Gönderen Konu: Ebaydan Ürün Almak?  (Okunma sayısı 9533 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ebaydan Ürün Almak?
« : 30 Ocak, 2012, 12:46:59 »
http://www.ebay.com/itm/MXR-M-116-Fullbore-Metal-Pedal-High-Gain-15496-/220936662371?pt=Guitar_Accessories&hash=item3370d9ed63#ht_500wt_1054

Şöyle bir link buldum sadece ürünün fiyatı 125 liraya denk geliyor.Ebaydan hiç alışverişim olmadı Türkiye'ye gönderimi mevcut acaba alsam sorun yaşar mıyım gönderirler mi hiç anlamadığım için buraya sormak istedim ne dersiniz?

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ebaydan Ürün Almak?
« Yanıtla #1 : 30 Ocak, 2012, 13:02:37 »
http://www.ebay.com/itm/MXR-M-116-Fullbore-Metal-Pedal-High-Gain-15496-/220936662371?pt=Guitar_Accessories&hash=item3370d9ed63#ht_500wt_1054

Şöyle bir link buldum sadece ürünün fiyatı 125 liraya denk geliyor.Ebaydan hiç alışverişim olmadı Türkiye'ye gönderimi mevcut acaba alsam sorun yaşar mıyım gönderirler mi hiç anlamadığım için buraya sormak istedim ne dersiniz?

Paypalle ödeyin ve satıcıyla konuşup mutlaka normal posta ile getirin, bir şey olmaz, (mesela amerikadan geliyorsa USPS ile), eğer özel kargo firmaları ile getirirseniz (UPS FEDEX gibi), onlar gümrüğe sokup kendi gümrük komisyoncularına para kazandırmanız için burnunuzdan getirirler. Normal postada gümrüğe girebilir ama bu sınırın altında, üstünde olanların  ve gümrükçülerin yakaladıklarının % 20 vergisi vardır o kadar.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak, 2012, 13:13:57 »
Yani toplamda tahminen kaça patlar abi bana?

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ocak, 2012, 13:17:47 »
Yani toplamda tahminen kaça patlar abi bana?

GÜmrükte durdurulsa bile 250 doların altında oldugu için hiçbir şeye, ama satıcı Türkiyeye USPS ile gönderiyormu gönderiyorsa kaça gönderiyor bunları öğrendinizmi? FEDEX'le sakın kabul etmeyin.
« Son Düzenleme: 30 Ocak, 2012, 13:19:49 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ocak, 2012, 13:21:05 »
Abi shipping kısmında Turkey var buraya gönderdiğinde daha mı fazla para istiyorlar anlamadım şimdi..

Türkiye'de 200 lira bu pedalın 2. eli..

Eğer bu fiyata yaklaşacaksa hiç gerek yok zaten yurt dışından almaya ama eğer bu fiyata gelirse sorunsuz bunu almayı düşünüyorum.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ocak, 2012, 13:22:45 »
Abi shipping kısmında Turkey var buraya gönderdiğinde daha mı fazla para istiyorlar anlamadım şimdi..

Türkiye'de 200 lira bu pedalın 2. eli..

Eğer bu fiyata yaklaşacaksa hiç gerek yok zaten yurt dışından almaya ama eğer bu fiyata gelirse sorunsuz bunu almayı düşünüyorum.

+45 dolar FEDEX kargo parasıda var, USPS ile daha ucuz olur shipping.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ocak, 2012, 13:30:29 »
Anladım abi ok teşekkür ederim ben bir mesaj çakayım arkadaşa..

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ocak, 2012, 13:32:00 »
  Eğer başka türlü kargo yok ise    69.99$ + 45$ kargo = 114,99$ =  210TL civarı

Satılan mal için teklif önerme usulü var.... Eğer niyetin var ise (Emtia+kargo) ile toplam  teklif iletmen.

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Ocak, 2012, 13:35:17 »
Shipping kısmında Türkiye olması, satıcının ürünü Türkiye'ye de göndereceği anlamındadır. Örneğin bazı satıcılar şu veya bu ülkeye yollamıyoruz diye ibare koyarlar.
Yine shipping kısmında hangi ülkeye hangi servis ile gönderilebileceği ve buna ait nakliye fiyatı yazar.
Yeni düzenleme ile yanılmıyorsam 50 avro üzeri her ürün gümrüğe tabi oluyor. Kendiniz gümrük işlemini yapmak istiyorsanız, en yüksek fatura bedeli 1500 avro (dolar da olabilir tam hatırlamıyorum, ilgili gümrük müdürlüğünü ararsanız rakamı söylüyorlar), bu rakamı geçen ürünlerin gümrük işlemini komisyoncular yapıyor.
Sanılanın aksine gümrük işlemleri çok korkutucu değil. İzmir için söyleyecek olursam posta ile (USPS) yapılan gönderilerin gümrük işlemleri daha rahat halledilebiliyor (çünkü hava limanında olduğu gibi farklı farklı binalara gitmek zorunda olunmuyor).
Arslan Türegün

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ocak, 2012, 14:16:09 »
Sanılanın aksine gümrük işlemleri çok korkutucu değil.

Gümrükçüleri de PTT çalışanlarını da sevemedim gitti. Belki bana hep ters tipler denk geldi diye bilemeyecem.

Terbiyesizlik edip benden habersiz ürünü gönderene iade ederse bana teslim etmek yerine, ee haliyle sinirlendirebiliyor beni.

Adamlara anlatamadım, yasa adamın önünde bir yerinden yasa uydurup duruyor, kafana göre hareket etme.  Fiyatı ne ise ona göre vergisini al işte. İade neden ediyorsun? Orda çalışan, at gözlüğü takmış bikaç memura kalmış işimiz haberiniz olsun.

PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ocak, 2012, 01:10:14 »
refik çocuk hayatta bir şeyleri öğrenmen lazım çok acele ediyosun sanki bunu alıp yarın wembleyde konseremi çıkacan acele ve hızlı yapılmış işler sonunda hep yanliş birşeyleri birlikde getirir benim gelecegimi biliyordun neden söylemedin bana bu bir ıkıncısı aynı malı uzak doğu ülkelerindende bulabilirsin hem ucuz hemde gumrük derdi olmaz

Çevrimdışı Tonguç

• Üye
  • Sevgilerle.
    • Profili Görüntüle
    • Berkay Vuran
« Yanıtla #11 : 31 Ocak, 2012, 10:16:43 »
Refik ben sana benim RP80 i satayım daha ucuza
Birileri arkandan konuşuyorsa, onlardan öndesin demektir.
https://www.facebook.com/BerkayVuran

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Ocak, 2012, 10:56:15 »
Sağ ol Berkay sevemedim onları  :)

Kapıda Ödeme ile ürün satma

Başlatan aras

Yanıt: 2
Gösterim: 2339
Son İleti 27 Ağustos, 2012, 23:11:18