Gönderen Konu: forumda fotoğraf paylaşımı  (Okunma sayısı 4843 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
forumda fotoğraf paylaşımı
« : 27 Ağustos, 2015, 22:52:31 »
Forumu aylardır takip ediyorum 8-10 arkadaştan başka (forum yöneticileri dahil) hiç kimsenin fotoğraf paylaşımı yapmadığımı görüyorum.Bu nedendir bir sorayım dedim sizlere..
düzeltme : 8-10 demiştim düzeltiyorum 3-5
« Son Düzenleme: 27 Ağustos, 2015, 22:54:06 Gönderen: Desperado »

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: forumda fotoğraf paylaşımı
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos, 2015, 22:56:36 »
tahminimce  artık kimse forumlarda paylaşmak yerine flickr veya bunun gibi sitelerde fotograf paylaşması gibime geliyor.sebebini bende anlayamadım hiçbirzaman.birde galiba insanlar artık forumlardan soğudu gibi.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos, 2015, 22:59:45 »
3-4 aydır makinam yoktu ve 1 ay önce bir sony a55 aldım fakat iş yoğunluğu ev çoluk çocuk derken artık vakitsiz kaldım resmen. Fakat bir kaç gündür foruma takılmaya çalışıyorum gördüğüm kadarıyla bu konudan herkes çok şikayetçi ama şikayetçi olanlarda fotoğraf eklemiyor ne hikmettir çözemedim. Bir kaç arkadaş vardı önceleri sürekli fotoğraf ekleyen onlarda terk etmiş forumu demeyelim de yaz tatilindeler diyelim.

Çevrimdışı MC145

• Üye
  • Hobi olarak fotoğraf çekiyor.
    • Profili Görüntüle
    • facebook
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos, 2015, 23:01:59 »
çoğu insan artık fotoğraf makinesi ile uğraşmıyor, süper cep telefonları var bunlar ile fotoğraf çeklip facebooklar da paylaşılıyor... git gide her şey değişiyor....
K-1
Pentax Pentax 28-105Mm F3.5-5.6Ed Dc Wr
SMC Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro WR
SIGMA 70-300 F:4-5.6 APO DG MACRO
Samyang 35mm f/1.4 AS UMC Lens - SATILIK

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos, 2015, 23:13:02 »
Ayda bir iki de olsa pentax kullanıcılarının ( diğer markalar da olabilir ) güzel kareler yakalayacağını düşünüyorum.Yoksa artık buranın sahibinden .comdan bir farkı kalmaz.Fotoğraf işini de çok abartıyoruz gibi geliyor bana,kendine uygun ucuz bir makine alırsın güzel bir ışık ve kadraj buldugunda senden güzel fotoğrafçı olmaz.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos, 2015, 23:31:24 »
Kendi adıma söylemek gerekirse flickr gibi siteleri paylaşım, bu forumu daha bilgilendirme platformu olarak görüyorum.Forumda da çok kişi olmadığından hemen hemen herkesi artık flickr gibi sitelerini bildiğimden buradan bakma gereği duymuyorum,daha çok oralardan fotoğraf takip ediyorum.

Fotoğraf olarak sorunum yok hatta paylaşamadığım daha birçok fotoğraf var.Çekmek isteyen çeker,vakit yok bence bahane değil.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos, 2015, 23:32:19 Gönderen: selman »
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı sonsuz

• Üye
  • **
  • Hala zaman var!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos, 2015, 23:33:06 »
Çok doğru bir eleştiri olmuş.İleriki günlerde bende düzenli olarak fotoğraf eklemek istiyorum.Yalnız fotoğraflar eklendiği zaman eleştiri alıp ona göre kendimi de geliştirmek isterim.Genellikle bu formu fotoğrafçılık hakkında bilgi almak için kullanan bir kimya öğretmeniyim.

Gelecek dönemlerde açık öğretimde fotoğrafçılık okumak istiyorum. Ne kadar faydalı olur bilmiyorum ancak 2 sene açıköğretimle ve okunacak kitaplarla gelişim desteklenir sanıyorum.

Cep telefonu fotoğrafçılığı hakkında da çok haklısınız. Yozlaştırılan ve çürüyen bir dünya ve kapitalist sisteme bağlıyorum bunu.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos, 2015, 23:34:36 Gönderen: sonsuz »
☆Pentax K5☆
《Pentax-DA 10-17mm F/3.5-4.5》《Pentax-M 28mm F/2.8》
《Pentax-DA 35mm F/2.8 Lmt》《Pentax-M 50mm F/1.7》
《Pentax-DA 50-135mm F/2.8》《Vivitar-M 200mm F/3.5》

Çevrimdışı omardaing

• Üye
  • Pentax - Pentax
« Yanıtla #7 : 27 Ağustos, 2015, 23:36:08 »
Gaza getirmeyin beni her tarafı fotoğraflara boğarım >:D >:D >:D Benim fotoğraflara bakan da hiç girmez foruma >:D >:D

Tüm forumlar bitti bitiyor.
Sosyal medya özellikle de facebook müthiş bir özgürlük sunuyor sınırsız sayfa oluşturabilirsiniz ve oluşturduğunuz sayfanın tüm kontrolü sizde oluyor. Fotoğraf forumlarda üyelerin tamamı fotoğraftan az çok ilgilenen bilgisi olan insanlar varken facebookda ise çoğunluk tanıdık ve çok fotoğrafla ilgili olmayanların daha çok olduğu bir alan. Dolayısı ile forumda yüklediğiniz bir fotoğraf "dandik" olduğu ortaya çıkarken diğer mecrada anlamayanlar tarafından çok beğenilmesi abartılı yorumlar alması (15-50 gün katlanabildiğim facebook macerasında başıma gelmişliği vardır >:D >:D ) insanlara daha cazip geliyor olabilir.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Ağustos, 2015, 23:39:33 »
Gaza getirmeyin beni her tarafı fotoğraflara boğarım >:D >:D >:D Benim fotoğraflara bakan da hiç girmez foruma >:D >:D

Tüm forumlar bitti bitiyor.
Sosyal medya özellikle de facebook müthiş bir özgürlük sunuyor sınırsız sayfa oluşturabilirsiniz ve oluşturduğunuz sayfanın tüm kontrolü sizde oluyor. Fotoğraf forumlarda üyelerin tamamı fotoğraftan az çok ilgilenen bilgisi olan insanlar varken facebookda ise çoğunluk tanıdık ve çok fotoğrafla ilgili olmayanların daha çok olduğu bir alan. Dolayısı ile forumda yüklediğiniz bir fotoğraf "dandik" olduğu ortaya çıkarken diğer mecrada anlamayanlar tarafından çok beğenilmesi abartılı yorumlar alması (15-50 gün katlanabildiğim facebook macerasında başıma gelmişliği vardır >:D >:D ) insanlara daha cazip geliyor olabilir.

Her omuzunda bir makina var ama foto yok artık ben şu sonyi satayım sen kr yi beceremezsin bana yollarsın.

Çevrimdışı omardaing

• Üye
  • Pentax - Pentax
« Yanıtla #9 : 27 Ağustos, 2015, 23:40:51 »
Her omuzunda bir makina var ama foto yok artık ben şu sonyi satayım sen kr yi beceremezsin bana yollarsın.

Olur ağabey canın sağolsun. Senden kıymetli mi >:D >:D

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos, 2015, 23:47:34 »
Burada bu işi profosyenel ( bu işten para kazanan ) insanlar var,onların fotoğraflarını da görmek isterim arada.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Eylül, 2015, 15:04:13 »
Foruma yakışmayan hakaretler olduğundan tartışmanın başladığı mesaj dahil sonrası tüm iletiler kaldırılmıştır. Herkes herkesin düşüncesine katılmak zorunda değil, ancak hakaret edip saygısız davranışlar da PentaxTürk üyelerine asla yakışmaz.

Bazı şeyler üzerinde bilimadamları bile yorum yapmaktan çekinir. Mesela, çok acıktık. Ekmekten aldığımız o ilk ısırık ne tatlı gelir. Diğer lokmada etki azalır, sonra daha da azalır ve bir ekmeği bitirdiğimizde ikinci ekmeğin ilk lokması neredeyse işkence olur bize. İlk lokma ile son lokma arasında ki fark yoruma açık olmayacak kadar açık ki sitemizdeki fotoğraf paylaşımını yansıtır durumda. Sitemizde ücretli olarak bile retouch yapan çıkmadı. Bu bile sitemizin usta değil öğrenci olduğunu gösteriyor. O halde öğrenci, egosunu bir yana bırakıp öğrenci gibi davranmalı. Ben bunu nasıl yapabilirim diye sormalı. Fotoğraf paylaşmak tabi ki lazım. O olmazsa olmazımız. Yeni başlayandan, hiç bir şey bilmeyenden, çok şey bilenine kadar. Ama fotoğraf paylaşım teşviğini sadece ustalara yapabiliriz ki bir şeyler öğrenebilelim. Tiyo kapalım. Geri paylaşımlar teşviksiz, içten gelerek yapılan şeyler olmalı.

Fikrim bu kadar net. Şimdi lütfen konu başlığına gelecek yorumlar benim mesajımın üzerinden değil de konunun anabaşlığı üzerine gelsin. Tartışmalara dahil olmak istemiyorum. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 01 Eylül, 2015, 15:06:17 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

sinema lensleri vs fotoğraf makinesi lensleri

Başlatan Desperado

Yanıt: 1
Gösterim: 2180
Son İleti 14 Ekim, 2015, 20:53:55
Gönderen: Baha
Yurt dışından fotoğraf makinası getirme konusunda yardım

Başlatan cronos10

Yanıt: 43
Gösterim: 21538
Son İleti 11 Şubat, 2013, 20:35:13
Gönderen: zaferguler
Yeni başlayan birisi için fotoğraf gezisi önerisi

Başlatan kerimerdogan

Yanıt: 2
Gösterim: 2129
Son İleti 05 Ocak, 2015, 17:01:32
Gönderen: kerimerdogan
Forumların Amaçları ve Forumlara Periyodik Fotoğraf Koyma

Başlatan cbaytan

Yanıt: 2
Gösterim: 2818
Son İleti 10 Nisan, 2012, 19:30:16
Gönderen: cbaytan
PENTAX KULLANICILAR FOTOĞRAF VE BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU..

Başlatan umutcanyel

Yanıt: 0
Gösterim: 2002
Son İleti 28 Ekim, 2013, 21:44:10
Gönderen: umutcanyel