Gönderen Konu: K5 değiştirmeye değermi ?  (Okunma sayısı 7507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: K5 değiştirmeye değermi ?
« Yanıtla #15 : 25 Ağustos, 2015, 10:34:57 »
Lensi değiştirilebilir fotoğraf makineleri ile ile ilgilenmeye başladığım gün öğrendiğim bir şey varsa o da snapsport karşılaştırmalarının hiç bir anlam ifade etmediği olmuştur.

Canon 10000 tane objektifi var. (Canon'a 10 puan)
Pentax 100 tane objektifi var. (Pentax'a -10 puan)

Model karşılaştırmasında şu tip bir kısas vardı. O andan sonra ben de Snapsort'u yargılamaya başlamıştım. Böyle negatif puan verecekse Pentax'ın M objektiflerini puanlamaya eklemeliymiş. Karşılaştırmalar şu şekilde mantıklı olabilir, teknik değerleri tek sayfada bulabiliyoruz o kadar. :) Atıyorum, kaç mp? Sensör boyutu? Pil ömrü? Fiyatı?
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Ağustos, 2015, 00:58:10 »
Snapsort bir fotoğraf makinesiyle bir tırnak makasını karşılaştırsa fotoğraf makinesine 82 tırnak makasına da 79 puan verir,altına da disadvantages olarak tırnak makası cant take pictures yazar..

Çevrimdışı sonsuz

• Üye
  • **
  • Hala zaman var!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Ağustos, 2015, 01:50:23 »
Benim için tek eksik tarafı video konusu.Videoda Af yapmıyor. Ama sadece bunun için değiştirilir mi k5 değiştirilmez. Elimizdekinin değerini bilmezsek amatör olarak fazla kendimizi geliştiremeyiz. Uzun zamandır kullanıyorum K5 i. Hala hakkını vererek kullandığımı düşünmüyorum. Aslında k5 bana fazla sanırım :) 2-3 yıl daha beni idare etmesi konusunda anlaşmaya vardık. K5 e ihanet etmek olmaz.

Teknolojinin gelişmesi ve kapitalist dünyanın ürettiği gereksinim duygusu malesef ben dahil herkesi sömürüyor. İlerde fotoğrafçılık diye bir sanat kalmayacak gibi.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos, 2015, 01:51:42 Gönderen: sonsuz »
☆Pentax K5☆
《Pentax-DA 10-17mm F/3.5-4.5》《Pentax-M 28mm F/2.8》
《Pentax-DA 35mm F/2.8 Lmt》《Pentax-M 50mm F/1.7》
《Pentax-DA 50-135mm F/2.8》《Vivitar-M 200mm F/3.5》

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Ağustos, 2015, 11:32:04 »
Benim için tek eksik tarafı video konusu.Videoda Af yapmıyor. Ama sadece bunun için değiştirilir mi k5 değiştirilmez. Elimizdekinin değerini bilmezsek amatör olarak fazla kendimizi geliştiremeyiz. Uzun zamandır kullanıyorum K5 i. Hala hakkını vererek kullandığımı düşünmüyorum. Aslında k5 bana fazla sanırım :) 2-3 yıl daha beni idare etmesi konusunda anlaşmaya vardık. K5 e ihanet etmek olmaz.

Teknolojinin gelişmesi ve kapitalist dünyanın ürettiği gereksinim duygusu malesef ben dahil herkesi sömürüyor. İlerde fotoğrafçılık diye bir sanat kalmayacak gibi.

İleride ne olur bilmiyorum ama video da af yapabilen makineler de af konusunda pek başarılı değiller. Arkadaşımda canon 70d var. Bu konuda çok övülüyor ama onun af sistemine güvenerek video çekimi yapılamaz.

Video ve fotoğraf bir arada kullanılabilen en "kullanışlı" cihazlar cep telefonları galiba.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Ağustos, 2015, 12:06:16 »
Bir DSLR nin video konusunda başarılı olmasını istiyorsanız fotoğrafından pek üstünlük beklememek lazım. Video konusunda başarılı cihazlar panasonic ve sony modellerinde mevcut onlarında onlarında fotoğraf çıktıları fazla başarılı olmuyor. Zaten dslr lerin çektiği videoyu artık cep telefonlarıda çekebiliyor gerçek anlamda film kalitesinde video elde etmek için başarılı bir gövdeniz olsada bu iş için yardımcı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. O yüzden bir dslr gövde de video özelliğinin olmaması bence daha iyi olurdu sensör ömrü açısından.
yani şu şekilde
« Son Düzenleme: 26 Ağustos, 2015, 12:07:42 Gönderen: ysf044 »