Gönderen Konu: Sokak Fotoğraflarımızı Burada Paylaşalım!  (Okunma sayısı 45268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sokak Fotoğraflarımızı Burada Paylaşalım!
« Yanıtla #15 : 30 Kasım, 2012, 13:51:53 »
@JoRDaN her iki fotografta çok güzel ancak bir bence harika olmuş...Ellerine sağlık...
Pentax K 5
Tamron Af 17-50 mm F2.8(IF)
Tamron 70-200 f/2.8 Di LD zoom
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #16 : 30 Kasım, 2012, 15:01:17 »
@JoRDaN her iki fotografta çok güzel ancak bir bence harika olmuş...Ellerine sağlık...

Çok teşekkür ederim Aylak Adam , Birinci fotoğrafı geçen sene İstanbul buluşmasında çekmiştim. :) Benim de sokak fotoğraflarında sevdiğim fotoğraflarımdan bir tanesi. :) Sizlerinde fotoğraflarını bekliyoruz. :) Kolay gelsin.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Kasım, 2012, 15:45:09 »
Beğenilerinize....
Pentax K 5
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #18 : 30 Kasım, 2012, 16:18:23 »
Yapacağım eleştiri tamamen yapıcı olması adına lütfen yanlış anlamayın. :)
Fotorğafta ki amcam neden bu kadar siyah? Fotoğraf ters ışıkmı diyeceğim ama ters ışığa benzemiyor, constrat ı mı çok arttırdınız ? Çünkü arka taraf patlamış fotoğrafta amcam simsiyah olmuş. Amcamın yüz hatları gözükseydi daha iyi bir fotoğraf olabilirdi diye düşünüyorum.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #19 : 30 Kasım, 2012, 16:23:48 »

Serkan abi bu fotoğrafı nerede çektin? Kadraj ve konu iyi. Ama şöyle bir durum var, fotoğrafta ki adam arka planın farkında değil mi ? Eğer farkındaysa neden o duvarın önünde dileniyor. Ben bu kareyi görsem amcayla kesin kanka olup hayat hikayesini dinlerim. :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Kasım, 2012, 16:26:09 »
Yapacağım eleştiri tamamen yapıcı olması adına lütfen yanlış anlamayın. :)
Fotorğafta ki amcam neden bu kadar siyah? Fotoğraf ters ışıkmı diyeceğim ama ters ışığa benzemiyor, constrat ı mı çok arttırdınız ? Çünkü arka taraf patlamış fotoğrafta amcam simsiyah olmuş. Amcamın yüz hatları gözükseydi daha iyi bir fotoğraf olabilirdi diye düşünüyorum.

Öncelikle teşekkür ederim ve yanlış anlayacak birşey olmadığınız belirtirim, amcam hem ters ışıkta kaldı hemde etkiyi artırmak için kontrasta yüklendim...:))
Pentax K 5
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #21 : 30 Kasım, 2012, 16:43:27 »
selamlar,
çok ilginç, aynı kare bende de var, 16 eylül pazar sabahı 11 civarı.

he he :) neredeyse aynı kareyi çekmişiz yav :D
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Kasım, 2012, 23:54:07 »
sokak konusunda bir türlü çekingenliğimi kıramadım. çok istiyorum aslında dışarıda fotoğraf çekmeyi, fakat kendimi aşamıyorum bir türlü
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Aralık, 2012, 00:05:28 »
sokak konusunda bir türlü çekingenliğimi kıramadım. çok istiyorum aslında dışarıda fotoğraf çekmeyi, fakat kendimi aşamıyorum bir türlü
Benim için bu söylediğin şey daha da zor. Çünkü bulunduğum şehirde 200.000 civarında hasta bakan bir hekim olunca, adım başı tanıdık çıkıyor.
İnsanlara elinde makine sokaklarda dolaşmayı anlatmak çok zor. Doktor kafayı mı yemiş ? diyenler bile çıkabilir.

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Aralık, 2012, 00:14:02 »
Benim için bu söylediğin şey daha da zor. Çünkü bulunduğum şehirde 200.000 civarında hasta bakan bir hekim olunca, adım başı tanıdık çıkıyor.
İnsanlara elinde makine sokaklarda dolaşmayı anlatmak çok zor. Doktor kafayı mı yemiş ? diyenler bile çıkabilir.
siz de böyle söylerseniz :( ben ne yapacam hocam. elinde kocaman fotoğraf makinesi, görev dışında sokakta gezinen polis :( gerçi merkeze gelince rahat oluyor. kimse tanımıyor

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #25 : 01 Aralık, 2012, 00:17:26 »
Ben o olayı çoktan aştım. :) İnsanlarla muhabbet etmeyi çok severim. Yeterki insanın içi kötü olmasın tedirgin etmesin beni. :) Hiç çekinmeden gider konuşurum. Gerçekten insanlarla selamlaşıp yüzlerine güldüğünüz zaman size daha yakın davranıyorlar ve biraz sohbetten sonra fotoğrafınızı çekebilir miyim dediğinizde genelde tabi çek derler. Bazende boşver çekme derler. Peki teyzecim,amcacım deyip kolay gelsin dersiniz ve gidersiniz ordan. :) İzin aldığınız zaman çektiğinizde de fotoğrafı ona gösterdiğinizde insanların hoşlarına gidiyor. Ben öyle yaptığım zaman yeterki karşı taraftan olumlu bir tepki gelsin iyi niyeti bazen suistimal bile ettiğim oluyor. :D Adama rahat vermiyorum. Makine sürekli kensine dönük oluyordu. :) Bazen kendimi unutturuyordum normal davranışlarına dönüp doğal fotoğraflar yakalamak için. Bu ya bir süre geçtikten sonra oluyor zaten yada hiç konuşmadan çekebildiğinizi çekiyorsunuz. Ha arada ters tepki verenlerde oluyor. Kesinlikle küçümsemiyorum yanlış anlamayın! Yaşlıları izinsiz çekince en fazla bir laf yersiniz. Ama benim başıma laf yedikten sonra uzun uzadıya muhabbet hayat hikayesini dinlediğim insanlarda çıktı. En basit örneği fotoğrafını koyayım. Eskişehirde lucky06 ( Uğur abinin) yanına gittiğimde gün içinde ikimiz dolaşırken çöpü karıştıran bir amca gördüm ve dayadım fotoğraf makinesini izinsiz fotoğraf çekiyorum. Sonra farketti ve laf attı. Fotoğraf çekiyorsun keşke izin alsaydın gibisinden elinde demir bir sopa vardı. Bende tedirgin oldum. Sonra espirisine çektiğim halde fotoğraflarını ; "Fotoğrafınızı çekebilir miyim?" dedim . Adam çektin çekeceğini bide izinmi istiyorsun diye konuştu ve ondan sonra gerçekten yarım saate yakın muhabbet ettik. İsmi Atilla abi idi. Ona kısaca Ati diyorlarmış. Gerçekten görmüş olduğum belki de en bilgili yoksullardandı. Sohbeti o kadar hoş ve güzeldi ki.  Cebinden sigara çıkardı ve ikram etti. Bizde onu bırak al bizimkinden dedik. ( lucky06 ) paket uzattı ve elleri kirli diye gençler siz çıkarın paketten sigarayı benim elim kirli dedi. Orda gerçekten çok şaşırttı bu düşüncesiyle. Ve mutlu etmişti. Sohbeti çok güzeldi. Tanıştığıma da çok memnun oldum kendisiyle.  :)

Sonuca bağlayamıyacağım çok yazı yazdım. :) Sonucunu siz çıkarın işte. :D
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Aralık, 2012, 00:23:13 »
Doğaya yönelenler galiba benim gibi direkt ikili ilişki kurmakta sıkıntı çekenler oluyor :)

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Aralık, 2012, 00:39:11 »
arşivi şöyle bir karıştırdım. cidden sokak fotoğrafı diyebileceğim çok az fotoğraf var :(

1

2

3

4

5

Çevrimdışı srknsntrk

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Aralık, 2012, 00:44:01 »
her zaman insanlarla iletişime geçmeye gerek yok  onlar fark etmeden çekmekte çok iyi fotoğraflara imkan veriyor onun içinde sadece hızlı kararlı ve ortama ayak uydurmak lazım görünmez olmak gerekli

Çevrimdışı kemal_b_w

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Aralık, 2012, 00:48:13 »
her zaman insanlarla iletişime geçmeye gerek yok  onlar fark etmeden çekmekte çok iyi fotoğraflara imkan veriyor onun içinde sadece hızlı kararlı ve ortama ayak uydurmak lazım görünmez olmak gerekli
70-200, 60-250 gibi bi lens lazım :)
Ekipman>> Sony A7m3 / Sigma 35mm f1.4 art / Pentax K5 / Pentax 10-17mm fisheye / Pentax FA 50mm 1.4 / Pentax 100mm macro WR / Pentax 18-55mm WR

İnstagram>> https://www.instagram.com/ortodontist.kemal.kocacik/?hl=tr

Facebook >> https://www.facebook.com/kemal.kocacik
https://www.facebook.com/ortodontist.kemal.kocacik/