Gönderen Konu: K-1 Amerika'da Satışa Başlıyor  (Okunma sayısı 3638 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
K-1 Amerika'da Satışa Başlıyor
« : 03 Mayıs, 2016, 01:04:24 »
Sanıyorum ki saat farkını da hesaba katınca TSİ 4 Mayıs sabahı Amerika'da kargo firmalarında dünyanın her yerine gönderilmek üzere K-1'ler olacak. :) Türkiye ile fiyat farkı 2000 lira dolaylarında olunca alacak kişi yurtdışından alacaktır. Aramızda satın alan var mı?
« Son Düzenleme: 18 Eylül, 2019, 22:08:29 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: K-1 Amerika'da Satışa Başlıyor
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs, 2016, 07:33:44 »
ben almadım ;D

Çevrimdışı Genno

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs, 2016, 12:48:52 »
Haziran ayında californiaya gidecegim. Fiyat vs konularda anlaşabilirsek dönerken getirebilirim yanımda 2 adet. (Eşimle gidecegim)

Çevrimdışı agkrin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs, 2016, 10:08:30 »
yakında türkiye ye gelir ama neden pentax k3 ii türkiyeye hala gelmedi
https://www.flickr.com/photos/131984776@N02/
pentax k5 ıı
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro
SMC PENTAX-DA* 1:2.8 50-135mm ED [IF] SDM
SMC Pentax-M 80-200mm F4.5

Çevrimdışı Serdar11

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs, 2016, 18:19:11 »
K-1'e ve özellikle ,ilk etapta, dağıtım konusuna ilgim olduğu için, yabancı site ve piyasaları da takip etmekteyim.
Dün son baktığım itibariyle, yurtdışı ( Kuzey Amerika merkezli ) dağıtım, önceki hali "Mayıs'ta Dağıtım" iken, yeni haliyle Haziran'a ertelenmiş görünüyor.
Türkiye dağıtımı da sanırım bu duruma paralel seyredebilir.

PENTAX K3ii'nin bizim piyasamızda yer almaması ise üzücü. Az miktarda bile olsa piyasada olup bizler ile buluşabilirdi.
"Nereye baksan, görecek bir şey vardır."
flickr
https://www.flickr.com/photos/144567319@N03/albums
----
Fotoğraf Makinesi:
- Sony A7II ; -Pentax K-1 -eğer kendi ülkemde, Dünya Piyasası Fiyatlarına uygun alabilirsem

Lensler:
- Carl Zeiss Jena DDR 50mm 2.8 ; - SMC Pentax-A 50mm 2.8 Macro ; - Cosina MC 50mm 1.4 ; - Auto Revuenon MC 50mm 1.4 ; - Vivitar Auto Macro 55mm 2.8 ; - Helios 44-2 58mm 2 ; - Jupiter 9 MC 85mm 2 ; - Jupiter 37 AM 135 mm 3.5 ; - SEL2870 3.5-5.6 ; - Vivitar Series 1 100-500mm

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs, 2016, 02:14:03 »
yakında türkiye ye gelir ama neden pentax k3 ii türkiyeye hala gelmedi

K-3 II'nin gelmemesi konusunda ben bir tavsiye sunmuştum. Beni dinleyerek getirtmediler. Amerika piyasasında K-3 II'ler indirim almışken yüksek fiyata euro bazlı K-3 II getirip satmaları imkansız gibiydi. Yani K-3 II'leri piyasaya sunmaya çok çok geciktiler. Ve hatta ellerinde daha K-3 dururken daha da bi imkansız oluyordu o K-3 II'lerin satışları. Keşke bu tarz ince tavsiyeler verip yardımcı olmak yerine çift haneli satışlara ulaşmanın başarı sayıldığı piyasada geriye yaslanıp nasıl rezil olacaklarını izleseydim. Bozuk K-r satıp, 2-3 gün sonra güler yüzle hemen iade alarak müşterilerini memnun eden bir firma kolay aklanamaz benim gözümde. Çünkü hem teşhir olan bozuk ürün satışları 1-2 tane değil hem de onların anlaştığı yetkili teknik servis kapı komşuları. Pencereden K-r'i uzatsalar teknik servis alır kontrol ederdi hani bu kadar basit bir şey. :)) :))
PENTAX K-3

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs, 2016, 02:31:38 »
K-1'e ve özellikle ,ilk etapta, dağıtım konusuna ilgim olduğu için, yabancı site ve piyasaları da takip etmekteyim.
Dün son baktığım itibariyle, yurtdışı ( Kuzey Amerika merkezli ) dağıtım, önceki hali "Mayıs'ta Dağıtım" iken, yeni haliyle Haziran'a ertelenmiş görünüyor.
Türkiye dağıtımı da sanırım bu duruma paralel seyredebilir.

PENTAX K3ii'nin bizim piyasamızda yer almaması ise üzücü. Az miktarda bile olsa piyasada olup bizler ile buluşabilirdi.

Açıkçası tam olarak önerim buydu. Stoklu getirmek yerine sorana HAYIR dememek için birkaç adet stoklara alın dedim. Fakat parasal olarak kazanç düşünmeyin diye altını çizdim. Sadece prestij mantığı ile birkaç tane getirilsin o kadar. Her mal çekimi esnasında da satış olmuşsa yerine gene 1-2 tane getirin ki kimseye YOK denmesin dedim. Fakat parasal kazanç sağlamayınca hiç getirmemeyi seçtiler. Tek hedef: Aralık 2015'te, TNB'de +x lira kazanç sağladık diyebilmek olunca... gerisini sizin takdirinize bırakıyorum. :)

Sıcak iletişimim olsaydı dağıtım konusunda daha net bilgi vermek isterdim. Malum K-1 ilk FF olarak bizim için çok özel bir yeri var. :) Tahmin edecek olursam onca nokta atışı tavsiyemden sonra biraz ders çıkarmışlarsa 15 gün içinde K-1'i stoklara koyacaklardır. Yoksa zaten olay K-3 II'lere döner, hiç getirmesinler daha iyi (mecaz).
PENTAX K-3