Gönderen Konu: Banyo + Tarama + Baskı  (Okunma sayısı 11046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KazmBayram

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Banyo + Tarama + Baskı
« : 17 Mart, 2016, 11:46:04 »
Evde bulduğum yaklaşık bi 10-30 senelik diye tahmin ettiğim flimlerin baskısını almak istiyorum. İzmir içinde bildiğiniz önerebiliceğiniz yer var mı ?

( Fiyat konusunda bilgisi olanlar var ise belirte bilirmi ?  )
Bir garip insan..

Samsung Nx 1000
Samsung 20-50
Samsung OIS 50-200

Çevrimdışı KazmBayram

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Banyo + Tarama + Baskı
« Yanıtla #1 : 17 Mart, 2016, 17:12:10 »
Evde bulduğum yaklaşık bi 10-30 senelik diye tahmin ettiğim flimlerin baskısını almak istiyorum. İzmir içinde bildiğiniz önerebiliceğiniz yer var mı ?

( Fiyat konusunda bilgisi olanlar var ise belirte bilirmi ?  )

Banyo + Taramayı gün içerisinde 15 TL'ye yaptırmış bulunuyorum. Geriye sadece baskı kaldı onun içinde tanesi 0,65 Krş'dan fiyat aldım, kısmetse işten fırsat bulduğum zaman onu da halledicem.

Baskı için daha uygun fiyatlı yer bilen var ise yardımcı olursa sevinirim. ( 0,65 Krş çok bi mebla değil lakin yaklaşık 6-7 adet 36lık flimde biraz sarsabilir bu aralar.  )
Bir garip insan..

Samsung Nx 1000
Samsung 20-50
Samsung OIS 50-200

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Mart, 2016, 11:15:29 »
Fiyatları bazen yüksek buluyorum. Uzun süre bu işin hizmetini verince 15 lira ve 65 kuruş bana yüksek gibi geliyor fakat sonra düşünüyorum maliyetine yapacak değil ya. :) O zaman normal diyorum. Şundan 10 sene önce bile maliyet 9-10 kuruştu fakat doları uçtu, zamlar geldi... Güncel fiyatları bilemesem de makul gibi.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı KazmBayram

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Mart, 2016, 14:02:43 »
Üniversitenin ilk seni fotoğrafçılık dersi vizesinde 35 krş. Almıştım en son yanı direkt baskı yaptı dijitalde çektiğim için . Akşama alıcam taramaları çok farlı Bi dünyamış analog özellikle de ne çıkıcak diye heycanla beklemeksi birde 30 senelik de olanları var sayarsak anısı falan heyecan verici en kısa sürede anolog alma isteiği oluşturdu bende [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bir garip insan..

Samsung Nx 1000
Samsung 20-50
Samsung OIS 50-200

Çevrimdışı selluka

• Üye
  • **
  • Ali AKBINAR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mart, 2016, 11:20:54 »
Parasını geçtim artık yapan yer bulmak bile zor. Manisada banyo yapan bir iki dükyan var. Gerisi ya kabul etmiyor ya da İzmir e gönderiyor filmleri banyo için. Siyah beyaz banyo dediğinizde insanlar  boş boş yüzünüze bakıyor

Çevrimdışı KazmBayram

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mart, 2016, 11:30:44 »
Parasını geçtim artık yapan yer bulmak bile zor. Manisada banyo yapan bir iki dükyan var. Gerisi ya kabul etmiyor ya da İzmir e gönderiyor filmleri banyo için. Siyah beyaz banyo dediğinizde insanlar  boş boş yüzünüze bakıyor

Ali bey İzmirdede aynı sorun var. Hadi ben SLR kullanan birisi değilim, sadece evde bulduklarımın banyosunu aldım.  Bi kaç sitede okuduğum şu şekilde bir cümle geçiyordu ' İzmir de bir çok yer banyo vs işlemler için Kemeraltında ki Hamza Rüstem'e gönderiyormuş flimleri. '

Bende Hamza Rüstem de yaptırdım işlemleri, gayet ilgi kişiler tavsiye ederim. İşten fırsat bulduğum taktirde çantamda bulunan diğer flimleride bırakıcam gün içerisinde.
Bir garip insan..

Samsung Nx 1000
Samsung 20-50
Samsung OIS 50-200

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mart, 2016, 13:34:17 »
Ben renkli banyosunu İstanbul'da Murat Ticaret'te yaptırıyorum. 12 liraydı diye hatırlıyorum yüksek çözünürlüklü tarama ile. Renklileri biriktirip Ptt kargo ile oraya gönderebilirsiniz bence, internetten gönderiyorlar taradıklarını, negatifi de yine kargoyla. Fazla film olduğunda daha uyguna gelebilir, hem de kaliteli iş yapıyorlar.

Çevrimdışı KazmBayram

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mart, 2016, 10:19:49 »
Ben renkli banyosunu İstanbul'da Murat Ticaret'te yaptırıyorum. 12 liraydı diye hatırlıyorum yüksek çözünürlüklü tarama ile. Renklileri biriktirip Ptt kargo ile oraya gönderebilirsiniz bence, internetten gönderiyorlar taradıklarını, negatifi de yine kargoyla. Fazla film olduğunda daha uyguna gelebilir, hem de kaliteli iş yapıyorlar.

Birgün analog makine alırda çekim yaparsam aklımda bulunsun. Bilgi için teşekkürler.
Bir garip insan..

Samsung Nx 1000
Samsung 20-50
Samsung OIS 50-200