Gönderen Konu: Analog Dünya  (Okunma sayısı 3912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozzcob

• Üye
    • Profili Görüntüle
Analog Dünya
« : 11 Temmuz, 2015, 21:46:07 »
Merhabalar.Bir süredir ben de analog fotoğraf ile ilgileniyorum.Banyo işlemini kendim yaptığım için genelde sb film kullanıyorum.Analoga başladığımdan beri çektiğim 3-4 makara renkli film banyo edilip taranmayı bekliyor  :D O yüzden şimdilik sadece sb fotoğraf ekleyebiliyorum.
https://www.flickr.com/photos/130765730@N07/sets/72157653706004639
« Son Düzenleme: 11 Temmuz, 2015, 21:50:45 Gönderen: Ozzcob »

Çevrimdışı omardaing

• Üye
  • Pentax - Pentax
Ynt: Analog Dünya
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz, 2015, 22:57:41 »
Ozan bey sandalye ve bilgisayar hariç güzel fotoğraflar. Eski şehir fotoğraflarına bakıyormuşum gibi hissettim.
Eğer özellikle zıtlık amaçlamıyorsanız bence teknolojik yeni şeylerden uzak durun derim.

Çevrimdışı Ozzcob

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz, 2015, 00:42:17 »
Merhaba.Hocam bu fotoğraflar ilk filmden.Filmi doldurmak için önüme geleni çekmiştim aslında.Filmin kendine has çok hoş bir dokusu var.Artık dijital de filmin yerini aldığından filmle yakalanan görüntü nostaljik geliyor haliyle insana  :) Ama dediğiniz gibi hiç düşünmemiştim açıkçası  :D Bundan sonra fotoğraf çekerken teknolojik öğeleri mümkün olduğunca kadraj dışı bırakmaya çalışacağım. Değerli yorumunuz için de teşekkürler ayrıca.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz, 2015, 22:09:30 »
Fotoğraflar nostalji gibi hakkaten. İstanbul mini tur olmuş. :) Filmli gövdeleri kullanmanın sıkıntılarından biri de -aman film bitse de banyosunu yaptırsak- demek oluyor. :) 36lık film koyuyorsun ve bitmiyor.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı omardaing

• Üye
  • Pentax - Pentax
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz, 2015, 23:00:15 »
Fotoğraf çekme işini pek bacaremiyorum ama kritiğini iyi yaparım :)

Bence link yerine fotoğrafları burada da paylaşırsanız konuya ilgi artacaktır. Hem yeni fotoğraf eklendiğinde haberimiz olmuş olur

Çevrimdışı Ozzcob

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz, 2015, 23:48:24 »
Fotoğraflar nostalji gibi hakkaten. İstanbul mini tur olmuş. :) Filmli gövdeleri kullanmanın sıkıntılarından biri de -aman film bitse de banyosunu yaptırsak- demek oluyor. :) 36lık film koyuyorsun ve bitmiyor.
Sağol hocam.Aynen dediğin gibi.Analog işi biraz paradoks gibi aslında.Film hemen bitsin de banyo edeyim istiyorsun ama fotoğraf çekerken de çok seçici oluyorsun  ;D Makineye yeni film takacağım zaman içten içe bir savaş veriyorum renkli mi taksam sb mı taksam diye  :D O da ayrı bir mesele.

Bence link yerine fotoğrafları burada da paylaşırsanız konuya ilgi artacaktır. Hem yeni fotoğraf eklendiğinde haberimiz olmuş olur
Ben de konuda direk fotoğrafları paylaşmayı planlıyordum ama beceremedim nedense  :(

« Son Düzenleme: 16 Temmuz, 2015, 00:27:44 Gönderen: Ozzcob »

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz, 2015, 13:15:57 »

Ne  bilin  sen zaten :P
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz, 2015, 13:29:37 »
Sağol hocam.Aynen dediğin gibi.Analog işi biraz paradoks gibi aslında.Film hemen bitsin de banyo edeyim istiyorsun ama fotoğraf çekerken de çok seçici oluyorsun  ;D Makineye yeni film takacağım zaman içten içe bir savaş veriyorum renkli mi taksam sb mı taksam diye  :D O da ayrı bir mesele.Ben de konuda direk fotoğrafları paylaşmayı planlıyordum ama beceremedim nedense  :(
flicker'da fotoğrafınızı açın, sağ altta share diye bir buton var, ona tıklayın bbcode seçin ve çıkan kodları kopyalayıp buraya yapıştırın.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano