Gönderen Konu: Çözüm Ortaklığı / Klas Foto  (Okunma sayısı 14932 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çözüm Ortaklığı / Klas Foto
« Yanıtla #30 : 15 Ağustos, 2015, 15:33:34 »
Bahsedildi mi göremedim ama farklı ülkelerden gelme durumunda farklı vergi uygulaması olabilir mi? Ya da sürümü (özellikle de bu fiyat politikasının oluşturduğu kısır döngü ile) daha az olunca vergi eşit olsa bile, kâr oranının yetersiz olması, garanti ve teknik servis destek maliyeti vb. Pentax'ı farklı kılıyor olabilir. Zaten farklı olmasa biz almazdık değil mi? ;) Belki de Üretici/Satıcı "Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti" sözünden yola çıkıyor olabilir?? ::)

Yukarıdaki hesabın bir mantıklı açıklaması kafama yatmayınca kendimce senaryolar uydurdum işte.. :)
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 15 Ağustos, 2015, 15:53:25 »
konuyu başdan sona kadar okumadım sadece bazı yazılara göz attım.
yıllardır dünyanın bütün pentax sitelerini mağzalarını yada tabiri caizse bundan 2009 yılına kadar izledim takip ettim.sonra tek çareyi marka değişikliğiyle rahata erdim.
yıllardır izlenimlerim ve çabaladığım türkiye ayağı olarak.tek şey bu markanın kullanıcılarını birilerinin veya birşeylerin tekeli altından kurtarmak.
bunun tek çaresi bir dernek kurmak ve imç usulu yapmak kartlı ve aylık ödemeli dernek üyelikleri.dernekde teknik servis ve hatta zamanla kendi distribitörlüğümüzü almak gibi vesaire. bunlarda hayal olduğu için.
sizlere tek tavsiyem
başka bir markaya geçmeniz ve benim gibi elinizin altında ucuz yollu bir pentax ekipmanı bulundurmanız.
herzaman kalbimde kalan bir marka oldu.
sürcülü lisan ettiysem affola

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 16 Ağustos, 2015, 01:28:35 »
Klasfoto yeni çıkan tc'yi ne zaman satışa sunacak?

Klas Fotoya çok teşekkürler

Başlatan happyprince

Yanıt: 3
Gösterim: 2162
Son İleti 09 Ocak, 2016, 23:04:16
Gönderen: Arkeolog08