Gönderen Konu: Pentax K-3 Time Lapse  (Okunma sayısı 5938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Pentax K-3 Time Lapse
« : 17 Kasım, 2015, 20:38:50 »
Konuyu aslında sizi bir projeye davet açmak için açıyorum.

K-3 yada başka bir gövde farketmez, herhangi bir Pentax gövde ile Ankara'da time lapse projem var. Gayet kurgulu farklı bir şey düşünüyorum. Projeyi tabi ki tek başıma yapabilirim ancak bir ekip olmanın her zaman daha güzel olduğunu düşünmüşümdür. Hem belki yeni arkadaşlarla tanışırız yada tanışık arkadaşlar ile beraber kendimizi geliştirme fırsatı yakalarız. Kısacası kimler meraklı bu işe? :)

Aşağıda eklediğim time lapse'i tabi ki 4k izlemenizi tavsiye ederim. En kötü olasılık 1080p altı izlemeyin lütfen. 360p izlemek hiç mi hiç tat vermiyor. :) Tam olarak 1200 adet fotoğraftan oluşuyor. Fotoğraflar üzerinde çokta renk düzenlemesi yapmadım. Basit kontrast düzenlemeler sadece. Bu time lapse denemesini renk düzenleme gibi performans sonuçlarını merak ettiğimden yaptım. Ve tabi yazılım üzerinde denemeler yapmam gerekiyordu. Kısacası evimin önünde gövdeyi yere koyarak çektiğim inanılmaz amatör bir sonuç bu. :)

Çıkan sonucu da sizle paylaşayım dedim. Buyurun:  ::)  ::)

Birkaç defa izledim ve şimdi farkettim hataları. Sadece render 5 saat sürüyor, uğraşamam ya. :)) Gece uyumadan önce belki hataları düzeltip yeniden render alır buraya eklerim sonucu. Ve tabi kurgusuz olduğunu yeniden belirteyim. Başlangıç ve bitiş kurgusu olmalı normalde de bu sadece amatör bir test.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax K-3 Time Lapse
« Yanıtla #1 : 18 Kasım, 2015, 15:37:25 »
hep render süresinden korktuğumdan bu işe hiç bılaşamadım
eski işimde bol bol render bekledik bıktırır adamı

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Kasım, 2015, 16:32:32 »
hep render süresinden korktuğumdan bu işe hiç bılaşamadım
eski işimde bol bol render bekledik bıktırır adamı

Projeyi gerçek zamanlı izleyemiyorum. 1200 adet raw fotoğraftan oluşan, titreşim engellemesi yazılım üzerinden yapılmış, 4k video için hakikaten özel bilgisayar sistemi kurulmalı. Render bitiminde hatalarımı izleyip tekrar tekrar render almak durumunda kalıyorum. Her render 6 saat desek -ki bu süre zarfında başka işlemler yapsan süre artıyor- bir günden fazla zahmet demek. :)

PENTAX K-3

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #3 : 21 Kasım, 2015, 18:17:52 »

Baha bu aparattan varmı elinde bilmiyorum ama aliexpresste var çok işe yarıyor bulursan al bence ben go pro ile kullaniyorum ama dslr gövdeyi tartıyor sorunsuz. Hatta ben çinden yanlislikla 2 siparis vermisim birini yakin bir zamanda sattim bilseydim yollardim sana.
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı ankaradag

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Kasım, 2015, 21:24:45 »
Render ve kurgu icin ankarada yasayan bir arkadasim var size yardimci olabilir.  Dilerseniz tanistirmak isterim.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Kasım, 2015, 09:06:51 »
Render ve kurgu icin ankarada yasayan bir arkadasim var size yardimci olabilir.  Dilerseniz tanistirmak isterim.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Takıldığımız bir yer olursa seve seve... :) Teşekkürler.
PENTAX K-3

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Şubat, 2016, 18:36:43 »
Baha konuşmuştuk galiba ama senin tam olarak düşüncen neysi timelapse konusunda. Nasıl bir 4k proje düşünüyordun. Konu neydi yani?

Ya bayağı timelapse işte. Ankara'da güzel estetik 10 nokta belirleriz mesela. Pentax ile çekilmiş yüksek kalite bir video oluştururuz. Güzel referans olabilir. Referansı geçtim güzel bir organizasyon olabilir. 10 nokta değil tek başıma 12736178 nokta da yaparım da tek başına olduktan sonra bir anlamı yok. :) Şöyle birkaç kişi olsak işin mutfak kısmında da bir şeyler öğrenebiliriz. Bir tür workshop yani.
PENTAX K-3