne yaparsin fotoya banyo yapma isi diyorlar adina digital banyo zaman uyduracagiz artik ogrenmeye calimak lazim heleki ben.. sanal dersler faydali olur birde ben bu yapilan videolardan anlamiyorum adamlarin yaptigini yapmaya calisiyorum ya olmuyor yada sonuna kadar anlatmiyorlar yada o kadar hizli bir anlatim varki kotu cekimle birlikde anlayana gorene kadar video bitiyor neyse oldukca cok ekleyelim yardimci olur hepimize

Ercan abi bu tarz videolarda bir kere izliyeceksin video'u ardından bir tane örnek yapmaya çalışacaksın o örneği yaparkende videoyu tekrar başlatacaksın sürekli pause'e basarak kademe kademe yapabilirsin o videoda anlatılan şeyi daha yararlı öğrenirsin.Sonuçta ingilizce falan olduğu için biraz sıkıntı çıkabiliyor terimleri akılda tutmak. :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Aralık, 2011, 14:35:13 »
Photoshop ve benzeri digital işleme programları,aşırıya kaçmamak,fotoğrafın aslını bozmamak kaydıyla herkesin kullanması gereken programlar.
Kadraj,hafif renk ve kontras düzeltmeleri ve biraz keskinlik vs.vermek  gerekebiliyor.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Aralık, 2011, 14:41:20 »
Ercan abi bu tarz videolarda bir kere izliyeceksin video'u ardından bir tane örnek yapmaya çalışacaksın o örneği yaparkende videoyu tekrar başlatacaksın sürekli pause'e basarak kademe kademe yapabilirsin o videoda anlatılan şeyi daha yararlı öğrenirsin.Sonuçta ingilizce falan olduğu için biraz sıkıntı çıkabiliyor terimleri akılda tutmak. :)
bakalim hikmet dedigin gibi yapmaya calisacagim

Çevrimdışı EcMaRnE

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Aralık, 2011, 16:45:57 »
Photoshopta Göz ve Dudak Rengi Değiştirme

Photoshopta Sivilce Giderme

Şu 2 başlık sayesinde siteden soğudum abi ya. :)) :)) :))

İşe profesyonelce yaklaşan 1-2 ders indirmiştim bilgisayara, ama ingilizce. Keşke altyazı yapabilsek onlara da yayınlasak PT olarak.

İngilizce alt yazı varsa elimden geldiği kadar çeviririm :) (Translate yardımı almadan :) )

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Aralık, 2011, 18:46:44 »
Dudak ve göz videosuna şöyle bir baktım. Daha doğrusu sadece değiştirilmiş fotoğrafa baktım. Sonra da "ben neymişim be abi" deyip kapattım.
Ya biraz amatör işi ya da baştan savma yapılmış.
Youtube bu konuda bayağı iyi yabancı videolara sahip.
Arslan Türegün

Çevrimdışı EcMaRnE

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Aralık, 2011, 15:30:20 »
Bence Photoshop konusunda en güzel dersler www.bascek.com'da :) Her bi şeyi buradan öğrendim :)

İstanbul photoshop kurs tavsiyesi

Başlatan Gülsemin

Yanıt: 7
Gösterim: 5005
Son İleti 02 Ekim, 2015, 10:22:14
Gönderen: Arkeolog08