Anket

Sitemizden memnun musun?

Memnunum
Memun değilim
Tanımaya çalışıyorum

Gönderen Konu: Sitemizden memnun musun?  (Okunma sayısı 19561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namikyildirim

• Üye
  • Pentaxla Canım Pentaxla
    • Profili Görüntüle
    • http://500px.com/namikyildirim
Ynt: Forumumuzdan memnun musun?
« Yanıtla #30 : 30 Ekim, 2012, 00:50:19 »
Yeni katıldıım sayılır ama birçok arkadaşla abilerimlee tanıştım kaynaştım hemen. Makinamı satmaktan vazgeçtim mesela  Ercan Abi sayesinde :) Gerçekten sıcak ortam bölge bölge toplantılar yapılırsa ve taartışıldığı üzere sitemiz yönetici yardımcı konusunda biraz daha aktif olursa daha sıcak bir ortam oluşacaktır diye düşünüyorum...Diğer sitelerden farkımız olsun ki biz biz olalım...
K-5 || A 50 mm F1.7 || Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM II || Helios 58 mm 44-M3 ||

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Ekim, 2012, 14:26:56 »
Arkadaşlar tartışmaya meyil vermek istemiyorum tabi ama siteye gelmeleri için büyük efor harcadığım 2 sanatçı (yada kimine göre bilgili) hocamız artık siteye çok girmeme konusunda, daha çok bana özel birebir konularda destek olma kararı aldılar ki bu karar tamamen bizim suçumuz (biz, hepimiz demek).

Kaldı ki yakın tarihte farklı bir kültür olarak belgesel fotoğrafçısı bir hocamızı bizlere yardım etmesi için ikna etmiştim. Ne varki tam üye olacağı esnada sitemizdeki tartışmaya şahit oldu. Ve birden fikir değiştirerek ileri bir tarihte üye olmasının daha uygun olacağını fikrine kapıldı.

İşinin ehli insanlar ellerinden geldikçe forumlardan uzak durmaya çalışıyorlar. Biz onlar için uygun ortam sağlamadıkça sanırım onlar bize tecrübelerini aktarmaya pek hevesli olmayacaklardır.

Elimden geldikçe ortamın kalitesi için çabalamaya devam edecem. :) Şuan bile birçok foruma göre çok iyiyiz. Her zaman dahasını isteyemeli... Bu başlıktaki ustalardan isteğinizi okutacam. Umarım olumlu karşılayacaklar.. :)
« Son Düzenleme: 30 Ekim, 2012, 14:32:16 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #32 : 30 Ekim, 2012, 17:34:33 »
Arkadaşlar tartışmaya meyil vermek istemiyorum tabi ama siteye gelmeleri için büyük efor harcadığım 2 sanatçı (yada kimine göre bilgili) hocamız artık siteye çok girmeme konusunda, daha çok bana özel birebir konularda destek olma kararı aldılar ki bu karar tamamen bizim suçumuz (biz, hepimiz demek).

Kaldı ki yakın tarihte farklı bir kültür olarak belgesel fotoğrafçısı bir hocamızı bizlere yardım etmesi için ikna etmiştim. Ne varki tam üye olacağı esnada sitemizdeki tartışmaya şahit oldu. Ve birden fikir değiştirerek ileri bir tarihte üye olmasının daha uygun olacağını fikrine kapıldı.

İşinin ehli insanlar ellerinden geldikçe forumlardan uzak durmaya çalışıyorlar. Biz onlar için uygun ortam sağlamadıkça sanırım onlar bize tecrübelerini aktarmaya pek hevesli olmayacaklardır.

yanlış bir bakış açısı ! "bizim suçumuz" derken biz birileri için mi burada bulunuyoruz veya kendimiz için mi bulunuyoruz ki bir suç işlemiş olalım.buradaki herkesin gayet tabii hakkıdır tartışmak.hem  o şahısların bu yüzden üye olmaktan vazgeçmesi ne kadar doğru orasıda tartışılır.burada paylaşım yapılıyor yorumlar yapılıyor ortak bir platform oluşturulmuş.Şu ana kadar siteye ve üyelere büyük katkısı olan abilerimle,kardeşlerimle arada fikir ayrılığına düşsemde tartışsakta sonuçta hala burada paylaşıma devam ediyoruz.şu an bu durumda olduğu gibi :)
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 26 Nisan, 2015, 18:44:36 »
Yeni üyelerimiz var. Acaba onların ilk düşünceleri nedir? :)

Anket oylarını üyeler istedikleri zaman değiştirebilirler. Geçmiş oylamalar da buna dahil. Olumsuz puan verip anketi trollemeye gerek yok. :) Ancak hakikaten olumsuz puan verecek bir şey gören varsa olumsuz puanını verip mutlaka eleştirmelerini bekliyorum. Teşekkürler.
PENTAX K-3

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sitemizden memnun musun?
« Yanıtla #34 : 27 Nisan, 2015, 11:15:04 »
foruma üye oldum ertesi gün lens aldım,epey motive edici bir forum memnunum.sizde biz yeni üyelerden memnun musunuz : )

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Nisan, 2015, 11:58:22 »
Şahsen ben memnun değilim forumdan çok forum ahalisinden dolayı birazda, ne kız tarafına ne erkek tarafına müdahil olmayan düğüncüler gibi sadece izliyorlar ne olacak diye paylaşım yok mesaj yok eleştiri yok katkı yok ben çözemedim bu fotoğraf forumlarını bilemiyorum belkide ben normal değilim bu tür ortamlarda fazla aktivasyon bekliyorum galiba

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Nisan, 2015, 12:50:31 »
Bilinenin aksine PentaxTürk üyeleri ve ziyaretçiler tarafından Pentax ile ilgili çoğu bilgiye erişilen popüler bir forum.

Fotoğrafçılık ve Pentax ile ilgili merak edilen öğrenmek isteyenlerin başvuru merkezi haline gelmiş gibi. Forum üyelerinin büyük çoğunluğu amatör ve bu işe yeni başlamış olmasından dolayı sorularını genelde özelden sordukları bir gerçek. Paylaşımın konu açma, mesaj yazma olarak algılamak yanlış olur. Konulara giriş çıkış bilgi edinme en büyük paylaşımdır. Bu konuda adminimiz istatistikleri takip etmektedir.

Fotoğraf karelerinin yayınlanması ve yorum yapılmasının tüm forumlarda olduğu gibi geri planda olduğu bir gerçektir. Resim ve fotoğraf bilgisi olmayanların yorum yapması bazen itici ve yanıltıcı oluyor. Yorumlarda ufuk çizgisinden veya fotoğraf karesindeki bir bölgenin patlamış olması dile getirilmesi kadar itici bir şey olamaz, varsın bu haliyle devam etsin isterim.

Forumlarda bilgi paylaşımı sözkonusu olur, şıracı-bozacı ilişkisi veya gruplaşma/itibarsızlaştırma olmaz. Sanatçı veya profesyonel kadroyu kendini bilmez bazı çokbilmişler sayesinde foruma kazandıramadık, olanlarda aktif değil. Makamının önünden geçemediğimiz kişileri itibarsızlaştırma gayretleri sürüp gitti.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 27 Nisan, 2015, 13:24:15 »
Bu tarz forumların asıl yapısı amatör kullanıcıların aktif olduğu bir yerdir usta fotoğrafçıların forumlarla alakadar olduğu pek görülmemiştir. Herkesten tam fotoğrafçılık bilgisi aramak yanlış olur, sen bilmiyorsan yorum ve tavsiye yapma demekte yanlış. Önemli olan hiyerarşi olmadan ortak bir paylaşım ortamı yakalamaktır. Bu camiada kendini usta niteleyipte forumlarda nikon d800e ile fuci aynasızları kıyaslayıp herkese fuci alın tavsiyesinde bulunan ustacıklarda gördük.

Ustalar veya usta olduğunu idda edenlerin yorumu ve yol göstermesinden çok normal kullanıcıların tavsiyesi daha makbul bence. Eklenen bir fotoğrafa iyi olmuş kötü olmuş şöyle olsaydı daha güzel olurdu diye herkesin yorum yapması daha güzel olur hem samimiyeti artırır hemde forumun 2. el ilanları ila forum kavgalarına olan ilgi alakaları dağılmış olur. Forumun artık belli kişiler tarafından bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinden çıkıp herkesin bilgi ve fotoğraflarını paylaşacağı bir yer olur.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Nisan, 2015, 16:02:40 »
foruma üye oldum ertesi gün lens aldım,epey motive edici bir forum memnunum.sizde biz yeni üyelerden memnun musunuz : )

Ahaha :)) Kendi adıma konuşmam gerekirse genelde gayet memnunum. :))

Fakat hakikaten gördüğüm 2 eksiklik var; iletişim ve tutku. Tanışma, buluşma, organizasyonlarda bu kadar ileri üşengeçliği görünce hayret ediyorum. Tutku ise bambaşka bir konu. İçimizde hakikaten bir fotoğraf tutkusu yok gibi. Bu 2 nokta üyelere eleştirim olsun. :)
« Son Düzenleme: 27 Nisan, 2015, 16:03:34 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 27 Nisan, 2015, 16:18:51 »

Fakat hakikaten gördüğüm 2 eksiklik var; iletişim ve tutku. Tanışma, buluşma, organizasyonlarda bu kadar ileri üşengeçliği görünce hayret ediyorum. Tutku ise bambaşka bir konu. İçimizde hakikaten bir fotoğraf tutkusu yok gibi. Bu 2 nokta üyelere eleştirim olsun. :)

Katılmamak elde değil, hazır konu başlığı açılmışken üyelere de fikirlerini sormuş olalım paylaşımın artması için neler yapılmalı ?
Ben fotoğraflara ve mesajlara beğen butonu eklensin diyorum

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 27 Nisan, 2015, 16:26:59 »
bu tür forumlarda en büyük eksiklik duyguları ifade edecek teknoloji yetersizliği :) yazarak bazen söylemek istemediğiniz kadar kırıcı anlaşılıp sonrada çok değişik noktalara konuların geldiğini görüyoruz.en güzeli üyelerin birbirini yüzyüze tanıma ortamları oluşturmak.o zaman hem daha doğal hemde dostane yazılar yazılır gibime geliyor.örneği vermek istemiyorum ama gördüğüm bu.ben forumdan çok şey öğrendim.bu yüzden halen burdayım.giden arkadaşlardanda olurda okuyan varsa haklarını helal etmelerini isterim şahsen.saygılarımla
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 27 Nisan, 2015, 19:20:38 »
Bence eklenen fotoğraflar ana sayfada goruntulenmeli.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 31 Ocak, 2016, 20:11:24 »
Bence eklenen fotoğraflar ana sayfada goruntulenmeli.

Mesaj 27 Nisan'dan beri alınıyor. :)) Fakat teknik hatalarla boğuşuyoruz. Son 24 saatte inanılmaz derecede iyileştirmeler yapıldı. Tabi üyelere yansıyan pek bir şey yok ama hakikaten fazlasıyla çalışıyoruz. Şuan yeni yayına girdiğimiz blog içine fotoğraflar gelecek mutlaka. Ve portal içindeki son iletileri de yayınlayacağız.

Tabi bunun için yavaş olmak zorundayız. Bir yeri iyileştirirken başka bir yeri bozuyor olabiliyoruz. Her yaptığımız değişimi 24 saat takip etmek durumundayız. Şuan ki sistem stabil şekilde rayına otursa mutlaka yapılacak.
PENTAX K-3

Sitemizin Yeni Modelinden Memnun musunuz?

Başlatan Baha

Yanıt: 8
Gösterim: 3954
Son İleti 13 Şubat, 2016, 17:16:06
Gönderen: Baha