Gönderen Konu: Sigma 70-200 F2.8 EX DG HSM II ve Orijinal K10D/K20D Battery Grip(D-BG2)  (Okunma sayısı 11622 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Maddi bir sıkıntı yoksa bu tür lenslerin böyle bedavaya gitmesi hiçte hoş değil, başka markanın üst seviye gövdesine geçip 18-55 lens kullanmaktansa bu lensin hatırına pentax ist dl bile kullanılır bence

Aynen abi, 70-200mm gibi bir lensin düştüğü duruma bak,insanın ağıt yakası geliyor  :-[
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
Bu güne kadar 16-17 tane gövde değiştirdim ama hiç bu tarz kaliteli bir lensim olmadı şimdi düşünüyorum gerçekten iyi bir ekipmanım olsaydı hiç marka gövde değiştirmezdim diye düşünüyorum. Tabi herkesin bir bütçesi bir düşünce var ben bir çok kez ekipmanı paraya sıkıştığım için sattım taksitli alıp nakite çevirdik hep sonuçta değişen bir şey olmadı neyse lafı fazla uzatmayalım arkadaşın ilanını sohbet konusuna çevireceğiz.

Lazım olana gerçekten fırsat diyorum şuan dolar ile hesaplasak yurt dışında bile bu fiyatlar yok bizde her şey yok fiyatına

Çevrimdışı sonsuz

• Üye
  • **
  • Hala zaman var!
    • Profili Görüntüle
Bu fiyatlar dahilinde diğer markalardan pentaxa yoğun bir akım olması lazım normal şartlar altında. Diğer markalarda 70 200 bu fiyatta satılmaz. Pentaxın avantajları çok ama umursayan yok çoğu kişi gösteriş meraklısı haline gelmiş fotoğrafsever yok.

Hayırlı satışlar.
☆Pentax K5☆
《Pentax-DA 10-17mm F/3.5-4.5》《Pentax-M 28mm F/2.8》
《Pentax-DA 35mm F/2.8 Lmt》《Pentax-M 50mm F/1.7》
《Pentax-DA 50-135mm F/2.8》《Vivitar-M 200mm F/3.5》

Çevrimdışı emreks

• Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Pentax kullanan birinin özel durumlar ve ihtiyaçlar haricinde Pentax'ı kötüleyerek başka markaya geçmesini ve geçtikten sonra sürekli Pentax'ı kötülemeye devam etmesini anlayamıyorum.
Sonuçta herkesin ihtiyacına ve bütçesine göre bir set kurması gerekiyor.
Bu forumu takip eden ve cebinde nakit parası olan biri son birkaç ayda 2000 tl'nin altına k5+batterygrip+18-50 2.8 bir lens + 50mm 1.4 + 55-300 rahatlıkla alabilirdi.
Ki yine cebinde 500 tl nakit olan biri, 6mp lik ist ds - k100d tarzı bir gövde ile 28mm 2.8 + 50mm 1.7 lensleri alarak oldukça başarılı fotoğraf çekebilir.
500 ve 2.000 tl si olan biri başka bir markada asla bu kalitede bir set kuramaz.
Elindeki setleri 1.500 değerinde ve daha fazlasını ayırmayan/ayıramayan birçok arkadaşımı diğer markalardan Pentax'a geçirdim. Onlar da gidip o markaların forumlarına gidip, o markaları kötüleseler, lensler pahalı, manuel lens kullanamıyoruz ya da zahmetli vs. diyip sürekli söylenseler ne kadar komik bir durum olur dimi ?
Olumlu tarafından bakıp, yeteri kadar tanıtımını yaparsak zaten çevremizde hiç fotoğraftan anlamayanlar bile almak istiyorlar satmak istediğimiz ekipmanları.
Bu nedenle ben Pentax'ı kötüleyen bir yazı okumak istemiyorum artık bu forumda.
Piyasanın kötü olmasını en büyük sebebi kullananların bile değerini bilememesi.
Bir de ekipmanını Amerika'dan alıp, sıfır satış fiyatı kadar ya da üstünde ürün satmak isteyip de satamayan arkadaşlar lütfen söylenmesin. Sonuçta ordaki fiyatları da herkes iyi biliyor.
Kâr da konulabilir, 2 katı da istenebilir herkesin kendi tercihi. Ama neden satılmıyor demesinler yani.
Ya da 18-55 wr'yi Türkiye'den 650 TL'ye alıp 400 e satmaya çalışanlar falan.
Bir de ekipmanda biraz zarar etmeyi ve satışın uzun sürmesi ihtimalini ekipman alırken göze almak lazım.
Mesela 2.000'TL bir cep telefonu aldık, 3 sene kullandık satsak kaça gidiyor max. 500tl.
500 TL'lik bir telefonla kıyaslandığında o 2000 TL'lik telefon hayatımızda bize ne kattı ?
ama 2.000 TL'ye aldığınız bir fotoğraf makinesi binlerce anınızı ölümsüzleştirdi, onlarca insanı mutlu etmenizi sağladı. Ve satmaya kalksanız 500 TL'den fazla edeceği kesin, ki 2.el ve uygun fiyata aldıysanız 2.000 e bile satma ihtimaliniz var.
Ben şahsen çektiğim her güzel fotoğraf için kafamdaki sanal kumbaraya 5 TL' atıyorum ve yeni başlayan bir amatör olmama rağmen çoğu lensim kendini amorti etti bile, zarar etmem mümkün değil.
Bence zarar sadece, teknik sorunlar ya da acil maddi sıkıntılar nedeniyle ürün satılırsa oluşur.
Keyfi olarak, yeteri kadar araştırmadan (piyasasını ve lensin özelliklerini) alınıp birkaç hafta sonra satılan ürünlerin daha düşük fiyata satılmasından oluşan zarar tamamen sizin hatanızdır kusura bakmayın.
Uzun bi' yazıya dönüştü kusura bakmayın spesifik olarak başta ilan sahibi arkadaşımız olmak üzere kimseyi hedef almadım, sözüm tamamen ilandan ve forumdan dışarıdır :)
Sadece faydalı olur ihtimaliyle bakış açımı paylaşımı paylaşmak istedim..
Herkese hayırlı cumalar dilerim..

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Pentax kullanan birinin özel durumlar ve ihtiyaçlar haricinde Pentax'ı kötüleyerek başka markaya geçmesini ve geçtikten sonra sürekli Pentax'ı kötülemeye devam etmesini anlayamıyorum.
Sonuçta herkesin ihtiyacına ve bütçesine göre bir set kurması gerekiyor.
*

Konu sahibi arkadaşımızı yabancı değil ondan yazmakta sakınca görmüyorum.Birkaç sebebi var ilki insanımız ne alırsa alsın aldığı ürünü övme daha önceki kullanığı ürünü de yerme hastalığı vardır.Elbette bilindik markaların FF makineleri daha üstün kullanım ve teknolojik olarak ama ihtiyaç var mı penceresinden bakmaz kendisi aldı ya en iyisi odur herkes de onu almalıdır.Zaten FF furyasına tutulmuş bu kişiler bir süre sonra aynasızlara geçtiler.Koca koca makinaları taşımak bir yere kadar mümkün.

Bir kısım kullanıcı da zamanında K10d kullanımış veya görmüş hala o modele göre yorum yapmakta.Yeni gövdeleri eline bile almamış ama yorumlar o biçim.

Fiyat konusu çok karışık 2.elde o yüzden net yorumlar yapmak doğru olmaz,örneğin benim ikinci el daha pahalı aldığım ürünler yeri geliyor daha ucuza yeri geliyor daha pahalıya satılıyor.Bundan dolayı ikinci elde tekrar satarken fiyat oynamaları olabiliyor. Ama genel anlamda konuşursak Pentax ikinci el piyasası ülkemizde Avrupaya göre her zaman ucuz,çoğu zaman da ABD'den bile daha ucuzdur.

Çevrimdışı Clearance

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Devam devam, konu yukarıda kalıyor :)

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
Selman' ın dediklerinin bir çoğuna katılmakla birlikte marka övücülüğüne ve marka kötüleyiciliğine karşıyım. bu konuda tutucu olmamamız gerekli bence sonuçta pentaxın bu denli piyasada etkili ve yalnız olmasının sebebi kullanıcılar değil markanın arkasındaki şirketin güçsüz olmasından kaynaklanıyor. Canon, nikon, sony gibi büyük bir sermayeye sahip güçlü bir üreticisi olmadığı için pazarda ses getiremiyor öyle olunca kullanıcı etkileniyor haliyle ve piyasada çok çeşitli alternatiflere yöneliyor.

Eğerki pentax k10D hastası bir kullanıcı tüm ekipmanını zararına satıp olympus OMD-M5 alıyorsa bunda da kullanıcının kendince haklı bir nedeni vardır. Asıl amaç marka değil fotoğraf olmalı burada ama ne yazık ki baktığımız zaman kullanıcıların büyük çoğunluğu benim gibi ayran gönüllü hep.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos, 2015, 15:37:03 Gönderen: ysf044 »

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
İyi de abi amatör kullanıcının ne işi olur güçlü firma ile? Bir makina bir iki de lens alırsın çekersin işte.Eğer  ekipman deneme dürtülerini bir yana bırakırsan ölene kadar aynı marka ile devam eder gidersin. Yurtdışında çok var böyle kullanıcılar yıllardır aynı markayı kullanıyor fotoğraftan bağımsız olarak her üründe.

OMD-M5 geçme nedeni yeni ekipman kullanma,biraz daha ufak ekipman ile yola devam etme de olabilir.Bildiğimiz bir arkadaşımız, bu şekilde yeni ekipmana geçen veya farklı markaları kullanan arkadaşlarımıza saygımız sonsuz.

Tabi bazı arkadaşlar merak edebilirler niye bu tür kişileri eleştiriyorsun diye,ben giden paralara üzülüyorum.Ülkemiz elektronik çöplüğüne dönmek üzere.O kadar çok ihtiyacımız haricinde ürün alıyoruz ki ve alamadığımız da üzülüyoruz ailemizi zor durumda bırakıyoruz,kredi kartlarına yükleniyoruz,yazık gerçekten.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
Amatörün güçlü firma ile işi daha çok neden dersen güçlü firma demek piyasada aradığın tüm aksesuarı bolca ve uygun fiyata satan demektir. Her kesime her keseye hitap eden ürün demektir bir ürünün piyasada az olması müşteride olumsuz etki yapıyor. En basiti google ye pentax alınırmı diye yazın bakın bu soruyu soranlara kullanıcılar hangi cevabı vermişler. Verilen cevaplar içinde en fazlası güzel renkleri var pentaxların ama teknik servisi yok aradığın lensi bulamazsın cevap bu işte pentax burada kaybediyor.

İlk makinasını alacak kişinin pentax almak istiyorum dediğinde o yok bu yok sıkıntısı olmamalı kullanıcı hem para verip hemde fedakarlık yapamaz ben bu markayı alayımda piyasada güçlensin diye bir düşünce kullanıcıya asla yansıtılamaz. Para verip hizmet bekleyen insanlar verdikleri para karşılığında sorunsuz hizmet bekler. Yıllardır pentax kullanıcıların o yok bu yok sıkıntılarından dolayı piyasada böyle bir pentax antipatisi oluştu ama şimdi bir çok yerde satılmaya başlaması ve teknik servis olayınında yaygınlaşmasıyla umuyorum ki canon, nikon gibi pentaxında tüm lensleri bolca bulunabilir olacaktır.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Abi,ben aradığım hiç birşeyi bulamadığım olmadı bir şekilde bulunuyor.Kaldı ki bir amatör belli süre bekleyebilmeli aylarca ben ürün bulanamadığı son 3-4 yılda hatırlamıyorum sonuçta o kadar da durum vahim değildi. Yine aynı nokta da tıkanıyoruz anlık tecrübeler aşırı genelleniyor ve niyeyse bunlar sadece bu markaya özgüymüş gibi aşırı eleştiriliyor.İnsanlar zannediyor ki pazara fazlası ile hakim olan firmalar her konuda mükemmel onlarda ne ararsan anında buluyorsun,servis hizmeti taş çatlasa her şart altında bir haftada bitiyor.Ama durum öyle değil ben söyleyeyim.

Canon'dan örnek vereyim focus screen lazım olmuştu manuel lens kullanımı için daha iyi olanlardan,gövde de 5DMark yani en çok kullanılan sorduk yoktu yetkili satıcısında,birçok yere sorduk yine bulamadık, sipariş edersek bir iki ay aralığında getirileceği söylendi.Diğer markalardaki bunlar ticari olarak kullanılıyor hatta yeri geliyor aylarca parça bekleniliyor.İstediğin ürünü bulabileceğin tek ülke ABD,onun harici tüm ülkelerde bu sorunlar var.Ülkemizde de fazlasıyla var tüm fotoğrafçılardan bu türden anılar duyarsın mutlaka.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos, 2015, 21:00:38 Gönderen: selman »

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan piyasada çok kötü diğer markalarda aynı sadece fotoğraf makinası değil tüm piyasa böyle baksana benim ilana dönüp bakan yok bir pentax kr alalım dedik ucuzdan, ucuz dediğim kr yede dönüp bakan yok benim sonyede

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Onu bende anlamış değilim,kriz mi var yoksa piyasa doydu mu fotoğraf makinasına açıkçası yorum yapamayacağım.Kriz var desem 500 TL bile olmayan ürünler bunlar,koca ülke de elbet alıcısı çıkmalı.İrdelemek lazım,bankacı ve maliye de çalışan arkadaşlarımız daha net yorum yapabilirler tahminim.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
 ;D ;D ;D Bankacıları bilmem ama maliyeci olarak bende anlamış değilim  ;D ;D ;D

Çevrimdışı omardaing

• Üye
  • Pentax - Pentax
Bir üstteki mesajın sahibi maliyeci >:D tıpkı bir alttaki mesajın sahibi gibi :)

Ucuz olması kriz anında daha fazla etkiler. Nedeni kısaca şöyle anlatayım. 5-10 bir TL lik ürünleri iyi kötü hali vakti yerinde olanlar alır ve bu ürünlerin bütçelerindeki 10 bin TL nin payı hesaplanmayacak kadar küçüktür.
500-600TL lik ürünleri de sabit (ücret-maaş) gelirli yada az gelirli (öğrenci gibi) insanlar alır. Dolayısı kriz bu ürünleri alan kişilerin bütçelerini çok daha etkiler.
Kendimden örnek vermek gerekirse geçen yıl K-3 de kararlıydım şu an ucuza düşmüş KR ye razı oldum.
Geçen yıl dolar 2,10 seviyelerindeydi ve şu an BHphoto da (bu siteden alabilme olanağım olduğu için yazdım yoksa amazonda yada ebayda daha ucuza da düşüyor)  2. el K3 550 dolara satılıyor.
Kriz olmasaydı dolar 2,20 seviyelerinde olsaydı muhtemelen 550 dolara düşmüş K-3 ü kaçırmazdım :-X

Çevrimdışı Carlo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
70-200 ile ilgileniyorum ararsanız sevinirim.
Melih 0532 277 40 07
PENTAX-K3+GRİP
PENTAX-K200D+GRİP
PENTAX-50mm macro limited 2.8
TAMRON-28-75 2.8
PENTAX-DA-50mm 1.8
PENTAX AF-360FGZ
PENTAX DA 10-17 FISH EYE
SAMYANG 85mm.1.4
SİGMA 70-200 F 2.8

Pentax K-01 Pentax Z-1 / Sigma 70-200 HSM II / Pentax 50mm 1.7 A

Başlatan kampfar