Gönderen Konu: Oguzhan adli kullanicinin yaptiklarini burada topluyalim..  (Okunma sayısı 11823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
Siz acmiyorsunuz ben aciyim ilanlarimi kirletmeyin ne varsa dökülün k5 mi aliyorum lensmi almiyorum anlasamiyormuyum napiyorum yazin buraya alin cevabinizi.. bunuda yapan tektir forumda... bezdirdiniz beni alip alamadigim satip satamadgim kimseyi ilgilendirmez anlasamadiysam anlasamam bakalim nekadar hastalikli insan yazicak buraya merak ediyorum...

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oguzhan adli kullanicinin yaptiklarini burada topluyalim..
« Yanıtla #1 : 24 Ocak, 2016, 11:09:42 »
Burasi kucuk bir forum.. Sen de anladigim kadariyla ucuza alip,bir miktar kar koyarak satmaya calisiyorsun.Haliyle bu insanlarin gozune batiyor.

Aslinda anormal olan bisey yok ama, hem uslubun hem de piyasa belliyken "oluculuk" denecek sekildeki davranislarin insanlari rahatsiz ediyor.

Bir uyari da yapayim: Pentax piyasasi dar bir piyasa oldugu icin, buradan kazanacagin para, moralinin bozulmasina degmez.

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ocak, 2016, 13:38:58 »
Burasi kucuk bir forum.. Sen de anladigim kadariyla ucuza alip,bir miktar kar koyarak satmaya calisiyorsun.Haliyle bu insanlarin gozune batiyor.

Aslinda anormal olan bisey yok ama, hem uslubun hem de piyasa belliyken "oluculuk" denecek sekildeki davranislarin insanlari rahatsiz ediyor.

Bir uyari da yapayim: Pentax piyasasi dar bir piyasa oldugu icin, buradan kazanacagin para, moralinin bozulmasina degmez.

Simdi soyle bi durum var ben ticaret yapmiyorum benim elimde 2 lens bi kx var ama kimse bunu anlamiyor dediginiz gibi dar piyasa ticaret yapsam bunu deil canonu secerim ben kullanicagim lensleri aliyorum bakiyorum hosuma gitmesse satiyorum ve ayni fiyata veriyorum ama insanlar anlamiyor sucluyor ben sana sattim bi lens mesela sen gittin satiyorsun gene banane satabilrsin mal senin burda yazanlara dikkat ediyorum hep benle anlasamayip hala satmaya calisanlar napiyim benim sucum nedir piyasasi yokki bu markanin bi degeri olsun !

Çevrimdışı ÇAĞ

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ocak, 2016, 15:46:18 »
Pardon da seninle anlasamayip başka alıcı aramasinda ne gibi bir yanlış taraf var ben o kısmı anlayamadım. Zamaninda senden almış olmasi yine seninle anlaşıp sana satacağı sana öncelik taniyacagi anlamına gelmez. Ki benim şahsi görüşümdur yanlış anlama, aldığım fiyata satıyorum demişsinya mesela, bu oldukça goreceli ve değişken bir durumdur. Nasıl diye soracak olursan, o anki piyasa değeri, dolar durumu, senin kullandığın süre vs vs buna benzer daha birçok faktör senin aldığın gövdenin ya da lensin fiyatini arttirici ya da düşürücü rol oynayabilir. Ayrica hepsini geçtim senin satis prensibin aldigin fiyata satmak olabilir ama herkes bu prensipte olacak diye bir şart kosamazsin. Tok saticidir acelesi yoktur bekler ve inan bene aradığı alıcıyı er ya da geç muhakkak bulur,  kimsenin bunu sorgulama hakki olamaz. Zaten kendi yağında kavrulan küçük ama samimi bir topluluğuz, saygi ve anlayışımızı yitirerek bunu zedelemenin anlamı da gereği de yok. Son olarak birileri yorum yapsın diye başlık açıp bakalım kac tane hastalıklı insan yazacak buraya şeklinde saygısız hareketlere de hiç ama hiç gerek yok. Bir lensi bir gövdeyi cok istiyor olabilirsin, istediğin olmuyor diye saygi seviyemizi yitirmemek gerek. Fani şeyler bunlar, güzel bir hobimiz (kimimizin ise işi) var keyfini çıkaralım rica ediyorum. Saygılar.
PENTAX K3
Tamron 70-200mm F:2.8 | Pentax 18-270mm F:3.5-6.3 SDM

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ocak, 2016, 16:09:39 »
Pardon da seninle anlasamayip başka alıcı aramasinda ne gibi bir yanlış taraf var ben o kısmı anlayamadım. Zamaninda senden almış olmasi yine seninle anlaşıp sana satacağı sana öncelik taniyacagi anlamına gelmez. Ki benim şahsi görüşümdur yanlış anlama, aldığım fiyata satıyorum demişsinya mesela, bu oldukça goreceli ve değişken bir durumdur. Nasıl diye soracak olursan, o anki piyasa değeri, dolar durumu, senin kullandığın süre vs vs buna benzer daha birçok faktör senin aldığın gövdenin ya da lensin fiyatini arttirici ya da düşürücü rol oynayabilir. Ayrica hepsini geçtim senin satis prensibin aldigin fiyata satmak olabilir ama herkes bu prensipte olacak diye bir şart kosamazsin. Tok saticidir acelesi yoktur bekler ve inan bene aradığı alıcıyı er ya da geç muhakkak bulur,  kimsenin bunu sorgulama hakki olamaz. Zaten kendi yağında kavrulan küçük ama samimi bir topluluğuz, saygi ve anlayışımızı yitirerek bunu zedelemenin anlamı da gereği de yok. Son olarak birileri yorum yapsın diye başlık açıp bakalım kac tane hastalıklı insan yazacak buraya şeklinde saygısız hareketlere de hiç ama hiç gerek yok. Bir lensi bir gövdeyi cok istiyor olabilirsin, istediğin olmuyor diye saygi seviyemizi yitirmemek gerek. Fani şeyler bunlar, güzel bir hobimiz (kimimizin ise işi) var keyfini çıkaralım rica ediyorum. Saygılar.

Iyi guzel yazmissinizda ben kimseye bisey demiyorum ki soylediginiz seyleri insanlar bana diyor bende biktigim.icin buraya actim hastalikli insan yazmamin sebebi soyledigim.tarzdaki insanlarin yazmasi sizin deil siz gormediniz sanirim ama ben bir lens bir makina almaya kalksam anlasamayalim fiyat konusunda veya guven konusunda bunu bile soylemek icin konular acildi siz neyden bahsediyorsunuz ben aldigim fiyata satiyorum dogru cunku ticaret yapmiyorum yapanlarda beni ilgilendirmez lakin bunu anlamayan cok insan var sadece sordugum icin mesela lensi ticaret yapiyorsun diye suclayanlar var ben bundan dolayi buraya yazdim ilanlarimi kirletmek yerine buraya yazin diye adam yazmis k5 im varmis onunda k5 ini almaya calismisim anlasamamisiz fiyatta nebicim insanmisim ticaret yapiyormusum ornek bu basiniza gelmediyse anliyamassiniz

Çevrimdışı ÇAĞ

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak, 2016, 16:20:52 »
İster ticaretini yaparsın ister 5 tane k-5 alir turşusunu kurarsın. Buna da kimse karışamaz, kimse sende zaten k-5 var niye benim k-5imi almak istiyorsun diyemez, belki kardeşine eşine dostuna alacaksın belki de ticaretini yapacaksin kime ne? İki taraf içinde aynı şeyi söylüyorum, buyutmenin gereği yok. 1200 liraya satılan bir urune sen 800de teklif edebilirsin 900de teklif edebilirsin, ölücü olmak etiklik açısından tartisilabilir ama kanun dışı ya da ahlaksız bir durum değil bu. Karşı tarafin sinirlenmesine gerek yok bu yüzdende. Olmaz kardeş en son 1100 yapabilirim der olur biter, ne diye uzatilir bu muhabbetler hiçbir zaman anlayamadim ben.
PENTAX K3

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak, 2016, 16:29:43 »
İster ticaretini yaparsın ister 5 tane k-5 alir turşusunu kurarsın. Buna da kimse karışamaz, kimse sende zaten k-5 var niye benim k-5imi almak istiyorsun diyemez, belki kardeşine eşine dostuna alacaksın belki de ticaretini yapacaksin kime ne? İki taraf içinde aynı şeyi söylüyorum, buyutmenin gereği yok. 1200 liraya satılan bir urune sen 800de teklif edebilirsin 900de teklif edebilirsin, ölücü olmak etiklik açısından tartisilabilir ama kanun dışı ya da ahlaksız bir durum değil bu. Karşı tarafin sinirlenmesine gerek yok bu yüzdende. Olmaz kardeş en son 1100 yapabilirim der olur biter, ne diye uzatilir bu muhabbetler hiçbir zaman anlayamadim ben.

Bak suan benim demek istedigimi anladin ve durum aynen budur benim ismimi soylemelerinin tek nedeni budur sinirlenmemin nedeni budur

K50 alalim dedik 650 anlastik get le alayim dedm yok dediler bi arkadasina gonder ondan aliyim dedim yok dediler en son olmadi ok almayalim dedim geldi buraya yazdi assalayici tavirla.

K5 alalim dedik arkadasa bende vardi zaten fiyat verdik anlasamadik yukarida konumu kirletti yazdi

Lens aldim fiyatta anlastik surat yapti sonrasinda geldi yazdi yav verme zorlami aldik

Bunlar daha bir kaci daha kimler yazmadiki :) sirf anlasamadik alamadim diye veya verdigim fiyat hoslarina gitmedi diye ki tiacret yapmadigimi yuz kere soyledim.m

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ocak, 2016, 16:31:28 »
Bir kisiye kotu söz soylediysem uzduysem bunlar haricinde yazsin buraya

Çevrimdışı ÇAĞ

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak, 2016, 16:40:12 »
Neyse, nacizane tavsiyem taraflar bu tur konuları uzatmadan kapatsinlar ve kimse kimseyi yargilamasin sorgulamasin isteyen istedigini istedigi fiyattan alir istedigi fiyattan satar. Aliciysan saticiysan ozelden sorarsin teklifini yaparsın anlasirsan alirsin satarsin anlasamadiysan eyvallah dersin olur biter. Anlayışsız bir toplum olduk gerçekten. Hiçbir şeye anlayış gösteremiyoruz. Rahatsız olan varsa bakıp geçsin dur ben bi laf atayim şuna demesin, yok yere huzursuz bir ortam oluşmasın. Herkese iyi forumlar.
PENTAX K3

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ocak, 2016, 16:42:47 »
Neyse, nacizane tavsiyem taraflar bu tur konuları uzatmadan kapatsinlar ve kimse kimseyi yargilamasin sorgulamasin isteyen istedigini istedigi fiyattan alir istedigi fiyattan satar. Aliciysan saticiysan ozelden sorarsin teklifini yaparsın anlasirsan alirsin satarsin anlasamadiysan eyvallah dersin olur biter. Anlayışsız bir toplum olduk gerçekten. Hiçbir şeye anlayış gösteremiyoruz. Rahatsız olan varsa bakıp geçsin dur ben bi laf atayim şuna demesin, yok yere huzursuz bir ortam oluşmasın. Herkese iyi forumlar.

Keske dedigin gibi olsa olmuyor bi kac bisey lazim sormaktan cekiniyorum artik mesela satabilicek adaminda önüñü kapatiyorlar

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Ocak, 2016, 20:37:36 »
Ben o başlıkta da yazmıştım, ne bu kullanıcıyı ne de ondan alım-satım yapan diğer kullanıcıları tanırım. Ama aynı kişinin hem alınık 50mm A1.7 ilanını, hem de satılık ilanını görünce küçücük forumda sinirlenmemek elde değil. Aynı kişi, aynı lens için alıcı ilanında 150-200 isteyenler yazmasınlar bile diyor, (o başlıkta da mesaj silinmişti diye anımsıyorum ama yanılıyor olabilirim), bir başka başlıkta yine aynı lens için 190 lira istiyor. Yine başka bir başlıkta bir lensi 50 liraya alıyor, üzerinden bir hafta geçmiyor, aynı lensi kendi ilanında 100 liraya görüyoruz, bana zaten kargoyla 80'e gelmişti diyor bir de üzerine.

Şurada bir avuç insanız zaten, burada ilanı olan bir lensi bir fiyata alıp, bir hafta geçmeden iki katı fiyatına ilan açmak bence buraya uygun bir davranış değil.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Ocak, 2016, 21:20:15 »
Aradığınızda bilet alıyordum konuşmaya odaklanamadım.

Siz bana diyorsunuz ki "bir arkadaşım lensinizi almak istiyor fakat 140 lirası var".

Ben konuya "pazarlık yoktur" yazdığım halde bunu belirtince de diyorsunuz ki "satamam dersiniz olur biter".

Birincisi ben ben oraya yazdığım halde 150 liralık objektif 140 olur mu demeniz benim yapmaktan çekineceğim birşey.

2. Düşüncem ise bir insan 140 lira bulabiliyor fakat 10 lira daha ekleyip objektifi almak yerine, 140 lira olur mu diye soruyor.. Hani araba değil ki bu 45 bin liram çıkmadı 44 bin lira olur mu diyesiniz..  10 lira yahu. 10 lira ucuza satmak beni etkilemez fakat ben buna inanamıyorum. Objektif kaç haftadır duruyor gerekirse dostum 2-3 gün bekletir misin 10 lira bulayım halledelim dersin tamam derim.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ocak, 2016, 21:21:22 »
Ben o başlıkta da yazmıştım, ne bu kullanıcıyı ne de ondan alım-satım yapan diğer kullanıcıları tanırım. Ama aynı kişinin hem alınık 50mm A1.7 ilanını, hem de satılık ilanını görünce küçücük forumda sinirlenmemek elde değil. Aynı kişi, aynı lens için alıcı ilanında 150-200 isteyenler yazmasınlar bile diyor, (o başlıkta da mesaj silinmişti diye anımsıyorum ama yanılıyor olabilirim), bir başka başlıkta yine aynı lens için 190 lira istiyor. Yine başka bir başlıkta bir lensi 50 liraya alıyor, üzerinden bir hafta geçmiyor, aynı lensi kendi ilanında 100 liraya görüyoruz, bana zaten kargoyla 80'e gelmişti diyor bir de üzerine.

Şurada bir avuç insanız zaten, burada ilanı olan bir lensi bir fiyata alıp, bir hafta geçmeden iki katı fiyatına ilan açmak bence buraya uygun bir davranış değil.

Kazanabiliyorsa bravo valla.
Yaklaşık 7-8 yıldır forumdan bişeyler alıp satarım. Aldığım fiyata yada üstüne sattığım bişey olmamıştır herhalde. Hep zarar. Ama hobi olduğu için problem değil.

Çevrimdışı veyselu

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ocak, 2016, 23:02:33 »
bu aralar zaten "bi arkadaşa alacaz, üç kuruş parası varmış" deyip 5 kuruşluk mala talip olmalar moda oldu... bu başlığı açan kişiyi bilemem ama sahibinde.com da en 10 tane mesaj almışımdır böyle.
-Pentax K-30
-Tamron 17-50mm

İzmir

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ocak, 2016, 09:10:15 »

Sen burda komple yanilmissin benim hic 50m a1.7 im olmadi iyi gunler

RASKOLY ADLI KULLANICI HAKKINDA...

Başlatan zahrey

Yanıt: 1
Gösterim: 2524
Son İleti 08 Ekim, 2015, 23:02:31
Gönderen: Baha