Gönderen Konu: Paraflaş tercihi?  (Okunma sayısı 2716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhans

• Üye
    • Profili Görüntüle
Paraflaş tercihi?
« : 29 Kasım, 2014, 15:11:48 »
Merhaba,
Fikirlere ihtiyacım olan konu kısaca şöyle, ortalama haftada 2 gün 100-150 fotoğraf çekilip diğer günler pek kullanılmayacak bir çekim yoğunluğu göz önüne alındığında ve Profoto - Hensel - Bowens - Elichrome gibi ürünler bütçeyi aşıyorsa (1500-2000tl), kullandığınız veya kullanıldığını bildiğiniz daha orta seviye jinbei, visico, star, compax gibi ürünlerden tavsiye edebileceğiniz var mı? Yoksa bunları alacağına başta belirttiklerinin giriş seviyesini alsan iyidir mi , yoksa ne yav :D
Niyet iyi akibet iyi

Var işte bişeyler

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Paraflaş tercihi?
« Yanıtla #1 : 29 Kasım, 2014, 15:18:35 »
Gökhan hocam devamlı olmayacaksa sahibinden.com da iyi marka ışık kaynaklarını kiralayanlar mevcut...

Tam fiyatını bilmiyorum ama jinbei hd600 kullanan bir fotoğrafçı Abimiz var Ankara'da... Baya övmüştü...

Genelde bu 3. parti markalar tam yazan ışık değerini vermiyorlarmış... Alacaksan iyi araştırmak gerekir...
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı gokhans

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Paraflaş tercihi?
« Yanıtla #2 : 29 Kasım, 2014, 15:35:24 »
Tek sferlik olmadığında kiralık cazip değil bana. Diziden etkilendim HOM-OFİS kuracam, çatıkatı.net  ;D
 ışığın gittikçe kelvin sapması felan o kadar da sorun değil onu kontrol edebiliirim, öncelik modelleme ve ana flaş ampül değişebilirliği, bulunabilirliği ömrü ve plastik olmayan ve fanlı gövde sanki
Niyet iyi akibet iyi

Var işte bişeyler

Mini studyo cınn paraflaş seti önerisi

Başlatan previlla

Yanıt: 1
Gösterim: 2105
Son İleti 18 Ocak, 2016, 19:48:11
Gönderen: Baha