Gönderen Konu: Bu fotoğraf görüntülenemez/Geçersiz resim hatası yardım  (Okunma sayısı 11197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zahrey

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • zahrey web page
Merhaba;
k-5 makinam ve 32 GB samsung Evo HC1 hafıza kartım var.Fotoğraf çekerken 20-30 fotoğraftan sonra makinan çektiği fotoğrafları soru işaretiyle gösterip Bu fotoğraf görüntülenemez hatası verdi.Ben umursamadım ve fotoğraf çekmeye devam ettim.Bugun eve geldiğimde bu Bu fotoğraf görüntülenemez yazan fotoğrafları Picasa da açmadı ve "Geçersiz resim" hatası verdi.Fotoğrafların hepsi RAW olarak çekildi ve dosya boyutlarıda 19-25 MB. Şuan makinanın çektiği hiçbir fotoğrafı makina açmıyor.
Yardımcı olabilir misiniz? Sorun nedir?
« Son Düzenleme: 26 Ekim, 2015, 20:13:14 Gönderen: zahrey »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bu fotoğraf görüntülenemez/Geçersiz resim hatası yardım
« Yanıtla #1 : 29 Ekim, 2015, 16:12:16 »
Bu başlığa yorum attığımı sanıyordum, meğersem göndermemişim şimdi farkettim. :(

Zamanında bir marka SD kart almıştım. Hatta SDHC moda değildi o zamanlar. Ve aynı şekilde kayıtta problem yokken 5-10 fotoğraf sonrasında eski fotoğraflar dahil her şey arızalanıyordu. Ben de tabi garantiye gönderdim kartı. Değişim ile geldi ve aynı problem. İade edildi sanıp tekrar garantiye gönderdim ve tekrar değişim verdiler ve tekrar aynı problemi yaşadım. Herhalde gövde ile uyumsuz filan deyip araştırmaya koyulmuştum.

Ve kısacası yaşadığın sorunun çözümü; SDHC kartın dosya formatının değiştirilmesi gerekiyor. O konuya pek hakim değilim ama arama motorlarında biraz zaman harcarsan sorunu kolayca çözeceksindir.

Eski fotoğraflar tekrar çalışır hale gelir mi bilemiyorum. Benimkisi amaçsız fotoğraflar olunca silinmesi pek umurumda olmamıştı. :))
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı zahrey

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • zahrey web page
« Yanıtla #2 : 31 Ekim, 2015, 23:29:52 »
Bende eski fotoğraflar arızalanmadı. Bir süre çekim yaptım örnek veriyorum 40 kare. 41. Karede, fotoğraf görüntülenemiyor dedi ama ben makşnayı sıfırlamadan çekim yapmaya devam,ettim. Görüntülenemiyor dediği hiçbir fotoğraf açılmadı,ama ilk 40 kare normal.çalılır vaziyette. Sanırım makine yazılımsal bir sorun çıkarttı. Bunula alakalı bir bug var. Sıfırladım makinayı ve düzeldi. Şimdik bir sorun yok ama Antalya fotoğraflarım hep gitti

Çevrimdışı zahrey

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • zahrey web page
« Yanıtla #3 : 19 Aralık, 2015, 12:42:11 »
İlgili sorunun kaynağını buldum. Kullandığım hafıza kartı sahte çıktı. 32 gb diye aldığım kart 16 gb çıktı. Makina doğal olarak karta bu dosyaları yazamamış. Bundan dolayı fotoğrafların on görüntüleri açılırken büyütmek isteyince fotoğraf genişletilemez hatası veriyordu. Samsung Uhs1 kartların arkasında taiwan yazıyorsa almayın.sahtedir...

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Aralık, 2015, 13:11:39 »
İlgili sorunun kaynağını buldum. Kullandığım hafıza kartı sahte çıktı. 32 gb diye aldığım kart 16 gb çıktı. Makina doğal olarak karta bu dosyaları yazamamış. Bundan dolayı fotoğrafların on görüntüleri açılırken büyütmek isteyince fotoğraf genişletilemez hatası veriyordu. Samsung Uhs1 kartların arkasında taiwan yazıyorsa almayın.sahtedir...

Benim kart orijinaldi ve o sorunu yaşamıştım. :(
PENTAX K-3

Çevrimdışı zahrey

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • zahrey web page
« Yanıtla #5 : 21 Aralık, 2015, 18:43:34 »
Onu bilemeyeceğim. Bu arada, vizörden üçte bir çizgilerini görebilmek k-5 te mümkün müdür? Ayrıca K-5 menüsü biraz dağınık. K-5 için bir güncelleme olacak mı?Yada pentax'ta da canondaki gibi hacklenmiş bir yazılım var mı?
(Bilmeyenler için http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK)

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Aralık, 2015, 20:44:46 »
Onu bilemeyeceğim. Bu arada, vizörden üçte bir çizgilerini görebilmek k-5 te mümkün müdür? Ayrıca K-5 menüsü biraz dağınık. K-5 için bir güncelleme olacak mı?Yada pentax'ta da canondaki gibi hacklenmiş bir yazılım var mı?
(Bilmeyenler için http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK)

Vizörde yazılımsal olarak görmek mümkün değil. Ama şuan mevcut çizgileri beğenmiyorsanız teknik servisten değiştirebilirsiniz tabi ki. K-5 menüsü dağınık derken? Örnek alabilirsem anlamak adına iyi olabilir. Çünkü menüler bana çok sade geliyor. Size hangi noktadan ötürü dağınık geliyor acaba? K-5 değil tüm cihazlarda menüler hemen hemen aynı. K-7'i geçiş sayarsak öncesi ve sonrası var. :)

Ben o hack olayını aslında video kaydını iyileştirmek adına aradım ama Google yardımcı olamadı bana. Hack olayını anlayan benimle iletişime geçse keşke. Bambaşka projem var da hayata geçiremiyorum işte. :))
PENTAX K-3

Pentax x70 Fotograf makinemi Bilgisayarda Görüntü almak istiyorum.

Başlatan seymen

Yanıt: 3
Gösterim: 1994
Son İleti 01 Mart, 2019, 11:16:00
Gönderen: Baha
DSLR Fotoğraf Makinesini WebCam Olarak Kullanmak

Başlatan oenaj

Yanıt: 2
Gösterim: 13780
Son İleti 01 Aralık, 2013, 21:56:08
Gönderen: oenaj
Fotoğraf makinelerimiz için Hafıza kartları tercihlerimiz.

Başlatan MC145

Yanıt: 4
Gösterim: 621
Son İleti 14 Ocak, 2023, 06:47:40
Gönderen: MC145
Kompakt Fotoğraf Makineleri Önerileri

Başlatan JoRDaN

Yanıt: 3
Gösterim: 2979
Son İleti 08 Ekim, 2011, 10:07:17
Gönderen: HaypurTiryading
Siteye Fotoğraf Nasıl Yüklenir?