Gönderen Konu: F/P de en uygunu  (Okunma sayısı 2565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dahrendorf

• Üye
    • Profili Görüntüle
F/P de en uygunu
« : 18 Ocak, 2017, 16:11:56 »
son 4-5 gündür sürekli okuyorum siteden bir hocamıza danıştım forumda başka başlık altında yazdım ama buraya yazmak daha makul geldi.

k-5 : 700-1100 tl
k-5 ii : 1500-2000 tl
k-5 iis : 1600-2300 tl arası fiyatlarda oynuyor.

aralarında çok büyük fark olmadığı söyleniyor (af filtre ve 10mpx fark) sizce bu fiyat farkı verilir mi? fiyat 1900 tl ye çıkıldığında neden k3 e yönelmiyeyim?

farklı bir soru sormak istiyorum şuan k-5 serisine eşdeğer aynı segmentte bir makina var mı? 7100 ile kapıştırıldığında 2-3 özellikten geçiyor.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: F/P de en uygunu
« Yanıtla #1 : 18 Ocak, 2017, 17:38:18 »
Merhabalar. Fikrim şu yönde;

K-5 kurtarıcı. Fakat almışken II alınmalı çünkü yazdığınızdan daha uygun fiyata II bulunabilir. 100-200 lira fark ile K-5 II almak çok daha mantıklı olur. Aynı şeyi IIs için söylemek mümkün değil. IIs ile K-3 hemen hemen aynı fiyat. O sebeple tabi ki IIs yerine K-3'e göz dikmek daha mantıklı.

Bence K-5 II ile K-3 arasında git-gel yaşayın. Hatta uygun fiyatlı olmasından dolayı K-5 II alıp yanına bir de güzel bir objektif satın almaya çalışın derim.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı dahrendorf

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ocak, 2017, 17:41:56 »
sağolsun siteden bir arkadaş imdadıma yetişti. ama baktım ki kimse k-5 ii satmıyor ve ya satmak istemiyor. o yüzden biraz sıkıntı yaşayacağım galiba  ??? ???

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ocak, 2017, 17:46:37 »
sağolsun siteden bir arkadaş imdadıma yetişti. ama baktım ki kimse k-5 ii satmıyor ve ya satmak istemiyor. o yüzden biraz sıkıntı yaşayacağım galiba  ??? ???

K-5 bolca var.
K-5 II tek tük bulunabilir.
K-5 IIs koleksiyonluk herhalde. İstisnaları kaldırsak yıl boyunca hiç görmedim. :))
PENTAX K-3

Çevrimdışı dahrendorf

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ocak, 2017, 17:59:57 »
K-5 bolca var.
K-5 II tek tük bulunabilir.
K-5 IIs koleksiyonluk herhalde. İstisnaları kaldırsak yıl boyunca hiç görmedim. :))

şuan satılık bölümde k-5 IIs ile k-5 kapışıyor  :o ama nedense k-5 II yok. sahibinden de burada yok. alan bir daha bırakmak istemiyor galiba. fazla mı ilgi gördü nedir  ;D

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ocak, 2017, 18:15:23 »
şuan satılık bölümde k-5 IIs ile k-5 kapışıyor  :o ama nedense k-5 II yok. sahibinden de burada yok. alan bir daha bırakmak istemiyor galiba. fazla mı ilgi gördü nedir  ;D

K-5 II 1 ilan var gibi gözüküyor fakat o üyemiz çoktan sattı diye biliyorum. İlana belirtmediğinden yayından kaldırmamışız. Onca K-5 II vardı, nerede? :))

K-5 IIs 4 tane gibi görünüyor fakat 2'i epey eski. Sanıyorum onlar satıldı. Ama yinede ilanların 1 yada 2 tanesi güncel olmalı. Bakmayalı fiyatları da indirmişler biraz. :)

Nar Teknoloji hiç K-5 IIs getirmedi. Kağıt üzerinde birkaç tane geldi ama satışı tanıdıklara oldu. K-5 II'lerden daha çok geldi ve site üyelerine satılmasına aracı olmuştum. O nedenle K-5 II daha çok dönüyordu.
PENTAX K-3