Gönderen Konu: Pentax K5-Canon Eos 60D  (Okunma sayısı 22335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thebesoldier

• Ziyaretçi
Ynt: Pentax K5-Canon Eos 60D
« Yanıtla #15 : 11 Temmuz, 2012, 11:20:38 »
sizce sony a 77#Nasıl ?

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Temmuz, 2012, 11:21:00 »
Bütçeniz uygunsa K-5 oldukça yeterli ve uzun süre sizi yolda bırakmayacak bir seçenek olacaktır.

thebesoldier

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 11 Temmuz, 2012, 11:42:24 »
pentax k5 tamam cepte son seçenek sony a77 sizce hangisi

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 11 Temmuz, 2012, 12:12:00 »
Sony kullananlar daha net bilgi verebilir ama bir kaç özellik vereyim belki fikir verir. A77 SLT bir gövde. SLR deki gibi hareketli ayna sistemi yok. Bunun yerine yarı geçirgen bir ayna var. Benim çok merak ettiğim ve başarılı bulduğum bir özellik bu. Bunun yanında vizör optik değil elektronik. Çoğunluk bu elektronik vizöre tepkili yaklaşıyor ama canlı canlı görmeden birşey demek yanlış olur. Bunun yanında Pentax'ta var olan ekipman/aksesuar bulamama sorununu kat ve kat fazlasıyla Sony için de yaşayacağınızı (Türkiye için) garanti edebilirim :D

thebesoldier

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 11 Temmuz, 2012, 16:03:53 »
zaten ben fazla lens almayacagm ki hem alırsam bile yurtdışından alacam sizce kalite olarak hangisi ama benim gönlüm k5 ten yana :)

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 11 Temmuz, 2012, 16:18:39 »
      Benden size tavsiye.... gönlünüzde hangi gövde varsa hiç kimseye danışmadan ona yönelmeniz. Zaten alacağınız gövde hangisi olursa olsun özelliklerini kullanamadan belkide bilmeden bir süre sonra değiştireceksiniz. En güzel gövde sizin ihtiyaçlarınıza cevap veren gövdedir. Ruhen kendinizi yakın bulduğunuz fotoğraf makinesini alırsanız daha sağlıklı fotoğraf kaydedeceksiniz. Fotoğraf makinesi gövdeleri her türlü ihtiyacınızı karşılamak maksadıyla üretilmaktedir.
      Böyle fantezilere kapılmak fotoğraf makinesi satıcılarına yarıyor. Marka, gövde veya sistem değiştirmek fanatiklik diye düşünüyorum. Amatörce yaptığımız bu hobinin cüzdana dokunmaması temennimiz. Aldığımız gövdenin fonksiyonlarını tanımadığımız ve kullanamadığımız bir gerçek. Zaten kullandığımız Fotoğraf Makinesi gövdelerinin yazılımı hariç hiçbir parçası firmaya ait değil. Sensör ayrı firma, işlemci ayrı firma, gövde ayrı firma, lens apayrı firmaya ait. Gövde üzerinde yazılı marka etiketini alıyoruz. Bunun tek istisnası Pentax optikler. Pentax objektifler Pentax'ı temsil ediyor; gövde yine karma...
     Gönüllü fanatiklik Türkiye'de Nikon ve Canon firmalara yarıyor. Gövdelerin büyük kısmına parça imal eden Samsung ve Sony adı bile geçmiyor. Türkiye dışındaki ülkelerde PENTAX sosyete marka olarak bilinirken, Türkiye'de eski kullanıcılar Pentax'a erişemezken, yeni kullanıcılar bu markayı tanımamaktadır.
      Siz siz olun kullanmakta olduğunuz DSLR gövdenin markasını bir yana bırakıp görüntü kaydetmeye, perspektif bilgisini geliştirmeye ve kadraj tesis etmeye çalışalım. ISO performansı, görüntü kalitesi muhabbetinden uzak durmaya gayret edin; günümüz rekabet şartlarında kötü ekipman üreten firma yok....  Her firma rekabet şartları gereği gereksiz bir özelliği ekipmana ekliyor. Oyuna gelmeyelim
« Son Düzenleme: 11 Temmuz, 2012, 16:20:24 Gönderen: vedib »

thebesoldier

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 11 Temmuz, 2012, 18:16:53 »
off çok kararsiz kaldım

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Temmuz, 2012, 22:01:00 »
Kararsız kalacak bir şey yok, aşağıdaki fotoğrafları dikkatle inceleyin, beyaz tuz ve yündeki detaylara, siyah kadife gibi siyah taraftaki detayları verip veremediğine, kemancının detaylarına, yuvarlak cevtveldeki çizgilere, etiketlerdeki detaylara dikkat edin, gözünüze hangisi daha iyi geliyorsa sizin için o makina daha iyidir. Bu fotoğraflar RAW'lardan laboratuvarda üretilmiştir. Diğer örneklerdeki resimlerede bakabilirsiniz.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/E60D/FULLRES/E60DhSLI00100_NR_STD.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/K5/FULLRES/K5hSLI00100_NR_A.HTM

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Temmuz, 2012, 22:07:51 »
Ben bu testlere güvenmiyorum. Niye inanalım ki bunlara?

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Temmuz, 2012, 22:20:34 »
Ben bu testlere güvenmiyorum. Niye inanalım ki bunlara?
O zaman koşulları mümkün olduğunca sabitlenmiş laboratuvar sonuçlarına neden güvenmediğinizin mantığını açıklayabilirseniz bizlere çok iyi olur..

thebesoldier

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 11 Temmuz, 2012, 22:45:57 »
peki a77nin fotografi var mi birde benim a77 ile ilgili şüphelerim var
1sensoru mu ney yarı saydam olduğundan isigi 3/1az geçiriyormuş diye biliyorum
2bu makine  suya ve hava koşullarına ne kadar dayanıklı
3benim video ile hiç isim olmayacak bunda video çok iyiymiş fotoğraf kalitesi nasıl
4saniyede 10 fps hızla çekiyormuş benim bu kadar hiza ihtiyacım yok
5 lcd ekrani her yone dönüyormus bu sağlamlığını etkiler mi
Vede ben sonyi esparkta sony mağazasında gördüm ele harika oturuyordu ağırligi harikaydi fakat lensi 16-50 yerine 17-50ydi sizce hangi lens daha iyidir Vede son olarak sizce sony a77 mi pentax k5 mi canon eos 60d mi
biliyorum çok uzun oldu ama cevaplarsaniz sevinirim :)

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 11 Temmuz, 2012, 22:53:17 »

İstediğiniz cevap(lar) sitede.  :o

thebesoldier

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 11 Temmuz, 2012, 23:18:30 »
hangi sitede telefondan giriyorum da :)))

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #28 : 12 Temmuz, 2012, 09:31:14 »
1sensoru mu ney yarı saydam olduğundan isigi 3/1az geçiriyormuş diye biliyorum
2bu makine  suya ve hava koşullarına ne kadar dayanıklı
3benim video ile hiç isim olmayacak bunda video çok iyiymiş fotoğraf kalitesi nasıl
4saniyede 10 fps hızla çekiyormuş benim bu kadar hiza ihtiyacım yok
5 lcd ekrani her yone dönüyormus bu sağlamlığını etkiler mi
Vede ben sonyi esparkta sony mağazasında gördüm ele harika oturuyordu ağırligi harikaydi fakat lensi 16-50 yerine 17-50ydi sizce hangi lens daha iyidir Vede son olarak sizce sony a77 mi pentax k5 mi canon eos 60d mi

Siz bence ne istediğinizi bilmiyorsunuz. Konuyu baştan sona okudum. Tam en sonlarda tamam k5 için karar kılınmış dedim ama son yazdığınızda Sony için sorular sormuşsunuz ve yazının en sonunda Sony ile bağlantılı olmayan konu başlığını tekrar sormuşsunuz. Bence fazla düşünmeyin, düşündükçe farklı makineler girecek aklınıza ve çıkmaz bir yola gireceksiniz, istemsiz bir makine aldığınız zamanda ileride pişman olacaksınız, keşke onu değil de bunu alsaydım diye. Fotoğrafa yeni başlıyorsunuz ve bu kadar farklı fikir fazla gibi bence. :) Eğer K-5'e bütçeniz yetiyorsa sizi mutlu edeceğine eminim. Bu arada siz karar verirken çevreniz de ki makineler sizin odak noktanız olmuş durumda. Arkadaşınız da veya bulunduğunuz ortamda SLR gövde gördüğünüz anda deneyeceksiniz. Fakat şöyle bir durum var. Kendimden söylüyorum, canonun LCD'si yanıltıyor insanı. Bir fotoğrafı çektiğiniz zaman renkler ve netlik öyle güzel gelecektir ki belki de Canon'a karar vereceksiniz. Fakat o fotoğrafları bilgisayara attığınız zaman sonuç hüsran. Hiçte LCD ekranda ki kadar net ve renkli değil. Fakat Pentax ta o kadar bariz fark oluşmuyor. Zaten makinenizi tanıdıkça ve bilgisayarda inceledikçe aldığınız sonuçlar başarılı olacaktır. Fanatiklikte yapmıyorum , keyif aldığınız makineyi alın veya içinizden geçeni. :) Burası Pentax adı altında bir forum olabilir fakat bir sürü kullanıcımız da Canon veya Nikon kullanıyorlar, paylaşımlarını burada yapıyorlar.
 Makineniz ne olursa olsun gene gelin (Hikmet-i Mevlana) :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

thebesoldier

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 12 Temmuz, 2012, 11:39:45 »
ama dusunmeden de yapamıyorum ki  off  birazdan bütün fotolara bakip karar verecem :(

Pentax K-5 almak üzereyim. Lütfen yardım edin

Başlatan illetyus

Yanıt: 17
Gösterim: 10891
Son İleti 21 Temmuz, 2013, 16:42:59
Gönderen: aghytn
Pentax, K-5 sahiplerine €80 ya da €50 geri odeme yapiyormus

Başlatan Kuvvet

Yanıt: 15
Gösterim: 7670
Son İleti 31 Mayıs, 2012, 21:26:26
Gönderen: munzurlu
pentax k5 i bilgisayardan kontrol etmek için??

Başlatan mrl.ztrk

Yanıt: 5
Gösterim: 4231
Son İleti 27 Haziran, 2013, 22:17:31
Gönderen: cumuta
Pentax K5 Dahili Flaş Problemi

Başlatan hygunduz

Yanıt: 2
Gösterim: 1281
Son İleti 08 Temmuz, 2019, 18:00:45
Gönderen: hygunduz
Pentax k5 icin lens önerisi